Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Portugalsko Sintra

Počasí Portugalsko Sintra


Portugalsko je krásná země s mnoha turistickými atrakcemi. Pokud se chystáte na dovolenou do Portugalska, určitě byste neměli vynechat Sintru.

Sintra se nachází v blízkosti hlavního města Lisabon a je známá svým krásným hradem, palácem a jinými architektonickými skvosty. Také je obklopena nádhernou přírodou a vyhlášenými plážemi.

Pokud vás zajímá, jaké počasí lze očekávat v Sintře, nejlepší měsíce pro návštěvu jsou červen a září. Teploty se pohybují okolo 20-25°C a je málo deště. V létě mohou být teploty až 30-35°C, což je ideální pro plážové aktivity.

Nicméně v zimních měsících bývá v Sintrě chladno a mokro. Teploty se pohybují kolem 10-15°C a často prší. Pokud tedy plánujete návštěvu v zimě, doporučuje se vzít si s sebou teplejší oblečení a deštník.

Sintra je krásné město bez ohledu na počasí. Pokud čekáte slunce a teploty nad 25°C, je lepší navštívit město v létě. Pokud vás však více zajímají historické památky a procházky v místní přírodě, můžete vyrazit i v jiných obdobích.

Ať už se rozhodnete navštívit Sintru kdykoliv v průběhu roku, určitě nebudete zklamáni. Jeho krása a atmosféra jsou výjimečné a stojí za to ji navštívit.


Letenka Portugalsko Sintra


Portugalsko, země bohatá na historii, kulturu a krásné přírodní scenérie, je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Evropě. Sintra, malebné městečko v zapadlém rohu Portugalska, zcela určitě stojí za návštěvu. Pokud si chcete užít trochu klidu a odpočinku daleko od ruchu velkoměsta, letenka do Sintry je tou správnou volbou.

Sintra leží pouze 30 minut jízdy od Lisabonu a přestože se nachází v těsné blízkosti hlavního města, má své vlastní kouzlo. Toto město bylo kdysi letním sídlem portugalských králů a aristokratů a dodnes zde lze nalézt mnoho krásných paláců a zahrad. Série vynikajících paláců, jako je např. palác Pena či palác Monserrate, jsou mistrovská díla architektury a umění, zatímco zahrady jsou rájem pro zahrádkáře a milovníky přírody. To vše v jednom místě!

Návštěva Sintry se rovněž nedá doporučit bez prohlídky Sintskyho hradu. Tato historická pevnost sahá až do 8. století a panuje zde úchvatné panoramatické výhledy na okolní krajinu. Pro milovníky přírody pak rozhodně nemůže chybět procházka v Národním parku Sintra-Cascais, kde se nachází moře, les a skalnaté útesy krásné jak na břehu, tak i z moře.

Nekonečná řada kulturních a rekreačních atrakcí Sintry dělá z této destinace ideální místo pro zájezd s rodinou, partou kamarádů nebo pro romantickou dovolenou pro dva. Kromě toho, ve městě lze nalézt množství krásných kaváren, malých obchůdků a restaurací s nabídkou místních specialit.

Nakonec je potřeba zmínit, že letenka do Sintry je dostupná přímo z Brna, Prahy či jiných velkých měst. Letenky jsou relativně cenově dostupné a dovolují návštěvu této krásné destinace bez větších finančních nákladů. Také samotný pobyt ve městě je cenově přijatelný, což dělá toto cestování ještě lákavějším.

Výlet do Sintry je ideální pro ty, kteří chtějí zažít kouzlo Portugalska mimo standardní turistické rejdění. Pokud máte rádi historii, architekturu a přírodu, letenka do Sintry je pro vás tou správnou volbou. Toto malebné městečko v alžbětinském stylu je dokonalým místem pro relaxaci a odpočinek.


Dovolená Portugalsko Sintra


Pokud hledáte místo, kam se vydat na dovolenou a chcete spojit krásnou přírodou s historií a architekturou, Portugalsko Sintra je přesně to pravé pro vás. Přesto, že je to jen několik kilometrů od Lisabonu, Sintra vám nabídne úplně jinou atmosféru.

Sintra je zahrnuta na seznamu Světového dědictví UNESCO a o tom, proč je tomu tak, se můžete přesvědčit při návštěvě tohoto nádherného města. Sintra je okouzlující kombinací krásných parků, zahrad a různých hradů a paláců, které se nacházejí na vrcholu hor. Pohled na tuto krásu vám doslova vezme dech.

Nejčastěji navštěvovaným místem je Palác da Pena, který se nachází na kopci s nádherným výhledem. Tento palác je neuvěřitelně barevný a postavený v neoklasicistním stylu. Zde se můžete projít zahrady a užít si výhledy na okolní krajinu. Dalším skvostem Sintry je Královský palác, který se nachází v centru města. Palác byl postaven v 14. století a stal se dějištěm mnoha historických událostí.

Sintra je také bohatá na krásné kostely a katedrály, z nichž možná nejznámější je kostel Pantheon, který je vybudován v gotickém stylu a sloužil jako hrobka pro královské rodiny.

Abyste si vychutnali Sintru naplno, měli byste si zarezervovat několik dní. Procházka po okolních lesích, které vás přenesou do zcela jiného světa, bude nádherným zážitkem.

Co se týče ubytování, najdete zde mnoho hotelů a Airbnb, které vám nabídnou komfortní a příjemné prostředí. A pokud máte chuť na dobré jídlo, portugalská kuchyně je uznávaná celosvětově a Sintra kromě tradičních restaurací nabízí i množství kaváren a bister s vyhlídkami na okolní krajinu, kde si můžete pochutnat na výborném jídle a vínech.

Vzhledem k tomu, že se jedná o oblíbenou turistickou destinaci, pamatujte, že doporučuje výlet si rezervovat v dostatečném předstihu, a to alespoň několik týdnů před odjezdem. Pokud tedy hledáte místo na dovolenou, kde si můžete užít krásnou krajinu, historii a nádhernou architekturu, Portugalsko Sintra je pro vás to pravé místo.


Nejčastější dotazy a odpovědi Portugalsko Sintra


1. Jak se dostat z Lisabonu do Sintry?
- Nejjednodušší způsob je vlakem z hlavního nádraží v Lisabonu (Estação do Rossio) nebo ze stanic jádraží v ostatních částech města. Cesta trvá asi 40 minut a vlaky jezdí často.

2. Kolik stojí vstupenka do paláce Pena?
- Vstupenka do paláce Pena závisí na sezóně – v letních měsících je dražší než v zimě. Obecná cena pro dospělého je 14 €.

3. Je možné navštívit Sintru v jednom dni?
- Ano, je možné navštívit Sintru v jednom dni. Většina turistů obvykle tráví v Sintrě jeden den, aby viděli nejdůležitější místa.

4. Kde se nachází nejznámější atrakce v Sintrě?
- Nejznámější atrakce v Sintrě je palác Pena, který se nachází na vrcholu kopce a nabízí úchvatný výhled na okolí.

5. Jaké jsou otevírací hodiny paláce Monserrate?
- Otevírací hodiny se liší podle sezóny. V letních měsících je palác otevřen od 09:00 do 20:00, zatímco v zimě je otevřen od 09:30 do 18:00.

6. Je v Sintrě možné najít ubytování?
- Ano, v Sintrě je možné najít různé druhy ubytování, včetně hotelů, hostelů, apartmánů a penzionů.

7. Jaké jsou nejoblíbenější trasy pro pěší turistiku v Sintrě?
- Nejoblíbenějšími trasami jsou cesta k paláci Pena, procházka po parku Sintra a cesta k hradu Mauro.

8. Jsou v Sintrě nabízeny prohlídky s průvodcem?
- Ano, jsou k dispozici prohlídky v mnoha jazycích včetně angličtiny, španělštiny, němčiny a italštiny.

9. Jaké jsou tradiční pokrmy v Sintrě?
- Mezi tradičními jídly patří koláče Travesseiros a Queijadas, smažený chobotnice, sardinky a Cataplana (mořské plody podávané v kovové nádobě).

10. Jaké jsou nejlepší časy pro návštěvu Sintry?
- Nejlepšími časy pro návštěvu Sintry jsou jaro a podzim, kdy jsou teploty mírné a turistická sezóna je méně rušná než v letních měsících. V pozdním létě a na podzim navíc můžete vidět Sintru v krásných podzimních barvách.


Ubytování Portugalsko Sintra


Portugalsko je krásná země, která se pyšní svým středomořským klimatem, plážemi, historickými památkami a mnoha dalšími atrakcemi. Jestliže hledáte místo pro relaxaci a odpočinek, Sintra je tou správnou volbou. Níže se dočtete více informací o tom, jak si najít skvělé ubytování v této oblasti.

Sintra se nachází nedaleko Lisabonu v Portugalsku. Město je známé svými krásnými zahradami, historickými paláci a hradbami. Pro turisty z celého světa je to ideální místo na odpočinek a relaxaci. Pokud hledáte ubytování, měli byste se zaměřit na tyto možnosti:

1. Penziony a hotely – Sintra nabízí mnoho penzionů a hotelů pro turisty všech kategorií. Pokud hledáte luxusní ubytování, můžete vyzkoušet hotel Tivoli Palácio de Seteais, který se nachází v romantickém stylu 18. století. Pokud hledáte levnou volbu, můžete zvolit typový penzion nebo hotel s nižší cenou.

2. Apartmány a domy k pronájmu – pokud chcete být v blízkosti přírody a hledáte vlastní soukromí, můžete se rozhodnout pronajmout si apartmán nebo dům. Můžete si tedy užít roduinou atmosféru, zahrady, klid, a tich except. O těchto možnostech lze hledat informace na webových stránkách pro pronájem ubytování.

3. Camping – Sintra nabízí návštěvníkům různé kempy, které jsou umístěny přímo v přírodě. Tyto kempy jsou velmi oblíbené mezi rodinami, příznivci sportu, turisty a milovníky přírody.

Vymezení, jaká možnost ubytování vám nejlépe vyhovuje, závisí na vašich představách o dovolené a vaší cenové hladině. Pokud hledáte luxus, doporučujeme si včas zarezervovat ubytování a porovnat ceny v různých sezónách. Pokud se chcete ubytovat více levně, doporučujeme hledat ubytování mimo sezónu.

Krásná příroda, kouzlo historických paláců a možnost vychutnat si místní kuchyni dělají z Sintry ideální místo pro odpočinek a relaxaci. Pokud se rozhodnete navštívit toto město, určitě nenajdete nedostatek turistických atrakcí a krásných ubytovacích možností. Tak co ještě váháte? Zarezervujte si již dnes své místo a užijte si krásy Sintry!


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky