Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Řecko Thassos Astris

Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Thassos Astris


1. Jak se dostat na ostrov Thassos?

Na ostrov Thassos se můžete dostat trajektem z přístavu Keramoti, který se nachází asi 38 kilometrů jihovýchodně od Kavaly. Trajekty jezdí pravidelně po celý rok a cesta trvá asi 40 minut.

2. Co vidět na ostrově Thassos?

Na ostrově Thassos je mnoho zajímavých míst k návštěvě, včetně starověkých památek, pláží a horských vesnic. Mezi nejpopulárnější místa patří ruiny antického divadla v Limenarii, klášter Archangel Michael v Theologosu a archeologické muzeum v Limenasu.

3. Jaké jsou nejlepší pláže na ostrově Thassos?

Na ostrově Thassos je mnoho krásných pláží, z nichž některé jsou písečné a jiné kamínkové. Mezi nejpopulárnější pláže patří Golden Beach, Paradise Beach, Marble Beach a Alyki Beach.

4. Kde se ubytovat na ostrově Thassos?

Na ostrově Thassos je mnoho možností ubytování, včetně hotelů, apartmánů, vil a kempů. Nejlepší oblasti k ubytování jsou Limenas, Potos, Skala Potamia a Skala Prinos.

5. Jaké jsou nejlepší restaurace na ostrově Thassos?

Na ostrově Thassos najdete mnoho skvělých restaurací a tavern, které nabízejí místní speciality, jako jsou čerstvý ryby, olivy, sýry a zelenina. Mezi nejlepší restaurace patří Archodissa v Panagii, Tavern Maria v Limeních a Taverna Vrahos v Potosu.


Ubytování Řecko Thassos Astris


Thassos je krásný řecký ostrov v severním Egejském moři, který se řadí mezi oblíbené turistické destinace. Jeho klidná atmosféra, krásné pláže a množství kulturních památek přitahují ročně tisíce turistů z celého světa. Pokud hledáte pro svůj pobyt na ostrově kvalitní ubytování, doporučujeme začít hledat v oblasti Astris.

Astris je malebná a klidná obec na jihovýchodě ostrova Thassos na úpatí pohoří Ipsarion. Jeho pozice na jižním pobřeží nabízí překrásné výhledy na Egejské moře a sousední ostrovy. Pokud hledáte klidnou dovolenou v krásné přírodě a chcete se vyhnout turistickým centrum a davům lidí, měli byste zvážit ubytování právě zde.

V oblasti Astris najdete širokou nabídku ubytování, od malých rodinných penzionů a apartmánů až po luxusní hotely s vlastní pláží. Turisté se sem vrací stále a stále, nejen kvůli nádhernému prostředí, ale i kvůli pohostinnosti místních obyvatel, kteří jsou připraveni pomoci v jakýchkoliv potížích a nabídnout nejlepší služby.

A co se týče stravy v Astris, dovolená zde bude pro vás skutečný gastronomický zážitek. V mnoha restauracích a taverenách najdete širokou nabídku tradiční řecké kuchyně, čerstvé mořské plody a místní vína.

Najednou se můžete vypravit na procházku po pláži Marble a užívat si nádherného panoramatu nebo se podívat na jednu z mnoha lokalit v okolí, jako jsou například města Potos a Limenaria. Návštěva kláštera Archangelu Michaela je také oblíbenou aktivitou mezi turisty, kteří chtějí poznat krásu této oblasti.

A pokud hledáte pro svůj pobyt na ostrově Thassos kvalitní ubytování, můžete si být jisti, že v oblasti Astris najdete to pravé pro vás. Pohodlné a čisté pokoje, přátelská a ochotná obsluha a vynikající služby to jsou věci, které vám zaručí skvělou dovolenou v krásné oblasti Thassos.

Výběr ubytování v oblasti Astris na ostrově Thassos je jedním z nejlepších rozhodnutí, které můžete pro svou dovolenou učinit. Krásné pláže, přírodní krása a tradice to všechno najdete právě zde. A nezapomeňte, že příjemná dovolená potřebuje kvalitní ubytování.


Letenka Řecko Thassos Astris


Letenka Řecko Thassos Astris

Pokud hledáte krásné místo pro dovolenou, které nabízí klid a pohodu, ale zároveň i dostatek zábavy a aktivit, pak je ostrov Thassos v Egejském moři ideální volbou. Ostrov je zároveň známý svými nádhernými plážemi a přírodními scenériemi. A jedním z nejlepších míst na ostrově je malebné městečko Astris.

Ne každý ale ví, že cesta na toto perfektní místo nemusí být nijak složitá nebo přehnaně drahá. Stačí si předem zakoupit levnou letenku do Řecka online.

Z Prahy do Thassosu se dostanete nejrychleji letadlem. Existuje několik různých možností, jak se do Řecka dostat, ale nejjednodušší varianta je hledat letenky na přímou linku z Prahy do Soluně, která trvá zhruba dva a půl hodiny. Z Soluně potom můžete pokračovat na Thassos, a to buď lodí nebo autobusem.

Pokud se rozhodnete pro letenku z Prahy do Soluně, doporučujeme mít na paměti několik tipů. Za prvé, nenechte se svést vysokými cenami, které nabízejí nejvýznamnější aerolinky. Na internetu lze najít mnoho slev a akcí, díky nimž můžete ušetřit až tisíce korun. Naleznete například i nabídky na poslední chvíli.

Za druhé, vybírejte si termíny mimo hlavní sezonu, kdy jsou letenky výrazně levnější. Nejsou sice zaručeny tropické teploty a slunečné počasí v dubnu či říjnu, ale pokud jste připravený na chladnější počasí, nemusí to být problém.

Když už jste si zakoupili levnou letenku a dorazili na Thassos, neváhejte vyrazit do malebného městečka Astris. Toto idylické místo se nachází na jižním úpatí ostrova a nabízí zábavu i relaxaci pro všechny typy návštěvníků.

Pláže městečka Astris patří k těm nejkrásnějším na ostrově Thassos. Kaňony a zátoky zde nabízejí nezměrnou krásu a mořské dno je zase skvělé pro potápění. Nejkrásnější pláží v této oblasti je pláž Salonikios. Kromě koupání můžete také navštívit některé z nejbližších vesnic, jako jsou Potos nebo Limenaria. Ty nabízejí typickou řeckou atmosféru a jsou plné skvělých restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční řecká jídla a pití.

A tak, jakmile máte v kapse levnou letenku, stačí najít si útulný apartmán v Astrisu a pobyt na krásném ostrově Thassos s plážemi, klidem a pohodou si užít naplno.


Dovolená Řecko Thassos Astris


Dovolená na Řeckém ostrově Thassos je nezapomenutelný zážitek pro každého, kdo touží po klidné atmosféře a nádherných přírodních scenériích. Jednou z nejkrásnějších částí ostrova je Astris, kde se můžete těšit na krásné pláže, turisticky nevyhlášené místa a překrásnou kuchyni, což vše z tohoto místa dělá ideální dovolenkovou destinaci.

Pláže

Astris se může pochlubit několika překrásnými plážemi, které lákají ke koupání v průzračně čisté vodě. Nejnavštěvovanější pláží v této oblasti je Golden Beach, což je písečná pláž s přímým přístupem do moře. Tato pláž je ideálním místem pro rodiny s dětmi, nejen kvůli její poloze, ale také proto, že je zde k dispozici spousta vodních sportů. Jinou atraktivní pláží v této oblasti je Salonikios, která se nachází v blízkosti vesnice Astris. Tato pláž je také písečná a nabízí klidné a čisté prostředí, perfektní pro odpočinek a relaxaci.

Kam s sebou na výlet

Pokud chcete během vaší dovolené na Astris navštívit místa, která nejsou takovým turistickým rájem, doporučujeme navštívit vesnici Theologos. Theologos je tradiční řecká vesnička, která se nachází na úpatí hory Ipsarion. Toto místo je známé pro svůj tradiční řecký střed a neuvěřitelně chutnou řeckou kuchyni. Kromě toho můžete navštívit také archeologické naleziště Thassos.

Kam na jídlo

Na Astrisu nechybí žádná restaurace, obzvláště doporučujeme tři: Taverna Vaggelis, Taverna Michalis a Taverna Kostas. Pokud chcete ochutnat tradiční řeckou kuchyni a získat pravdivý zážitek z Řecka, navštivte kteroukoli z těchto restaurací. Nabízejí autentické jídlo ze svých vlastních zahrad a čerstvé ryby z místního moře. Všechny tři restaurace jsou perfektní pro rodiny s dětmi a obzvláště Taverna Kostas je známá pro své vynikající polévky.

Celkově lze říci, že Astris je skvělou destinací pro ty, kteří touží po klidném a autentickém pobytu na Řecku. Pokud hledáte hezké pláže, skvělou kuchyni a půvabné vesničky, rozhodně musíte navštívit Astris.


Počasí Řecko Thassos Astris


Řecko je země, kterou turisté milují pro své krásné pláže, azurově modré moře a svěží vzduch. Mezi mnoha oblíbenými letovisky leží i ostrov Thassos, jehož malebná vesnička Astris nabízí překrásné pláže a nádherné počasí.

I když je Řecko rok co rok oblíbeným letním cílem turistů, počasí se může lišit v různých regionech země. V Astrisu na ostrově Thassos na severu Egejského moře si však návštěvníci užijí ideální klima, které se dokonale hodí k plážovému relaxu.

Astris se pyšní dlouhými hlinitopísčitými plážemi, které jsou jako stvořené k pobytu ve slunci. Většina pláží se vyznačuje pozvolným vstupem do moře a třpytivě čistou vodou, jejíž teplota v letních měsících dosahuje příjemných 25-28 stupňů.

Nejteplejší období v Astrisu panuje v červenci a srpnu, kdy se teploty vystupují až k 34 stupňům Celsia. V ostatních měsících (tedy zejména na jaře a na podzim) je zase mírnější počasí a teploty se pohybují mezi 20 a 25 stupni.

Počasí v Astrisu je celkově velmi příznivé pro aktivní dovolenou a vodní sporty. Větry jsou v této oblasti poměrně mírné a obvykle nezvládnou vzbudit větší vlny. Proto se můžete bez obav vydávat k moři na prkno nebo kajak.

Každý milovník slunce a vody by si měl alespoň jednou vyrazit do městečka Astris na ostrově Thassos. Krásné pláže a perfektní počasí zaručují, že zde strávená dovolená bude nezapomenutelným zážitkem.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky