Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Spojené království The Outer Hebrides

Počasí Spojené království The Outer Hebrides


The Outer Hebrides jsou souostrovím ležícím na západním pobřeží Skotska. Tento krásný kraj se pyšní nejen úchvatnou přírodou, ale také velmi zajímavým počasím, které se může během dne i hodin rychle měnit.

Jen málokterá oblast je tak ovlivňována bouřkami a větry jako právě The Outer Hebrides. Počasí zde bývá hodně proměnlivé a může se velmi rychle změnit. V létě se zde může teplota pohybovat kolem 20 °C, ale přestože se zdá, že je léto, může přijít silný déšť, bouře a dokonce i sníh. V zimě, když jsou dny kratší a teploty klesají, je třeba počítat i s extrémně nízkými teplotami a velmi silnými větry. V tomto ročním období se mnoho obyvatel raději zůstává v teple svých domovů.

Kvůli nepředvídatelnosti počasí se obyvatelé The Outer Hebrides vybavují různými vrstvami oblečení, aby byli připraveni na každou éru. Pravděpodobně nejdůležitější je kvalitní nepromokavé oblečení, protože déšť a bouřky mohou být opravdovou výzvou. Jako dobrou ochranu při častých změnách počasí se obyvatelé často rozhodnou pro obuv s dobrým držením, aby se vyhli klouzání a pádům.

Navzdory těmto nástrahám se ovšem na Outer Hebrides nachází nádherné pláže, zelené pastviny a skály, které se odrážejí ve vodách Atlantiku. Tento kraj po staletí přitahuje lidi nejen přírodní krásou, ale také zdejší kulturou a historií. Navštívit můžete staré vesnické památky, muzea a nezapomenutelné archeologické lokality, jako například Callanish, největší a nejstarší náboženskou stavbu v oblasti.

The Outer Hebrides jsou tím správným místem pro milovníky přírody a historie, kteří jsou připraveni na výzvy, které přináší nepředvídatelné počasí. Pokud toužíte po nezapomenutelné dovolené v krásné a neobvyklé oblasti, určitě se zamyslete, zda by nebylo právě The Outer Hebrides tím pravým cílem pro vás!


Dovolená Spojené království The Outer Hebrides


The Outer Hebrides jsou velmi pěkné místo pro dovolenou. Tento úžasně krásný region leží v severozápadní části Skotska. The Outer Hebrides se skládá z více než 200 malých ostrovů, z nichž největší je Lewis a Harris, Uist, Benbecula a Barra. Tato oblast je ideální pro ty, kteří hledají klid a ticho, přírodu, pláže a moře.

Lewis a Harris jsou téměř jako dva různé ostrovy. Lewis je hustě zalesněný, zatímco Harris má naopak vrchoviny s rozmanitým přírodním světem. Všechny ostrovy The Outer Hebrides jsou propojeny silničními a trajektovými spojeními, takže můžete snadno navštívit všechny skutečně úchvatné oblasti.

Pláže The Outer Hebrides jsou světově proslulé a nabízejí bělostný písek a tyrkysové vody, jako např. Luskentyre. Toto idylické místo, které se nachází na ostrově Harris, je jedním z nejmalebnějších míst regionu.

Pokud hledáte něco méně turistického, můžete se vydat na ostrov North Uist. Tento ostrov je obdivuhodný, protože si stále zachoval svou autenticitu a ukázky tradičního venkovského života, jako jsou malá sídla, vesnické obchody a mnoho pastvin, kde se pasou ovce.

The Outer Hebrides jsou také ideálním místem pro turistiku a pěší turistiku. Zdejší krajina je plná horských vrcholů, údolí, vodopádů a divokých květin a zvířat.

Důležitou součástí návštěvy The Outer Hebrides je také ochutnávka místních specialit, jako například ryb a mořských plodů. Díky bohatému mořskému životu region nabízí to nejlepší, co Skotsko může nabídnout.

The Outer Hebrides jsou unikátním místem s nezaměnitelným charakterem, a to díky své vzdálenosti od Skotska a jiných turistických center. Pokud hledáte krásné a odlehlé místo pro dovolenou, pak je tento region ideální volbou.


Letenka Spojené království The Outer Hebrides


Pokud hledáte nádherné pevninské a přímořské scenérie, pak byste měli rozhodně navštívit skupinu ostrovů ležících na severozápadě Skotska, známé jako The Outer Hebrides. Letenky do tohoto nádherného souostroví jsou k dispozici po celý rok, takže si můžete vybrat nejvhodnější čas pro svou cestu.

Hlavní ostrovy patřící pod The Outer Hebrides jsou Harris a Lewis, North Uist, South Uist, Benbecula, Barra a Vatersay. Každý z těchto ostrovů má své specifické charakteristiky, takže během vaší návštěvy vám nedojde zážitků.

Harris a Lewis jsou největší ostrovy v této skupině a nabízejí nejefektivnější příležitost k poznání kultury a tradic hostujících lokalit. Zde se nachází mnoho turistických atrakcí, jako například Steallabhat St Kilda, Luskentyre Sands a Butt of Lewis. Ostrovy se také pyšní několika velkými kameny obklopenými mýty a legendami, například Callanish Standing Stones.

Ostrov North Uist nabízí zajímavou kombinaci mořské a kopcovité krajiny a to všechno si můžete užít v obklopení přírodního parku West Highland Way. Na South Uist si zase můžete užít přístup k nezapomenutelným zážitkům ve městečku Locheynort a přilehlých vesnicích. Další přírodní park s unikátními zážitky lze najít na ostrově Benbecula, který se nachází uprostřed Hebridovských ostrovů.

Jedinou ostrovní vesnicí na ostrově Barra je obec Castlebay, která se pyšní zlomená šípovou pláží s čistým bílým pískem a krásnýma kopcema. Vatersay je pak ostrov s jemnými plážemi a neobyčejnými přírodními scenériemi.

Celá tato oblast se může pochlubit také mnoha kulturními a stavebními památkami zahrnujícími muzea, kostely a také ruiny. Všude na těchto ostrovech můžete najít malé hospůdky poskytující tradiční místní kuchyni a nápoje.

The Outer Hebrides jsou dále zděděny velmi přátelskou atmosférou, takže turisti se zde budou cítit nejenom jako na cestách, ale jako doma. Existují přímé lety z Glasgow a Edinburghu, které létají do Stornoway na Lewis a Harris, a další lety do Inverness, kde se nachází druhé nejbližší letiště.

Pokud tedy hledáte nádhernou a nezapomenutelnou destinaci, potom to letenka do The Outer Hebrides je správnou volbou. Vydejte se na tu nezapomenutelnou dovolenou, kterou nebudete nikdy litovat!


Ubytování Spojené království The Outer Hebrides


The Outer Hebrides: Ubikace v unikátní části Spojeného království

The Outer Hebrides, také známé jako Western Isles (Západní ostrovy), jsou skupinou 15 ostrovů na severozápadě Skotska, které se táhnou více než 210 kilometrů podél atlantické pobřeží. Tento klenot se skládá z úchvatných pláží, historických památek a úžasné přírody, která nabízí alternativní zážitek v porovnání se zbytkem Spojeného království. Jediným způsobem, jak se dostat na ostrovy, je trajektem nebo letadlem, což z nich činí unikátní destinaci, kterou stojí za to navštívit.

Pokud se chystáte na dovolenou na Western Isles, můžete se těšit na širokou nabídku ubytování, které zahrnuje všechny druhy od luxusních vil po kempy a chatky. Vybrat si můžete ubytování v centru města, u pláže nebo na venkově, kde se můžete těšit na klid a ticho.

Pro ty, kteří hledají klidné a luxusní ubytování, je nabídka 5hvězdičkových hotelů ideální. Nejznámější z nich je Hotel Hebrides, který se nachází v klidném městečku Tarbert, na ostrově Harris. Hotel nabízí nádherné pokoje s moderním a elegantním interiérem, stejně jako lázeňské centrum a restauraci s výhledem na zátoku na ostrově Harris.

Pokud hledáte ubytování s venkovským charakterem, můžete si pronajmout domov na venkově nebo B&B v malých městech a vesnicích po celém západním pobřeží. Jednou z nejoblíbenějších lokalit je městečko Stornoway, které je největším městem na ostrovech. Tam se nachází mnoho útulných a rodinných B&B, a také historický Lews Castle, který nyní slouží jako luxusní hotel a přináší hostům zážitek z pobytu v krásném a historickém prostředí.

Ostrov Lewis a Harris jsou známé svojí úchvatnou krajinou, především bílými písečnými plážemi. Pro ty, kteří si chtějí užít adrenalinové sporty, je nejlepší volbou ubytování v blízkosti těchto pláží. Na ostrově Lewis se nachází pláž Luskentyre, která je považována za jednu z nejkrásnějších pláží na světě a můžete si zde pronajmout veřejný kemp nebo si rezervovat ubytování v malém hotelu nebo B&B. Stejně tak na ostrově Harris, najdete několik kempů a hotelů u pláží, které vám umožní si užít plážový život na celou dovolenou.

Neměli bychom zapomenout na mnoho malých a rodinných hotelů, penzionů a B&B, které nabízejí přátelský a osobní zážitek, a také ubytování v chatkách a apartmánech, které si můžete pronajmout po celých ostrovech. Mnoho z nich se nachází v centru měst a vesnic, což znamená, že se můžete snadno dostat do restaurací a obchodů.

The Outer Hebrides nabízejí hostům jedinečný zážitek s nevšedními výhledy na oceán a přírodu, takže si zde můžete užít dovolenou ve stylu, na který jinde narazíte jen zřídka. Bez ohledu na to, zda hledáte luxusní ubytování nebo skromné chatky, které vám umožní vychutnat si krásné krajinu, najdete zde ubytování pro každého.


Nejčastější dotazy a odpovědi Spojené království The Outer Hebrides


1. Jak se dostat na The Outer Hebrides?

Nejlepší způsob, jak se dostat na The Outer Hebrides, je letem do letiště Stornoway na ostrově Lewis. Můžete také přijet Trajektem z některého ze skotských přístavů.

2. Jaké jsou nejlepší místa k ubytování na The Outer Hebrides?

Na The Outer Hebrides najdete řadu hotelů, bed and breakfastů a ubytování v pronajatých bytech. Některé z nejlepších míst k ubytování jsou Stornoway, Harris a Barra.

3. Jaké jsou hlavní turistické atrakce na The Outer Hebrides?

The Outer Hebrides jsou plné nádherných přírodních scenérií a kulturních památek, jako jsou Dun Carloway Broch, Callanish Stones, Luskentyre Beach a Barra Airport Beach.

4. Jaká je nejlepší doba k návštěvě The Outer Hebrides?

Nejlepší doba k návštěvě The Outer Hebrides je v létě, kdy jsou teploty příjemné a slunečno. V zimě jsou průměrné teploty nízké a možná se setkáte s většími množstvími deště a vysokých vln.

5. Co dělat na The Outer Hebrides?

Můžete se projít po plážích, prozkoumat historické památky, vyzkoušet místní gastronomii a tradiční skotské nápoje, navštívit místní muzeum, nebo se podívat na místní umění a řemesla. Můžete také zkusit surfovat, šnorchlovat nebo pronajmout si kajak a prozkoumat pobřeží.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky