Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Egypt Sharm El Sheikh Ras Om El Sid

Dovolená Egypt Sharm El Sheikh Ras Om El Sid


Egyptské letovisko Sharm El Sheikh je velmi oblíbené pro své úchvatné podvodní scenérie a luxusní hotely. Jednou z nejlepších čtvrtí v Sharm El Sheikh je Ras Om El Sid, oblast, která je proslavena svým klidným okolím a pohledem na uklidňující korálové útesy.

Pokud hledáte ideální dovolenou na pláži, Ras Om El Sid v Sharm El Sheikh je pro vás tím pravým místem. Zde se nachází několik pláží s čistým bílým pískem, které vypadají jako malé ostrovy v moři. Místní hotely nabízejí také několik bazénů a vodních parků pro děti i dospělé.

Ale Sharm El Sheikh není jen o plážích. Námořní pěškyňky jsou tím, co Sharm El Sheikh dělá zvláštním a Ras Om El Sid je jednou z nejlepších oblastí pro šnorchlování a potápění. Toto je domov některých nejúchvatnějších podmořských scenérií, kdy korálové útesy a pestrá řada ryb tvoří jedno v nejmalebnějších podvodních ekosystémů na světě.

Pokud si přejete prozkoumat město, můžete se vydat na těsnější procházku po promenádě. Zde najdete spoustu obchodů, restaurací a kaváren, které slouží mezinárodní a místní kuchyni. Pokud se chcete podívat na něco vzdálenějšího, můžete navštívit staré město Sharm El Sheikh, kde máte možnost seznámit se s místní kulturou a nákupovými možnostmi.

Nezáleží na tom, zda hledáte dovolenou na pláži nebo dobrodružnou dovolenou, Sharm El Sheikh a oblast Ras Om El Sid nabízí skvělé možnosti pro oba typy cestování. Můžete si zde užít slunce a krásy podvodních scenérií, ale také ochutnat nejlepší místní kuchyni a prozkoumat místní kulturu. Pokud hledáte nové místo pro dovolenou, Sharm El Sheikh a Ras Om El Sid určitě stojí za zvážení.


Letenka Egypt Sharm El Sheikh Ras Om El Sid


Egypt je jedním z nejoblíbenějších cestovních cílů pro turisty z celého světa. A proč taky ne? Egypt nabízí úžasné zážitky a památky, které byly vybudovány již před tisíci lety. V tomto článku se podíváme na Sharm El Sheikh, což je jedno z nejpopulárnějších letovisek v Egyptě.

Sharm El Sheikh je městem ležícím na jižním pobřeží Sinajského poloostrova a je obklopeno nádherně tyrkysovou vodou Rudého moře. Hlavním lákadlem tohoto města jsou jeho pláže a zátoky s báječně křišťálově čistou vodou, které tuto oblast dělají ideálním místem pro potápění a šnorchlování.

Ras Om El Sid je lokalita nedaleko Sharm El Sheikh, která je známa pro své úžasné korálové útesy a tropické ryby. Proto není divu, že je to nejlepší místo v Egyptě pro šnorchlování a potápění, kde se můžete těšit na vidění krokodýlích ryb, mnoho barevných rybích druhů a dokonce i delfínů.

Další oblast, kterou byste neměli minout, je tzv. Tiran Island, malý ostrůvek, který se nachází v Rudém moři. Tento ostrov je znám pro své úžasné pláže, které jsou ideální pro odpočinek a relaxaci, ale také pro své skvělé mořské korály a zahrady.

Pokud se dostanete do Sharm El Sheikh, určitě navštivte jeho tradiční staré město. Toto město je plné středomořských úzkých uliček a arabské architektury, což dodává městu jedinečný kouzelný nádech.

A protože Sharm El Sheikh je oblíbeným cílem turistů ze všech končin světa, je snadné najít zde mnoho restaurací, barů a butiků. V oblasti se nachází také mnoho luxusních hotelů, které nabízejí výborné služby, soukromé pláže a exkluzivní restaurace.

Pokud se chystáte do Sharm El Sheikh, vězte, že nejlepší čas na návštěvu je od října do dubna, kdy je klima na pobřeží Sinaje příjemné a teploty kolem 30 stupňů. Když už máte vybráno, neváhejte a vydejte se na cestu k úchvatnému Ras Om El Sid, nejkrásnějšímu potápěčskému a šnorchlovacímu místu v Egyptě!


Počasí Egypt Sharm El Sheikh Ras Om El Sid


Egypt je země slunce a tepla, ale ne vždy jsou podmínky na pláži ideální. V létě může být horko a vlhko, ale v zimě a na jaře jsou teploty příjemné a vhodné pro dovolenou. Sharm El Sheikh a oblast Ras Om El Sid patří mezi nejpopulárnější letoviska v Egyptě a mají mnoho slunečných dnů a teplého moře.

V létě (červen až srpen) mohou být teploty kolem 38 stupňů Celsia a slunce vysoko na obloze. Pokud se chystáte v této době do Egypta, nezapomeňte na krém s vysokým faktorem ochrany proti slunci a hydrataci. Voda v moři je teplá až horká a příjemná na koupání. Ale mohou být i horké větry z pouště, které zhoršují pocit z vedra.

Na podzim (září a říjen) teploty klesají na příjemných 25-30 stupňů Celsia. Je to klidnější doba než v létě a méně turistů, takže je ideální pro ty, kteří nechtějí v rušném letovisku. Voda v moři je stále dost teplá na koupání.

V zimě (listopad až únor) je teplota kolem 20-25 stupňů Celsia a moře je chladnější, ale stále vhodné na koupání. Může být však větrno a občas dochází k bouřím. V této době návštěvníci mohou také využít možností výletů do vnitrozemí, jako jsou pyramidy v Gíze nebo starověké město Luxor.

V jarních měsících (březen a duben) teploty stoupají zpět na 25-30 stupňů Celsia a voda v moři začíná být opět teplejší. Tento čas je vhodný pro rodiny s dětmi, kteří chtějí jet na dovolenou mimo hlavní letní sezónu.

Celkově je počasí v Sharm El Sheikh a Ras Om El Sid příjemné po celý rok a ideální pro ty, kteří chtějí užít si slunce a moře a zároveň objevit krásy Egypta a jeho historii. Nezapomeňte přivézt s sebou dostatek hydratace a krémů na ochranu proti slunci, a také se poraďte s místními obyvateli ohledně vhodného oblečení pro danou roční dobu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Sharm El Sheikh Ras Om El Sid


1) Jaké jsou nejlepší pláže v Ras Om El Sid v Egyptě Sharm El Sheikh?
- Pláže Naama Bay, Shark's Bay, Ras Um El-Sid a Ras Mohammed jsou nejlepšími místy pro koupání a potápění.

2) Jaká aktivita je nejoblíbenější v Ras Om El Sid v Egyptě Sharm El Sheikh?
- Potápění je v této oblasti nejoblíbenější aktivitou, protože nabízí úchvatné korálové útesy a dlouhé řady ryb.

3) Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Ras Om El Sid v Sharm El Sheikh v Egyptě?
- Nejlepší doba na návštěvu této oblasti je od října do května, kdy jsou teploty mírnější a méně horké. V létě jsou teploty velmi vysoké.

4) Jaké jsou nejlepší hotely v Ras Om El Sid v Egyptě Sharm El Sheikh?
- Mezi nejlépe hodnocené hotely v této oblasti patří Royal Savoy Sharm El Sheikh, Rixos Premium Seagate a Baron Resort Sharm El Sheikh.

5) Jaké jsou nejlepší restaurace v Ras Om El Sid v Egyptě Sharm El Sheikh?
- Mezi nejlepší restaurace v této oblasti patří El Masrien, Fares Seafood Restaurant a Onions Restaurant.

6) Jaký je nejbližší letiště k Ras Om El Sid v Egyptě Sharm El Sheikh?
- Nejbližší letiště je Letiště Sharm El Sheikh, které je vzdálené přibližně 15 km.


Ubytování Egypt Sharm El Sheikh Ras Om El Sid


Egypt je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů na světě, a to především díky svým krásným plážím a kulturním památkám. Mezi oblíbené destinace v Egyptě patří i město Sharm El Sheikh a jeho oblast Ras Om El Sid. Pokud plánujete do Egypta cestu, neváhejte zvolit ubytování v této oblíbené lokalitě.

Sharm El Sheikh se nachází na jižním cípu Sinajského poloostrova a díky svému úchvatnému pobřeží Rudého moře si získalo velkou popularitu. Oblast Ras Om El Sid, která se nachází na jih od města, nabízí klidnější prostředí než samotné centrum a zároveň vám umožní vychutnat si krásy korálových útesů.

V této oblasti najdete řadu hotelů a resortů, které se pyšní nejen skvělým ubytováním, ale také první třídou služeb a atrakcí pro celou rodinu. Mezi oblíbené hotely v této oblasti patří například Sunrise Diamond Beach Resort, Renaissance Sharm El Sheikh Golden View Beach Resort nebo Grand Rotana Resort & Spa. Tyto hotely disponují pláží s bílým pískem, bazény, restauracemi, bary a dalšími službami, které vám zajistí dokonalý pobyt v Egyptě.

Pokud vás zajímá aktivní dovolená, v oblasti Ras Om El Sid máte možnost vyzkoušet různé vodní sporty, jako jsou potápění a šnorchlování. Korálové útesy v této oblasti jsou fascinující a plné života, takže neváhejte a zajeďte se podívat do podmořského světa.

V okolí Ras Om El Sid najdete také zajímavé kulturní památky, jako je například město Dahab, které leží na severovýchod od Sharm El Sheikh. Je to malebné město s barevnými domečky a příjemnou atmosférou. Zajímavá je pro své množství tradičních suvenýrů, ale také pro své krásné pláže a možnosti windsurfingu.

Celkově lze konstatovat, že ubytování v oblasti Ras Om El Sid je nejenom krásné, ale také praktické, protože je blíže národnímu parku Ras Mohammed a městu Dahab. Pokud plánujete cestu do Egypta a hledáte klidnější lokalitu s krásnými možnostmi koupání a potápění, neváhejte a vyrazte do této oblíbené části města Sharm El Sheikh. Určitě nebudete litovat a vrátíte se domů s nezapomenutelnými zážitky a vzpomínkami.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky