Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Indonésie Nusa Lembongan

Počasí Indonésie Nusa Lembongan


Indonésie je země s tropickým klimatem a Nusa Lembongan na Bali v Indonésii není výjimkou. Toto malé ostrovní území spravuje Kabupaten Klungkung a nachází se asi 11 kilometrů jihovýchodně od Bali. Zde se můžete těšit na slunečné a horké dny s častými dešti a občasnými bouřemi.

Dešťové období zahrnuje měsíce od října do března. Toto období se vyznačuje vysokými srážkami, přičemž průměrné množství srážek se pohybuje okolo 300 mm za měsíc. Během tohoto období může být několik dní, kdy bude pršet neustále. Tyto deštivé dny však zpětně oživují ostrovy a jsou pro zemědělství a přírodu velmi důležité.

Suché období trvá od dubna do září a to je období, kdy je Nusa Lembongan nejnavštěvovanější pro své ideální podmínky pro potápění a surfování. Během těchto měsíců se průměrné teploty pohybují od 23 °C do 31 °C. Průměrné množství srážek v těchto měsících maximalizuje kolem 50 mm, což znamená, že v tomto období je mírně vlhko. Občasně se na pobřeží Nusa Lembongan objeví krátkodobé bouřky.

Pokud tedy plánujete návštěvu Nusa Lembongan na Bali v Indonésii, je dobré vzít v úvahu počasí, aby vaše dovolená byla co nejpříjemnější. Nejlepší čas k návštěvě této části Indonésie závisí na vašich zájmech. Pokud jste závislí na slunci a horkém počasí, během suchého období od dubna do září budou podmínky pro vás ideální. Pokud vás však nevadí občasné deště a vlhké počasí, můžete navštívit Nusa Lembongan během období dešťů a zakusit také objevení této země v jiném světle.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Nusa Lembongan


1. Jak se dostat na Nusa Lembongan?
Nejlepší způsobem je lodí nebo speedboatem z Bali, z přístavů Sanur nebo Padangbai. Existují také další přístavy, jako je Serangan nebo Benoa, ale jsou méně obvyklé.

2. Jaká je místní měna?
Místní měna je indonéská rupie. V některých místech jsou přijímány také americké dolary nebo eura, ale je lepší mít v hotovosti místní měnu.

3. Kde se nacházejí nejlepší pláže?
Nejlepší pláže jsou na západním pobřeží, jako je Dream Beach, Sunset Beach nebo Mushroom Bay. Jsou zde také další menší pláže, které jsou méně známé.

4. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Nusa Lembongan?
Nejlepší čas na návštěvu je od dubna do října, kdy je suché období a méně srážek. Během deštivých období od listopadu do března může být více oblačnosti a větší pravděpodobnost dešťových přeháněk.

5. Jaká je tam bezpečnost?
Na Nusa Lembongan obecně panuje klidná atmosféra, ale jako všude, i zde může docházet k drobným zločinům, jako jsou kapesní krádeže. Je důležité být obezřetný a pečlivě sledovat své věci.

6. Kde lze najít dobré restaurace?
Existuje několik dobrých restaurací na ostrově, jako je například The Deck Cafe and Bar, The Sandy Bay Beach Club nebo The Beach Club at Sandy Bay. Vedle toho jsou zde i levnější stánky s jídlem a malými obchůdky.

7. Lze tam plavat s mantami?
Ano, lze tam plavat s mantami. Manta Point je populární místo pro potápění a šnorchlování s těmito obrovskými živočichy.

8. Je tam možné si vypůjčit skútr?
Ano, na Nusa Lembongan je možné si vypůjčit skútr. Není nutné mít mezinárodní řidičský průkaz, ale je důležité mít alespoň základní zkušenosti s řízením skútru a dodržovat místní dopravní předpisy.

9. Kde najdete nejlepší ubytování?
Existuje mnoho různých typů ubytování na ostrově, od bungalovů až po luxusní hotely. Nejoblíbenější oblastí pro ubytování je západní pobřeží, kde se nacházejí nejlepší pláže.

10. Jaký je zde jazyk?
Oficiálním jazykem Indonésie je indonéština, ale na Nusa Lembongan jsou angličtina a indonéština nejčastějšími jazyky. V turistických oblastech mohou být některé cedule, menu a informace také napsány v dalších jazycích, například v čínštině nebo japonštině.


Ubytování Indonésie Nusa Lembongan


Indonésie je nádherná země s neuvěřitelnou kulturou a přírodou. Jedním z nejkrásnějších a nejdůležitějších turistických cílů v Indonésii je ostrov Nusa Lembongan. Tento ostrůvek se nachází pouze 12 km jižně od Bali a nabízí nejen úžasné pláže a skvělé vlny pro surfování, ale také fantastické možnosti k ubytování.

Nusa Lembongan je rájem pro ty, kteří se chtějí vyhnout turistickým lokalitám v Bali a hledají relaxaci a klid. Jeho malebné scény, jako jsou bílé pláže, průzračné vody a pestrá podmořská fauna, jsou neodolatelné a nabízí příležitost pro různé aktivity, jako je potápění, šnorchlování, plachtění a surfování.

Co se týče ubytování, Nusa Lembongan má mnoho možností pro každého cestovatele. Pokud chcete žít jako místní, můžete si pronajmout domek nebo apartmán na pobřeží. Tyto ubytování jsou obvykle cenově dostupné a nabízejí úchvatné výhledy na moře. Když si ubytování pronajímáte, můžete si také uvařit své jídlo, jestliže se to rozhodnete, a vychutnat si své jídlo s nezapomenutelným výhledem na oceán.

Pro ty, kteří hledají luxus a pohodlí, jsou zde i luxusní hotely s vysokými standardy. Ty jsou běžně přístupné a mohou vám umístit dokonce i soukromou pláž s dokonalým výhledem na moře. Pokud si odpočinek opravdu potrpíte, zajisté si budete muset dopřát masáže, které jsou tu běžné a cenově dostupné.

Další z možností ubytování jsou plážové vily. Ty nabízejí plně vybavené domy s vlastní kuchyní a koupelnami, stejně jako úchvatné výhledy na pláž a okolí. Tyto vily zde bývají hojně využívány pro rodinné dovolené, na kterých chce rodina mít naprosté soukromí.

Jinou alternativou může být přístřeší vytvořené domorodci, které nabízí možnost seznámit se s místní kulturou a získat výhled, když se ponoříte do života domorodců. Tyto domorodé domy nejsou příliš komfortní, ale nabízejí kouzlo, které bude těžké najít jinde.

Zkrátka, Nusa Lembongan nabízí velkou škálu možností ubytování, které uspokojí všechny návštěvníky tohoto krásného ostrůvku. Bez ohledu na vaše preference a rozpočet, najdete určitě ideální zázemí pro svůj pobyt. Pokud cestujete s rodinou, s partnerem, nebo jen sám, tato malá indonéská perla vám bude jistě připomínat, proč se sem vídá tak mnoho cestovatelů.


Dovolená Indonésie Nusa Lembongan


Indonésie je země se zázemím plným barev, kultur a krásných přírodních scenérií. Jedním z jejích nejpotřebnějších ostrůvků je Nusa Lembongan, malé odlehlé místo s nekonečným potenciálem k prožití zážitkové dovolené.

Nusa Lembongan je malý ostrov, který se nachází jihovýchodně od Bali. Tento ostrov je dosud relativně nedotčený, avšak má již mnoho různých obytných obcí, hotelů, resortů a dalších zajímavých míst. Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a více než ochotni vést cestovatele tou nejlepší cestou, aby mohli co nejvíce využít svůj čas na ostrově.

Pro ty, kteří hledají dovolenou plnou relaxace a klidu, je Nusa Lembongan tím ideálním místem. Ostrov nabízí mnoho nádherných pláží a klidných míst, kde si můžete odpočinout a vychutnat si nádherné výhledy na oceán. Je ideálním místem pro ty, kteří chtějí uniknout z ruchu každodennosti a strávit nějaký čas v přírodě.

Pro ty, kteří hledají napětí a adrenalinové zážitky, je zde také mnoho možností. Na Nusa Lembongan najdete mnoho aktivit, jako jsou šnorchlování, potápění, surfování a další. Ostrov je také obklopen mnoha menšími ostrůvky, jako je Nusa Ceningan a Nusa Penida, které nabízejí další příležitosti k prozkoumání.

Pro ty, kteří chtějí poznat zdejší kulturu a historii, je možné navštívit mnoho chrámů, vzpomínkových míst a muzeí. Můžete také zažít zdejší trhy, kde najdete mnoho místních a tradičních výrobků.

Nusa Lembongan je ideálním místem pro ty, kteří hledají dovolenou plnou dobrodružství, krásy, klidu a zábavy. S výběrem tolika aktivit a míst k prozkoumání, jsou zde zážitky pro každého. Tak proč nevyrazit na Nusa Lembongan a prožít nejlepší dovolenou třeba s rodinou, přáteli či partnerem?


Letenka Indonésie Nusa Lembongan


Pokud toužíte po tropické dovolené na klidném ostrově plném té nejkrásnější přírody a křišťálově čisté vody, pak je ostrov Nusa Lembongan v Indonésii tou správnou volbou. Tento malebný ostrov plný přírodních krás se nachází mezi Bali a Lombokem a nabízí jedinečné zážitky, které si zamilují nejen milovníci pláží, ale také ti, co se chtějí ponořit do prvotního džungle a zažít něco opravdu speciálního.

Jak se dostat na ostrov Nusa Lembongan? Nejjednodušší cestou je letadlem přistát v Bali Denpasar a poté pokračovat lodí na ostrov Nusa Lembongan. Nejdoporučovanější lodní společností je ve většině případů firmy Scoot nebo Rocky Fast Cruise a cesta bývá obvykle kolem 45 minut.

Přírodní krása ostrova Nusa Lembongan je zcela úchvatná a mimořádná. Na ostrově jsou tři hlavní pláže - Sunset Beach (pláž s úchvatným západem slunce), Jungut Batu Beach (kde se nachází prázdninové pláže a kite surfové kluby a kde můžete najít mezi stromy dokonce i překrásné důmky k pronájmu) a Snorkeling Beach, snad nejkrásnější pláž na Nusa Lembongan, s možností kite boardingu a surfování.

Na ostrově je také mnoho jiných aktivit, které můžete vyzkoušet, jako například kite surfing, potápění, šnorchlování, surfingu, plachtění nebo mořské dobrodružství s delfíny či mantami. Nemusíte se bát, všechny tyto aktivity jsou dostupné díky různým agenturám, takže si snadno zajistíte průvodce, který vám ukáže ty nejkrásnější skryté zákoutí tohoto nádherného ostrova.

Krásy na ostrově Nusa Lembongan jsou bohaté i mimo pláže. Džungle na ostrově poskytuje nádherné horské stezky, kde si užijete tichý ráj a krásné výhledy. Můžete si také zapůjčit šnorchlovací nebo potápěčskou výstroj a objevovat krásy podmořského světa.

Pokud toužíte po perfektní tropické dovolené plné krásné přírody a klidu daleko od shonu velkoměsta, neváhejte a zarezervujte si letenku do Indonésie a zamířte na ostrov Nusa Lembongan. Budete nadšeni a nebudete litovat času a financí, které do této dovolené vkládáte.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky