Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Etiopie Lake Tana

Letenka Etiopie Lake Tana


Pokud hledáte originální zážitek z cestování, může být Etiopie Lake Tana tou správnou volbou. Tato oblast patří k nejkrásnějším a nejzajímavějším místům v Etiopii a nabízí návštěvníkům mnoho aktivit a zážitků.

Lake Tana je největší jezero v Etiopii a leží na východním okraji sněžené hory. Voda jezera je velkým zdrojem vodopádů Modjos a Blau, které patří k nejvýznamnějším turistickým atrakcím v této oblasti.

Pokud si chcete užít nádherný výhled na jezero, můžete využít příležitosti k projížďce lodí. Po cestě můžete sledovat mangusty a různé druhy ryb, které se v jezeře vyskytují. Lodní výlet vás zavede na ostrov Dek, kde můžete navštívit klášter Ura Kidane Mihret. Tento klášter patří k nejkrásnějším v Etiopii a ukrývá mnoho historických a náboženských artefaktů.

Další zajímavostí této oblasti je etiopské město Bahir Dar, které se nachází nedaleko jezera Tana. Město je proslulé svými tržnicemi a bohatou kulturou. Můžete zde navštívit mnoho tradičních tržnic, kde se prodávají místní produkty a řemesla.

Pro milovníky zvířat zde existuje mnoho možností k pozorování divokých zvířat. V této oblasti se nachází mnoho přírodních rezervací, jako například rezervace Blue Nile, kde můžete spatřit například hrochy, krokodýly nebo slony.

Pokud se chystáte na dovolenou v Etiopii, zvažte návštěvu oblasti Lake Tana. Nabízí návštěvníkům mnoho atraktivních okamžiků, které Vás rozhodně nadchnou. Přesto, že se Lake Tana nenachází v hlavním turistickém centru Etiopie, určitě stojí za osobní návštěvu.

Objednejte si letenku na Etiopii a prožijte nezapomenutelnou dovolenou v oblasti Lake Tana!


Počasí Etiopie Lake Tana


Etiopie je země východní Afriky, která se nachází mezi Eritreou, Somálskem, Keňou, Jižním Súdánem a Súdánem. Země je obvykle spojována s nedostatkem vláhy a suchým podnebím, ale to neplatí pro každou oblast. Jednou z těch míst, které se vyznačují zvláštním počasím, je Lake Tana.

Lake Tana je největší jezero v Etiopii a zároveň i jeden z nejvýše položených vodních plání na světě. Jezero se nachází v nadmořské výšce téměř 1 800 metrů nad mořem a je největší zdroj řeky Nil. Kvůli své poloze se zde nachází mnoho endemických druhů zvířat a rostlin, což je důvod, proč se jedná o velmi důležitou oblast pro biologickou diverzitu.

Co se týče počasí, Lake Tana se vyznačuje poměrně mírným podnebím. To znamená, že je zde méně horko než v jiných oblastech Etiopie a také méně vlhko. Díky tomu se zde mohou rozvíjet různé druhy rostlin, včetně mnoha endemických druhů.

Většina srážek v Lake Tana je zaznamenána v období dešťů, která trvá od června do září. V této době zde prší prakticky každý den a někdy dokonce celý den. Srážky jsou doprovázeny větrem a blesky, což přináší ohrožení pro případné turisty. Kvůli dešťům je doporučeno navštívit oblast v jiném období roku.

V zimních měsících je zde teplota okolo 20 stupňů Celsia během dne a kolem 10 stupňů Celsia v noci. V letních měsících teploty stoupají na 25-30 stupňů Celsia během dne a na 15-20 stupňů Celsia v noci. Celkově je toto místo velmi příjemné pro návštěvu v jakémkoli ročním období, s výjimkou období dešťů.

Vzhledem k tomu, že se jedná o biologicky bohatou oblast, místní zemědělci využívají zdejší vlhkosti a bohaté půdy k pěstování mnoha druhů zemědělských plodin. Mezi nejčastěji pěstované plodiny patří kukuřice, káva, banány, ananas, maniok a fazole. Tyto plodiny můžete vidět při návštěvě sousedních vesnic, které se nacházejí v okolí jezera.

Lake Tana tedy nabízí zajímavé počasí a malebnou krajinu, které mohou návštěvníci vyzkoušet během svého pobytu v Etiopii. Kromě toho je zde spousta kulturních a historických památek, jako jsou kláštery, které se nacházejí na poloostrově, který vytváří jezero. Tyto kláštery jsou velmi dobře zachovalé a představují jedinečnou historii této oblasti.


Ubytování Etiopie Lake Tana


Etiopie je unikátním krajem plným přírodních krás a kulturních památek. Mezi turisticky oblíbená místa patří také jezero Tana, které se nachází v severní části země v oblasti Amhara.

Lake Tana je největším jezerem Etiopie a zároveň zdrojem řeky Nil. V okolí jezera se nachází mnoho klášterů, kde jsou uloženy velmi cenné náboženské artefakty. Celkem je zde přes 20 klášterů, z nichž nejvíce navštěvované jsou klášter Ura Kidane Mehret a klášter Kebran Gabriel.

Turistům nabízí jezero Tana mnoho možností, jak si zde libovolně užít. Nejedná se pouze o místo pro náboženské poutníky. U jezera jsou k dispozici různé aktivity jako například rybaření, plavba na lodích nebo pozorování ptáků. Okolí jezera je obklopeno úchvatnou přírodou a nabízí skvělé podmínky k turistickým výletům.

Pro turisty je zajištěno dostatečné ubytování, které nabízí mnoho různých možností. Mezi nejvíce navštěvované patří například hotely v městě Bahir Dar nebo menší penziony a ubytovny v blízkosti jezera.

Etiopie Lake Tana je pro turisty z celého světa velmi atraktivním místem, které nabízí nejen náboženské zážitky, ale také odpočinek a relaxaci v krásné přírodě. Pokud hledáte místo, kde se naplnit energií krásné přírody a kulturními zážitky, je jezero Tana to pravé místo pro vás.


Dovolená Etiopie Lake Tana


Etiopie je země s velkým počtem historických a kulturních památek, ale také s krásnou přírodou. Jedním z největších přírodních pokladů Etiopie je jezero Tana, ležící v severozápadní části země. Pokud plánujete dovolenou v této oblasti, měli byste si určitě tento unikátní přírodní klenot nechat ujít.

Jezero Tana je nejen největším jezerem Etiopie, ale také nejvyšším jezerem v Africe, nacházejícím se v nadmořské výšce 1 800 metrů. Je to rovněž důležité místo pro ortodoxní křesťany, kteří sem každoročně přijíždějí na poutě ke klášterům a kostelům vystavěným na březích jezera.

Jezero Tana nabízí turistům unikátní zážitky a možnosti k aktivitám. Kromě návštěvy klášterů a kostelů můžete plavat v jezeře, rybařit, pozorovat množství pestrých ptáků nebo se projíždět po jezeře na tradičních lodích zvaných tankwa. Ty jsou ručně tvořené a nabízejí turistům vynikající zážitek z klidné plavby v západoafrické krajině.

Jezero Tana je rovněž významným ekosystémem, který je domovem pro mnoho druhů ryb, mezi nimiž je například i endemický druh kapra Barbus tana. Okolo jezera se nachází mnoho druhů stromů a rostlin, na kterých žije mnoho druhů zvířat a ptáků, mezi nimi rovněž vzácní endemiti, jako je například dželada velká.

Jezero Tana je poměrně izolované od velkoměst, což navodí pocit klidu a pohody. V okolí se nachází mnoho míst k ubytování, od jednoduchých hotelů po nádherné luxusní resorty. Z kritérií je však důležitá bezpečnost, takže se doporučuje ubytování ve vyšších standardech.

Kromě samotného jezera se v této oblasti nachází i mnoho historických a archeologických památek, jako jsou tajemné pozůstatky starodávných hrobek či kamenné sochy. V okolí jezera můžete také najít tradiční trhy a obchody, nabízející mnoho atraktivních suvenýrů a místních produktů.

V souhrnu lze tedy říci, že jezero Tana je nejen turistickou atrakcí se svými aktivitami, ale také klidným útočištěm v krásné přírodě, kde si můžete odpocinout od shonu velkoměst. Navíc zde můžete nejen poznat mnoho nových věcí, ale také podpořit lokální komunity a jejich ekonomiku. Etiopie je země, kterou stojí za to poznat a prozkoumat, a jezero Tana je jedním z mnoha unikátních míst, které stojí za to navštívit a objevit.


Nejčastější dotazy a odpovědi Etiopie Lake Tana


1. Jaký je největší jezero v Etiopii?
Největší jezero v Etiopii je jezero Tana.

2. Kde se nachází jezero Tana?
Jezero Tana se nachází v severozápadní části Etiopie.

3. Jaká je rozloha jezera Tana?
Rozloha jezera Tana je přibližně 3 600 km².

4. Jaké jsou nejlepší aktivity při návštěvě jezera Tana?
Při návštěvě jezera Tana můžete navštívit kláštery, vodopády a rybářské vesnice, projíždět na lodi a pozorovat zvířata.

5. Jak dlouho trvá cesta z Addis Abeby do oblasti jezera Tana?
Cesta z hlavního města Addis Abeby do oblasti jezera Tana trvá přibližně 10-12 hodin autem.

6. Které kláštery mohu navštívit na jezeře Tana?
Na jezeře Tana můžete navštívit kláštery Ura Kidane Mehret, Narga Selassie, Azwa Mariam a ostatní.

7. Můžu si pronajmout loď na jezeře Tana?
Ano, je možné si pronajmout loď na jezeře Tana a prozkoumat okolí.

8. Jaké jsou nejlepší měsíce pro návštěvu jezera Tana?
Nejlepší měsíce pro návštěvu jezera Tana jsou od listopadu do ledna a března do června.

9. Jaké druhy ryb se dají lovitr v jezeře Tana?
V jezeře Tana se dají lovit druhy ryb jako jsou tilapie, pstruzi a kapři.

10. Jaké jsou nejbližší letiště k jezeru Tana?
Nejbližší letiště k jezeru Tana jsou letiště v Bahir Dar a Gondaru.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky