Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Tanzanie Pemba Island

Dovolená Tanzanie Pemba Island


Pokud hledáte dovolenou na opravdu exotickém místě, zvažte cestu na Pemba Island v Tanzanii. Tento ostrov je součástí Zanzibaru a leží v Indickém oceánu, přibližně 50 km jižně od známého ostrova Zanzibar.

Pemba Island je známý pro své bílé písečné pláže, tyrkysovou vodu a úžasnou korálovou útesovou oblast. Pro milovníky potápění nebo šnorchlování je tato oblast naprosto ideální díky mnoha druhům korálů a pestrosti zdejšího podmořského života. Pokud ještě neumíte šnorchlovat, můžete využít služeb instruktora a naučit se základy potápění.

Na Pemba Island můžete vyrazit také na půldenní nebo celodenní rybářský výlet a nechat si poradit od místních rybářů, jakou rybu si připravit na večeři. Pemba Island je také zelený ostrov a můžete se vydat vzhůru do hor, kde najdete mnoho zelených lesů a kokosových palmy.

Pokud jste z města a hledáte klidnou dovolenou, tak Pemba Island je pro vás to správné místo. Na Pemba Island je velmi málo turistů a můžete si užívat naprostého klidu a ticha. Pokud se chcete odreagovat od stresu a napjaté atmosféry města, Pemba Island byl pro vás stvořen.

Kde se ubytovat na Pemba Island? Na ostrově najdete několik příjemných hotelů a resortů, které vám poskytnou vše, co budete potřebovat. Pokud si ale chcete užít dovolenou v plné míře a pozorovat místní život a tradice, bude pro vás nejlepší se ubytovat v hotelu v místním městečku Chake Chake.

Cesta na Pemba Island není jednoduchá, ale stojí to za to. Na ostrov se můžete dostat letecky z Dar es Salaamu nebo Zanzibaru. Pokud si chcete užít celou cestu, můžete si tuto krásnou oblast projít i trajektem z Dar es Salaamu nebo Zanzibaru.

Pemba Island v Tanzanii je prostě tím ideálním místem pro ty, kteří chtějí zažít dovolenou plnou klidu, přírodní krásy a jedinečné kultury. Pokud hledáte místo, kde si užijete nezapomenutelné zážitky a z relace se vám zrychlí tep, určitě naplánujte cestu na Pemba Island.


Letenka Tanzanie Pemba Island


Pokud hledáte exotickou destinaci, která spojuje pohádkové pláže, průzračné moře a nejkrásnější korálové útesy, nenechte si ujít ostrov Pemba v Tanzanii. Letenky na tento klenot Indického oceánu jsou stále oblíbenější volbou pro milovníky přírody, kteří touží po klidu a odpočinku.

Pemba leží severně od většího známějšího ostrova Zanzibar. S rozlohou 980 km² je ostrov mnohem menší, avšak nabízí stejnou, ba dokonce větší dávku krásy. Ostrov je obklopen korálovými útesy, které činí vzácnou možnost okouknout podmořský svět. Různorodost mořské fauny je značná – od malých barevných rybiček až po pstruhy a žraloky. Pozorování korálových útesů se provádí s potápěčským vybavením v doprovodu profesionálního průvodce.

Pemba je po celém světě proslulý jako místo s nejlepšími kořením na planetě. Na ostrově roste mnoho druhů koření, jako je kardamom, skořice, hřebíček a zázvor. To má přímý vliv na tradice a kulturu Pemby: černé koření se v části ostrova používá při očarování a zvyšování sexuální aktivity nebo také při léčbě nemocí.

Pemba Island nabízí nejen zážitky na moři, ale také naprosto nádhernou přírodu na souši. Ostrov je pokrytý palmami a má vysoké nejvíce nedotčených přírodních pralesů. Většina teritorií je řídce obyvatelná, takže se můžete projít po plážích až k vnitrozemí, sledovat krokodýly, ptáky, žraloky a delfíny.

Na Pemba Islandu není mnoho hotelových resortů, takže menší hotely tvoří standard těchto ubytování. Nejprodávaněší typy nabízejí líbivý design a luxusní služby včetně wellness aktivit, soukromých masáží a gastronomických speciálek.

Letenky na Pemba Island se dají zakoupit u více aerolitek, které navazují na Zanzibarské letiště. Léty za zdarma se nabízejí zejména od května do října. Cestující musí mít pas s platností minimálně 6 měsíců. Toto paradýzní místo by pro Vás mohlo být vaším snem pro Vaši dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Tanzanie Pemba Island


1. Jak se dostat na Pemba Island?
- Nejlepší způsoby jsou lety z Dar es Salaamu nebo Zanzibaru. Existují také lodní linky z některých míst na Tanzanii.

2. Jaké jsou nejoblíbenější aktivity na Pemba Island?
- Potápění, šnorchlování, rybaření, výlety na lodích, procházky po plážích, návštěvy historických míst a koktejly v plážových barech.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Pemba Island?
- Nejlepší období je od června do října, kdy jsou teploty příjemné a je méně dešťových srážek.

4. Jak jsou cenové poměry na Pemba Island?
- Ceny jsou obecně nižší než na Zanzibaru, ale stále jsou vysoké v porovnání s některými východoevropskými zeměmi.

5. Jakou měnu používají na Pemba Island?
- Používají tanzanský šilink. Je však dobré mít také americké dolary, protože některé zařízení a služby jsou preferovány v dolarech.

6. Je bezpečné cestovat na Pemba Island?
- Ano, většinou se jedná o bezpečné místo, ale jako všude jinde je nutné dodržovat určitá opatření a být obezřetný.

7. Jaká je situace s ubytováním na Pemba Island?
- Existují různé typy ubytování, od luxusních hotelů až po ubytování pro backpackery. Je však nutné si zajistit ubytování předem, aby se zajistila dostupnost v období vysoké sezóny.

8. Které jazyky se mluví na Pemba Island?
- Oficiálně se mluví swahilsky, ale angličtina je také hojně používána.

9. Jakou stravu mohu očekávat na Pemba Island?
- Strava se často skládá z místních palmových plodů, ryb a mořských plodů. Existují také různé druhy masových a zeleninových jídel.

10. Co je zvláštním znakem Pemba Island?
- Pemba Island je známá svou produkci hřebčínu, koření a produkci mýdla. Je také známá svými krásnými korálovými útesy a biologickou rozmanitostí.


Ubytování Tanzanie Pemba Island


Pemba Island je ostrov na východním pobřeží Tanzanie, který je často postrachem turistů, kteří si nevybírají dobře místa, kde se chtějí ubytovat. Pemba Island je však ideálním místem pro ty, kteří hledají klid, odpočinek a krásné pláže.

Kde se ubytovat?

Na Pemba Island najdete mnoho možností ubytování, v závislosti na vašem rozpočtu a představách. Pokud máte rádi luxus, doporučujeme resort Fundu Lagoon, který nabízejí nadstandardní pokoje a soukromé pláže, nebo Manta Resort, který nabízí nadstandardní bungalovy na pláži.

Pokud hledáte ubytování pro menší rozpočet, můžete zvolit bungalovy v Kwanini, což je menší lodge na severu ostrova, která nabízí krásné výhledy na Indický oceán.

Co dělat na Pemba Island?

Pemba Island je vynikajícím místem pro ty, kteří si chtějí užít klidného odpočinku na pláži, ale také pro ty, kteří chtějí poznat místní kulturu a ochutnat místní kuchyni.

Jednou z nejvýznamnějších aktivit na ostrově je šnorchlování a potápění, protože korálové útesy v okolí jsou velmi rozmanité a hojné.

Další zajímavosti zahrnují návštěvu historických památek jako je katedrála Mkama Ndume, která byla postavena v roce 1935, nebo Benin Palace, historický dům, který zůstal nedotčený po požáru v roce 1964.

Kultura a místní kuchyně

Pemba Island je rovněž vynikajícím místem pro ty, kteří chtějí poznat místní kulturu a kuchyni. Místní lidé jsou velmi pohostinní a ochotni ukázat turistům zákoutí svého ostrova.

Mezi nejznámější místní speciality patří rybí karbanátky, které jsou vyrobeny z místní ryby zvané zubatáč. Dále se zde podávají ryby, kořeněné kari a dezerty z banánového a kokosového těsta, které vás nezklamou.

Závěr

Pemba Island je vynikajícím místem pro ty, kteří chtějí zažít klid a odpočinek s výhledem na Indický oceán. S mnoha možnostmi ubytování pro každý rozpočet, plážemi s bílým pískem a pestrou místní kulturou představuje Pemba Island skvělou alternativu ke komerčním turistickým místům.


Počasí Tanzanie Pemba Island


Tanzanie Pemba Island je ostrov ležící nedaleko pobřeží Tanzanie v Indickém oceánu. Tento krásný ostrov je znám svými bílými písečnými plážemi a průzračnými vodami. Nicméně, počasí zde může být velmi proměnlivé.

Pemba Island leží na místě, kde se střetávají vlivy dvou hlavních proudů - teplého a studeného. To znamená, že počasí zde může být nevyzpytatelné a může se rychle měnit. V letních měsících (prosinec až březen) je zde horko a vlhko, s teplotami dosahujícími až 35 stupňů Celsia a vysokou vlhkostí vzduchu. Ale v zimních měsících (červen až říjen) se teploty snižují na příjemných 25 stupňů Celsia a vzduch se stává suchým a příjemnějším.

Pemba Island má dvě hlavní období dešťů, což je klíčové pro určení, kdy je zde nejlepší čas na návštěvu. Období dešťů může trvat od března do května a pak znovu od listopadu do prosince. Pokud se chystáte na Pemba Island, nejlepší je návštěva v červnových a říjnových měsících, protože to jsou měsíce s nejméně srážkami a příjemnými teplotami.

Nicméně, i když je období dešťů, stále můžete zažít krásnou dovolenou na Pemba Island. Během deště se můžete ukrýt v plážových stanech, relaxovat a užívat si zvuky deště a vln. Přesto, pokud chcete být jistí, že si užijete slunce a modré nebe, běžte na Pemba Island v měsících, kdy je počasí nejlepší.

Celkově je počasí na Pemba Island velmi příjemné, pokud se pro návštěvu vyberete ten správný čas. V každém případě si můžete užít slunce, krásné moře a pláže, stejně jako kulturní a historické památky ostrova.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky