Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Šalamounovy ostrovy Nendo Island

Dovolená Šalamounovy ostrovy Nendo Island


Nendo Island je krásný ostrov nacházející se na Šalamounových ostrovech, který by mohl být vaším novým oblíbeným cestovatelským cílem. Pokud milujete divokou přírodu a krásné pláže, pak je Nendo Island tou správnou volbou.

Nejsnáze se na ostrov dostanete lodí z města Honiara, které je hlavním městem Šalamounových ostrovů. Cesta trvá asi 8 až 10 hodin a bude určitě unavující, ale rozhodně se vyplatí. Když si necháte odvézt z Honiary nákladní loď, můžet se těšit na úžasnou přírodu, temné pralesy a křišťálově čisté moře.

Až dorazíte na Nendo Island, přivítají vás místní obyvatelé, kteří jsou velmi přátelští a pozitivní. Na ostrově nenajdete žádný hotel, ale můžete se ubytovat u místních obyvatelů, kteří přijmou hosty s otevřenou náručí. Ubytování není tak komfortní jako v hotelu, ale získáte tak větší přehled o místní kultuře a zvyklostech.

Nejkrásnějším místem na ostrově je určitě pláž, která se jmenuje Taba. Pláž je krásně bílá s jemným pískem a křišťálově modrou vodou. Můžete tu relaxovat, koupat se a nechat se opalovat. Z pláže se můžete vydat na procházku po ostrově, kde potkáte místní zvířata jako jsou černo-bílé kočky, opičky nebo tygří hadi.

Další z aktivit, které na ostrově určitě nevynecháte, je potápění. Nendo Island má nádherné podmořské zahrady, kde můžete pozorovat korály, ryby a jiné mořské živočichy. Pokud nejste zkušenými potápěči, nevadí, na ostrově jsou i lektoři potápění, kteří vám rádi pomohou.

Celkově lze říci, že Nendo Island je krásný a nečerpaný cestovatelský cíl, který nabízí spoustu aktivit pro každého. Pokud hledáte místo na dovolenou, kde se můžete oddávat svým zájmům, relaxovat a prozkoumat krásy přírody, pak neváhejte a navštivte tento krásný ostrov na Šalamounových ostrovech.


Počasí Šalamounovy ostrovy Nendo Island


Nendo Island je jedním z mnoha ostrovů Šalamounových ostrovů, které se nacházejí v jihozápadním Tichomoří. Ostrov Nendo je třetím největším ostrovem Šalamounových ostrovů s rozlohou přibližně 301 km². Klima na ostrově Nendo je tedy ovlivněno blízkostí Tichomoří.

Většinou se na Nendo Island vyskytují mírné teploty, které se pohybují v průměru od 25 °C v létě až po 20 °C v zimě. Během léta se na ostrově obvykle vyskytují vyšší teploty a vlhkost, zatímco během zimy je tam chladněji a suché období.

Ostrov je po většinu roku postihován sezónními dešti, které mohou být velmi silné. Nejvyšší srážky jsou nejčastěji během období října až dubna, zatímco od května do září je na ostrově obvykle méně srážek.

Během deštivého období mohou být cesty na ostrově Nendo obtížnější a místní obyvatelé mohou být odříznuti od vnějšího světa, protože cesty jsou často zaplaveny, nebezpečné nebo neprůjezdné.

Ostrov Nendo je také důležitým zdrojem pro rybolov a zemědělství. Zemědělství na ostrově je orientováno na pěstování kokosů, rýže a manioků, zatímco rybolov tvoří základ výživy mnoha obyvatel.

Celkově lze tedy říci, že počasí na ostrově Nendo je poměrně stabilní s mírnými teplotami a obdobími vyšších srážek. Protože však během sezóny dešťů může být cesty obtížnější, jsou místní obyvatelé na tyto období připraveni.


Letenka Šalamounovy ostrovy Nendo Island


Letenky do Šalamounových ostrovů jsou stále obtížnější a dražší, ale pro ty, kteří touží pozkoumat tuto odlehlou a malebnou část Pacifiku, stojí výlet na Nendo Islandu za to zaplatit.

Nendo Island (známá také jako Ndeni Island) patří k Santa Cruz Islands, které tvoří součást Šalamounových ostrovů. Nachází se asi 220 km jihozápadně od choťovské provincie a asi 5 000 km severovýchodně od Austrálie. Ostrov má členitou pobřeží a je obklopen korálovými útesy plnými tropických ryb.

Začátkem května 2020 ještě bylo možné se na Nendo Island dostat letadlem z města Honiara, které je hlavním městem Šalamounových ostrovů. Nicméně v současné době jsou návštěvníci nuceni cestovat přes sousední ostrov a pak buď čekat na soukromou loď nebo se vydat na desetihodinovou plavbu na západ.

Jednou na ostrově, turisté se mohou těšit na přírodu, která je zřídka k vidění jinde. Nendo Island se může pyšnit úchvatnými plážemi, kokosovými háji, zelenými vrchy a množstvím divoké zvěře. Zatímco turisté se projdou kolem vody, mohou mít rádi odvahu vystoupit na vrchol hlavního kopce ostrova, který je vysoký přes 500 metrů. Odtud budete mít vynikající výhled na okolní krajinu.

Vzhledem k tomu, že Nendo Island je poměrně odlehlá lokalita, je zde také jednodušší zažít neosobní kulturu lidí, kteří zde žijí. Existuje několik vesnic po celém ostrově, kde turisté mohou prozkoumat tradice, obyčeje a jazyk místních obyvatel.

Začátkem roku 2007 byla Santa Cruz Islands zasažena mořským zemětřesením, které způsobilo vlnu tsunami, která zaplavila pobřeží a zničila vesnice, zabilo více než 50 lidí a přinutilo tisíce k evakuaci. Od té doby se ostrov obnovil, ale také získal regionální pověst jako místo, kde se mohou vyskytnout přírodní katastrofy. Turisté by měli být opatrní a informovaní o rizicích a varováních.

Celkově lze říci, že Nendo Island je destinací pro turisty, kteří touží pozkoumat místa, kde se téměř nevyskytují žádné turistické hotely, barové prouvy a jiné atrakce. Odlehlá a spíše nepraktická cesta sem by mohla skrýt prémii, zejména pro ty cestovatele, kteří jsou ochotni podstoupit cestu a vedle nich si přinést své vlastní zásoby potravin. Pokud se vám podaří dostat na ostrov, budete mít pravděpodobně zážitek, který vám zůstane na celý život.


Ubytování Šalamounovy ostrovy Nendo Island


Šalamounovy ostrovy jsou velmi výjimečnou oblastí, ležící v jižním Pacifiku. Tyto ostrovy zahrnují mnoho malých ostrůvků, včetně Nendo Island. Nendo Island je jedním z největších ostrovů v Šalamounových ostrovech a zároveň se jedná o velmi populární turistickou destinaci. Jak je však s ubytováním na tomto ostrově?

Nendo Island nabízí několik možností ubytování, včetně hotelů, penzionů a chat s výhledem na moře. Zde jsou některé z nejlepších možností ubytování, které jsou momentálně k dispozici na Nendo Island:

Neli Lodge - Toto ubytování je v současné době nejvíce doporučováno na Nendo Island. Neli Lodge se nachází v blízkosti letiště a přístavu, což znamená, že je to ideální místo pro turisty, kteří hledají pohodlné a centrálně umístěné ubytování. Neli Lodge nabízí standardní pokoje, apartmány a bungalovy s vlastním sociálním zařízením. Kromě toho mají k dispozici restauraci, kde nabízejí různá jídla a nápoje.

Navutu Stars Resort - Toto luxusní ubytování se nachází na západním pobřeží Nendo Island. Navutu Stars Resort nabízí pokoje s balkonem s výhledem na moře, klimatizaci a celkově velmi elegantní design. Zde si turisté mohou užít soukromí a relaxaci, přičemž mají k dispozici také restauraci s místními specialitami.

Zion Hill Beach House - Tento dům se nachází přímo na pláži a je ideálním místem pro ty, kteří hledají útulné a cenově dostupné ubytování. Zion Hill Beach House nabízí jednoduché pokoje s vlastním sociálním zařízením a kuchyňkou. Majitelé jsou velmi vstřícní a vstřícní k turistům, což vytváří velmi přátelskou atmosféru.

Apartmány Woodford - Tyto apartmány se nacházejí v blízkosti letiště a mají skvělou polohu pro cestovatele, kteří hledají pohodlné a cenově dostupné ubytování. Woodford Apartments nabízí prostorné apartmány s kuchyňkou a společnou oblastí s televizí a knihovnou. K dispozici je také venkovní terasa s výhledem na moře.

Závěr

Pokud plánujete návštěvu Šalamounových ostrovů a přemýšlíte, kde se na Nendo Island ubytovat, máte na výběr z několika možností. Tyto ubytování nabízejí pohodlné a cenově dostupné možnosti pro turisty, kteří se chtějí podívat na krásy tohoto ostrova a pobyt si zde co nejvíce užít. Vzhledem k omezenému počtu ubytování na místě se doporučuje rezervovat pokoj předem, zejména během turisticky vytížených období.


Nejčastější dotazy a odpovědi Šalamounovy ostrovy Nendo Island


1. Jak se dostat na ostrov Nendo?
Ostrov Nendo se nachází v Šalamounových ostrovech a lze se na něj dostat pouze lodí. Lodní spojení je však omezené a nepravidelné.

2. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Nendo Island?
Nejlepší čas na návštěvu Nendo Island je v období od dubna do října, kdy jsou suché a teplé měsíce. V této době je možné provádět outdoorové aktivity a navštívit pláže.

3. Kde se dá nocovat na Nendo Island?
Vzhledem k tomu, že na ostrově Nendo nejsou žádné hotely, můžete si pronajmout ubytování v soukromí, například v apartmánech nebo penzionech. Je také možné kempovat na plážích.

4. Jaké jsou hlavní turistické atrakce na Nendo Island?
Hlavní turistické atrakce na Nendo Island zahrnují návštěvu Tavanipupu Falls, půvabné laguny a korálové útesy v okolí ostrova. Další zajímavou atrakcí je návštěva jedinečného Nendo Cultural Centre a procházky po deštném pralese.

5. Jaká je místní kuchyně na Nendo Island?
Místní kuchyně na Nendo Island se skládá z tradičních jídel jako jsou ovoce, zelenina, ryby a mořské plody. Mezi hlavní speciality patří masové roláky, které se podávají s rýží a podobají se našim závitkům.

6. Potřebuji vízum pro návštěvu Nendo Island?
Ano, pro návštěvu Nendo Island potřebujete vízum. Vstupní vízum lze získat na velvyslanectví Šalomounových ostrovů v příslušné zemi.

7. Jaká je místní měna na Nendo Island?
Místní měnou na Nendo Island je Šalamounský dolar.

8. Který jazyk se na Nendo Island mluví?
Na Nendo Island se mluví několika jazyky, nejrozšířenější jsou však pidžinová angličtina a bichelamar.

9. Je na Nendo Island bezpečno cestovat?
Všeobecně je Nendo Island bezpečné pro turisty, avšak je vždy důležité dodržovat základní bezpečnostní opatření a respektovat místní obyvatelstvo a jejich kulturu.

10. Jaký je průměrný rozpočet na výlet na Nendo Island?
Průměrný rozpočet na výlet na Nendo Island se liší v závislosti na způsobu cestování a délce pobytu. Průměrně se však dá počítat s výdaji okolo 1000-2000 USD za týden.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky