Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Spojené království The Scottish Borders

Nejčastější dotazy a odpovědi Spojené království The Scottish Borders


1. Jaké jsou turistické atrakce ve Skotských hranicích?

V Skotských hranicích je mnoho turistických atrakcí, jako například hrad Hermitage, starobylé město Jedburgh, Kelso Abbey a Floors Castle.

2. Jaké jsou nejlepší možnosti ubytování ve Skotských hranicích?

Existuje mnoho možností ubytování ve Skotských hranicích, od luxusních hotelů po tradiční bed and breakfast. Doporučujeme si rezervovat ubytování předem, zejména v letních měsících.

3. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Skotských hranic?

Nejlepší doba na návštěvu Skotských hranic je od května do září, kdy jsou teploty příjemné a počasí je relativně stabilní. V zimě může být chladno a být surovější.

4. Jaké jsou nejoblíbenější outdoorové aktivity ve Skotských hranicích?

Skotské hranice jsou ideálním místem pro outdoorové aktivity, jako je turistika, cyklistika, golf, rybaření a horolezectví.

5. Kde se dají koupit tradiční skotské suvenýry?

Na trzích a v obchodech po celých skotských hranicích se prodávají tradiční skotské suvenýry, jako jsou kiltové sukně, tartanové doplňky, ručně tkána vlna a sklenice s motivem státního znaku.

6. Jak vypadají dopravní spojení v Skotských hranicích?

Skotské hranice jsou dobře propojené s ostatními oblastmi Skotska a Anglie pomocí silnic a vlaků. Můžete také cestovat autobusem nebo taxi.

7. Jaké jsou nejlepší restaurace v Skotských hranicích?

Existuje mnoho skvělých restaurací a hospod ve Skotských hranicích, které nabízejí místní speciality, jako je haggis, ryby a mořské plody a skotská whisky. Některé z nabídek můžete najít zde:
- The Plough Inn (Lilliesleaf)
- The Caddy Mann (Jedburgh)
- Seasons Restaurant (Melrose)
- The Cross Keys Hotel (Kelso)

8. Kde se mohu dozvědět více o historii Skotských hranic?

Existují různé muzea, historické památky a více informací o historii Skotských hranic, jako je třeba Jedburgh Abbey, Scott's View, Abbotsford House a Dryburgh Abbey.


Počasí Spojené království The Scottish Borders


Spojené království je zemí s poměrně proměnlivým klimatem a to platí i pro oblast The Scottish Borders, která leží na jihovýchodě Skotska. Tento region je obklopen hezkou přírodou, a tak není divu, že turisté se jím rádi procházejí a užívají si krásné výhledy na hory, řeky a zelené pláně. Nicméně, před odchodem na výlet by bylo dobré zohlednit, jaké počasí v tomto regionu může panovat.

Průměrné teploty v The Scottish Borders se pohybují mezi 10 a 15 stupni Celsia během letních měsíců, což jsou červenec a srpen. Na konci jara může být v oblasti The Scottish Borders docela chladno, ale během léta se teploty zvyšují na příjemnou úroveň. Zároveň je ale potřeba zmínit, že i během léta mohou být dny chladné a deštivé, takže byste měli mít u sebe nepromokavé oblečení a připravit se na náhlé změny počasí.

Co se týče zimy, ta v The Scottish Borders bývá mírná. V období od prosince do února se teploty pohybují mezi 0 a 5 stupni Celsia. Srážky jsou během zimy častější než v létě, takže byste měli počítat s tím, že se budete muset připravit na chlad, vlhko a sníh. Zároveň mi ale dovolte upozornit, že v The Scottish Borders jsou zimy mnohem méně drsné než v některých jiných částech Skotska.

Pro návštěvu oblasti The Scottish Borders si tedy s sebou vezměte oblečení, které se dá snadno vrstvit, například bundu, mikinu a plášť proti dešti. Vezměte si také teplejší oblečení na jarní a podzimní dny, kdy mohou být teploty chladné. Při plánování návštěv na výlety nezapomeňte zkontrolovat předpověď počasí, aby se vám podařilo vybrat si nejlepší den pro vaše aktivity venku.

Navzdory proměnlivosti počasí je důležité mít na paměti, že krásné scenérie a okouzlující krajina oblasti The Scottish Borders stojí za návštěvu za každého počasí. Proto plánujte svůj pobyt s ohledem na počasí, ale nezapomínejte se těšit na tu krásu a unikátní atmosféru Skotska.


Ubytování Spojené království The Scottish Borders


The Scottish Borders je region na jihu Skotska, který je znám pro svou malebnou krajinu, historická města a bohatou kulturu. Pokud se chystáte na dovolenou do této oblasti, měli byste také zvážit správné a pohodlné ubytování. V tomto článku Vám přinášíme výběr nejlepších možností ubytování ve The Scottish Borders.

1. Klasické hotely

Ve The Scottish Borders se najdou klasické hotely, nabízející různé typy pokojů a služeb. Může se jednat o historické budovy v centru měst, moderní hotely v okolí nebo luxusní ubytování s wellness centry a golfovými hřišti. Mezi nejlepší hotely v této oblasti patří například:

• The Roxburghe Hotel & Golf Course – 4hvězdičkový hotel s výhledem na řeku a golfovým hřištěm.
• Ednam House Hotel – historický hotel v Kelso s vlastními zahrádkami a restaurací.
• The Waverley Castle Hotel – hotel s výhledem na řeku Tweed a nedaleko od hrady Abottsford a Melrose Abbey.

2. B&B

B&B (bed and breakfast) jsou populární v celém Spojeném království a The Scottish Borders není výjimkou. B&B jsou rodinné domy nebo byty, které pronajímají jednu nebo více ložnic a nabízejí snídani a další služby. B&B Vám umožní prožít autentický pobyt a poznat místní kulturu. Mezi nejlepší B&B ve The Scottish Borders patří:

• Caddon View Country Guest House – rodinný dům v Scottish Borders nabízející čtyřhvězdičkové ubytování a výborné snídaně.
• The Old Church – boutique ubytování v historickém kostele v Heiton.
• No. 28 Bed and Breakfast – luxusní B&B v Kelso, nabízející moderní pokoj a vynikající snídaně.

3. Apartmány a chalupy

Pokud hledáte větší a samostatné ubytování, můžete zvážit pronájem apartmánu nebo chalupy. V The Scottish Borders je k dispozici mnoho možností pro pronájem apartmánu nebo chalupy v různých částech regionu. Tato forma ubytování je ideální pro rodiny nebo skupiny přátel. Mezi nejlepší apartmány a chalupy ve The Scottish Borders patří:

• The Steading Apartment – luxusní apartmán s výhledem na hory a nedaleko od Peebles.
• The Spinney – self-catering apartmán s výhledem na řeku Tweed a s terasou v Melrose.
• Beech Cottage – rodinná chalupa s krytým bazénem a výhledem na skotskou krajinu v Duns.

Výše uvedené jsou nejlepší možnosti ubytování ve The Scottish Borders. Při výběru ubytování zvažte své potřeby, rozpočet a preference. Buďte však připraveni na krásné výhledy na skotskou krajinu a přátelské lidi, kteří tuto oblast obývají.


Letenka Spojené království The Scottish Borders


The Scottish Borders jsou krásnou částí Skotska, kterou si můžete užít na vlastní kůži. Pokud plánujete cestu do Skotska a chcete navštívit tuto oblast, pak vám nabízíme letenky, které vám umožní dostat se tam pohodlně a rychle. Jistě vás zajímá, jak se dostat do The Scottish Borders a jaké jsou možnosti letenky. Přinášíme vám tedy podrobnější informace.

The Scottish Borders jsou známé svou krásnou krajinou, historickými památkami a klidnou atmosférou. Oblasti jsou plné zeleně, kde si můžete užít turistiku nebo jízdu na kole. Navštivte například skalní útvary ve St. Abb's Head nebo se projděte po nejvyšších vrcholech pohoří Cheviot Hills. Můžete také navštívit krásná města a vesnice, jako jsou Melrose, Jedburgh nebo Hawick, kde se můžete podívat na historické památky a užít si místní kulturu.

Pokud se chcete dostat zpět do The Scottish Borders, můžete využít letiště Edinburgh, které je největší letiště v této oblasti. Let z Prahy trvá necelé dvě hodiny a cena letenky se pohybuje mezi 5 000 a 15 000 Kč. Pokud hledáte levnější letenky, můžete zvážit lety s mezipřistáním například v Londýně nebo Dublinu.

Nabízí se také možnost přistání v letišti Glasgow a dopravit se do The Scottish Borders například vlakem. Cesta trvá zhruba hodinu a cena se pohybuje kolem 10 liber. Pokud hledáte prozkoumání celého Skotska, můžete kombinovat letenky do různých letišť, například z letiště Edinburgh do hlavního města Glasgow či do letiště Aberdeen.

Dbejte na to, abyste si prohlédli možnosti letenek a zvolili tu, která nejlépe vyhovuje vašim požadavkům. Plánování cesty do The Scottish Borders je důležité pro to, abyste si užili všechny krásy této oblasti naplno. Před cestou si prohlédněte turistické mapy, ať máte jasno v tom, co chcete vidět a zažít. Pak už jen stačí si koupit letenku a vyrazit. Doufáme, že bude vaše cesta do The Scottish Borders plná zážitků a budete si ji pamatovat jako jednu z těch nejkrásnějších.


Dovolená Spojené království The Scottish Borders


The Scottish Borders jsou jednou z nejúchvatnějších oblastí Spojeného království. Nalézají se na jižních hranicích Skotska a nabízejí návštěvníkům krásné krajiny, bohatou historii a mnoho aktivit k prozkoumání.

Jedním z nejvýznamnějších měst v této oblasti je Kelso, které se může pochlubit krásnou keltskou architekturou a několika historickými památkami. Kromě toho je zde i festival Borders Book, který se koná každoročně v červnu a přitahuje spisovatele a návštěvníky z celého světa.

Dalším městem, které stojí za návštěvu, je Jedburgh. Zde se můžete projít uličkami hustého středověkého opevnění nebo navštívit Jedburgh Abbey, starobylou opatství, která byla postavená v 12. století. Tento klášter byl po staletí centrem křesťanského života v této oblasti a dodnes se stále udržuje v původní podobě.

Procestujte oblast Scottish Borders na kole, navštivte jeden lázeňských domů či se připojte na whisky-tasting v jedné z tamních destilerií. Lákavé jsou i mnohé nabídky na horské túry nebo cestování s koňmi.

Nenechte si ujít návštěvu jednoho z národních parků v této oblasti, jako je například Tweedsmuir Hills nebo Glentress Forest Park. Zde se můžete projít rozlehlou krajinou, plnou dramatičtějších scenérií skotských hor, nebo si v tomto malebném prostředí najít klid a odpočinek.

Pokud hledáte památky s bohatou historií, Chráněné hradíště Melrose by mělo být vaší další zastávkou. Toto místo se datuje do 11. století a dodnes se zde nacházejí ruinové památky středověkých hradů a hradišť, stejně jako mnoho dalších kulturních objektů.

Pokud jste fanouškem sportu, navštivte na jaře Scottish Borders National Rugby sezonu, a sledujte obsazení Melrose Scarlet: organizátora nejvýznamnějšího Rugby-tournamentu ve Skotsku, The Musselburgh Sevens.

The Scottish Borders nabízejí nádhernou přírodu, skvělé památky a mnoho aktivit pro turisty. Buďte součástí malebné skotské krajiny a odpočiňte si na dovolené, kterou nikdy nezapomenete.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky