Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Libanon Qadisha Grotto

Ubytování Libanon Qadisha Grotto


Qadisha Grotto se nachází v oblasti Džabal Loubnan v Libanonu a je jedním z nejextrémnějších a neobyčejných míst k návštěvě. Toto území je jedním z nejkrásnějších v Libanonu a každý rok přitahuje tisíce turistů z celého světa.

Jde o pravděpodobně nejstarší obydlí v celé oblasti Libanonu, přičemž jedny z nejstarších jeskyní, které byly zde nalezeny, jsou staré více než 100 000 let. Mnoho jeskyní v oblasti bylo využito jako ubytování pro poutníky, kteří přicházeli do Qadisha Grotto k modlitbě. V současné době je tato oblast naplněna nádhernými jeskyněmi, skalními útvary, roklí a historickými památkami.

Turisté, kteří přijedou do Qadisha Grotto, mají několik možností, jak si zde užít. Nejpopulárnějším způsobem je přespání v jedné z mnoha jeskyní v oblasti. Tyto jeskyně byly zmodernizovány a vybaveny pohodlnými postelemi, kuchyňskými kouty a dokonce i koupelnami. Pokud hledáte nezapomenutelný zážitek, určitě si zde musíte zarezervovat pobyt.

Další možností, jak si užít návštěvu Qadisha Grotto, je pořízení si turistického průvodce, který s vámi projde místem a naučí vás vše o historii a přírodě oblasti. Průvodce vám ukáže nejlepší místa pro focení a zajiští, aby se vaše návštěva stala nezapomenutelným zážitkem.

Stejně jako mnoho turistických míst i Qadisha Grotto má svá varování. Je velmi důležité být opatrný a především respektovat přírodu a místní poměry. Obzvláště důležité je nevytahovat rostliny a zvířata, která zde žijí.

Qadisha Grotto je nezapomenutelné místo a určitě stojí za návštěvu. Je to ideální místo, kde se můžete oddát přírodní kráse a navazovat kontakty s lidmi, kteří tento kraj znají nejlépe. Pokud hledáte místo, kam se vydat na dovolenou nebo dovolenou, kterou si pamatujete na celý život, jsou Qadisha Grotto správnou volbou.


Dovolená Libanon Qadisha Grotto


Pokud hledáte exotickou a nezapomenutelnou dovolenou, může pro vás být ideální volbou návštěva Libanonu a průzkum jedné z nejkrásnějších a nejzajímavějších přírodních památek této země – Qadisha Grotto.

Qadisha Grotto, také známý jako Jeita Grotto, se nachází asi 20 kilometrů severně od libanonského hlavního města Bejrútu a je jedním z nejvýznamnějších turistických cílů této země. Je to jeskynní systém se dvěma obrovskými komorami – Horní a Dolní Jeskyně. Vstup do jeskyně se nachází asi 220 metrů nad mořskou hladinou a prohlídka vás zavede až do hloubky více než 120 metrů pod zemským povrchem.

Turistická trasa v dolní jeskyni vede přes impozantní chodbu plnou krápníků a stalaktitů, včetně nejdelšího stalagnátu na světě, který dosahuje výšky 8,2 metru. Následuje soutěska s podvodní řekou, která vás zavede k nádherným vodopádům a jezírkům s průzračně modrou vodou. Horní jeskyně, která je celkem 10500 metru čtverečních velká, není zatím využívána pro turistické účely, ale slouží jako archeologický a vědecký výzkumný ústav.

Jeskyně Qadisha Grotto byla objevena v roce 1836 a od té doby se stala oblíbenou destinací pro turisty z celého světa. Jeita Grotto byl dokonce nominován na výstavu Nových světových divů v roce 2007. Protože se jedná o chráněnou oblast, mohou turisté navštívit pouze přilehlé muzeum a turistickou trasu v dolní jeskyni, kde se zároveň nachází promítací sál a kavárna.

Pro cestovatele, kteří se zajímají o historii a kulturu, je návštěva Qadisha Grotto perfektním zážitkem. Jeskyně poskytuje úchvatné pohledy na neuvěřitelné formace, a zároveň také ukazuje návštěvníkům, jak proudí voda a jaký vliv má na podzemní krajinu. Ať už plánujete dovolenou s rodinou nebo s přáteli, Qadisha Grotto bude určitě jedním z nejvíce vzpomínaných cestovatelských zážitků vašeho života.


Počasí Libanon Qadisha Grotto


Libanon je země s velmi různorodým klimatem, které se liší v závislosti na nadmořské výšce, vzdálenosti od moře a geografické poloze. Pokud vás zajímá počasí v oblasti Qadisha Grotto, což je chráněná jeskyně v severním Libanonu, právě pro vás jsme se o tuto oblast postarali a přinášíme vám podrobnější informace.

Qadisha Grotto se nachází nedaleko vesnice Bcharre v severní části Libanonu a je obklopena pohořími hor Libanon. Tento přírodní úkaz je významné místo pro mnoho náboženských a kulturních událostí, které jsou v Libanonu velmi významné.

Pokud jde o počasí v této oblasti, je třeba podotknout, že se značně liší podle ročního období. Během zimy jsou teploty nízké a mohou klesnout až pod nulu. Během jara a podzimu jsou teploty mírné a v létě bývají vysoké - mohou dosahovat až 30°C. Přestože v létě teploty dosahují hodnot podobných těm, které se vyskytují ve středomořských oblastech, rána bývají celkem chladná.

Kvůli své poloze v horách Libanonu je tato oblast v zimě velmi často pokryta sněhem a bývá uzavřena kvůli špatnému počasí. Pokud tedy chystáte návštěvu této oblasti v zimních měsících, ujistěte se, že je cesta přístupná.

Celkově lze říci, že pokud vás zajímá Qadisha Grotto, doporučujeme návštěvu v období jara nebo podzimu, kdy jsou teploty mírnější a počasí se může ráno a večer ochladit. V létě pak počítejte s horkými a suchými dny, takže je důležité se připravit vhodným způsobem.

V každém případě je Qadisha Grotto nádhernou lokalitou s mnoha možnostmi k poznání úchvatné přírody a kulturních památek, ať už se rozhodnete kdykoliv navštívit.


Nejčastější dotazy a odpovědi Libanon Qadisha Grotto


1. Jak dlouho trvá prohlídka Libanonského krasu Qadisha?
Prohlídka trvá přibližně hodinu.

2. Kolik stojí vstupné do Qadisha Grotto?
Vstupné se pohybuje mezi 5 až 8 USD na osobu.

3. Musím mít s sebou vhodné oblečení a obuv pro prohlídku jeskyně?
Ano, pro prohlídku jeskyně je nutné mít na sobě pohodlné a vhodné oblečení a obuv, ideálně trekové boty.

4. Lze v jeskyni pořídit fotky nebo videa?
Ano, je možné pořizovat fotografie a videa, ale pouze bez použití blesku.

5. Jsou v jeskyni nějaká omezení pro návštěvníky s postižením?
Kromě prvních 50 metrů prohlídky, které jsou s využitím schodů, jsou všechny části jeskyně přístupné i pro návštěvníky s postižením.

6. Jaká je nejlepší sezóna pro návštěvu Qadisha Grotto?
Nejlepší období pro návštěvu je od května do září, kdy jsou teploty příjemné a méně se vyskytují deště.

7. Mám si s sebou přinést jídlo a pití?
V jeskyni není povoleno jíst ani pít, nicméně v blízkosti jeskyně je několik restaurací a kaváren, kde si můžete zajít na občerstvení.

8. Je pro návštěvu Qadisha Grotto potřeba si připravit nějaké speciální vybavení?
Kromě pohodlného a vhodného oblečení a obuvi není nutné si přinášet žádné speciální vybavení.

9. Jaké jsou otevírací hodiny Qadisha Grotto?
Jeskyně je otevřena denně od 9 hodin ráno do 16 hodin odpoledne.

10. Jaké jsou hlavní atrakce Qadisha Grotto?
Hlavními atrakcemi jeskyně jsou zvláštní formace stalaktitů a stalagmitů, temné jezírko a krásně osvětlené chodby.


Letenka Libanon Qadisha Grotto


Pokud hledáte neobvyklý zážitek na své další dovolené, pak byste měli zvážit návštěvu libanonské Qadisha Grotto, která je největším krasovým systémem v zemi. Své počátky má tato jeskyně již několik tisíc let před naším letopočtem a svou podobu získala v průběhu dalších tisíciletí vlivem eroze a vody.

Jednou z možností, jak se dostat k Qadisha Grotto, je přílet do libanonského hlavního města Bejrút a poté si pronajmout auto či si zajistit dopravní službu na místo. Cestou se můžete zastavit v blízkých horských vesničkách a pozorovat neuvěřitelnou přírodu a architekturu, kterou tyto oblasti nabízí.

Jednou z nejlepších dob pro návštěvu jeskyně je jaro, kdy rostou květiny a zeleň a je možné pozorovat neobyčejné scenérie. V létě pak nabízí jeskyně úkryt před parným vedrem a v zimě zase nabízí krásné ledové útvary.

Pro návštěvu Qadisha Grotto je nutné se vybavit dobrou obuvou a připravit se na chvíli strávenou v chladné jeskyni. Jeskyně je dobře upravena a turistické stezky jsou bezpečné, ale je stále třeba dávat pozor na kamenné útvary a mokré povrchy.

Po návštěvě jeskyně pak můžete pokračovat v cestování a navštívit další kulturní památky a přírodní krásy, které Libanon nabízí.

Celkově je Qadisha Grotto určitě jedním z nejzajímavějších míst v Libanonu a stojí za to ji navštívit. Dovolená v této oblasti nabídne nejen nezapomenutelné zážitky, ale také úžasné fotomateriály, které budou připomínat návštěvu Qadisha Grotto i po mnoha letech.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky