Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Tanzanie Saadani National Park

Ubytování Tanzanie Saadani National Park


Saadani National Park je jediným národním parkem v Tanzanii, který je umístěn přímo na pobřeží Indického oceánu. Díky tomu nabízí unikátní kombinaci přírodních krás pláží a zvířat v jednom místě. Pokud sháníte ubytování v této oblasti, nabízí se několik možností.

První možností jsou kempy. Pokud si chcete užít autentický zážitek ze spaní v divočině, můžete se rozhodnout pro ubytování v jednom z kempů v parku. Nabízí se například kemp Bwino, který je umístěn přímo u pláže a nabízí ubytování v chatkách s vlastní koupelnou. Dalším kempem je Saadani Safari Lodge, který je umístěn u řeky Wami a nabízí ubytování v prostorných stanových chatkách. U obou kempů je možné si objednat i safari s průvodcem.

Další možností je ubytování v luxusních lodžích. Pokud nechcete na své dovolené pozlátko a pohodlí, můžete se rozhodnout pro jednu z lodží v parku. K nejznámějším a nejluxusnějším patří Saadani Safari Lodge, kde nabízí ubytování v luxusních vilách s vlastní koupelnou a terasou. Kromě toho zde najdete restauraci, bazén a samozřejmě možnost objednání safari.

Poslední možností jsou menší hotely poblíž parku. Pokud preferujete menší a rodinně vedené hotely, můžete se podívat na nabídku v okolí parku. Například Kilimani Lodge nabízí ubytování v prostorných pokojích s vlastní koupelnou a balkónem. Hotel je umístěn na klidném místě a nabízí výhled do okolní přírody.

Ať již se rozhodnete pro jakoukoliv formu ubytování, Saadani National Park nabízí unikátní zážitek ze setkání s divokými zvířaty a krásné pláže Indického oceánu.


Počasí Tanzanie Saadani National Park


Tanzanie Saadani National Park je velmi zajímavým místem pro všechny, kteří jsou nadšeni přírodou. Park se nachází na východním pobřeží Tanzanie, přímo u Indického oceánu a tvoří tak jedinečnou kombinaci pobřeží, savan a deštných lesů. Kromě jedinečné přírody zde můžete vidět mnoho druhů zvířat, jako jsou sloni, buvoly, lvy, levharty a další.

Co se týče počasí, nejlepší období pro návštěvu Tanzanie Saadani National Park je od června do října. V tomto období jsou teploty mírné a srážky minimální. Naopak od listopadu do května jsou srážky hojné a mohou způsobit problémy při cestování do parku. Tyto měsíce jsou také charakteristické vysokou vlhkostí a teplotami, které mohou přesáhnout 30°C.

V průběhu dne se na pobřeží můžete těšit na slunečné počasí a teploty od 22 do 28°C. V noci však mohou teploty klesnout na 18°C. Na jaře a na podzim mohou být noci a rána chladnější, takže je dobré mít sebou teplejší oblečení.

V období od června do října je také méně komárů, což je určitě plus pro všechny návštěvníky. Pokud ale náhodou někoho komár stejně uštípne, Staadani National Park leží v oblasti bez malárie, takže není třeba se obávat této choroby.

Celkově lze tedy říci, že Tanzanie Saadani National Park je dobrou volbou po celý rok, ale pokud chcete vyhnout se velkým dešťům a vysokým teplotám, ideální dobu pro návštěvu je od června do října. Jedno je však jisté - nezáleží na počasí, návštěva tohoto parku bude určitě nezapomenutelným zážitkem.


Letenka Tanzanie Saadani National Park


Tanzanie Saadani National Park nabízí cestovatelům jedinečnou možnost poznat krásy africké přírody. Tento park se nachází na pobřeží Tanzanie a je jedním z mála, které spojují savanové a lesní biomy s plážemi. Saadani je přístupný jak po vodě, tak i po silnici.

Park je domovem řady druhů zvířat, včetně slonů, lvů, leopardů a známých afrických kopytníků - gazel, zebry a buvolů. Kromě toho Saadani nabízí i fascinující ptactvo, jako jsou pelikáni a rybožravé dravce.

Pro turisty je plážový pobyt velkou atrakcí, kdy mohou relaxovat na bílých písečných plážích, pozorovat delfíny v Indickém oceánu a vychutnat si výborné mořské plody. V parku však nechybí ani kulturní bohatství, což potvrzuje historická pevnost Saadani.

Přijetí Saadani jako národního parku v roce 2005 a jeho ochrana umožnily jeho životnímu prostoru rozšířit se. Dnes má Saadani za sebou úspěšnou obnovu řady druhů, včetně velkých savanových zvířat.

K cestování do Saadani je nejlepší koupit letenku do Tanzanie, čemuž předchází plánování trasy a výběr letiště v případě, že není možné přímo letět do země. Tanzania má několik mezinárodních letišť, včetně Kilimanjaro International Airport a Dar es Salaam International Airport. Z letiště se můžete dostat do Saadani buď cestou po silnici nebo lodi, a to v závislosti na tom, z jakého směru přicházíte.

Celkově lze říci, že cestování do Saadani National Park je zážitek, který nelze přehlédnout. Má jedinečné spojení pláží a savany a nabízí neopakovatelné možnosti poznání africké přírody.


Dovolená Tanzanie Saadani National Park


Saadani National Park: Skvělá destinace pro dovolenou v Tanzanii

Pokud hledáte neotřelou destinaci pro svou dovolenou v Tanzanii, Saadani National Park by měl být na vašem radaru. Nachází se poblíž města Bagamoyo na východním pobřeží země, a nabízí unikátní kombinaci safari a odpočinku na pláži.

Saadani National Park byl založen v roce 2002 a je jediným národním parkem v Tanzanii, který se nachází v bezprostřední blízkosti moře. Park je domovem široké škály divokých zvířat, včetně levhartů, slonů, bufalů, žiraf a více než 300 druhů ptáků. Saadani National Park je nejenom rajským místem pro safari, ale také pro praktikování různých sportovních aktivit, včetně rybaření na moři, surfování a kajakingu.

Co se týče pláže, Saadani National Park nabízí nádherné bílé písečné pláže, které jsou ideální pro odpočinek od safari a pro příjemné koupání v Indickém oceánu. S překrásným výhledem na horizont a opalujícím se sluncem nad hlavou, budete se cítit jako v rajských zemích.

Pro ty, kteří rádi poznávají nové kultury a historii, město Bagamoyo je určitě místem, které nevynechají. Nachází se nedaleko od parku a nabízí velkou historickou hodnotu. Bagamoyo bylo bývalým hlavním městem Německé Východní Afriky a památky jako jsou například mešita s jedním minaretem, která je jednou z nejstarších na východním pobřeží, dům misijního pracovníka Livingstona nebo také ruiny bývalého otroctví, jsou nezapomenutelnými místy.

Saadani National Park je oáza klidu a míru, která nabízí útulné ubytování a skvělé služby, od jídelního menu až po průvodcovské služby. Ať už se budete chtít věnovat pouhému odpočinku a relaxaci, nebo si naplno vychutnávat divokou přírodu, Saadani National Park by měl být na vašem seznamu pro dovolenou v Tanzanii.

V Saadani National Park je nejlépe cestovat v období sucha, od konce června do října. Teploty v tomto období jsou příjemné a zvířata se schovávají v blízkosti vodních zdrojů, což umožňuje větší možnost pozorování.

Vychutnejte si jedinečnou zkušenost na své dovolené v Tanzanii a navštivte Saadani National Park. Budete mít nezapomenutelný zážitek z kombinace safari a odpočinku na pláži, stejně jako z mnoha dalších aktivit, které nabízí tento krásný národní park.


Nejčastější dotazy a odpovědi Tanzanie Saadani National Park


1. Kde se nachází Saadani National Park?

Saadani National Park se nachází na severovýchodě Tanzanie, přímo na pobřeží Indického oceánu.

2. Jak se dostanu do Saadani National Parku?

K nejbližšímu letišti lze letět z Dar Es Salaam nebo Zanzibaru a poté si pronajmout auto nebo využít dopravu od místních cestovních kanceláří.

3. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Saadani National Parku?

Nejlepší čas pro návštěvu parku je od července do září, kdy je nižší vlhkost a teploty.

4. Která zvířata mohu vidět v Saadani National Parku?

V parku můžete vidět slony, buvoly, žirafy, lvy, gepardy, hyeny, krokodýly a mnoho dalších druhů zvířat, včetně ohrožených druhů.

5. Můžu být veden průvodcem v parku?

Ano, průvodce je nezbytný pro návštěvu parku a je k dispozici místními cestovními kancelářemi.

6. Můžu v parku kempovat?

Ano, v parku je možné kempovat. Kempování musí být však zajištěno předem prostřednictvím místních cestovních kanceláří.

7. Můžu si v parku pronajmout lodě?

Ano, je možné si v parku pronajmout lodě a projet se po řece Wami.

8. Je potřeba očkování pro návštěvu Saadani National Parku?

Je doporučeno poradit se s lékařem ohledně očkování před návštěvou Tanzanie, včetně Saadani National Parku.

9. Můžu si vzít do parku vlastní jídlo a pití?

Je doporučeno jíst a pít pouze balenou a neupravenou vodu. Kromě toho je možné si vzít do parku vlastní jídlo a pití.

10. Můžu si v parku samostatně projít?

Samostatné průchody parkem nejsou povoleny a je nutné být provázen průvodcem.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky