Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Singapur Chinatown

Nejčastější dotazy a odpovědi Singapur Chinatown


1. Jak se dostanu do Singapur Chinatown?
- Nejjednodušší způsob je metrem městského dopravního systému, zastávka Chinatown.

2. Kde najdu nejlepší restaurace v Chinatownu?
- Spousta místních i turistických potravinářských stánků a restaurací se nachází v oblasti hlavní ulice Smith Street.

3. Kdy jsou otevřené obchody v Singapur Chinatown?
- Většina obchodů otevírá mezi 11:00 a 12:00 a končí provoz kolem 21:00.

4. Které památky bych si měl/a v Chinatownu nechat ujít?
- Za návštěvu stojí například hinduistický chrám Sri Mariamman, Tržnice Maxwell Road nebo Chinese Heritage Centre.

5. Kde se dají koupit tradiční suvenýry?
- Rozptýleny po celé oblasti Chinatownu jsou obchody, stánky a tržiště, kde se dají koupit tradiční suvenýry jako například malované vějíře, vonné tyčinky nebo keramiku.

6. Je třeba mít hotovost nebo lze platit kreditní kartou?
- Většina obchodů a restaurací přijímá kreditní karty, ale je dobré mít s sebou i hotovost, zvláště na menší tržiště a místní potravinářské stánky.

7. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Chinatownu?
- Většina stánků a obchodů je otevřena i pozdě do večera, takže je možné ho navštěvovat jak v průběhu dne, tak večer.

8. Jaké jsou další tipy na výlety v okolí Chinatownu?
- V blízkosti se nachází například park Gardens by the Bay nebo Marina Bay Sands s ikonickou místností Infinity Pool.


Počasí Singapur Chinatown


V Singapuru se nachází mnoho různých městských čtvrtí, z nichž jednou je i Chinatown. Tato čtvrť přináší do města šmrnc dalekého východu a mnohdy ji můžeme vnímat jako koutek Asie uprostřed moderního města. Jaké je ale počasí v této čtvrti?

Vzhledem k tomu, že se Singapur nachází v tropické oblasti, můžeme očekávat vysoké teploty a vlhkost po celý rok. Průměrné teploty se pohybují kolem 31 °C během dne a 24-26°C v noci. Pocitová teplota může být mnohdy ale vyšší, zvláště kvůli vysoké vlhkosti vzduchu, která se pohybuje okolo 80-90%.

V Chinatownu se můžete tedy připravit na horké a vlhké podnebí. Doporučuje se pít dostatečné množství tekutin a pohybovat se spíše mimo přímé slunce během nejteplejších hodin (odpoledne). Naproti tomu, v zimě, kdy jsou teploty nižší, je naopak vhodné se oblékat do teplejšího oblečení, zejména pokud se budete pohybovat na severovýchodě Asie.

Singapur může být také ovlivněn monzunovým obdobím, které trvá od listopadu do ledna a od června do septembra. Během těchto období můžete očekávat větší srážky, zvláště v odpoledních hodinách, ale také silnější větry a bouřky.

Celkově vzato, počasí v Chinatownu v Singapuru je tedy velmi horké a vlhké po celý rok, s menšími rozdíly v průběhu jednotlivých měsíců. Pamatujte si tedy, že je vždy důležité se připravit na horké počasí a nést sebou dostatečné množství tekutin. Nicméně, Singapur Chinatown je nádherná čtvrť, kterou byste rozhodně neměli vynechat při své návštěvě této zajímavé destinace.


Letenka Singapur Chinatown


Letenka Singapur Chinatown je ideální volbou pro každého, kdo hledá nevšední zážitek v Asii. Chinatown, jak již název napovídá, leží v srdci Singapuru a je plný barevných trhů, historických chrámů a bohaté kultury.

Letoviska do Singapuru jsou dostupná po celý rok a letenky jsou k dispozici ve všech cenových kategoriích. Většina leteckých společností nabízí přímé lety z velkých měst po celém světě.

Jakmile přistáváte v Singapuru, můžete si znovu vychutnat různorodou asijskou kuchyni, navštívit nekonečné nákupní centra a navštívit ikonické památky, jako je Marina Bay Sands, Gardens by the Bay a Merlion Park.

Po prožití všech těchto zážitků můžete odjet do Chinatownu, kde se dozvíte o fascinující historii oblasti, kam se většina čínských imigrantů usadila, aby začali nový život. Zjistíte také, jak se může různorodost kultur projevit v uličních jídlech, trzích, podnikání a architektuře.

Během vaší cesty do Chinatownu byste měli navštívit několik nezapomenutelných míst, jako je trh řeky Singapore, kde se prodávají různé suvenýry, oblečení a místní jídlo. Také byste měli navštívit chrám Sri Mariamman, nejstarší hinduistický chrám v Singapuru, a chrám Buddha Tooth Relic Temple, který se věnuje uchování drobku zubu Buddhy.

Chinatown je také skvělým místem k nákupu tradičních čínských výrobků, jako jsou umělecké předměty, ručně malované spony na vlasy, porcelánové vázy a šperky. Kromě toho si můžete vychutnat tradiční čínskou medicínu, masáže a akupunkturu.

Pokud hledáte více akce, můžete se také zúčastnit tradiční čínské oslavy jako jsou Lantern Festival nebo Dragon Boat Race, které se konají v červnu.

Celkově vzato, letenka Singapur Chinatown je skvělou volbou pro každého, kdo hledá nezapomenutelné zážitky v Asii. Navštívte tento krásný kousek Singapuru, kde se setkáte s různými kulturami a vyzkoušíte něco nového.


Ubytování Singapur Chinatown


Singapur je jedno z nejvíce živých a fascinujících měst v Asii. Část města nazývaná Chinatown je jednou z nejzajímavějších oblastí, kde se nachází množství památek, tradičních obchodů a skvělých restaurací. Pokud plánujete návštěvu Singapuru a hledáte vhodné ubytování v této oblasti, naleznete zde několik možností s různými cenovými kategoriemi.

Chinatown Heritage Centre

Pokud hledáte něco netypického, může být Chinatown Heritage Centre ideální volbou. Jedná se o muzeum, které se nachází přímo v centru Chinatownu v historické budově, v níž kdysi žila místní komunita. Pro turisty jsou zde k dispozici pokoje, které jsou vybaveny ve stejném stylu, jakým byly vybaveny v historické době, a díky tomu máte pocit, jako byste se přenesli do minulosti. Tato možnost je ideální pro ty, kteří chtějí zažít singapurskou historii a kulturu zblízka.

The Scarlet Singapore

The Scarlet Singapore je sytý a vkusně vybavený hotel nacházející se v příjemné oblasti Chinatownu. Vybavení pokoje v sobě kombinuje moderní prvky a tradiční styl místní kultury, díky čemuž je toto ubytování jak poutavé, tak i pohodlné.

Hotel 1929

Hotel 1929 je další stylový hotel nacházející se v plném srdci Chinatownu. Tento hotel je vybaven v moderním stylu, který v sobě zahrnuje prvky místní kultury. Pokoje jsou světlé, prostorné a příjemné, vybavené nejnovějšími technologiemi, včetně klimatizace a televize s plochou obrazovkou. Zde se nachází také velmi atraktivní bar, který je populární mezi turisty i místními obyvateli.

Park Regis Singapore

Park Regis Singapore je luxusní hotel, který se nachází jen kousek od tradičního trhu v oblasti Chinatownu. Pokoje jsou velmi prostorné, luxusně vybavené a s velkými okny nabízejícími působivý výhled na město. K dispozici jsou také různé relaxační prostory, včetně bazénu na střeše, posilovny a sauny.

Chinatown Hotel

Pokud hledáte cenově dostupné ubytování v Chinatownu, může být Chinatown Hotel dobrou volbou. Tento hotel nabízí jednoduché pokoje s koupelnou a klimatizací. Nachází se v blízkosti mnoha turistických atrakcí, jako například Chinatown Night Market a historické budovy v této oblasti.

Chinatown v Singapuru je velmi živou a barevnou oblastí, plnou tradiční kultury a historických památek. Při hledání ubytování v této oblasti si můžete vybírat z široké škály možností, které jsou vhodné pro různé typy cestovatelů a rozpočty. Bez ohledu na to, kterou možnost si vyberete, zaručeně si užijete nezapomenutelnou dovolenou v jednom z nejživějších měst v Asii.


Dovolená Singapur Chinatown


Singapur je fascinující asijské město, které nabízí mnoho zajímavých míst, bohatou historii a kulturou. Toto město-ostrov je přestožtě největším náboženského a kulturního centra v Asii a nabízí mnoho skvělých zážitků pro turisty. Jedno z nejzajímavějších míst, které by turista ve městě neměl vynechat, je Chinatown.

Chinatown je jedním z nejstarších čtvrtí v Singapuru. Byla založena v roce 1820 a dnes je to jedno z nejživějších míst ve městě. Tato oblast se skládá z několika ulic, které jsou plné výkladních skříní a stánků, nabízejících tradiční čínské zboží, jako jsou šperky, keramika, dýmky, bylinné léky a další.

Singapur Chinatown je známý pro své proslulé gastronomické zážitky. Kromě tradičních čínských jídel, jako jsou rizoté, kuře kung pao a karbonátky, jsou zde k dostání i jídla z jiných částí Asie, jako jsou thajská jídla, špenátové buchtičky nebo vietnamské pho polévky. Navštívte některé z místních trhů, kde můžete ochutnat různé druhy jídel, nebo se zastavte v jedné z místních kaváren na šálku kávy nebo k čaji.

Chinatown je také domovem mnoha chrámů a klášterů. Nejznámější je Kwan Im Thong Hood Cho Temple, který je věnován bohyni milosrdenství. Navštívit můžete také Puji Si Temple, který je věnován bohyně Mercy, a Sri Mariamman Temple, který je nejstarším a největším hinduistickým chrámem v Singapuru.

Zajímavou atrakcí v Chinatownu je také tradiční čínské tržiště – night market. Je otevřený každý večer a je plný lidí hledajících výhodné nákupy. V noci je Chinatown osvětlen překrásnými papírovými lampiony a nabízí tak ještě zajímavější pohled na tuto čtvrť.

Chinatown v Singapuru po celý rok přitahuje turisty i místní obyvatele, ale nejvíce je zde rušno během oslav čínského Nového roku. Během těchto dní ulice plně obléhají stánky, nabízející tradiční výrobky, jídla a malé dárky pro děti. Také se konají tradiční tance a rituály, které jsou ojedinělým zážitkem.

Chinatown v Singapuru je určitě místem, které by turista neměl při své návštěvě města nevynechat. Nabízí mnoho skvělých zážitků, kulturních zážitků a gastronomických pochoutek. Navštěvujte Chinatown v Singapuru a objevujte jedinečnou atmosféru této části Asie.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky