Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Řecko Rhodos Kiotari

Dovolená Řecko Rhodos Kiotari


Když řekneme Řecko, mnoho lidí si představí bílé domy s modrými střechami, azurové moře, výborné jídlo a hezké pláže. A to je právě to, co můžete zažít na dovolené na ostrově Rhodos. A pokud hledáte klid, odpočinek a relaxaci, pak je pro vás tou správnou volbou Kiotari.

Kde se nachází Kiotari?

Kiotari se nachází přibližně 15 kilometrů od města Lindos, na jihovýchodním pobřeží ostrova Rhodos. Je to klidná oblast, která se z turistického hlediska rozvíjela až v posledních letech.

Co v Kiotari najdete?

Kiotari je oblast, která nabízí především kvalitní hotely a luxusní resorty. Pláže jsou zde převážně oblázkové, ale některé hotely mají také menší písečné pláže. V oblasti se nachází několik restaurací a tavern, kde si můžete vychutnat řeckou kuchyni. Pro sportovní fanoušky je k dispozici například windsurfing či kitesurfing. V blízkosti Kiotari se také nachází akvapark.

Proč zvolit Kiotari?

Pokud hledáte klidné místo s kvalitními hotely a luxusními resorty, ideální pláže a křišťálově čisté moře, pak je Kiotari tou správnou volbou. Tato oblast není tak přeplněná turisty jako jiné části ostrova a nabízí relaxaci a odpočinek. Přestože je zde více luxusních resortů, najdete zde i hotely pro rodiny s dětmi.

Co navštívit v okolí?

Navštivte město Lindos, které se nachází několik kilometrů od Kiotari. Toto malebné městečko nabízí impozantní akropoli a tradiční řecké domy s bílými stěnami a modrou střechou.

Pokud máte rádi historii, pak navštivte archeologickou lokalitu Kamiros, která se nachází na západním pobřeží ostrova.

V blízkosti Kiotari se také nachází městečko Gennadi, kde se každou sobotu koná místní trh. Kromě trhu si můžete prohlédnout tradiční řecké domy či kostel.

Dovolená na Rhodosu a v Kiotari je ideální pro ty, kteří hledají klidnou dovolenou v luxusních hotelích a resortech. Kromě relaxace na pláži můžete navštívit malebná řecká města a prohlédnout si historické památky. Kiotari je skvělou volbou, pokud nechcete být obklopeni turisty a hledáte odpočinek.


Ubytování Řecko Rhodos Kiotari


Kiotari je oblíbená lokalita pro turisty na Řeckém ostrově Rhodosu. Toto údolí se nachází na jižním pobřeží ostrova v oblasti Gennadi a je domovem mnoha hotelů a resortů. Pokud hledáte pohodlné a kvalitní ubytování v Kiotari, máte mnoho možností.

Jedním z nejoblíbenějších míst pro ubytování v Kiotari je hotel Rodos Maris Resort & Spa. Tento luxusní resort nabízí nejen pohodlné pokoje s výhledem na moře, ale také širokou škálu aktivit pro hosty. Zahrnují to například venkovní bazén, fitness centrum, sauna a vířivku. Rodos Maris Resort & Spa má také přímý přístup k soukromé pláži, která nabízí perfektní klid a čistotu.

Dalším báječným možností pro ubytování v Kiotari je hotel Mitsis Rhodes Maris Resort & Spa. Tento resort se nachází na soukromém pozemku, který se rozkládá přímo u moře. Hosté zde mohou využít venkovní bazén, zrelaxovat si v sauna a parní lázních, nebo se věnovat aktivitám jako beach volejbal a stolní tenis. Mitsis Rhodes Maris Resort & Spa také nabízí širokou škálu restaurací a barů, kde si můžete vychutnat chutná jídla a nápoje.

Pro ty, kteří hledají více soukromí a klidu, mohou být vhodnější ubytování v menším a útulném rodinném hotelu. Takovým je například hotel Sun Beach Lindos. Nachází se pouhých pár kroků od pláže a nabízí prostorné a pohodlné pokoje. Tento hotel je ideálním místem pro ty, kteří hledají romantiku, klid a ticho.

Zjistit správné ubytování v Kiotari znamená získat spoustu výhod, jako je skvělá poloha, kvalitní služby, soukromí a klid. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování preferujete, v Kiotari najdete to správné pro sebe. Ať už se rozhodnete pro nejlepší luxusní resort nebo malý rodinný hotel, Rhodos vás bude vždy chtít přivítat s otevřenou náručí.


Počasí Řecko Rhodos Kiotari


Počasí na řeckém ostrově Rhodos je obecně teplé a slunečné po většinu roku. Kiotari, které se nachází na jihovýchodním pobřeží ostrova, patří mezi nejteplejší oblasti a především v létě se zde může horko dostat až k tropickým teplotám.

Letní měsíce červenec a srpen jsou nejžhavější, s průměrnou denní teplotou kolem 30°C a minimální noční teplotou kolem 24°C. Kromě tepla zde bývá také velmi suché, což může způsobit problémy s dehydratací. Proto je v létě nutné se dostatečně chránit před sluncem a pít hodně vody.

Jaro a podzim jsou o něco mírnější, ale stále se drží okolo 20-25°C, což je stále dostatečně teplé na slunění a koupání v moři. V zimě bývá teplota přibližně 15°C, ale mohou se dostavit deštivé dny, což není ideální pro turistiku a plážové aktivity.

Nejlepší období pro návštěvu Kiotari a celého Rhodu je podle mnoha turistů jaro a podzim, kdy je stále teplé počasí, ale není zde takový nápor turistů jako v létě. Kromě toho je zde i méně sucha a zůstane více času na prohlídku památek a okolních krás.

V každém případě byste se při návštěvě Kiotari měli dostatečně chránit před sluncem a vysokými teplotami, pít hodně vody a vyhýbat se přímému slunci v době odpoledního zenitu. Pokud respektujete tato doporučení, budete moci plně vychutnat krásy Rhodu a jeho sluncem zalitých pláží.


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Rhodos Kiotari


1. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Kiotari na Rhodosu v Řecku?
Nejlepším časem na návštěvu Kiotari na Rhodosu je období od května do září, kdy je počasí teplé a slunečné.

2. Co je nejlepší způsob, jak se dostat do Kiotari?
Nejlepším způsobem, jak se dostat do Kiotari, je letecky do letiště na Rhodosu a poté si pronajmout auto nebo taxi.

3. Jaké jsou nejlepší pláže v Kiotari?
Kiotari má několik krásných pláží, jako jsou pláže Gennadi, Lardos a Kiotari Beach.

4. Jaký je průměrný denní rozpočet na Rhodosu v Řecku?
Průměrný denní rozpočet na Rhodosu se pohybuje kolem 60 až 100 eur na osobu v závislosti na vašich preferencích a nákladech na ubytování.

5. Jaké je doporučené oblečení na Rhodosu v Řecku?
Doporučuje se lehké oblečení a obuv, protože v letních měsících je na Rhodosu velmi horko a slunce je silné. Doporučuje se také mírnější oblečení pro večerní časy.

6. Jaké jsou nejlepší restaurace v Kiotari?
V Kiotari najdete spoustu vynikajících restaurací, jako jsou Restaurace Castello, Mango Beach Bar a Restaurant a Marematto.

7. Co je nejlepší způsob, jak prozkoumat Rhodos?
Nejlepším způsobem, jak prozkoumat Rhodos, je pronajmout si auto a procestovat celý ostrov. Můžete také využít místní autobusovou dopravu, která je levná a dostupná.

8. Jakou měnu používají v Řecku a je třeba si vyměnit peníze před cestou?
V Řecku se používá euro a je doporučeno si vyměnit peníze před cestou. Můžete také použít bankomaty na Rhodosu k výběru peněz.

9. Jsou v Kiotari nějaké historické památky k prohlídce?
Ano, v Kiotari najdete ruiny starověkého města Lindos a Akropol, které stojí za návštěvu.

10. Je nutné mluvit řecky, nebo se lze dorozumět anglicky?
Většina místních obyvatel na Rhodosu mluví anglicky a dorozumět se lze téměř kdekoli pomocí angličtiny. Nicméně, pokus o mluvu řecky je vždy vítán.


Letenka Řecko Rhodos Kiotari


Pokud hledáte ideální destinaci pro vaše letní dovolenou, pak je Rhodos v Řecku skvělou volbou. Rhodos je největší ostrov v Dodekanésu a nabízí spoustu aktivit pro všechny typy cestovatelů. Jeden z nejoblíbenějších turistických letovisek je Kiotari, které leží na jihu ostrova.

Kiotari je perfektním místem pro ty, kteří hledají klidný a relaxační pobyt. Letovisko se nachází v blízkosti nejlepších pláží na Rhodosu, včetně pláže Gennadi a pláže Prassonissi. Zároveň je Kiotari ideálním místem pro ty, kteří chtějí objevovat další zajímavá místa na ostrově, jako například historický Mandraki přístav, Rhodoskou akropoli či slavnou Vápennou horu.

Když hledáte letenky na Rhodos, měli byste vědět, že Kiotari je snadno dostupné z letiště Rhodos. Lety z Prahy na Rhodos se nabízejí především ve letním období a jsou provozovány několika leteckými společnostmi, jako jsou například Czech Airlines, Smart Wings a Ryanair. Cena letenek na Rhodos se pohybuje podle sezóny a způsobu objednání.

Pokud se rozhodnete pro letenku na Rhodos, určitě neváhejte navštívit Kiotari. V tomto letovisku si užijete krásné pláže, historické památky, vynikající řeckou kuchyni a mnoho dalšího. Rhodos a Kiotari jsou ideální destinací pro ty, kteří hledají relaxaci, ale zároveň chtějí objevovat nová a zajímavá místa. Proč tedy nevyrazit na dovolenou na Rhodos právě letos?


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky