Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Beliz Xunantunich

Nejčastější dotazy a odpovědi Beliz Xunantunich


1. Jak se dostat do Xunantunich?
- Xunantunich se nachází v západní části Belize, asi 2 hodiny jízdy od hlavního města Belize City. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je najmout si auto nebo využít organizovaného výletu.

2. Jaká je cena vstupenky do Xunantunich?
- Cena vstupenky do Xunantunich je 10 USD.

3. Jaký je otevírací čas Xunantunich?
- Xunantunich je otevřen každý den od 8:00 do 17:00.

4. Co si vzít s sebou na návštěvu Xunantunich?
- Doporučuje se vzít s sebou vodu, sluneční brýle, krém na opalování a pohodlné oblečení a obuv.

5. Kolik času je potřeba na návštěvu Xunantunich?
- Návštěva Xunantunich by měla trvat asi 2-3 hodiny.

6. Je možné si najmout průvodce v Xunantunich?
-Ano, je možné si najmout průvodce v Xunantunich za příplatek.

7. Je v Xunantunich možné najíst se?
- V areálu Xunantunich se nachází malá restaurace s nabídkou drobných jídel a nápojů.

8. Jsou v Xunantunich dostupné toalety?
- Ano, v areálu Xunantunich se nachází toalety.

9. Je v Xunantunich možné fotografovat a natáčet?
- Ano, fotografování a natáčení videa je povoleno, ale pouze bez použití blesku a profesionálního vybavení.

10. Jsou v okolí Xunantunich dostupné další turistické atrakce?
- Ano, v okolí se nachází další zajímavé turistické atrakce, jako jsou například jeskyně Actun Tunichil Muknal, přírodní rezervace Guanacaste a město San Ignacio.


Dovolená Beliz Xunantunich


Beliz je krásná destinace pro ty, kteří hledají neuvěřitelné historické zážitky a zároveň si chtějí užít krásné přírody a relaxace. V oblasti Mayan Mountains se nachází starobylé město Xunantunich, které stojí za návštěvu v rámci dovolené v Belize.

Xunantunich je starobylé město Maya, které se nachází u řeky Mopan. Výstavba města se datuje do 7. století a trvala několik století. Město bylo opuštěno přibližně v 10. století, ale dnes zde najdeme spoustu dochovaných památek, které nás přenesou do historie Maya.

Xunantunich je jedním z největších a nejimpozantnějších Mayanských měst v Belize. Návštěvníci se mohou projít po ruinách Palacio, Temple of the Jaguar, Temple of the Sun a mnoha dalších. Celkově se zde nachází více než 25 archeologických nalezišť a návštěvníci si mohou prohlédnout nádherné fresky, sochy a další umělecké skvosty.

Jedním z největších a nejzajímavějších zážitků v Xunantunich je výstup na Temple of the Sun. Tento chrám se nachází na vrcholu kopce a nabízí dech beroucí výhled na celé okolí a většinu nalezišť Xunantunich. Je potřeba být opatrní, protože stoupání je poměrně náročné, ale výsledek rozhodně stojí za to.

Kromě historických památek nabízí Xunantunich i překrásnou přírodu. Návštěvníci se mohou vydat na pěší túru do okolí, kde najdou spoustu exotické flóry a fauny. Místo nabízí i možnosti kanoistiky a lovu ryb.

Beliz Xunantunich je skvělým místem pro dovolenou pro všechny, kteří hledají historii, přírodu a odpočinek. Město nabízí nádhernou kombinaci starověkých soch a úchvatných výhledů na přírodu, takže je to ideální místo pro každého, kdo hledá únik od každodenního shonu a stresu. Navštivte Xunantunich a přenesete se do krásné historie Mayanů.


Letenka Beliz Xunantunich


Pokud hledáte exotické dobrodružství, potom je Beliz a jeho archeologická lokalita Xunantunich skvělou volbou. Letenky do Belizu jsou k dispozici za velmi přijatelné ceny, které se vám vynahradí nezapomenutelnou cestou.

Xunantunich se nachází v západní části Belizu, blízko hranic s Guatemalou. Jedná se o významnou archeologickou oblast, která je známa svými monumentálními stavbami s nádhernými dekorativními prvky. Xunantunich bylo za svého největšího rozkvětu jedno z nejvýznamnějších měst Maya v této oblasti.

Pěší výlet na Xunantunich nabízí neopakovatelný zážitek pro milovníky historie a kultury. Plánovaný den na Xunantunich můžete začít brzy ráno, což vám umožní vidět, jak se vynořuje hradba města z mlhy. Potom vystoupíte po kamenných schodech na hlavní pevnost, jejíž výška dosahuje až 40 metrů. Z této výšky budete mít krásný výhled na celý archeologický areál a okolní krajinu.

Kromě hlavní pevnosti najdete v Xunantunich řadu pyramíd a dalších významných staveb. Nejdůležitější z nich jsou Palacio, hala Balamku a rozhledna El Castillo. Palacio byl místem, kde se konaly významné ceremonie a kde žili významní lidé tohoto města, halou Balamku byl sídlem vládnoucí elity a rozhledna El Castillo byla nejvyšší budovou města.

Po návštěvě archeologického areálu můžete strávit zbytek dne v okolí a navštívit další zajímavá místa. Nedaleko Xunantunich najdete řadu cenot, což jsou hluboké přírodní jeskyně, kde můžete plavat a užívat si krásné vody.

Nezapomeňte si s sebou vzít dostatek vody a lehké oblečení. Jako turista byste si měli správně poradit s místními obyvateli a ctít jejich zvyklosti a tradice.

Letenky do Belizu jsou k dispozici celoročně a jsou velmi cenově dostupné. Při plánování vaší cesty do Belizu si nezapomeňte včas zajistit všechny potřebné dokumenty, jako jsou pasy a vízová povolení.

Celkově vzato, návštěva Xunantunich v Belizu je jedním z nejvýznamnějších zážitků, které můžete na svých cestách zažít. Myslete na to, abyste se řídili místními zvyklostmi a pak si můžete užívat krásy tohoto úchvatného místa.


Počasí Beliz Xunantunich


Beliz je země v Kamerunském zálivu, která se pyšní nádhernými plážemi a exotickou přírodou. Město Xunantunich se nachází v blízkosti města San Ignacio a je domovem mnoha archeologických nalezišť, které jsou velmi oblíbené mezi turisty.

Klima v Xunantunichu je tropické s vysokou vlhkostí, což znamená, že počasí je většinou teplé a vlhké. Průměrná teplota v této oblasti se pohybuje okolo 28°C a nejteplejší měsíce jsou květen a červenec. V tomto období se teplota může vyšplhat až na 32°C, takže je třeba být připraven na horké dny.

Naopak v prosinci a lednu jsou nejchladnější měsíce a teplota může klesnout na 20°C, což se zdá být stále poměrně teplé pro lidi z mnoha částí světa. V této době jsou v Xunantunichu často bouřky, takže se doporučuje připravit se na déšť a mít s sebou vhodné oblečení.

Přestože je v Xunantunichu celoročně vlhko, nejvíce srážek padá v období od května do října. Průměrná roční srážková úroveň je kolem 1800-2500 mm, což znamená, že jsou v této oblasti často záplavy a řeky se mohou rozvodnit.

Napriek tomu, že jsou v Xunantunichu během deštivého období běžné přívalové deště, srážky jsou hlavní důvod, proč je v této oblasti tak krásná a exotická příroda. Díky dešťům jsou zdejší zelené kopce pokryté bujnou vegetací a v okolí je spousta vodopádů, jezer a řek, které turisté mohou navštívit.

Celkově je počasí v Xunantunichu velmi příjemné a většinou vhodné pro turistiku a další aktivity, které jsou zde k dispozici. Však se doporučuje připravit se na horké dny, vysokou vlhkost a občasné bouřky, aby mohli turisté co nejvíce využít svého pobytu v tomto krásném městě.


Ubytování Beliz Xunantunich


Belize je malá země stojící v srdci Střední Ameriky a nabízí spoustu věcí, které můžete zažít. Pokud se tedy chystáte na dovolenou do této země, rozhodně nevynechejte návštěvu starověkých ruin Xunantunich. Tyto ruiny jsou neopakovatelným zážitkem a nabízejí krásné scenérie a fascinující historické pozadí. Proč si tedy nezvolit ubytování přímo v blízkosti těchto památek a zažít něco opravdu jedinečného?

Protože Xunantunich je turisticky velmi oblíbené místo, nejsou zde mnoho možností ubytování. Nabízí se vám však několik velmi příjemných a kvalitních možností. Pokud si tedy přejete být blízko ruin Xunantunich, zvažte některý z následujících hotelů nebo resortů.

Ka'ana Resort and Spa je velmi populární mezi turisty, kteří hledají klid a pohodlí. Tohoto rezortu si nevšimnete na první pohled, ale jakmile se dostanete na jeho území, pocítíte, jak čas zpomaluje. Vybavení a služby jsou naprosto prvotřídní, stejně jako personál. Pokud se chcete unavit v bazénu, zahrát si nějaké míčové hry nebo si zajít na masáž, všechno to máte tady na dosah. A nejlepší zpráva? Xunantunich je od tohoto resortu vzdálen pouze pět minut autem.

Další zajímavou možností je San Ignacio Resort Hotel, který se nachází v samotném srdci San Ignacia. Obsluha je velmi přátelská a vstřícná a pokoj je skvěle vybaven. V zahraničí jsou známí především pro svůj famózní bazén, který je obklopen krásnou zelení. Od hotelu do ruin Xunantunich je to pouhých deset minut autem.

Ale pokud hledáte něco opravdu luxusního, doporučujeme vám Victoria House Resort and Spa. Nachází se asi hodinu jízdy od ruin, ale jistě stojí za to vzdát se trochy prostoru. Tento resort nabízí luxus a nadstandardní vybavení, přičemž se staral o každý detail. Personál je velmi laskavý a ochotný a je tu spousta aktivit, které si můžete užít v resortu i mimo něj - včetně potápění, šnorchlování a dalších vodních sportů.

Zkrátka a dobře, když jste v Belize a chcete navštívit Xunantunich, měli byste si vybrat ubytování, které bude ležet v blízkosti. Některé z nejlepších možností, jak se uchýlit ke spánku, abyste si užili skvělou prázdninovou dovolenou, jsou v Ka'ana Resort and Spa, San Ignacio Resort Hotel nebo Victoria House Resort and Spa. Je na vás, jaké z těchto nabídek si vyberete - ale u každého z těchto ubytovacích zařízení zaručujeme krásně strávený čas!


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky