Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Island Heimaey (ostrov Vestmannaeyjar)

Letenka Island Heimaey (ostrov Vestmannaeyjar)


Island Heimaey: objevte neuvěřitelné krásy ostrova Vestmannaeyjar

Ostrov Vestmannaeyjar se skládá z řady sopečných ostrovů, které se nacházejí na jihozápadním pobřeží Islandu. A mezi těmito ostrůvky se nachází nádherný ostrov Heimaey. Tento ostrov nabízí návštěvníkům unikátní přírodní scenérie, fascinující historii a mnoho aktivit, které stojí za zkoumání. A když už máte zájem navštívit tento ostrov, musíte zakoupit letenku. V tomto článku se podíváme na zapojení Island Heimaey.

Letenka Island Heimaey

Pokud chcete navštívit Island Heimaey, můžete si zakoupit letenku do Reykjavíku a poté si rezervovat let do Heimaey z letiště u Reykjavíku. Existuje několik společností, které poskytují leteckou dopravu do Heimaey, které si můžete vybrat. Z letecké základny Keflavík létá společnost Eagle Air, která nabízí několik letů denně. Cena letenky se pohybuje kolem 200 USD, a to až do 50 minut letu.

Co si můžete užít na Island Heimaey

Po přistání na Heimaey budete zaujati krásami ostrova. Tohle místo je opravdu malebné a nabízí řadu outdoor aktivit. Zde je několik aktivit, které si můžete vyzkoušet.

1. Návštěva muzea

Pokud máte zájem o historii ostrova, můžete navštívit muzeum Eldheimar, které bylo založeno v roce 2014 k připomínání erupce sopky Eldfell z roku 1973, která měla obrovský vliv na obyvatele ostrova. V muzeu můžete vidět artefakty, fotografie a slyšet osobní příběhy lidí, kteří vyrostli na ostrově.

2. Obejděte ostrov

Pokud se chcete trochu protáhnout, můžete obejít ostrov s průvodcem, který vám ukáže nejlepší místa a bude vám vyprávět o historii ostrova. Procházka kolem jižního pobřeží je opravdu úžasná, nabízí nádherný výhled na okolní vrchy a moře.

3. Přehlídka ptáků

Heimaey je domovem mnoha vodních ptáků a v létě se můžete vydat na loď, abyste se podívali na jejich hnízda. Tuto aktivitu si nenechte ujít, když jste na ostrově.

4. Přírodní památky

Na Heimaey najdete několik míst, které stojí za návštěvu. Kromě obdivování nádherného okolí můžete navštívit přírodní památku Stórhöfði, kde se můžete podívat na skalní formaci, která se vylévá do moře. Další památkou je Dannyho hory, kde si můžete vychutnat panoramicke výhled na vláknitou krajinu.

Island Heimaey je perfektní destinací pro vaši příští dovolenou. Po přistání letadla na ostrově, se ponoříte do bohaté historie a nádherných scenérií. Nepřestávejte objevovat krásu Islandu a plánujte návštěvu hned teď!


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Heimaey (ostrov Vestmannaeyjar)


1. Jak se dostat na ostrov Heimaey?
Nejlepší způsob, jak se dostat na ostrov Heimaey, je trajektem nebo letadlem. Trajekt vyjíždí z města Landeyjahöfn a letadlo z města Reykjavík.

2. Jaká je nejlepší doba roku k návštěvě ostrova Heimaey?
Nejlepší doba k návštěvě ostrova Heimaey je od června do srpna, kdy je nejvíce slunce a teploty jsou příjemné. Nicméně, ostrov má určitý kouzlo i v zimě, kdy se můžete podívat na polární záři a užít si klidnější dobu.

3. Co se na ostrově Heimaey dá vidět a zažít?
Na ostrově se dá zhlédnout muzeum vulkanologie, kde se dozvíte o erupci sopky Eldfell v roce 1973. Zároveň se můžete podívat na množství krásných pohledů, například na pobřeží ostrova, kde se nachází velké množství vodopádů a jeskyní.

4. Je tu jakékoliv ubytování?
Ano, na ostrově Heimaey se nachází několik ubytování od hotelů až po kempy. Nicméně, během letní sezóny se doporučuje si ubytování zarezervovat dopředu.

5. Jaká je doporučená délka pobytu na ostrově Heimaey?
Doporučená délka pobytu na ostrově Heimaey je jeden až dva dny, aby jste si mohli užít většinu zajímavostí, místa a přírodní krásy.


Dovolená Island Heimaey (ostrov Vestmannaeyjar)


Island Heimaey může být nejmenším ostrovem archipelagu Vestmannaeyjar, ale patří mezi nejvíce fascinující lokality na Islandu. Tento ostrov se může pochlubit dechberoucími přírodními scenériemi, divokou zvěří, křišťálovou vodou a místním rybářským průmyslem.

Pokud máte rádi přírodu, pak se vám bude na Heimaey líbit. Ostrov nabízí jedinečné přírodní scenérie jako jsou sopky, krátery, jeskyně a překrásná vodopády. Pro milovníky zvířat je zde možnost shlédnout lachtany a tučňáky a dokonce i ve velkých množstvích. Pokud zajdete na vrchol sopky Helgafell, budete mít neopakovatelný pohled na celý ostrov.

Dalším úžasným zážitkem je vyjížďka na lodi, během které budete mít možnost pozorovat velryby. V letních měsících se na ostrově koná spousta kulturních akcí a festivalů. Pro návštěvníky je připravena řada sportovních aktivit, například golf, jízda na koni, rybaření, plachtění nebo horolezectví.

V Heimaey najdete řadu hotelů a chat, které jsou ideální pro dovolenou s rodinou či přáteli. Ostrov je často spojen s nejlepšími rybami, které si můžete vychutnat v různých restauracích. Ryby a mořské plody jsou doprovázeny tradičními islandskými přílohami, jako jsou brambory a zelí.

Kromě přírodních krás a kulturního dědictví nabízí Island Heimaey i mnoho historických a archeologických památek. Na ostrově je možné navštívit různá muzea, která ukazují, jak lidé žili v minulosti na tomto ostrově, a také muzeum o úplný veřejné bezpečnosti. Tento muzeum popisuje příběhy zasahování islandské požární služby a zachraňování lidí během erupce sopky Eldfell v roce 1973, která výrazně změnila tvář ostrova.

Island Heimaey může být nejmenším ostrovem v archipelagu Vestmannaeyjar, ale to vůbec neznamená, že by byl nezajímavý. Pokud hledáte klidné a zároveň zajímavé místo pro dovolenou, je Heimaey tou správnou volbou. Kromě toho si zde můžete užít skvělé jídlo, sportovní aktivity a mnoho dalšího. Vydejte se na Island Heimaey a poznávejte jedno z nejvýjimečnějších míst na planetě!


Počasí Island Heimaey (ostrov Vestmannaeyjar)


Island Heimaey je největší ostrov vulkanického souostroví Vestmannaeyjar a nachází se asi deset kilometrů jižně od pobřeží Islandu. Toto malebné mořské městečko je velmi populární turistickou destinací kvůli svému mimořádnému krásnu a jedinečnému vulkanickému prostředí. Pokud plánujete cestu na Island, určitě byste se měli podívat, co se týká počasí na ostrově Heimaey, protože může ovlivnit vaše plány.

Ostrov Heimaey se nachází v Arktickém kruhu, což znamená, že počasí zde je chladné a vlhké po většinu roku. V zimě teploty klesají pod bod mrazu, s častými silnými větry a sněhovými bouřemi. V létě se však počasí trochu zlepšuje, teploty se pohybují kolem 10-15 °C a občas přinese ostrov teplé slunečné dny.

Je důležité pamatovat, že počasí na Heimaey je velmi proměnlivé a může se měnit během dne. Během zimy se může setkat s mžitkami a mlhou, které mají tendenci ke stagnaci na ostrově a zapojit se do tvorby velmi nízkých mraků. Ty mohou trvat několik dní, čímž na ostrově přetrvává stísněné a depresivní počasí. V létě se může setkat s větrnými podmínkami, což je dobré si zapamatovat pro plavbu, protože moře je často velmi drsné.

Přestože počasí může být na ostrově Heimaey chladné a proměnlivé, nabízí toto místo i mnoho prožitků. Ostrov má mnoho turistických atrakcí k návštěvě, jako je například ušlechtilý orel – větší než opravdoví. Volcano museum se nachází prakticky na místě, kterému kdysi dominoval sopouch Eldfell. Za zmínku stojí i restauraci, kde si můžete vychutnat nejen kvalitní rybí delikatesy, ale i vydatnou porci halibutu.

Konečně si ale uvědomte, že Island je jedním z nejživějších sopečných regionů na světě, takže každé roční období si užijete v jiné barevné paletě. Tak neváhejte a vybrzte si svůj nejlepší termín k cestě, ať jste v jakémkoliv počasí!


Ubytování Island Heimaey (ostrov Vestmannaeyjar)


Island Heimaey je největším ostrovem Vestmannaeyjar a nachází se jižně od Islandu. Je to malý a kouzelný ostrov, který nezapomenutelně zaujme nejen díky své přírodě, ale také díky své historii.

Pokud plánujete návštěvu tohoto ostrova, jistě hledáte informace o ubytování. Heimaey nabízí různé druhy ubytování, od kempů a ubytoven po hotely a apartmány.

Kempy jsou nejlevnější variantou a na ostrově jsou k dispozici dva, jeden na východní a druhý na západní straně ostrova. Tyto kempy mají základní vybavení - toalety, sprchy a umyvadla. V ceně je také vstup do místního bazénu. Tento typ ubytování je vhodný pro turisty, kteří hledají adrenalin a nezajímají se o komfort.

Další možností je ubytování v ubytovně, kde najdete společné pokoje se sdíleným sociálním zařízením. Tento typ ubytování je vhodný pro cestovatele na kratší pobyty.

Pro návštěvníky, kteří hledají více pohodlí, jsou k dispozici hotely a apartmány. Největší hotel na ostrově Heimaey se jmenuje Hotel Vestmannaeyjar a nachází se v blízkosti letiště. Nabízí luxusní pokoje s vlastní koupelnou a wifi zdarma. Apartmány jsou vhodné pro rodiny nebo skupiny přátel. Apartmány nabízejí kuchyň a obývací pokoj s dostatkem prostoru pro odpočinek.

Není to jenom množství ubytování, co dělá Heimaey tak zajímavým pro turisty. Ostrov má spoustu atrakcí pro návštěvníky. Vestmannaeyjar je známý pro svou obrovskou množství ptáků na březích ostrova a na okolních sopečných ostrůvcích. Plavba po jeho okolí je nejlepším způsobem, jak vidět ptáky a části ostrova, ke kterým se nelze dostat po souši. Dalšími zajímavými místy jsou sopečné tunely, které vás provedou lentikulárními vrstvami sopky.

Heimaey není velký ostrov, ale nabízí mnoho unikátních zážitků pro turisty s různými zájmy a preferencemi. Při plánování návštěvy Heimaey si můžete být jisti, že na ostrově najdete to správné ubytování pro vás a vaše cestovatelské potřeby.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky