Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Indonésie Semarang

Počasí Indonésie Semarang


Semarang je hlavním městem indonéské provincie Jawa Tengah a nachází se na severním pobřeží Jávy. Město leží v tropickém klimatu a tak se zde může očekávat vysoká vlhkost, silné deště a teploty, které se zpravidla pohybují od 26 °C do 32 °C po celý rok.

Přestože Semarang leží v oblasti Tichomoří, je zde sezónní rozdíl v počasí. Období dešťů, které trvají od října do března, zvyšují riziko povodní, což je zvlášť důležité pro místní komunity na pobřeží. Průměrné srážky v této době dosahují 700 mm až 900 mm měsíčně.

Na druhé straně období sucha, které trvá od dubna do září, jsou pro Semarang charakteristické nízkými srážkami. Průměrný úhrn dešťové vody v této době činí pouze 50 mm měsíčně. Teploty bývají v této době nejvyšší v roce a mohou dosahovat až 35°C.

I přesto, že počasí v Semarangu může být někdy nevyzpytatelné a deštivé, nic nezabrání návštěvě města, které se může pochlubit krásnými památkami a bohatou historií. Nejlepší období pro návštěvu Semarangu je v době sucha mezi březnem a srpnem, kdy je počasí nejstabilnější.


Dovolená Indonésie Semarang


Indonésie je země s nesmírně rozmanitou kulturou a bohatou historií, která si uchovává mnoho tradic a zvyků. Semarang, hlavní město provincie Jawa Tengah, se nachází na severním pobřeží ostrova Jáva a nabízí množství zajímavostí pro turisty, kteří sem přijedou. Tady je několik tipů na to, co byste mohli vidět a zažít během své dovolené v Semarangu.

Kam návštěvníci chodí?

1. Lawang Sewu

Tato neokoloniální stavba pochází z koloniální éry a je nyní jedním z nejhlavnějších turistických míst Semarangu. Jméno “Lawang Sewu” znamená “tisíc dveří” a odkazuje na množství dveří a oken v budově. Lawang Sewu byl v minulosti použit jako výkonné a správní sídlo nizozemských koloniálních úřadů.

2. Chinatown Semarang

Semarangska Chinatown je mnohem menší než ostatní, ale stále stojí za návštěvu. Historie je zde v podstatě stejná jako v jiných čínských čtvrtích v jihovýchodní Asii. Mnoho obchodů a restaurací v této oblasti má bohatou historii a nabízí tradiční čínskou kuchyni.

3. Gereja Blenduk

Gereja Blenduk je jednou z nejstarších protestantských katedrál v Indonésii. Stavbu postavili Holanďané v roce 1753, stojí v centru Semarangu a je vyzdobena několika krásnými vitrážemi.

4. Sam Poo Kong

Toto místo svaté pro čínské Buddhity, v hloubi lesů nedaleko Semarangu, je známé jako Temple 5 Alobecang. Tento komplex má velké prostory pro přístřeší a návštěvníci si zde mohou prohlédnout množství exponátů, mezi nimiž jsou nádherné sochy Buddhy a jiných posvátných postav.

5. Kota Lama

Místo, kde jsou ulice obrostlé historickými budovami a kde se nachází mnoho módních kaváren a vintage barů, je známé jako Semarangska stará čtvrť. To je ideální místo pro relaxaci, obdivování historické architektury a po které si můžete zajít ochutnat místní speciality.

6. Masjid Agung

Masjid Agung (Velká mešita) je největší mešita v Semarangu. Byla postavena v roce 2006 a je známá pro svůj minimalistický design, který je kombinací moderní architektury a tradičních javských prvků.

Jak se tam dostat?

Semarang leží na ostrově Jáva a je velmi dobře propojen s ostatními městy na ostrově. Návštěvníci se mohou dostat do Semarangu letadlem z Jakarty nebo Surabaye, který letiště má pravidelné lety z různých měst v západní Indonésii. Alternativou jsou neuvěřitelné vlaky v Indonésii, které nabízejí pohodlnou a tradiční cestu z Java Tengahu.

Dalším způsobem, jak se dostat do Semarangu, je zátahem loď z měst Sumatry a Bornea východně od Jávy. Na východě města se nachází také přístav Tanjung Emas pro trajekty a jiné dopravní prostředky.

Jáva je skvělou volbou pro ty, kteří hledají směs úchvatné historie, překvapující přírodní krásy a fascinující kulturu. Semarang nabízí spoustu jdeště dalšího a je hlavním turistickým centrem v Java Tengahu. Pokud tedy hledáte něco jiného pro vaší dovolenou, Semarang by mohlo být tou správnou volbou.


Ubytování Indonésie Semarang


Semarang je město na severu ostrova Jáva, které leží na břehu Jávského moře a je hlavním městem provincie Střední Jáva v Indonésii. Město je oblíbeným turistickým cílem díky svému bohatému kulturnímu dědictví a nádherné přírodě. Pokud se chystáte navštívit Semarang, zde jsou některé z nejlépe hodnocených ubytování, které si můžete vybrat.

Hotel JW Marriott Hotel Semarang je luxusní pětihvězdičkový hotel, který se nachází v centru Semarangu. Nabízí elegantní a dobře zařízené pokoje se všemi moderními vybaveními, včetně Wi-Fi zdarma, LCD TV a minibaru. Hotelová restaurace nabízí širokou škálu jídel z asijské kuchyně a barem si můžete vychutnat koktejly nebo kávu. Pro relaxaci je k dispozici také wellness centrum s vířivkou, saunou a fitnes centrem.

Hotel Neo Candi Semarang se nachází jen několik minut od největšího buddhistického chrámu v Indonésii, Candi Borobudur. Hotel nabízí elegantní pokoje se satelitní TV a Wi-Fi zdarma, klimatizací, minibarem a vlastním sociálním zařízením. Pro relaxaci je k dispozici bazén a wellness centrum.

Ubytování Ciputra Semarang je pětihvězdičkový hotel, který se nachází v blízkosti centra města. Nabízí moderně zařízené pokoje s Wi-Fi zdarma, klimatizací, satelitní TV a minibarem. Restaurace v hotelu nabízí široký výběr jídel z indonéské a mezinárodní kuchyně. V hotelu je také k dispozici bazén a wellness centrum s lázeňskými službami.

Hotel The Wujil Resort & Conventions Semarang se nachází na okraji Semarangu v příjemné zahradě s vodními prvky. Nabízí prostorné a stylově zařízené pokoje s Wi-Fi zdarma, klimatizací, LCD TV a minibarem. Hostům jsou k dispozici některé zajímavé aktivity jako například rybaření, cykloturistika a procházky po zahradě se zenovou a meditační zónou.

Při výběru ubytování v Semarangu se můžete spolehnout na bohatou nabídku špičkových hotelů. Od luxusních pětihvězdičkových hotelů až po stylové hotely s výjimečnými lázeňskými službami, najdete zde vše, co potřebujete pro příjemný pobyt. Podle místních obyvatel je Semarang nejlepší město v Indonésii pro relaxaci a nabízí dokonalou kombinaci přírodních krás a kulturního dědictví. Proto neváhejte a podívejte se na nabídky ubytování v Semarangu již dnes.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Semarang


O: Kam můžu zajít na dobré jídlo v Semarangu?
A: Semarang nabízí mnoho možností, ale pokud chcete ochutnat něco místního, zkuste některou z tradičních jídelních restaurací jako Warung Makan Bu Kris nebo Rumah Makan Tabona.

O: Jaká jsou nejlepší místa k návštěvě v Semarangu?
A: Semarang má mnoho zajímavých míst k návštěvě, jako je například chrám Sam Poo Kong, národní muzeum Semarangu nebo historická čtvrt Kampung Pelangi. Doporučujeme také procházku ulicemi Starého Města, kde se nachází řada historických budov a památek.

O: Jak nejlépe cestovat po Semarangu?
A: Nejlepším způsobem dopravy po Semarangu je místní doprava, která zahrnuje autobusy, motocykly a rikši. Pokud chcete být pohodlnější, můžete si pronajmout auto nebo si objednat taxi z hotelu.

O: Jaká je nejlepší doba k návštěvě Semarangu?
A: Nejlepší doba k návštěvě Semarangu je v období od června do září, kdy jsou teploty příjemné a srážky jsou minimální. V období od listopadu do března může být více deštivých dnů a vyšší vlhkost.

O: Kde můžu koupit suvenýry v Semarangu?
A: V Semarangu můžete zakoupit různé suvenýry v tržnicích a obchodech, jako je například Pasar Johar nebo Pasar Semawis. Pokud hledáte luxusnější zboží, můžete navštívit nákupní centra jako Paragon Mall nebo DP Mall Semarang.


Letenka Indonésie Semarang


Indonésie je neuvěřitelně krásnou destinací, kterou si zamilují všichni milovníci tropických pláží a míst s exotickou atmosférou. Mezi nejznámější a nejkrásnější místa této země patří nedoubtově Semarang. Pokud Vás láká návštěva tohoto kousku ráje, neváhejte a vydejte se na cestu.

Semarang se nachází na východě ostrova Jáva a svým charakterem a historií se několikrát liší od ostatních indonéských destinací. Stojí na křižovatce bohatých kultur, což jasně dokazují mnohé památky a starobylé budovy. Nejvýznamnějšími památkami jsou například chrámy cesty Buddhovy, nebo zajímavé Muzeum Semarang. Největší lahůdkou však budou určitě krásné pláže a pobřeží Jávy, kde si můžete užít přímo magický západ slunce.

Pokud se rozhodnete Semarang navštívit, potřebujete si nejdříve zakoupit letenku. Letovisko Semarang je dobře přístupné z celého světa díky místnímu letišti Ahmad Yani Int Airport. Letenky na Semarang nabízejí nejrůznější letecké společnosti, záleží tak jenom na Vašich preferencích a rozpočtu.

Pokud hledáte levné letenky, naleznete jich několik. Avšak většina levných letenek má omezený počet míst na palubě, takže neváhejte s bookingem, pokud se rozhodnete cestovat. Mnoho leteckých společností ale nabízí i atraktivní cestovatelské balíčky, nebo zlevněné letenky v určitých sezónách a obdobích.

Protože Semarang je tropický kraj s vysokými teplotami a vysokou vlhkostí, nezapomeňte s sebou vzít lehké a prodyšné oblečení a základní ochranu proti slunci. Počasí v Semarangu není nijak extrémní, ale očekávejte období dešťů od listopadu do března. Pokud sem tedy cestujete v této období, nezapomeňte si vzít také deštník.

V Semarangu se bude líbit každému, kdo touží po nádherných plážích, velkých dávkách exotického ovoce a krásných sochách a památkách. To vše doplněné skvělou gastronomickou nabídkou, která lahodí Vašim chuťovým buňkám. Navíc Semarang je také výbornou výchozí destinací pro cestování po celém Indonésii.

Na závěr tedy jen upozornění: Po návštěvě Semarangu se stanete neodolatelným lákadlem pro Indonésii a budete toužit vrátit se znovu a znovu. Pokud Vás tedy zajímá tato fantastická destinace, neváhejte a vydejte se na cestu.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky