Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Řecko Kos

Ubytování Řecko Kos


Kos je oblíbenou destinací turistů z celého světa, a to především díky svému krásnému pobřeží s dlouhými plážemi a křišťálově čistým mořem. Pokud plánujete návštěvu této ostrovní destinace, je důležité vybrat si kvalitní ubytování, které poskytne vše potřebné pro pohodlný a příjemný pobyt.

Na Kosu najdete řadu hotelů, apartmánových komplexů a soukromých domů nabízejících ubytování pro turisty. Mezi nejoblíbenější varianty patří ubytování na samotném pobřeží, přičemž některé hotely nabízí i vlastní soukromou pláž. Pokud si libujete v luxusu, najdete na ostrově také luxusní 5* hotely s nabídkou wellness procedur, vnitřních i venkovních bazénů, golfových hřišť a dalších výjimečných služeb.

Pro ty, kteří hledají levnější možnost ubytování, jsou ideální menší hotely nebo soukromé ubytování během letoviska. Mezi nejoblíbenější oblasti pro levnější ubytování na Kosu patří Kefalos, Marmari a Tigaki. Zde najdete spoustu cenově dostupných apartmánů a pokojů s jednoduchým vybavením, ale výbornou polohou v blízkosti pláže.

Další variantou jsou soukromé apartmány a vily, které nabízejí kvalitní ubytování pro celou rodinu či skupinu přátel. Tyto ubytovací možnosti často nabízejí vlastní kuchyni a prostor pro relaxaci a zábavu, což je ideální pro ty, kteří chtějí mít větší soukromí.

V neposlední řadě je na kosu stále populární kempování. Kampování vám nabídne levnou a příjemnou alternativu k pobytu v hotelu či apartmánu. Na Kosu najdete několik kempů, každý v jiné oblasti ostrova. V kempu si můžete pronajmout stan nebo karavan a vychutnat si dovolenou v naprostém soukromí.

Je důležité si uvědomit, že na Kosu je mnoho kvalitních možností pro ubytování, takže záleží na vás, jestli hledáte luxusní hotel nebo cenově dostupné ubytování pro celou rodinu. Bez ohledu na to, jakou možnost si vyberete, na Kosu se můžete těšit na nádherné pláže, krásnou přírodu a slunečné počasí, které udělají z vaší dovolené naprostý zážitek.


Letenka Řecko Kos


Letenka do Řecka na ostrov Kos je jednou z nejoblíbenějších destinací pro letní dovolenou. Kos je krásný řecký ostrov, který leží v Egejském moři přibližně 4 míle od pobřeží Turecka.

Letenka na ostrov Kos je k dispozici po celý rok, ale nejoblíbenější sezóna je od dubna do října. Během těchto měsíců se počasí vyhovuje pro plážové aktivity a prozkoumávání této krásné destinace.

Doprava na ostrov Kos je velmi snadná. Především existuje mnoho mezinárodních letišť, kde se letenky na ostrov Kos prodávají přímo. V závislosti na vašem místě bydliště, se můžete přiblížit do nejblíže letiště, které nabízí lety na ostrov Kos. Pokud nevíte, které letiště vybrat, neváhejte se poradit s cestovní kanceláří, která vám pomůže vybrat tu správnou letenku.

Ceny letenek na ostrov Kos se mohou lišit v závislosti na období a délce trvání vaší dovolené. Obecně ale platí, že v předsezóně a nasezóně mohou být ceny nižší než v absolvenci vrcholu sezony. Pokud chcete nalézt nejlepší možnosti letenek na ostrov Kos, doporučuje se využít srovnávačů letenek, které vám pomohou najít ty nejlepší nabídky.

Ostrov Kos nabízí několik možností ubytování včetně hotelů, apartmánů a vil. Pokud chcete ušetřit na ubytování, můžete si vybrat levnější možnosti vzdálenější od pláže. Pokud vám naopak záleží na co největší komfortu a přístupu ke krásnému moři, budete si muset připlatit za luxusnější ubytování.

Kos je známý svou nádhernou plážovou scenérií a nabídkou vodních sportů. Na ostrově jsou k dispozici pláže s bílým pískem, ale také pláže s oblázky. Kromě toho můžete navštívit mnoho kulturních památek jako je například zřícenina Hypokratova chrámu, hrad Neratzia a muzeum řecké antiky.

Pokud hledáte rozmanité možnosti dovolené, letenka na ostrov Kos je tou správnou volbou. Jen si stačí vybrat tu nejlepší dobu pro vaši cestu a užít si krásy tohoto pohádkového místa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Kos


1. Je bezpečné cestovat na Kos?

Ano, Kos je poměrně bezpečný ostrov a turisté se většinou setkávají s minimem problémů. Nicméně, jako v jakékoliv turistické destinaci, je důležité být obezřetný se stravováním a pitím, stejně jako s cennostmi.

2. Jak se dostat na Kos?

Existuje několik možností, jak se dostat na Kos, včetně letů z mnoha evropských měst, trajektem z sousedních ostrovů nebo z přístavu v Turecku.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Kos?

Nejlepší doba na návštěvu Kos je od května do října, kdy jsou teploty teplé a neprší tolik. Dávejte pozor na turistickou sezonu, která může být velmi rušná a drahá.

4. Jaké jsou nejlepší pláže na Kos?

Mezi nejlepší pláže na Kos patří Paradise Beach, Tigaki Beach, Kefalos Beach a Lambi Beach.

5. Co si mohu vzít s sebou na Kos?

Doporučujeme vzít si s sebou plážové oblečení, klobouk nebo čepici, sluneční brýle, opalovací krém, repelent, a také dobrou knihu na odpočinek na pláži.

6. Jaký je místní jazyk a zvyklosti?

Místním jazykem je řečtina, ale v turistických oblastech se setkáte s mnoha mluvčími angličtiny. Pokud cestujete do méně turistických částí ostrova, je dobré naučit se některá základní slova a věty řečtiny. Pozdrav na ostrově se často koná pomocí polibku na tváři.

7. Co stojí za návštěvu na Kos?

Kos má mnoho krásných památek, včetně antického sídla Asklepieion, hradu Johannis a starého města Kos. Ostrov také nabízí nádherné pláže, cyklistické a turistické stezky a vynikající kuchyni.

8. Jak se oblekat na Kos?

Oblečení na Kos závisí na vašich plánech. Pokud se chystáte trávit čas na pláži, bude vhodné obléknout plážové oblečení. V noci se lidé oblékají do lehčích a prodyšných šatů.

9. Jakou měnu používat na Kos?

Měnou používanou na Kos je euro.

10. Kde najdu informace o dopravě na Kos?

Informace o dopravě na Kos a místních linkách můžete získat ve vaší ubytovně nebo na turistických informacích na letišti. Také můžete najmout auto nebo motocykl a prozkoumat ostrov na vlastní pěst.


Počasí Řecko Kos


Počasí na řeckém ostrově Kos bývá většinou velmi příjemné a vlhkost vzduchu se pohybuje mezi 60 a 80 %. Průměrná teplota bývá v létě kolem 30 °C, v zimě kolem 15 °C. V létě může být velmi horko a slunce silné, proto je dobré nosit chránič před sluncem a pít hodně tekutin.

Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy teploty mohou překročit i 40 °C. V těchto měsících je ale možné někdy zažít i nějaké bouřky nebo přívalové deště.

Na jaře a na podzim bývá mnohem příjemnější počasí, kdy teploty jsou kolem 20-25 °C a slunce je méně intenzivní. V dubnu a květnu se na Kissu koná květnový festival, na kterém se můžete těšit na zábavu, místní jídla a řeckou hudbu.

Za velmi zajímavou část dne se považuje západ slunce, který vypadá velmi krásně nad Egejským mořem. Pokud se rozhodnete na Řecký ostrov Kos vyrazit na podzim, můžete zažít velmi příjemné teploty, klidnější prostředí a zároveň méně turistů než v letních měsících.

Doporučujeme si s sebou vzít koupací oblečení, ale také kvalitní boty nebo sandály pro pohodlnou turistiku po ostrově. Pokud rádi plavete, můžete si pronajmout loď či vodní skútr. V okolí můžete najít i mnoho pláží, jako například Marmari, Tigaki a Psalidi.

Kos je ideálním místem pro ty, kteří chtějí prožít příjemnou dovolenou s řeckou kulturou, skvělým jídlem, krásnými plážemi a přátelskými lidmi. Počasí na ostrově může být výborné po celý rok, právě díky tomu je toto místo velmi oblíbené u turistů z celého světa.


Dovolená Řecko Kos


Dovolená na řeckém ostrově Kos

Řecko je jednou z nejpopulárnějších zemí pro letní dovolenou a ostrov Kos představuje ideální volbu pro ty, kteří hledají kombinaci krásné přírody, historických památek a možností pro sportovní aktivity. Co tedy můžete očekávat od vaší dovolené na ostrově Kos?

Příroda

Ostrov Kos se nachází v Egejském moři se spoustou krásných pláží a turisticky nejpopulárnější oblastí je město Kos s jeho historickými památkami. Pokud hledáte klidnější místa, můžete se vydat na severní část ostrova, kde se nacházejí menší vesničky a odlehlé pláže. Pokud máte rádi turistické trasy, určitě neváhejte navštívit zátoku Therma, která se nachází v přírodní rezervaci na západním pobřeží ostrova.

Historie

Kos má velmi bohatou historii, o to víc, když se jedná o rodné město slavného lékaře Hippokrata. Můžete navštívit archeologické naleziště Asklepion, které sloužilo jako medicínské centrum ve starém Řecku. K nejvyhledávanějším památkám patří také hrad Neratzia, který se nachází v samotném centru města Kos, a také římské lázně, odehrávající se v období antiky a časů Krista.

Sportovní aktivity

Ostrov Kos nabízí spoustu možností pro sportovní aktivity jako jsou vodní sporty, potápění, cyklistika a pěší turistika. Existuje spousta cyklostezek a zároveň se zde konají i cyklistické soutěže a závody. Dále můžete doporučit windsurfing, kitesurfing, wakeboarding, ale také tradiční plavání a opalování na pláži.

Závěr

Ostrov Kos nabízí svoji krásu celé rodině, starší generace jako i mladší. Dovolená zde může být cenná zkouška nejenom na fyzickou vytrvalost, ale i na paměť, dovednosti a schopnosti teamworku. Choďte na dovolenou s rodinou, přáteli a užijte aktivity, které vám Kos nabídne. Doufám, že tento článek vám pomohl lépe si prioritizovat aktivity na vaší dovolené a najít, co vám nejvíc vyhovuje. Když se rozhodnete pro tento ostrov, určitě si nebudete litovat a získáte zájem o nové místo, na kterém můžete strávit nezapomenutelný dovolenou.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky