Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Benin Porto-Novo

Letenka Benin Porto-Novo


Benin je zemí, kterou obklopují Africké země a je ideální pro turisty, kteří chtějí prozkoumat krásy afriky. Letenka z Portugalského města Porto-Novo do Beninu stojí na trhu kolem 12 000 korun. Stojí za to, abys si tuto cestu dopřál.

Benin leží na západním pobřeží Afriky mezi Nigerií, Burkinou Faso, Togem a Ghánou. Když se podíváš na mapu, je toto místo velmi malé, ale stejně jako jiné africké země má svůj skvělý charakter.

Pokud chcete navštívit Benin, musíte spočítat nejlepší čas návštěvy, než si zakoupíte letenku. Nejlepší období pro cestování do Beninu jsou období sucha, od listopadu do ledna a od července do srpna. V tomto období prší méně a cesty jsou méně mokré.

Benin má spoustu míst, která stojí za návštěvu. Jako první můžete začít v hlavním městě, Porto-Novo, které je pro Benin velmi důležité. Můžete si prohlédnout nádherné hradby portugalského stylu a úžasnou architekturu, kterou najdete většinou v bytových domech a dalších budovách.

Dalším místem, které byste neměli vynechat, je Abomey. Je to město, které je známé pro své paláce a královské tradiční stavby. V Abomey najdete také Muzeum královských umění, což je skvělé místo, kde se dozvíte více o historii a kultuře Beninu.

Přírodní krásy Beninu jsou také národními parky jako je Parc National de la Pendjari a Parc National W. Po příjezdu si můžete prohlédnout mnoho zvířat v divočině, například slony, lvy, krokodýly, zebry a mnoho dalšího. Tyto parky jsou známé pro své unikátní flóru a faunu.

Navíc můžete navštívit různé vesnice a trhy, které se nacházejí po celém Beninu. Dobrou volbou je také poznávání kultury a zvyků místních lidí.

V Beninu se stojí za to strávit několik dní, aby se člověk mohl prohlédnout všechna krásy této země. A protože letenka Porto-Novo Benin není drahá, můžete si tuto cestu dopřát velmi snadno. Vzhledem k tomu, že Benin není takovou turistickou oblastí jako mnoho dalších afrických zemí, můžete očekávat klidnou a příjemnou atmosféru, která podtrhuje váš zážitek z této cesty.


Počasí Benin Porto-Novo


Benin se nachází v západní Africe a jeho hlavním městem je Porto-Novo. Toto město má typické tropické podnebí s vyššími teplotami a vysokou vlhkostí během celého roku. Jsou zde však i rozdíly v závislosti na roční době.

Během období dešťů, které trvá od dubna do října, je průměrná teplota okolo 27 stupňů Celsia. V průběhu dne můžete čekat velmi vysoké teploty s rozsahem od 24 do 32 stupňů Celsia. V noci se teploty snižují na 21-25 stupňů Celsia. Během dešťové sezóny mohou být srážky velmi intenzivní a dochází k povodním v některých částech města. Proto byste měli být opatrní při cestování a vyhýbat se cestám do zaplavených oblastí.

Během období sucha od listopadu do března jsou teploty mírnější. Průměrná teplota je okolo 24 stupňů Celsia a v noci se může snížit na 20 stupňů Celsia. V tomto období je také méně srážek a téměř žádné povodně. Je to ideální období k návštěvě Beninu a do Porto-Novu.

Vzhledem k tomu, že se Porto-Novo nachází v blízkosti pobřeží, může být teplota chladnější a mírně zmírněna větrem z moře. V závislosti na vaší plánované cestě se může stát, že vám bude potřeba dostatečné množství oblečení správné teploty.

Závěrem, Porto-Novo v Beninu má tropické podnebí, s vyššími teplotami a vysokou vlhkostí během celého roku. Během období dešťů jsou srážky intenzivní a může dojít k povodním, během období sucha jsou teploty mírnější a příjemnější. Proto si při plánování své cesty pečlivě přečtěte, jaké počasí očekávat, aby vaše cestování bylo bezpečné a příjemné.


Nejčastější dotazy a odpovědi Benin Porto-Novo


1. Jaké jsou nejlepší způsoby, jak cestovat po Beninu?

Nejlepší způsoby cestování po Beninu jsou taxíky, podnikové autobusy nebo motocykly (zvané "Zémidjans"). Také je možné si pronajmout auto, ale je třeba mít na paměti, že v Beninu jsou silnice často neudržované a provoz chaotický.

2. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Beninu?

Nejlepší doba k návštěvě Beninu je v období sucha od prosince do března. V tomto období je méně pravděpodobné, že budete překvapeni deštěm nebo záplavami.

3. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Porto-Novo?

Mezi nejlepší místa v Porto-Novo patří: palác krále Toho, muzeum Honmè, fort Portugais a trhy Dantokpa a Ouando.

4. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Beninu?

Mezi nejlepší místa v Beninu patří: Ouidah (starobylé město a centrum moci v západní Africe), Abomey (bývalé hlavní město království Dahomey), čtvrt Atakora (domov elefantů a zebříků) a Natonal park W (Chráněné území, domov slonů, levhartů, krokodýlů a mnoha druhů ptáků).

5. Jaké jsou nejlepší restaurace v Beninu?

Zde je několik nejlepších restaurací v Beninu: "Le Bénin Souverain" v Cotonou, "Le Coq au Village" v Ouidah, "Chez Monique" v Grand Popo a "Le Panier Saisonnier" v Abomey.


Ubytování Benin Porto-Novo


Benin Porto-Novo je druhým největším městem v západní Africe. Nachází se na pobřeží Guinejského zálivu a je svědkem řady politických a kulturních událostí v zemi. Navštívit toto město na vaší cestě po Africe by byl skvělý zážitek a nevyhnutelnou součástí vaší plánované cesty by mělo být také ubytování.

Zkuste se ubytovat v místních hotelích, apartmánech, nebo pokojích v domácích, což by mohlo být i zážitkem samotným. Město má mnoho stylových a nadstandardních ubytování, ale najít cenově dostupné ubytování není vůbec těžké.

Pro ty, kteří jsou odvážnější, může být ideální zůstat u místního obyvatelstva a prožít trochu více kultury afrického stylu života. Výhoda tohoto typu ubytování je, že během vašeho pobytu se stanete součástí rodiny, budete moci ochutnat místní jídla a užít si úžasné zážitky v místní kultuře.

Mnoho turistů si vybírá zámořské hotely jako je Portonovo Hotel, Hotel du Port, Hotel Casa Del Papa, Villa Les Orchidees a mnoho dalších. Tyto hotely nabízejí nadstandardní služby, komfortní pokoje a dokonce i bazény. Cena za ubytování v těchto zmíněných hotelech se může lišit. Pro ty, kteří hledají cenově dostupnější možnosti, jsou zde ubytovací možnosti jako Guesthouse Boris, Afrique Hotel a mnoho dalších.

Pokud se rozhodnete zůstat u místních rodin, můžete si být jisti, že se budete cítit jako součást místní komunity. Tyto domy jsou jednoduše zařízené, ale nabízejí komfortní a čisté pokoje, koupelnu a toaletu. Cena tohoto typu ubytování je zpravidla velmi nízká a mohlo by to být velmi zajímavé pro ty cestovatele, kteří se chtějí plně ponořit do kultury a životního stylu místních lidí.

V Porto-Novo a jeho okolí se nachází mnoho atrakcí, které stojí za návštěvu. Mezi tyto atrakce patří například Muzeum Honmé-Porto-Novo, Katedrála Notre Dame de L'Immaculée Conception, Nejstarší palác v Abomey a mnoho dalších.

Kromě návštěvy těchto turistických atrakcí můžete také navštívit místní trhy a prožít nákupní zážitek v Africe, což je nezapomenutelný zážitek.

Závěrem, Porto-Novo Benin je město s mnoha turistickými atrakcemi a nabízí různé typy ubytování pro každého, kdo cestuje do této oblasti. Bez ohledu na to, co preferujete, hojnost ubytovacích kapacit a tolik jiných zážitků, které si v místě můžete užít, udělají Porto-Novo ideálním místem pro vaši cestu po Africe.


Dovolená Benin Porto-Novo


Benin je země ležící na jihozápadě afrického kontinentu, která se pyšní nejen svými krásnými přírodními památkami, ale také historickými památkami a fascinující kulturou. A jedno z nejlepších míst, které můžete v Beninu navštívit, je hlavní město Porto-Novo.

Porto-Novo je město plné energetické atmosféry a historických památek. Zejména stojí za to navštívit podnikové muzeum, které skvěle zachycuje historii města. Dalšími zajímavými místy, která byste si neměli nechat ujít, jsou katedrála Notre-Dame, mešita Porto Novo a Palais des gouverneurs.

Pokud se chcete ponořit do kultury země, rozhodně navštivte tradiční trhy, které v Porto-Novu najdete v hojném množství. Tradiční oblečení, zboží z řemeselných prací, potraviny a další věci se zde prodávají za velmi dobré ceny.

Zatímco v centru města vládne energická atmosféra, můžete si také vychutnat klid a kouzlo pouště v blízkosti města. Eksotická zvířata jako jsou například gepardi, sloni a žirafy se zde volně pohybují a čekají na své návštěvníky.

Dalšími atrakcemi jsou Beninské muzeum a muzeum civilizace, které se zaměřuje na historii země. Navštivte je, pokud máte zájem o historii a kulturu Beninu.

Beninská kuchyně je také velmi chutná a můžete si zde vychutnat autentická jídla, která vás naplní energií na další den. Ujistěte se, že ochutnáte speciality jako černou rýži, krémový arašídový omáčku a grilované ryby.

Celkově řečeno, Porto-Novo je skvělé místo pro každého, kdo se chce ponořit do bohaté kultury afrického kontinentu. Toto město dokáže nabídnout nevšední zážitky, historii i přírodu!


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky