Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Peru Arequipa

Ubytování Peru Arequipa


Arequipa, ležící v jižní části Peru, je jedním z nejatraktivnějších měst v zemi. Jeho zvláštností jsou stavby z bílého sopečného kamene, kterým se dává název sillarrojaská tufa. Toto kamenné ztvárnění bylo používáno již před tisíci lety Inky při stavbě jejich měst. Díky výborné poloze je Arequipa ideálním výchozím bodem pro cestování po jižní části Peru. Pokud plánujete navštívit toto město, zde jsou některé z nejlepších možností pro ubytování.

1. Casa Andina Premium Arequipa

Casa Andina Premium Arequipa se nachází v samém centru města Arequipa a nabízí prostorné a moderní pokoje s výhledem na město nebo na pláň. Všechny pokoje jsou elegantní a připraveny se všemi pohodlími pro hosty. Hotel nabízí také vybavení pro relaxaci, od masáží po tréninkovou místnost. Je to vynikající volba, pokud hledáte pohodlné a luxusní ubytování ve městě.

2. Los Tambos

Los Tambos je nádherný hotel v srdci města Arequipa. Jeho poloha vám umožňuje rychle dostat se ke všem oblíbeným turistickým místům a památkám, jako je katedrála svatého Jakuba, klášter svaté Kateřiny nebo Muzeum Inky. Hotel nabízí širokou škálu pokojů, od klasických dvoulůžkových až po rodinné pokoje. Pokoje jsou vkusně zařízeny a vybaveny veškerým nutným vybavením.

3. Katari Hotel

Katari Hotel se nachází u východu z města Arequipa, přímo proti klášteru svaté Kateřiny. Hotel je skvělou volbou pro ty, kteří hledají ubytování v blízkosti turistických atrakcí a památek. Pokoje jsou prostorné a vkusně zařízené a jsou vybaveny veškerým potřebným zařízením. Hotel také nabízí vynikající služby a zařízení, jako jsou sauna, jacuzzi, bazén a restaurace.

4. La Gruta Hotel

La Gruta Hotel se nachází asi 15 minut jízdy od centra města Arequipa, přímo u sopek Chachani, Misti a Pichu Pichu. Je to ideální volba pro ty, kteří hledají snadný přístup ke krásné krajinné oblasti okolo Arequipy. Hotel nabízí dobře zařízené pokoje, včetně rodinných pokojů, malou restauraci a terasu s výhledem na Andské hory.

5. Hotel Posada del Monasterio

Hotel Posada del Monasterio se nachází přímo naproti klášteru svaté Kateřiny, jedné z největších atrakcí v Arequipě. Vynikající umístění hotelu vám umožňuje snadný přístup k dalším turistickým místům. Pokoje jsou vkusně zařízené a vybavení se vším, co potřebujete pro pohodlný pobyt. Hotel také nabízí restauraci, kde si můžete vychutnat tradiční jihoamerickou kuchyni.

Arequipa nabízí širokou škálu ubytování pro všechny typy cestovatelů. Bez ohledu na to, zda hledáte luxusní hotel nebo pokoj s nízkým rozpočtem, určitě najdete to, co hledáte. Sjednejte si ubytování v Arequipě předem a užijte si krásy tohoto úžasného města a jeho okolí.


Počasí Peru Arequipa


Peru je země s různorodou geografií a klimatem. Arequipa, nacházející se ve středojižní části země, na východě And, je známa pro svůj teplý, suchý a slunečný podnebí.

Průměrná teplota v Arequipe je 20°C, což znamená, že se jedná o město s mírnými teplotami. Nejnižší teploty jsou pozorovány v zimních měsících, kdy se teplota může snížit pod 5°C, a nejvyšší teploty jsou v létě, kdy se teplota může dostat až k 25°C.

Mimořádnou charakteristikou klimatu v Arequipe je nízká vlhkost. Místní mohou očekávat, že počasí zde bude suché v průběhu celého roku. To znamená, že v zimě se mohou vyskytovat nízké teploty, ale bez deště, zatímco v létě se mohou vyskytovat hluboké modré nebe a silné slunce.

Období deště jsou v oblasti omezené. Arequipa zažívá období deště v létě, od prosince do března. Během tohoto období se mohou vyskytnout krátkodobé deště, ale obecně se jedná o velmi suchý region. Pokud jde o srážky, obvykle se v Arequipě spíše jedná o páry nebo nárazovou vodu, než o déšť.

Místní lidé v Arequipe si většinou více užívají teplého počasí, protože se jedná o ideální klima pro rozvoj zemědělství a turismus. Období sucha poskytuje mnoho příležitostí pro turistickou činnost, protože je to vhodné období k průzkumu města, objevování kulturních památek, poznávání nových míst a užívání venkovských oblastí.

Celkově se jedná o velmi příjemné místo pro návštěvu a užívání krásného počasí. Kombinace teplého suchého klimatu a kulturního dědictví zaručuje, že se návštěvníci Arequipe budou chtít vrátit a užít si další nabídky této krásné oblasti Peru.


Dovolená Peru Arequipa


Peru je země plná krásných a zajímavých míst, která lákají turisty z celého světa. Mezi nejpopulárnější turistické destinace v Peru patří Arequipa, město v jižní části země, ležící v nadmořské výšce přes 2 000 metrů nad mořem. Arequipa je známá svými koloniálními stavbami, úchvatnou krajinou a kulturním bohatstvím.

Pro turisty, kteří se rozhodnou navštívit Arequipu, je nejlepším způsobem, jak si město a jeho okolí užít, pronajmout si auto a jet na výlet. Mezi nejpopulárnější atrakce patří například kaskády v Yura, jezerní údolí v Mejii nebo největší sopka většiny jihoamerických zemí, Misti, která je vysoká více než 5 000 metrů.

Kromě toho můžete navštívit dům Maríi Isabel Velásquez, který je nádherně zařízený a představuje perfektní příklad koloniální architektury. Také jsou tady různé muzea jako Muzeum Andského města a Muzeum Santurantikuy, kde můžete najít spoustu zajímavých artefaktů z období Inka.

Arequipa je také známá svou gastronomií. Pokud milujete maso, doporučuji vám zkusit jedno z těch nejlepších peruánských jídel: chupe de camarones, jídlo s krevetami, bramborami, kukuřicí a sýrem. Určitě si také nenechte ujít jedno z nejlepších peruánských trhů El Mercado San Camilo, kde se prodává nejen jídlo, ale také oblečení a suvenýry.

Arequipa je skvělým místem pro ty, kteří hledají odpočinek, přírodu, kulturu a zábavu. Díky svému rozmanitému kulturnímu a přírodnímu dědictví nabízí Arequipa návštěvníkům možnost vytvořit si svou dovolenou podle svých představ. Pokud hledáte unikátní zážitek, Arequipa je zaručeně tou nejlepší volbou pro vaši dovolenou.


Letenka Peru Arequipa


Pokud plánujete s cestováním spojeným s dobrodružstvím, Peru je ideální destinace. Peru je zemí, která nabízí neuvěřitelnou historii, kulturu a přírodu. Země plná kontrastů mezi Andskými vrcholy, míst kde je možné vidět nekonečné písečné duny nebo tajemné zříceniny Machu Picchu. Pokud si chcete prohlédnout Peru z ptačí perspektivy, můžete získat letenku do Arequipy, druhé největšího města v zemi.

Arequipa se nachází v jižním Peru, v oblasti zvané Arequipa a je obklopena třemi imponujícími sopkami. Je také známý jako Bílé město, díky svým koloniálním stavbám s bílou lávou, se svými kláštery, kostely, náměstími a muzei.

Jednou z největších turistických atrakcí Arequipy je klášter Santa Catalina, který se překvapivě nachází jen pár desítek metrů od hlavního náměstí. Klášter byl založen v roce 1579 a je známý po celém Peru pro jeho barvy, které se řídí podle biblických příběhů. Cestující se vydají na cestu podél cypřišů, květin, kaplí a malých uliček, kde si mohou prohlédnout místnosti, které kdysi obývaly mnišky a původní obyvatele.

Dalším unikátním místem pro návštěvu je národní chráněné území Salinas y Aguada Blanca. Návštěvníci se mohou projít údolím u řeky Colca, které je obklopené neuvěřitelnými vulkanickými vrchy. Pokud jste milovníky zvířat, budete nadšeni ze vzácného vidění andských lam nebo vikuní pastevců.

Pro milovníky gastronomie, Arequipa není o ničem méně než země, ze které pocházejí některé z nejlepších jídel v Peru. Lokální kuchyně známá jako Novoandina představuje moderní verzi tradičních andských pokrmů. Zkuste například quesillo - typ sýru, který se prodává v úzkých uličkách Arequipy, Chupe - směs zeleniny, masových výrobků a kukuřice, nebo Picanterías - tradiční hospody v regionu Arequipa, které nabízejí jedinečné jídlo a atmosféru.

Arequipa je také výchozím bodem pro mnoho dalších turistických destinací v jižním Peru, jako je například Colca Canyon, kde můžete vidět kondory nebo se vydat na trek do oblasti Machu Picchu, ikonické historické lokality v Peru.

Letenky do Arequipy jsou k dostání z mnoha evropských měst, jako je například Londýn nebo Paříž. Pokud se plánujete vydat na cestu do Peru, nezapomeňte Arequipu zařadit do svého itineráře, protože jde o krásné město plné přírodních zdrojů, tradiční kultury a gastronomii.


Nejčastější dotazy a odpovědi Peru Arequipa


Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Arequipa?
Některé z nejlepších míst pro turisty jsou historické centrum Arequipy, katedrála Santa Catalina, klášter Santa Catalina, náměstí Plaza de Armas a muzeum Juanita.

Jak daleko je Colca Canyon od Arequipy?
Colca Canyon je asi 160 km severozápadně od Arequipy a trvá asi 3-4 hodiny cesty autem.

Co je Ceviche a kde ho mohu v Arequipě vyzkoušet?
Ceviche je typické peruánské jídlo z ryb a mořských plodů. V Arequipě můžete vyzkoušet Ceviche v místních restauracích a potravinových stáncích.

Jaká je nejlepší doba k návštěvě Arequipy?
Nejlepší doba k návštěvě Arequipy je od května do září, kdy je méně deštivé období a teploty jsou mírnější.

Jaké jsou průměrné teploty v Arequipě?
Průměrné teploty v Arequipě se pohybují kolem 20-25 °C během dne a 5-10 °C v noci.

Můžu se v Arequipě připojit k Wi-Fi?
Ano, většina kaváren a restaurací v Arequipě nabízí Wi-Fi připojení zdarma a také některé ubytovací zařízení.

Je v Arequipě nebezpečno?
Arequipa je relativně bezpečné místo, ale stejně jako v jiných velkých městech, je třeba být ostražitý a dodržovat základní bezpečnostní opatření.

Jaký je způsob dopravy v Arequipě?
Doprava v Arequipě zahrnuje autobusy, taxíky a motorky. Městská autobusová síť funguje velmi dobře a je dostupná od rána do večera.

Je v Arequipě snadné najít ubytování?
Ano, v Arequipě je řada ubytovacích možností, včetně hotelů, hostlů a apartmánů. Doporučujeme si rezervovat ubytování předem, zejména během letních prázdnin a významných svátků.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky