Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Spojené arabské emiráty Sheikh Zayed Grand Mosque

Dovolená Spojené arabské emiráty Sheikh Zayed Grand Mosque


Pokud byste se chtěli na dovolenou vydat někam exotickému, s bohatou historií a kulturou, a zároveň si užít i luxusu a pohodlí, rozhodně byste měli zvážit cestu do Spojených arabských emirátů a návštěvu špičkové turistické atrakce Emirates Palace - Sheikh Zayed Grand Mosque.

Tento impozantní komplex se nachází v centru města Abu Dhabi a patří mezi největší a nejkrásnější mešity na světě. Zajímavé na ní je, že byla dokončena teprve v roce 2007 a navzdory své relativně krátké historii již po celém světě sbírá uznání za své neuvěřitelné architektonické a umělecké prvky.

Mešita byla postavena k poctě zakladatele Spojených arabských emirátů, šejka Zajida bin Sultana Al Nahyan, a může pojmout až 40 tisíc lidí najednou. Je vyrobená z bílého mramoru a zdobí ji impozantní minarety, krásné vitráže a složité mozaiky. Celý areál navíc zahrnuje i rozlehlé zahrady, fontány a dokonce i knihovnu.

Mešita je otevřená jak muslimům, tak nevěřícím, ale návštěvníci by si měli být vědomi, že existují určitá pravidla ohledně oblékání a chování, která je třeba respektovat - například je nutné mít zakryté ramena i nohy a v případě mužů není povolen krátký rukáv.

Pokud se rozhodnete navštívit tuto neuvěřitelnou mešitu, určitě si zajistěte průvodce, který vám ukáže jednotlivé místnosti, ukáže vám zajímavé artefakty a history tohoto objektu a odpoví na vaše otázky. Navíc si můžete vybrat z několika turistických výletů, které zahrnují návštěvu mešity spolu se vstupenkou do paláce Emirates Palace a dalších turistických atrakcí v Abú Dhabi.

Navštíví-li Spojené arabské emiráty, nebude mít velký význam vynechat návštěvu Sheikh Zayed Grand Mosque - obrovské, krásné a inspirativní místo, které může být nezapomenutelným zážitkem na celý život.


Počasí Spojené arabské emiráty Sheikh Zayed Grand Mosque


Sheikh Zayed Grand Mosque v Abu Dhabi, hlavním městě Spojených arabských emirátů, je nádhernou stavbou, která se stala jedním z nejvýraznějších znaků emirátu. Tento chrám islámu, postavený v roce 2007, je nejen místem šíření náboženství, ale také místem, které je zarytě spojeno s místními klimatickými podmínkami.

Počasí v Abu Dhabi je sice horké a suché, ale mezitím poskytuje nádherné výhledy pro turisty, kteří si chtějí prohlédnout krásné památky a architekturu města. Během letních měsíců se teploty mohou vyšplhat až na neuvěřitelných 40°C a průměrná roční teplota je okolo 29°C. Nicméně, díky dokonalé klimatizaci v Sheikh Zayed Grand Mosque, turisté mohou okouzleně obdivovat krásu architektury bez ohledu na počasí venku.

Pro návštěvníky je nutné respektovat místní náboženské zvyklosti, což zahrnuje pokrývání ramen a kolen, stejně jako odstranění bot před vstupem do mešity. Návštěvníci také musí být respektující k modlícím se osobám a neobtěžovat je. Veřejnost má přístup k mešitě každý den a návštěvníci si mohou půjčit šaty, aby splnili místní oděvní předpisy.

Samotná mešita má kapacitu až 40 000 lidí, což ji dělá jednou z největších na světě. Je zde také 82 kupolí a čtyři minarety, které jsou každý vysoké až 107 metrů. Všechny tyto prvky spolu tvoří nádhernou a ještě silnější architekturu.

V rámci mešity se nachází také vynikající knihovna, která má v kolekci velké množství významných svazků, včetně knih z doby vlády dynastie Omajjádů, která byla iniciována v roce 661. Kromě knihovny jsou zde také krásné vodní fontány, nádherné květiny a architektonické prvky, které vytváří krásu celého místa.

Sheikh Zayed Grand Mosque je důležitým kulturním a náboženským centrem v Abu Dhabi, kde se turisté mohou nejen seznámit s islámským náboženstvím, ale také si prohlédnout nádhernou architekturu a vyzkoušet si tradiční oděv. I přes své exotické klimatické podmínky se jedná o místo, které stojí za návštěvu bez ohledu na roční období.


Letenka Spojené arabské emiráty Sheikh Zayed Grand Mosque


Sheikh Zayed Grand Mosque je jedna z největších a nejkrásnějších mešit na světě a nachází se ve Spojených arabských emirátech v Abu Dhabi. Tato ikonická kulturní památka je obklopena krásnými zahradami, fontánami a umělými jezery.

Mešita byla postavena v roce 2007 a pojmenována po zakladateli Spojených arabských emirátů, Sheikhu Zayed bin Sultan Al Nahyan. Je to jeden z největších islámských chrámů, který pojme až 41 000 věřících.

Sheikh Zayed Grand Mosque má celkovou rozlohu 22 412 metrů čtverečních a je postavena z bílého mramoru, který pochází z Itálie, Rakouska, Číny a Indie. Zdejší architektura zahrnuje prvky mnoha islámských stylů, jako jsou perské, mongolské, mughalské a maurské.

V mešitě se nachází 82 kupolí, z nichž největší má průměr 32 metrů a výšku 85 metrů. Budova také obsahuje největší kobercovou místnost na světě, která pojme až 6 000 modlitebních koberců, jež byly ručně tkané.

Návštěvníci mohou navštívit mešitu zdarma a obdivovat její krásu. Nabízí se také prohlídka s místním průvodcem, který vám přiblíží historii a detaily vzniku mešity. Pokud přijdete v noci, uvidíte krásné osvětlení, které dodá stavbě zcela nový rozměr.

Pokud plánujete navštívit Spojené arabské emiráty, Sheikha Zayed Grand Mosque by neměla chybět na seznamu vašich cestovatelských zážitků. Je to důkaz neuvěřitelného architektonického úspěchu zasazeného do krásného kulturního kontextu. Stačí si jen zakoupit letenku a vyrazit na nezapomenutelnou cestu!


Ubytování Spojené arabské emiráty Sheikh Zayed Grand Mosque


Sheikh Zayed Grand Mosque je velkolepá mešita nacházející se v Abú Dhabí, hlavním městě Spojených arabských emirátů. Je pojmenována po zakladateli Spojených arabských emirátů, šejkovi Zayedovi bin Sultánovi Al Nahyánovi, a je považována za jednu z největších mešit na světě.

Mešita byla otevřena v roce 2007 a stala se oblíbenou turistickou atrakcí v Abú Dhabí. Její architektura je inspirovaná islámským uměním a kulturou a mísí prvky tradiční i moderní architektury.

Mešita pokrývá plochu 22 412 metrů čtverečních a je schopna ubytovat až 41 000 návštěvníků najednou. Její interiér je zdoben 82 kupolemi, 24 karátovým zlatem a vysokou špičkou minaretu. V mešitě se nachází také největší ručně vázaný koberec na světě, který váží 35 tun.

Navzdory tomu, že se jedná o významné náboženské místo, je mešita otevřena pro veřejnost bez ohledu na náboženské vyznání. Návštěvníci musí být však přiměřeně oblečeni a musí dodržovat pravidla chování v mešitě.

Pro turisty, kteří hledají ubytování v blízkosti mešity, existuje několik možností. V Abú Dhabí se nachází široká škála ubytování, od luxusních hotelů po hostely pro budget cestovatele.

Jeden z nejluxusnějších hotelů v Abu Dhabí, který obklopuje mešitu, je The Ritz-Carlton Abu Dhabi, Grand Canal. Tento hotel nabízí nádherné pokoje s balkony, výbornou restauraci a soukromou pláž. Další možností je hotel Emirates Palace, který se nachází jen 15 minut jízdy autem od mešity a patří mezi nejlepší hotely na světě.

Pro cestovatele s menším rozpočtem jsou k dispozici hostely, jako je Hostel Abu Dhabi nebo Holiday Inn Abu Dhabi Downtown. Tyto ubytování jsou vzdálené od mešity pouze krátkou jízdou autem nebo taxíkem.

Zkrátka a dobře, návštěva Sheikh Zayed Grand Mosque v Abú Dhabí by měla být na seznamu každého návštěvníka Spojených arabských emirátů. Ať už zvolíte jakýkoliv typ ubytování, bude to pravděpodobně nezapomenutelný zážitek.


Nejčastější dotazy a odpovědi Spojené arabské emiráty Sheikh Zayed Grand Mosque


1. Jaké jsou otevírací hodiny Sheikh Zayed Grand Mosque?

Otevřeno je každý den od 9:00 do 22:00 hodin. V pátek jsou ale otevírací hodiny omezené, od 16:30 do 22:00 hodin.

2. Potřebuji udělat rezervaci, abych navštívil Sheikh Zayed Grand Mosque?

Rezervace není povinná, ale doporučujeme ji, protože je místo velmi populární. Rezervace lze udělat online nebo přímo na místě.

3. Mohu fotografovat nebo natáčet videa v Sheik Zayed Grand Mosque?

Ano, je povoleno fotografovat i natáčet videa v oblastech, které nejsou určeny k modlitbám. Avšak předem si ověřte pravidla, kde a kdy fotografování není dovoleno.

4. Co je třeba mít na sobě, pokud navštívím Sheikh Zayed Grand Mosque?

Návštěvníci musí mít na sobě slušivé a decentní oblečení. Pro ženy je povinné zakrývat hlavu a ramena, a také nohy, které by měly být zakryty alespoň po kolena. Pro muže není vyžadován žádný specifický kus oblečení.

5. Lze v Sheikh Zayed Grand Mosque zapůjčit muslimskou šatnu?

Ano, návštěvníci, kteří nejsou vhodně oblečeni, mohou vypůjčit muslimskou šatnu, aby se vhodně oblékli.

6. Kde se nachází Sheikh Zayed Grand Mosque?

Sheikh Zayed Grand Mosque se nachází v Abú Zabí, hlavním městě Spojených arabských emirátů. Adresa je Sheikh Rashid Bin Saeed Street.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky