Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Grenada Mt. Qua Qua

Počasí Grenada Mt. Qua Qua


Grenada patří mezi nejkrásnější karibské ostrovy s tropickým klimatem. Na Grenadě se nachází mnoho krásných přírodních památek, z nichž nejvýznamnější je nejspíše pohoří Mt. Qua Qua. Toto pohoří nabízí turistům úchvatná panoramata na okolí a je velmi populární pro zkušené horolezce. Avšak, abyste pohoří mohli využít, musíte se obejít bezojediné překážky a to je počasí.

Průměrná teplota v Grenadě v průběhu roku se pohybuje kolem 25 až 28°C, s minimem v lednu a maximem v srpnu. V období z června do listopadu se země občas nachází v oblasti hurikánových výskytů, což znamená silné deště a bouřky. V letech 2004 a 2005 zasáhly Grenadu dva impozantní hurikány, Ivan a Emily, a způsobily značná záplavy a škody. Od té doby ostrov mobilizoval svoje síly a s pomocí mezinárodních subjektů vypracoval strategie pro prevenci takových katastrof.

Během turistické sezóny, od prosince do května, je na Grenadě sucho. V přímořských oblastech jsou teploty příjemné i v tuto dobu, ale pohoří Mt. Qua Qua je odolnější a zde může být velmi horko. Horalové vědí, že je lepší popojít delší vzdálenost a dopřát si dostatek času na přípravu. Dobře je také vědět, že z důvodu nedostatku deště vysychají prameny a vodopády, což může znamenat nedostatek pitné vody. Proto by turisté měli mít s sebou vodu a dostatečné vybavení.

Přestože počasí na Grenadě může být nevyzpytatelné a nebezpečné, též nabízí nádherné scenérie, které stojí za to vidět. Turisté by se měli ujistit o aktuálních podmínkách a následovat bezpečnostní pokyny, zejména v období hurikánových sezón. Každé roční období však nabízí něco jiného, a při správném plánování se můžete těšit na rozličné aktivity, ať už vodní sporty na pláži nebo zdolávání hor. Grenada je velmi pestrá země, kterou je třeba respektovat a obdivovat.


Letenka Grenada Mt. Qua Qua


Grenada je jedním z nejkrásnějších ostrovů v Karibiku a nabízí zcela jedinečnou kombinaci pláží, lesů a horských vrcholů. Pro milovníky přírody a turisty, kteří hledají dobrodružství, je horu Mt. Qua Qua nutné zařadit na seznam míst, která musí navštívit. Navíc, dostat se sem není vůbec těžké, jelikož existují letenky, které zajišťují pohodlnou cestu do tohoto karibského ráje.

Mt. Qua Qua se nachází v horském pohoří St. George, které je největším na ostrově. Na této hoře se můžete těšit na nádherné výhledy na okolní krajinu a nedotčenou přírodu, která ještě více podtrhuje krásu tohoto místa. Pro všechny milovníky krásné přírody a turisty, kteří hledají dobrodružství, je Mt. Qua Qua tou pravou volbou.

V zásadě existují dvě možnosti, jak na Mt. Qua Qua vystoupat, buď si zaplatit místního průvodce, nebo se vydat sám. Pokud se rozhodnete pro první možnost, můžete si místní průvodci pronajmout za cenu okolo 50 až 80 USD. Pokud chcete dobrodružství a přitom ušetřit na výdajích, můžete se sami vydat na cestu. Průvodce by Vám nicméně zpříjemnil cestu místními historkami a naučil by Vás o ostrovu mnoho.

Než budete chtít vyrazit na Mt. Qua Qua, je dobré se připravit na celodenní výlet. Do batohu si dejte dostatek vody, dobré jídlo, sluneční krém a plášť proti dezinfekcím. Oblečení by mělo být pohodlné a vhodné pro turistiku do hor. Cesta na Mt. Qua Qua je krásná a příjemná, ale zároveň náročná. Nejprve musíte projet autem nebo taxíkem z města St. George až k obci Concord. Zde položenou cestou se dostanete do hor a začíná náročná pěší výstup. Budete putovat stále výš a výš, dokud nedojdete na vrchol.

Když pozorně sledujete okolní krajinu, uvidíte jehličnaté lesy, křišťálově čisté řeky a nedotčenou přírodu Karibiku. Díky těmto krásám ostrovů a Mt. Qua Qua se staly mezi turisty velmi populární, takže existuje mnoho způsobů, jak se dostat na toto místo. Nejlepší volbou jsou letenky, které Vám poskytnou nejrychlejší a nejkomfortnější způsob, jak se na ostrov dostat.

Letenky na Grenadu si můžete objednat přes internet a dostupné jsou prakticky po celý rok. Díky levným letenkám se mohou připravit na návštěvu tohoto horského vrcholu a vychutnat si krásu přírody všech koutů Karibiku. Navíc, při cestování s letenkou na Mt. Qua Qua si můžete užít nejen Barbados, ale i další ostrovy Karibiku, jako je Trinidad, Tobago nebo Aruba. To vše s pohodlím a luxusem nejmodernějších letadel.


Nejčastější dotazy a odpovědi Grenada Mt. Qua Qua


1. Jaký je nejlepší čas na výstup na Mount Qua Qua?
- Nejlepší čas na výstup na Mount Qua Qua je od listopadu do května, kdy jsou příznivé větrné podmínky a nižší teploty.

2. Jaká je délka trasy na Mount Qua Qua?
- Trasa na Mount Qua Qua je asi 4,5 km dlouhá a trvá přibližně 2-3 hodiny.

3. Je nutná fyzická kondice pro výstup na Mount Qua Qua?
- Ano, výstup na Mount Qua Qua vyžaduje mírnou až střední fyzickou kondici, jelikož je nutné překonat značnou převýšení.

4. Je nutné mít průvodce na výstupu na Mount Qua Qua?
- I když není nutné mít průvodce, doporučuje se mít s sebou místního průvodce kvůli bezpečnosti a lepší orientaci.

5. Co si vzít s sebou na výstup na Mount Qua Qua?
- Doporučuje se vzít si s sebou pevné boty na pěší turistiku, dostatek vody, sluneční brýle, opalovací krém a ochranný klobouk proti slunci.

6. Jaké jsou rozhledy z vrcholu Mount Qua Qua?
- Z vrcholu Mount Qua Qua se nabízí nádherné rozhledy na celý ostrov Grenada a okolní moře a ostrovy.

7. Je vstup na Mount Qua Qua placený?
- Ne, vstup na Mount Qua Qua není placený.

8. Jaké jsou nebezpečí spojená s výstupem na Mount Qua Qua?
- Mezi nebezpečí patří případné sesuvy půdy, vysoké teploty a nedostatek vody, takže je důležité být opatrný a mít s sebou dostatek pitné vody.

9. Jak se na Mount Qua Qua dostat z hlavního města Grenady?
- Nejlepší způsob, jak se na Mount Qua Qua dostat, je autobusem nebo taxíkem ze St. George's, hlavního města Grenady.

10. Jaké jsou další atrakce v okolí Mount Qua Qua?
- V okolí Mount Qua Qua se nachází několik dalších turistických atrakcí, jako jsou vodopády Concord, pláž Grand Anse a národní park Grand Etang.


Ubytování Grenada Mt. Qua Qua


Grenada je malý ostrov v Karibiku s krásnými plážemi a tropickou krajinou, ale co mnoho lidí neví, je že má také nádherné pohoří, které stojí za prozkoumání. Jedním z nejpopulárnějších treků v Grenadě je výstup na hory Mt. Qua Qua. Pokud se rozhodnete toto dobrodružství podstoupit, budete potřebovat kvalitní ubytování, které vám umožní dobře se vyspat a nabrat sílu na celodenní turistiku. V tomto článku vám představíme nejlepší ubytování v blízkosti Mt. Qua Qua.

Clarke's Court Bay Marina & Hotel

Clarke's Court Bay Marina & Hotel se nachází asi 20 minut jízdy od pohoří Mt. Qua Qua a je ideální volbou pro ty, kteří chtějí být v blízkosti oblasti, ale touží po klidném pobytu u moře. Hotel nabízí luxusní pokoje s výhledem na Karibské moře a venkovní bazén. Kromě toho je zde také restaurace, která nabízí vynikající karibskou kuchyni a přátelskou obsluhu.

Mount Cinammon Resort

Mount Cinammon Resort se nachází necelých 10 minut jízdy od Mt. Qua Qua a je ideální pro milovníky přírody a dobrodruhů. Na resortu se nachází luxusní vily a apartmány, které nabízejí krásný výhled na pohoří a soukromý bazén. Hosté se zde mohou věnovat široké škále aktivit, jako jsou například plavání, tenis nebo jízdě na koni.

The Flamboyant Hotel and Villas

The Flamboyant Hotel and Villas se nachází v horské oblasti Grenady a nabízí krásné výhledy na pobřeží a Karibské moře. Hotel má elegantní pokoje s moderním vybavením, velký venkovní bazén a vlastní pláž, kde si hosté mohou užít slunce a relaxovat. Díky své vynikající poloze je hotel ideálním místem pro pohodlný přístup na Mt. Qua Qua.

Mango Bay Cottages

Mango Bay Cottages jsou velmi oblíbenou volbou mezi turisty, kteří chtějí prozkoumat Mt. Qua Qua. Tyto plně vybavené chaty jsou ideální pro ty, kteří chtějí prožít dobrodružství v přírodě, ale nemají rádi velké hotely. Chatičky jsou situované v tropické zahradě a nabízí krásný výhled na moře a horu Mt. Qua Qua. Hosté zde mohou využít venkovní bazén, WiFi a soukromou pláž.

Nyní již víte, kam se ubytovat, když plánujete výstup na Mount Qua Qua. Vyberte si z výše uvedených možností a užijte si nezapomenutelnou dovolenou v Grenadě.


Dovolená Grenada Mt. Qua Qua


Grenada je karibský ostrov, který se může pochlubit krásnými plážemi, úžasnými korálovými útesy a exotickou přírodou. Pokud se chystáte na dovolenou do Grenady, určitě nevynechte horský masiv Mt. Qua Qua, který nabízí nejen nádherné výhledy, ale i nezapomenutelné zážitky.

Výstup na Mt. Qua Qua je trošku náročnější, a proto je vhodný hlavně pro zkušenější turisty. Celý výstup trvá asi 5 hodin (tam a zpět), a proto si na něj určitě vemte dostatek pitné vody a jídla. Na vrchol Mt. Qua Qua se totiž dostanete až po neustálém stoupání přes úzké cesty a kamenité úseky.

Ale i přes náročnost výstupu se na Mt. Qua Qua rozhodně vyplatí vydat. Na vrcholu totiž najdete jedinečné výhledy na okolní krajinu a krásný karibský moře. Navíc si můžete prohlédnout i místní tropickou flóru a faunu, jelikož se na Mt. Qua Qua nachází i několik botanických zahrad.

Pokud vám to bude chtít, můžete si na Mt. Qua Qua naplánovat i přespání, jelikož na hoře se nachází několik bivakovacích míst. A protože jste uprostřed exotické přírody, můžete si vyzkoušet i nějaké ty outdoorové aktivity, jako je třeba horolezení nebo padákem z vrcholu.

Určitě nezapomeňte, že jste na dovolené a že si můžete na Mt. Qua Qua užít i pár relaxačních chvil. Využijte například krásných vodopádů, kde se můžete osvěžit nebo si jen tak odpočinout. A pokud máte tyčku na selfie, určitě si na Mt. Qua Qua vyfoťte nějakou tu originální fotku.

Celkově je výstup na Mt. Qua Qua skvělou příležitostí, jak si užít trošku dobrodružství a zároveň se podívat na krásy karibské přírody. Ať už si na horu vyrazíte sami, s kamarády nebo s rodinou, bude to určitě nezapomenutelný zážitek.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky