Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Norsko Hardangerfjord

Letenka Norsko Hardangerfjord


Pokud se chystáte na dovolenou do Norska a hledáte nádherné místo, které vás uchvátí svou krásou, pak byste určitě neměli vynechat Hardangerfjord. Hardangerfjord je fjord v západním Norsku a je jedním z nejkrásnějších zálivů na světě. Leží mezi městy Bergen a Kristiansand a měří více než 170 kilometrů.

Pokud se chcete dostat do Hardangerfjordu, můžete vyrazit letecky. Letenka do Norska Hardangerfjord je k dispozici celoročně a cenově se pohybuje okolo 10 000 Kč. Pokud máte štěstí, můžete najít slevy nebo akční nabídky.

Let z Prahy do Norska trvá zhruba dvě hodiny, což znamená, že se do Hardangerfjordu můžete dostat rychle a pohodlně. Po příletu na letiště v Bergenu se můžete rozhodnout, jestli pojedete vlakem, autobusem, autem nebo trajektem. Existuje mnoho způsobů, jak se dostat do Hardangerfjordu, takže si můžete vybrat ten, který vám nejvíce vyhovuje.

Hardangerfjord nabízí řadu krásných míst, které si můžete prohlédnout. Můžete se projít po nádherné přírodě nebo navštívit historické a kulturní památky. Mezi hlavní zajímavosti patří například: Folgefonna národní park, kde můžete vidět magické ledovce; květinová zahrada Hardanger, která je plná krásných druhů květin; Hardangervidda národní park, který je největším národním parkem v Norsku a Churchillovy garáže, které připomínají historii Hardangeru během druhé světové války.

Nezapomeňte, že Norsko je známé svou krásnou a divokou přírodou, takže byste měli být připraveni na to, že se ochladí a začnou pršet. Buďte proto připraveni s vhodným oblečením.

V Hardangerfjordu si můžete užít mnoho aktivit. Můžete si naplánovat trek, výlet na kajaku nebo plavbu lodí. Hardangerfjord nabízí také mnoho skvělých restaurací, kde si můžete vychutnat nejlepší norské speciality, jako například ryby nebo jelení maso.

Celkově lze říci, že návštěva Hardangerfjordu je nezapomenutelný zážitek, který stojí za to zažít. Pokud hledáte krásné místo, které vás okouzlí svou nádhernou krajinou, pak byste měli uvažovat o letence do Norska Hardangerfjord.


Počasí Norsko Hardangerfjord


Norsko a jeho Hardangerfjord, jeden z nejkrásnějších a největších fjordů v Norsku, se pyšní nádherným a měnícím se počasím.

Obecně platí, že v létě jsou dny delší a teplejší, zatímco v zimě jsou dny kratší a chladnější. V průměru bývá v létě teplota kolem 20°C a v zimě klesne na -5°C.

Od března do června je v Hardangerfjordu období jara. Během tohoto období bývá stále chladno, ačkoli teploty se pomalu zvyšují. Občas mohou nastat sněhové bouře, ale otevírají se již první turistické trasy a parky.

V červenci a srpnu je v oblasti nejvíce turistů. Během těchto letních měsíců se oblast přemění na kvetoucí zahradu a stává se ideálním místem pro vodní sporty a ostatní outdoorové aktivity.

V září a říjnu se ke krajině začínají přidávat podzimní barvy. V tomto období mohou být dny chladnější a podzimní deště mohou být běžné.

Od listopadu do února přichází zima. Tyto měsíce mohou být velmi chladné a přinášejí s sebou velké množství sněhu. Přestože zima může být tvrdá, nabízí se zde vynikající příležitosti k vodním sportům, jako například lyžování na ledovci Folgefonna.

Na Hardangerfjordu je velká škála počasí, což dělá z této oblasti skvělé místo k návštěvě v průběhu celého roku. Vše, co musíte udělat, je vybrat si nejvhodnější roční období pro vaši návštěvu a těšit se na impozantní scenérie, které lákají k návštěvě zahraniční turisty.


Ubytování Norsko Hardangerfjord


Norway is a beautiful and mesmerizing country that is filled with stunning natural landscapes and romantic coastal towns that are perfect for a relaxing vacation. One of the most beautiful places in Norway is the Hardangerfjord located in the western part of the country. The Hardangerfjord is the fourth largest fjord in Norway and is known for its rugged, mountainous terrain and its picturesque views of the surrounding landscape.

If you are planning a trip to the Hardangerfjord, you will need to find a place to stay during your visit. Fortunately, there are plenty of options for accommodation in the area, ranging from hotels and bed and breakfasts to lodges and cabins.

One of the best ways to experience the beauty of the Hardangerfjord is by staying in a traditional Norwegian cabin, or "hytte". These cabins are often made of wood and are typically situated in beautiful and secluded locations, surrounded by nature. Staying in a hytte can be a great way to escape the hustle and bustle of city life and to enjoy the peace and quiet of the Norwegian countryside.

There are also many hotels and bed and breakfasts in the Hardangerfjord area that offer comfortable and cozy accommodations. These accommodations range from budget-friendly options to luxurious five-star hotels, depending on your preferences and budget. Many of these hotels and bed and breakfasts offer picturesque views of the surrounding fjords and mountains.

If you are traveling with a larger group or prefer more spacious accommodations, there are also many lodges and holiday homes available for rent in the Hardangerfjord area. These lodges and holiday homes are often equipped with modern amenities and can be a great option for families or groups of friends looking for a place to stay.

Some popular places to stay in the Hardangerfjord area include the Hardangerfjord Hotel, the Ullensvang Hotel, the Thon Hotel Sandven, and the Hardangertun Holiday Park.

No matter where you choose to stay in the Hardangerfjord area, you are sure to be surrounded by breathtaking landscapes and stunning natural beauty. Whether you are seeking solitude, adventure, or relaxation, the Hardangerfjord is a perfect destination for your next vacation.


Nejčastější dotazy a odpovědi Norsko Hardangerfjord


Q: Jak se dostanu do Hardangerfjordu?

A: Nejlepší způsob, jak se dostat do Hardangerfjordu, je letadlem nebo vlakem do Bergenu. Poté můžete pokračovat autobusem, pronajatým autem nebo trajektem do Hardangerfjordu.

Q: Jaká je nejlepší doba navštívit Hardangerfjord?

A: Nejlepší doba návštěvy Hardangerfjordu je od května do září. V tuto dobu je počasí většinou pěkné a můžete si užívat krásné scenérie.

Q: Co vidět a dělat v Hardangerfjordu?

A: Mezi nejoblíbenější aktivity v Hardangerfjordu patří procházky po fjordu, rybaření, turistiku, cyklistiku, vodácké sporty a ochutnávky místních specialit.

Q: Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Hardangerfjordu?

A: Mezi nejlepší místa k návštěvě v Hardangerfjordu patří město Odda, stezka Trolltunga, vodopád Vøringsfossen, zahrady Hardanger a Muzeum pošty a telekomunikací v Eidfjordu.

Q: Můžete vidět severní polární záři v Hardangerfjordu?

A: Ano, můžete vidět severní polární záři v Hardangerfjordu, zejména v zimě a na jaře. Je však důležité si vybrat místo, kde je minimální světelné znečištění, aby byla šance na pozorování co nejvyšší.


Dovolená Norsko Hardangerfjord


Pokud hledáte dokonalé místo pro letní dovolenou v přírodě, pak byste měli zvážit norský Hardangerfjord. Tento malebný fjord se nachází na jihozápadě Norska a je obklopen divokou krajinou, která nabízí úchvatné pohledy a nekonečné možnosti pro outdoorové aktivity.

Krajina v okolí Hardangerfjordu se v létě přemění na zelenou oázu s mnoha vodopády, horskými vrcholy, jezery a lesy. Pro milovníky přírody je to oblast se nespočetnými možnostmi pro objevování a procházky přírodou. Můžete si naplánovat pěší túru a objevovat divoké horské scenerie nebo si pronajmout kajak a proplout se po krásných jezerech.

Hardangerfjord je také plný života. V okolí fjordu se nacházejí malebné vesničky, mnoho obchodů s regionálními produkty a místní trhy, kde můžete ochutnat čerstvé ryby a ovocné speciality. Fjord je unikátní v oblasti rybolovu lososů, takže můžete vyzkoušet štěstí a vykoupat se v delikátních místních pochoutkách.

Je zde mnoho turistických atrakcí, které stojí za návštěvu. V blízkosti se nachází největší vodopád Evropy, Vøringfossen, kde lze vidět impozantní vodní proud. Navštívit můžete také hory v okolí a vidět fantastické výhledy na fjord a okolní krajinu. Zajímavostí je také plánování výletů vlakem nebo trajektem, kde lze obdivovat handrkrafty, fjord a vodopády ze zcela nové perspektivy.

Celá oblast je plná historických, kulturních a architektonických památek. K významným zajímavostem patří mnoho kostelů, historických domů a muzeí. Region se může pochlubit dlouhou historií ovocnářství, místní trhy a festivaly spjaté s ovocem jsou jedny z nejvýznamnějších v celé zemi.

Hardangerfjord je opravdu dokonalé místo pro letní dovolenou, kde můžete relaxovat v krásné krajině a objevovat nové scenerie. Skvělý výběr aktivit, kulturních a historických zajímavostí a regionálních pochoutek si zde užije každý. Proto neváhejte a vydejte se na cestu do této krásné části Norska.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky