Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Vietnam Ben Tre

Ubytování Vietnam Ben Tre


Ben Tre je jedno z mnoha měst, které leží v údolí Mekong Delta v jihovýchodní části Vietnamu. Její poloha je ideální pro výlety po řece a prozkoumání okolního venkovského kraje. Pokud plánujete cestu do Ben Tre, určitě si ale potřebujete zajistit ubytování. V tomto článku najdete informace o tom, jaké jsou možnosti ubytování v Ben Tre.

Hotelové ubytování

V Ben Tre najdete řadu hotelů s různou cenovou kategorií. Některé z nich jsou stylizované jako tradiční vietnamské budovy, jiné jsou moderní. Mezi nejoblíbenější hotely v Ben Tre patří například Thanh Thuy Hotel a Ham Luong Hotel. Tyto hotely nabízejí pokoje s klimatizací, satelitní TV a minibarem. Mají také vlastní restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční vietnamská jídla.

Ubytování v homestay

Další možností ubytování v Ben Tre jsou homestay. Tyto ubytování se nacházejí v tradičních domovech, které vám umožní zažít autentickou zkušenost. Hostitelé vám mohou nabídnout tradiční vietnamské jídlo, vyprávět vám o zvyklostech a tradicích nebo vám ukázat, jak se připravuje rýže. Většina homestay ubytování v Ben Tre nabízí i různé aktivity jako je projížďka na kole, plavba po Mekongu, procházky po vesnici a další.

Ubytování v resortu

Pokud hledáte luxusní zážitek, pak je pro vás ideální ubytování v resortu. Ben Tre je domovem několika luxusních rezortů, jako je například Mango Home Riverside, Bến Tre Riverside Resort a đồng Khởi Resort. Tyto rezorty nabízejí bohaté vybavení jako jsou bazény, wellness centra, fitness studia a restaurace. Pokojové typy vzdálenost od centra města se liší a cena se také může pohybovat v širším rozmezí.

Několik tipů pro výběr ubytování v Ben Tre

Při výběru ubytování v Ben Tre zvažte, co poskytuje a jak to odpovídá vašim potřebám. Pokud plánujete pobýt v Ben Tre jen několik dní a chcete návštěvou prozkoumat okolní okolí, pak je nejlepší zvolit hotel v centru malého městečka. Pokud máte ale v plánu strávit více času v tomto kraji, pak se vyplatí zvolit ubytování v homestay nebo v resortu.

Závěr

Ben Tre se může pochlubit mnoha možnostmi ubytování pro různé typy cestovatelů. Hotely, homestay, resorty – vše záleží na vašem stylu cestování a požadavcích na ubytování. Necenyte příliš nízko délku pobytu, Ben Tre a okolí nabízí tolik krásných míst k prozkoumání, že prodlužení pobytu rozhodně úvahu stojí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Vietnam Ben Tre


Nejčastější dotazy a odpovědi k Vietnamu, Ben Tre:

1. Jak se dostat do Ben Tre?

Ben Tre se nachází asi 90 km jižně od Ho Chi Minhova města. Nejlepší způsob, jak se dostat do Ben Tre, je taxíkem, který z hotelu v Ho Chi Minhově městě dorazí za přibližně 1,5 hodiny. Je možné také cestovat autobusem nebo motocyklem.

2. Jaké jsou nejlepší atrakce v Ben Tre?

Ben Tre je známé pro své kanály a řeky, takže nejlepší atrakce zahrnují plavbu po kanálech, návštěvu řemeslných vesnic, jako jsou tanečky na cukrovou třtinu a kokosové výrobky, nebo relaxaci na pláži.

3. Kolik stojí výlet do Ben Tre?

Cena se liší podle toho, jaký typ výletu si vyberete, ale běžně se pohybuje mezi 30 a 50 USD na osobu za den. Pokud se rozhodnete pro soukromý výlet, bude cena vyšší.

4. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Ben Tre?

Nejlepší čas na návštěvu Ben Tre je od listopadu do dubna, kdy jsou teploty příjemné a suché podnebí. Od května do října může být velmi horko a vlhko, ale to nebrání mnoha turistům v návštěvě.

5. V čem spočívá místní kuchyně v Ben Tre?

Místní kuchyně v Ben Tre je známá pro své ryby a mořské plody, stejně jako pro své kokosové výrobky, jako jsou kokosové sladkosti nebo kokosový olej. Na trzích najdete také ovocné sáčky a velmi dobré snacky.

6. Jaké měny jsou přijímány v Ben Tre?

V Ben Tre se přijímají vietnamské dongy a více a více místních obchodů a restaurací přijímá také kreditní karty. Je doporučeno mít hotovostové prostředky v případě, že by karta nefungovala.

7. Jaký je časový rozdíl mezi Ben Tre a Českou republikou?

V Ben Tre je oproti ČR o 6 hodin více. Například je-li v ČR 14.00, v Ben Tre je 20.00.

8. Je nutné očkování pro cestování do Ben Tre?

Je doporučeno očkování před cestou do Ben Tre, jako jsou tyfus, hepatitida A a B, žloutenka atd. Je nutné konzultovat svého lékaře nebo očkovací centrum před cestou.

9. Jaký je státní svátek v Ben Tre?

Vietnam má mnoho státní svátky. V Ben Tre se slaví stejné jako ve zbytku země, jako například Nový rok, Vesak (výročí narození Buddhy), nebo výročí vyhlášení nezávislosti.

10. Jak vypadá ubytování v Ben Tre?

V Ben Tre se nachází řada hotelů a hostelů s různými cenami a možnostmi. Od luxusních hotelů až po levnější hostely nebo apartmány. Je důležité si rezervovat ubytování před cestou, zejména v období velkých svátků.


Dovolená Vietnam Ben Tre


Vietnam je země exotiky, kde se setkávají různé kultury a tradice. Tato země nabízí mnoho krásných míst a exotických pláží, ale pokud hledáte opravdovou autenticitu, měli byste se zastavit v Ben Tre. Ben Tre je město jménem po řece Ben Tre, která je strategicky položena mezi městy My Tho a Saigon.

Ben Tre je známé také jako “Zelená oáza” kvůli své bohaté a hojné vegetaci. Město je plné kokosových palmy a dalších exotických plodů, kterých využívají místní obyvatelé k produkci palmového oleje a cukru. Samotné město Ben Tre vidí každý den malé množství turistů, avšak když se vydáte mimo centrum, můžete si užít opravdovou autenticitu tohoto místa.

Jak se dostat do Ben Tre?

Ben Tre je snadno dostupné ze saigonského letiště Tan Son Nhat, kam létá mnoho leteckých společností. Při příjezdu do Ben Tre se ocitnete v centru města, odkud lze snadno najmout motorku a prozkoumat okolí. Pokud nechcete řídit, můžete najmout tuk-tuk nebo si pronajmout místního průvodce.

Co vidět v Ben Tre?

Ben Tre je plné krásných míst a každý cestovatel by měl vidět alespoň některá z následujících míst:

1. Kokosový ostrov

Kokosový ostrov je nejznámější turistickou destinací v Ben Tre. Ostrov má mnoho plantáží kokosových palm, kde se vyrábí palmový olej, cukr a další produkty. Z ostrova si můžete koupit různé suvenýry a dokonce se zde můžete projet na tradiční lodi z bambusu.

2. Bitis Farm Ben Tre

Bitis Farm je farma, která se zaměřuje na výrobu ručně šité obuvi. Na této farmě se můžete naučit, jak se obuv vyrábí, a dokonce si můžete zakoupit vlastní pár. Farma je také známá svými obyvateli – krokodýly, které si můžete pozorovat ve vodní nádrži.

3. Mekong Delta

Ben Tre je v oblasti známé jako Mekong Delta, což je jedna z největších vodních sítí na světě. Můžete si pronajmout loď a plout po řece, přičemž si užijete úchvatný výhled na oblast delta a okolní krajinu.

4. Cai Mon

Cai Mon je městečko v oblasti Ben Tre, které je známé svými pěstitelskými farmami. Na farmách se pěstují různé druhy ovoce a zeleniny. Pokud se vydáte do této oblasti, můžete ochutnat místní speciality a zakoupit si čerstvé ovoce.

Co ochutnat v Ben Tre?

Ben Tre je známé pro svou gastronomii, zvláště místní pokrmy vyrobené z palmového oleje. Mezi místní speciality patří banh xeo, což je tradční vietnamská palačinka naplněná zeleninou a masem, balut, kterým je vejce s vyvinutým kachním embryo, a Cai Mon rougaille, což je vegetariánské jídlo z tofu, rajčat, paprsek a různých bylinek.

Ben Tre je zkrátka nezapomenutelné místo pro ty, kteří se chtějí ponořit do vietnamské kultury a dokonce i zbytečně velkému množství turistů nebylo znehodnoceno. Toto místo nabízí opravdu autentickou zkušenost s exotickou vegetací a gastronomií, kterou si bezesporu užijete při ochutnávání místních specialit.


Letenka Vietnam Ben Tre


Pokud se chystáte na dovolenou do Vietnamu, stojí za to zvážit návštěvu města Ben Tre. Toto město se nachází na jihu země, v oblasti delty řeky Mekong a nabízí mnoho zajímavých aktivit a atrakcí pro turisty. Pokud hledáte letenku Vietnam Ben Tre, můžeme vám poradit, jak na to.

Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Ben Tre, je letecky. Město má své vlastní letiště, které se nachází pouhých 20 km od centra města. Existuje mnoho společností, které nabízejí lety z větších měst v Vietnamu, jako jsou Ho Či Minovo Město nebo Hanoj.

Ceny letenek do Ben Tre se liší v závislosti na ročním období a období výběru. Během letní sezóny nebo během svátků budou lety pravděpodobně dražší. Pokud chcete ušetřit peníze, zvažte koupi letenky s přestupem, místo přímého letu.

Po příletu na letiště Ben Tre budete moci využít taxi služby nebo městskou hromadnou dopravu. Město samo o sobě je poměrně malé, takže prozkoumání města nezabere příliš mnoho času.

Jedním z hlavních turistických atrakcí v Ben Tre jsou plavby po řece Mekong. Cestování po řece vám umožní vidět mnoho malebných vesnic a poznat vietnamskou kulturu. Dále, můžete také navštívit kokosové háje, kde si můžete užít chuť mladých kokosových ořechů a kokosové mýdlo. V místním trhu vás překvapí všechny možné druhy ovoce a zeleniny, které můžete ochutnat. Ben Tre také nabízí skvělou příležitost pro nákupy suvenýrů, místního umění a řemesel.

Celkově lze říci, že Ben Tre je skvělým místem, které stojí za návštěvu. Pokud hledáte letenku Vietnam Ben Tre, mějte na paměti časy sezóny a nebo zvažte let s přestupem pro maximální úsporu peněz. Ať tak či onak, přijeďte do Ben Tre s otevřenou myslí a připravte se na nezapomenutelný zážitek.


Počasí Vietnam Ben Tre


Ben Tre je provincie nacházející se v jižním Vietnamu a je největším městem provincie, nacházejícím se na delti řeky Mekong. Ben Tre je známá svými kokosovými palmami, zeleninou a ovocem. Ben Tre se může pochlubit tropickým klimatem s vysokou vlhkostí po celý rok, aniž by to ohrozilo rozvoj rostlinstva a fauny. Průměrná roční teplota ve městě je 27 stupňů Celsia. Únor a březen jsou nejchladnější období v Ben Tre, kdy se teploty mohou snížit na 20 stupňů Celsia. V dubnu teplota opět stoupá na 30 stupňů Celsia, což značí příchod horkého letního období. V létě je však v Ben Tre velmi vlhko, což způsobuje pocit, že je teplota mnohem vyšší, než jak je v reálu. Od července do září jsou v Ben Tre časté deště, které jsou sice krátké, ale velmi intenzivní. Tyto deště přispívají k rozvoji místního zemědělství a dovolují produkci rozličných plodin po celý rok.

Pro turisty, kteří chtějí navštívit Ben Tre, jsou březen a duben nejlepšími měsíci, protože počasí je v průměru velmi příjemné. Teploty jsou sice mírně nižší, ale ne tak nízké, aby cestování po městě nebylo pohodlné. Během těchto měsíců se také můžete těšit na kvetoucí stromy a krásné krajinu, která se začíná zelenat a rozvíjet. Pokud chcete zažít deště a vlhké podnebí, můžete zvolit období od června do září. Pokud však cestujete v této době, nezapomeňte si s sebou vzít potřebné oblečení a obuv, které vás ochrání před deštěm.

Celkově je počasí v Ben Tre velmi příjemné a turisté se mohou těšit na množství aktivit, které lze dělat v městě. Procházky palmovými háji, návštěva místních trhů a ochutnávky místního jídla jsou jen některé z mnoha aktivit, které si můžete užít v této krásné oblasti Vietnamu. Ben Tre je nejlepší navštívit po celý rok, protože počasí je vždy uspokojivé a umožňuje místním zemědělcům a různým drobným podnikům produkci po celý rok. Takže, pokud máte zájem o návštěvu Ben Tre, nezapomeňte si vzít s sebou potřebné oblečení a připravit se na teplé a vlhké počasí.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky