Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Španělsko Bilbao

Letenka Španělsko Bilbao


Španělsko je země plná krás a fascinujících míst, které stojí za návštěvu. Pokud se chystáte navštívit tento středomořský klenot, určitě byste neměli zapomenout na Bilbao - největší město v baskické autonomní oblasti, ležící na severu Španělska. Proč by mělo být právě Bilbao na vašem seznamu při plánování cesty? A jaké jsou možnosti letenky?

Bilbao je velkým průmyslovým centrem s mnoha muzei, galeriemi a dalšími kulturními zařízeními. Má to ho své kořeny v historii města, které bylo kdysi důležitým přístavem pro obchod v Atlantickém oceánu. Zhlédnout památky jako Muzeum Guggenheim, katedrálu Santiago de Bilbao nebo park Doňa Casilda de Iturrizar patří k nepřehlédnutelným aktivitám.

A jak se tam dostat? Letecká doprava se jeví jako nejlepší volba. Bilbao má mezinárodní letiště s názvem Letiště Bio Bilbao-Bizkaia. Toto letiště je stavěno tak, aby mohlo obsloužit velké množství cestujících. Letiště Bio Bilbao-Bizkaia dnes nabízí spojení s mnoha evropskými městy, včetně přímých letů z několika míst v České republice. S nástupem nízkonákladových leteckých společností se stala letenka do Bilbao cenově výhodnou variantou.

Letiště Bio Bilbao-Bizkaia se nachází cca 10 kilometrů na sever od města, a proto není vůbec problém se dostat z letiště do centra Bilbaa pomocí městské hromadné dopravy. Vlaky a tramvaje (viz mapu) jsou včetně návaznosti velmi spolehlivé a bezproblémové.

Prohlédnout si krásy a památky Bilbao rozhodně stojí za to a nechat si ujít příležitost navštívit tuto perlu severního Španělska by byla škoda. Cena letenek do Bilbao je dnes velmi přijatelná a zajímavý pobyt v tomto městě může být pro vás nezapomenutelným zážitkem. Zbývá jen si zvolit termín, ušetřit a vyrazit do nových dobrodružství.


Ubytování Španělsko Bilbao


Španělsko je nejen země s bohatou historií, ale i s nádhernými plážemi, pozoruhodnými městy a jedinečnou kulturou. Mezi tato nádherná města patří i Bilbao, jedno z nejvíce navštěvovaných španělských měst. Pokud plánujete navštívit Bilbao, měli byste si v první řadě zajistit kvalitní ubytování.

Bilbao je hlavním městem Baskického kraje a je obklopen nádhernými kopcemi a horami. Město je známé pro své umělecké scény, historické památky a kulturní tradice, což vše přitahuje turisty z celého světa. Protože je Bilbao velkým městem, existuje zde řada ubytovacích možností, které uspokojí různé preference a rozpočty.

První ubytovací variantou jsou hotely. Bilbao má řadu luxusních hotelů, které nabízejí moderně zařízené pokoje s velkými postelemi, připojením k internetu a vlastním sociálním zařízením. Pokud hledáte něco více cenově dostupného, můžete se přiklonit ke střednímu hotelu, který nabízí pohodlné pokoje s atmosférou, která odpovídá tradicím Španělska. Většina hotelů nabízí snídaně, a některé i restaurace s tradiční baskickou kuchyní.

Druhou možností je pronájem bytu. V Bilbau je řada nabídek na pronájem bytů nebo apartmánů. Tyto nemovitosti jsou obvykle velmi dobře vybavené, s vlastním kuchyňským koutem a koupelnou. Pronajímatelé nabízejí širokou škálu bytů – od malých dvoupokojových bytů až po velké luxusní apartmány s výhledem na město. Tyto byty jsou ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří chtějí mít svobodu a flexibilitu být v centru dění.

Poslední možností jsou penziony a hostely. Bilbao má mnoho penzionů a hostelu pro ty, kteří chtějí zůstat uvnitř města za přijatelnou cenu. Tyto ubytovací zařízení nabízejí přijatelné ceny za nocleh, ale stále poskytují bezpečné a čisté prostředí.

Pokud máte radi neformální atmosféru, můžete se rozhodnout pro Airbnb. Tato možnost umožňuje turistům zůstat v soukromí u majitelů bytů na několik dní, což zajistí autentičtější zážitek ze španělské kultury.

Španělsko Bilbao nabízí řadu ubytovacích možností pro turisty s různými potřebami a preferencemi. Stejně jako mnoho španělských měst, i Bilbao má díky nádherné architektuře a kultuře mnohé turistické atrakce, které jsou určitě návštěvy hodné. A pokud hledáte kvalitní ubytování za přijatelnou cenu, měli byste se spolehnout na výše zmíněné možnosti!


Dovolená Španělsko Bilbao


Bilbao je město ležící v západní části Španělska, kde můžete strávit krásnou dovolenou plnou památek, gastronomických zážitků a relaxace na pláži. Zde je náš průvodce po tom, co všechno si můžete užít v Bilbau a jeho blízkém okolí.

Památky

Bilbau je známý díky svému slavnému muzeu Guggenheim, které bylo navrženo Frankem Gehrym a hostí nejlepší moderní a současné umění. Z navštívení muzea si můžete také užít neuvěřitelného panoramatického výhledu na řeku Nervión a město.

Dalšími památkami, které stojí za návštěvu, jsou Katedrála Santiago, tržnice Mercado de la Ribera a Palacio de la Diputación.

Gastronomie

Baskická kuchyně je jednou z nejoblíbenějších ve Španělsku a Bilbao není výjimkou. Město nabízí mnoho možností pro vyzkoušení tradičních pokrmů, jako jsou pintxos (malé kousky chleba s různými přísadami nahoře), marmitako (polévka s rybou, bramborami a paprikou) a txangurro (plněný krab). Pokud hledáte další chuťové zážitky, určitě navštivte restauraci Mina, kde si můžete vychutnat světově proslulé jídlo hvězdného šéfkuchaře Edure Arreguiho.

Pláže

Bilbao leží u ústí řeky Nervión, což znamená, že má blízko k několika plážím. Mezi nejlepší patří pláže Plentzia a Gorlaiz, které se nacházejí jen krátkou jízdou od města. Plentzia má překrásné vysoké útesy a písečné pláže.

Okolí

Pokud máte rádi přírodu, určitě navštivte přírodní park Urdaibai, kde si můžete prohlédnout úžasnou rozmanitost fauny a flóry. Dalšími výlety v okolí může být návštěva nedalekého San Sebastianu, města plného romantických uliček a tradičních baskických restaurací.

Bilbao je krásným městem, které nabízí nevšední zážitky pro každého, kdo přijde. Jeho kombinace kultury, gastronomie a nacházející se pláže, tvoří dokonalou dovolenou pro každého, kdo hledá něco zvláštního, ale příjemného.


Počasí Španělsko Bilbao


Španělsko je zemí s různorodým klimatem. V Bilbau, hlavním městě Baskicka, se nachází Atlantské pobřeží, což ovlivňuje místní podnebí. Celkově je však v tomto regionu poměrně vlhké a mírné. V Bilbau můžeme očekávat dešťové dny většinou během celého roku.

Největší srážky v Bilbau jsou v průběhu podzimu a zimy. V těchto měsících se průměrně očekávají asi 12 až 14 dní s deštěm, zatímco letní měsíce obvykle přinášejí méně než 10 deštivých dnů.

Teploty jsou v Bilbau mírné, a to během celého roku. V letních měsících se nejvyšší teploty pohybují okolo 24°C. V zimních měsících se teploty pohybují kolem 10°C. Nejnižší teploty mohou klesnout až k -3°C, ale jsou vzácné.

Mořská voda v Bilbau bývá celoročně velmi chladná. V létě se průměrná teplota vody pohybuje kolem 20°C, zatímco v zimě jen asi 12°C.

Pokud plánujete návštěvu Bilbau, mějte na paměti předpověď počasí a zabalte si vhodné oblečení. Nezapomeňte na deštník nebo pláštěnku, protože přeháňky mohou přijít kdykoliv během roku.

Celkově platí, že počasí v Bilbau je vlhké a mírné. Pokud máte rádi teplo a slunce, je lepší navštívit tuto oblast v letních měsících, kdy jsou teploty nejvyšší a deště o něco méně časté. Pokud vám ale vadí horko a hledáte trochu osvěžení, může být Bilbao ideálním místem pro vás, nezapomeňte ale na deštník.


Nejčastější dotazy a odpovědi Španělsko Bilbao


1) Jaké jsou nejlepší způsoby, jak se dostat do Bilbaa?
Odpověď: Bilbao má vynikající dopravní spojení letadlem, vlakem, autobusem nebo autem.

2) Co je nejlepší způsob, jak objevit město Bilbao?
Odpověď: Bilbao je ideální pro procházky, pěší turistiku, nebo cyklovýlety po městě.

3) Která jsou nejlepší místa k vidění v Bilbau?
Odpověď: Mezi nejlepšími místy v Bilbau jsou staré město, Guggenheimovo muzeum, a katedrála Santiago.

4) Kde je nejlepší místo na nákupy v Bilbau?
Odpověď: Mnoho obchodů a butiků se nachází v samotném centru města a v okolí Guggenheimova muzea.

5) Co mohu ochutnat v bilbaovské kuchyni?
Odpověď: Mezi nejznámější bilbaovské speciality patří pintxos (malé chutné sendviče), bacalao (kuskus), marmitako (tuňákové jídlo) a txakoli (lokalní bílé víno).

6) Které jsou nejlepší měsíce k návštěvě Bilbaa?
Odpověď: Od května do října je nejlepší čas k návštěvě Bilbaa, kdy je klima příjemné a méně pravděpodobné, že prší.

7) Kolik stojí vstupenky na Guggenheimovo muzeum?
Odpověď: Vstupné na dospělé stojí kolem 16-20 €, zatímco pro seniory a studenty se nabízejí slevy.

8) Kde najdu nejlepší ubytování v Bilbau?
Odpověď: Bilbao má řadu hotelů a penzionů v centru města, ale nejlepší volbou je zůstat poblíž Guggenheimova muzea, kde je mnoho kaváren a restaurací, a méně rušno.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky