Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Spojené arabské emiráty Dubai Creek

Letenka Spojené arabské emiráty Dubai Creek


Dubai Creek je jednou z nejvýznamnějších turistických atrakcí ve Spojených arabských emirátech. Ať už jste zde na první návštěvě nebo jste již tuto oblast navštívili mnohokrát, nové, inspirující zážitky a krásy dubajského Creeku budou na každém kroku.

Abychom ale mohli navázat na téma letenky, pojďme se nejprve podívat, jak se sem vůbec dostanete. V prvotních myšlenkách by možná mohlo být lákavé využít některou z bezpočtu spojů s českými či evropskými destinacemi a létat na dubajské letiště. Tento způsob je ale časově náročný, nákladnější a většinou jde o vesměs lety s mezipřistáními.

Pokud byste preferovali rychlý a komfortní způsob dopravy, pak zvažte možnost přímé letenky z Prahy do Dubaje. Tyto lety zajišťuje například letecká společnost Flydubai a ADRIA Airways se spojovacími lety ze Slovinska. Letenky do Dubaje můžete koupit přes agenturu, internet nebo samozřejmě na letišti.

Teď už ale zpět k tomu, co vás v Dubaji na Creeku čeká. V první řadě byste neměli minout projížďku tradičními dhow loděmi, které mohou být využity jako prostředek přepravy přes vodní cestu. Podél břehů najdete stovky krásných obchodů s různým zbožím, trhy s tradičním místním prodejem a množství restaurací s velmi chutnou místní kuchyní. V samém srdci Creeku pak stojí Dubajské muzeum, které vám nabízí možnost zblízka seznámit se s historií města, jeho kulturou a technologiemi.

Dalším nezapomenutelným zážitkem z Dubaje je výhled na západ slunce s výhledem na skvostné stavby města, jako například Burj Khalifa, Palm Jumeirah či dubajský nájezd na most Al Maktoum. Ke krásnému pozorování slunce se nabízejí, mimo tradiční lodní výlet, také helikoptéry s možností letu nad všemi památkami.

Celkově se tedy můžeme shodnout, že cesta za výjimečnými zážitky v Dubaji na Creeku může být úžasným a nepřehlédnutelným dobrodružstvím. Tak neváhejte a sjednejte si letenky do této krásné oblasti, zažijte ty pravé exotické zážitky a navštivte jedno z nejkrásnějších míst na světě!


Dovolená Spojené arabské emiráty Dubai Creek


Dubai Creek je nejdůležitější průliv v Dubaji a v celých Spojených arabských emirátech. Je to malý přístav, který se rozprostírá podél břehů obou stran. Místo je oblíbeným místem turistů, kteří sem přijíždí, aby se prošli po promenádě, ochutnali místní speciality nebo si prostě užili orientální atmosféru.

Dubai Creek se nachází v historické části města, známé jako Deira. Tento kousek Dubaje je plný starobylých budov a odkazů na minulost. Na okolních březích se nachází obchody se zlatem, parfémy a kořením. V blízkosti průlivu také najdeme tradiční arabské důmky, kde si můžete prohlédnout historii Dubaje.

Přehrada Dubai Creek je rozhodně nejvýznamnějším místem v okolí. Je to uměle vytvořený kanál, který významně přispěl k rychlému rozvoji města. Místní obyvatelé se dnes snaží najít způsob, jak uchránit tento přírodní úkaz před narušením. Pokud se rozhodnete navštívit Dubai Creek, můžete si tam pronajmout loď a podívat se na okolí ze zcela nové perspektivy.

Zároveň se zde nachází mnoho turistických atrakcí. Do průlivu se řadí návštěva historické budovy Majlis Al Bahar nebo největší obchodní centrum v celém Emirátu, Deira City Centre. V nedalekém okolí najdete také spoustu tradičních restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat své obědy a večeře.

Každoročně se zde také koná Dubajský festival oslavující kulturu a umění místních obyvatel. Tento festival přináší na břehy průlivu mnoho kulturních akcí a tanečních vystoupení.

Dubai Creek je také oblíbeným místem pro procházky v noci. Promenáda kolem přehrady je osvětlena světly, která přinášejí do okolí zvláštní atmosféru.

V současnosti je Dubai Creek jedním z nejrušnějších míst v Dubaji, avšak stále má co nabídnout turistům, kteří hledají zvláštní a exotickou atmosféru. Vyzkoušejte to sami a navštivte tento magický přístav.


Ubytování Spojené arabské emiráty Dubai Creek


Dubai Creek je jedno z nejbližších míst k historii Spojených arabských emirátů. Toto místo je známé jako stanoviště archeologických nálezů a jako místo, kde kdysi býval rybářský přístav. Dnes je Dubai Creek jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí a nabízí mnoho možností ubytování.

Většina hotelů nacházejících se v okolí Dubai Creek nabízí nádherné výhledy na řeku, Maledivský záliv a na městskou část Deira. Tyto hotely se často nacházejí ve výškových budovách a nabízejí hostům luxusní ubytování s moderními vybaveními a prvotřídními službami.

Nejpopulárnější hotely v blízkosti Dubai Creek jsou například Radisson Blu Hotel Dubai Deira Creek, Hyatt Regency Dubai Creek Heights a Park Hyatt Dubai. Tyto hotely nabízejí nádherné a prostorné pokoje s výhledem na okolní krajinu a jsou vybaveny moderními technologiemi a prvotřídním vybavením.

Přestože jsou tyto hotely sice nádherné, nabízejí hostům i nižší cenové kategorie ubytování. V této kategorii se nachází například hotel Holiday Inn Dubai Festival City, který se nachází v blízkosti moderního nákupního centra Festival City Mall a nabízí pohodlné a dobře vybavené pokoje.

Další možností ubytování v této oblasti jsou tradiční arabské domy, které byly zrekonstruovány a přeměněny na hotelové pokoje. Tyto domy nabízejí hostům velmi autentickou zkušenost, kde si mohou užít tradiční arabskou kuchyni a zážitky, jako jsou například jízdy na velbloudech a nákupy na tradičních trzích.

K dispozici jsou i půvabné restaurace nabízející klasické místní speciality, stejně jako ty mezinárodní. Můžete si užít lahodné mořské plody a při tom si vychutnat výhled na město a vodu. Večer si můžete vychutnat koktejl a užít si pohodovou atmosféru těchto velkozálivových míst.

Vzhledem k tomu, že Dubai Creek je ideálním místem pro návštěvu Spojených arabských emirátů, nabízí mnoho možností ubytování pro turisty všech typů. Pro skupinu přátel, rodiny nebo páry, nabízí toto místo nezapomenutelný zážitek, který je třeba vyzkoušet při návštěvě Dubaje.


Počasí Spojené arabské emiráty Dubai Creek


Dubai Creek je přístavní záliv, který leží v centrální části města Dubaj ve Spojených arabských emirátech. Tento záliv hraje důležitou roli v ekonomice města a je také oblíbeným turistickým cílem.

Co se týče počasí, tak Dubai Creek má charakteristické podnebí subtropické zóny. Celkově lze říci, že ve Spojených arabských emirátech panuje horké a suché klima s minimem srážek. Průměrná červencová teplota je 36 °C a průměrná lednová teplota 19 °C. V Dubaji se nedostatek srážek řeší pomocí umělého zavlažování.

V létě, od června do září, mohou být teploty velmi vysoké a překročit 40 °C. V této době je také velmi vysoká vlhkost vzduchu, což může být pro mnoho lidí obtížné. Proto se doporučuje pobyt v této době omezit na minimum a vyhnout se pobytu na přímém slunci během nejteplejších hodin dne.

Naopak v zimě, od listopadu do března, je počasí v Dubaji příjemné a turisticky velmi lákavé. Teploty se pohybují kolem 24 až 28 °C, což umožňuje pobyt na pláži a vodních aktivitách.

Dubai Creek také znamená určité spektrum počasí v závislosti na vzdálenosti od zálivu. Okolní oblasti mohou mít jiné klimatické podmínky a teploty, v závislosti na nadmořské výšce a vzdálenosti od pobřeží.

V každém případě se doporučuje být při cestování do Dubaje dobře připraven na horké a suché počasí, mít stále něco pití při sobě a chránit se před přílišným sluncem. V Dubaji má každý hotel a turistická atrakce klimatizaci, což pomáhá udržovat vysokou úroveň pohodlí i při nejvyšších teplotách.


Nejčastější dotazy a odpovědi Spojené arabské emiráty Dubai Creek


1. Co je to Dubai Creek?

Dubai Creek je přirozený vodní kanál, který protéká středem Dubaje, oddělující oblast Deira na východním břehu a oblast Bur Dubai na západním břehu.

2. Jak se dá přejet přes Dubai Creek?

Přes Dubai Creek se dá přejet pomocí tradičních dřevěných člunů zvaných "abra", které jezdí mezi několika přístavišti na obou stranách.

3. Jaká je historie Dubai Creek?

Dubai Creek je důležitým historickým symbolem Dubaje. Sloužil jako hlavní obchodní cesta pro trhovce a obchodníky před modernizací města v 20. století. Dnes je stále živým obchodním centrem Dubaje.

4. Co bych měl vidět na Dubai Creek?

K nejpopulárnějším atrakcím na Dubai Creek patří oblast Deira s trhem zlatem a parfémy, Muzeum Dubaje, mešita Jumeirah a Bastakiya, historická oblast s tradičním domy a palmovými stromořadími.

5. Kdy je nejlepší čas navštívit Dubai Creek?

Nejlepší čas navštívit Dubai Creek je na podzim nebo na jaře, kdy je klima příjemné a teploty jsou mírné. V létě mohou být teploty příliš vysoké a zima může být dost chladná.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky