Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Arménie Jerevan (hlavní město)

Počasí Arménie Jerevan (hlavní město)


Arménie je zemí s nádhernou přírodou a bohatou historií. Jerevan, hlavní město země, leží v údolí pod horami a je obklopené lesy, jezerami a řekami. Jeho podnebí je charakteristické horkými léty a chladnými zimami.

Léto v Jerevanu je dlouhé a velmi horké. Obvykle začíná v květnu a končí v říjnu. Teploty často dosahují až 35°C. V červenci a srpnu jsou nejteplejší měsíce s průměrnou teplotou kolem 27°C, ačkoliv ve dne se teploty často pohybují kolem 40°C. Pokud plánujete navštívit město v létě, nezapomeňte si vzít dostatečné množství vody, abyste se udrželi hydratovaní.

Podzim v Jerevanu je mírný a krásný. V říjnu a listopadu se teploty postupně snižují, ale stále se udržují kolem 15°C. Podzim je také obdobím, kdy se v Jerevanu konají různé festivaly a kulturní akce.

Zima v Jerevanu je chladná a suchá. Sněžení není příliš časté, ale teploty mohou klesnout až na -15°C. Pro turisty, kteří se rádi potulují, mohou být některé ulice a chodníky kluzké. Nicméně, zima je také krásné období v roce pro návštěvu Arménie. V okolí města se nacházejí krásná horská střediska ideální pro lyžování a snowboarding.

Jaro v Jerevanu je slunečné a teplé. Teploty se pohybují mezi 10 a 20°C. Jaro je také dobou, kdy Arméni oslavují Vánoce, takže se můžete těšit na různé jarmarky a kulturní akce.

Celkově je počasí v Jerevanu poměrně příjemné po většinu roku, s výjimkou parného léta a mrazivé zimy. V každém období však najdete něco, co vám umožní užít si krásy hlavního města Arménie a okolních hor a přírody.


Letenka Arménie Jerevan (hlavní město)


Pokud hledáte zajímavou destinaci v zemích Jižní Asie, určitě byste měli zvážit návštěvu Arménie a jejího hlavního města Jerevanu. Nejenže se můžete těšit na bohatou historii a kulturu, ale také na velkou dávku pohostinnosti a přátelskosti místních obyvatel.

Jerevan je největším městem v Arménii, nachází se v srdci Kavkazu a bývá často označován jako jedno z nejstarších měst na světě - jeho historie sahá až do 8. století před naším letopočtem. V současné době má Jerevan okolo jednoho milionu obyvatel a leží v nadmořské výšce přibližně 1000 metrů nad mořem.

Arménie jako země nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých památek a historických míst, ale samotný Jerevan by měl být pro každého turistu povinnou zastávkou. Město je plné architektury, muzeí, starobylých kostelů a soch, ale také nových a moderních obchodních center, barů a klubů.

Jedním z nejznámějších symbolů města je katedrála svatého Řehoře osvětlovače, která je považována za centrum Arménské apoštolské církve. Katedrála byla původně postavena v roce 303, ale v průběhu let byla několikrát přestavěna a rekonstruována. Dnes přiláká každoročně tisíce návštěvníků z celého světa.

Dalšími významnými památkami jsou například Památník genocidy, Muzeum středověké Arménie, arménský historický muzeum nebo třeba Městská galerie Jerevanu. A pokud se chcete ponořit do místní kultury, můžete si zajít na trh nebo do některé z mnoha restaurací a ochutnat typická arménská jídla a nápoje, jako jsou například kebab, lavash (arménský chléb) nebo koč (mléčný nápoj).

Pokud jde o letenky do Jerevanu, v současnosti nabízí spoustu různých leteckých společností. Obvykle se dají sehnat za rozumné ceny, obzvláště pokud si je koupíte v předstihu. Cesta z Evropy do Jerevanu trvá zhruba 4 hodiny. Od letiště si lze poté vzít taxi, autobus nebo použít služby taxi služby Uber.

V Arménii a Jerevanu se můžete těšit na jedinečné zážitky, krásnou přírodu, bohatou historii a přívětivé obyvatele. Pokud hledáte novou destinaci pro svou další dovolenou, rozhodně zvažte návštěvu tohoto zajímavého a nadcházejícího turistického cíle.


Nejčastější dotazy a odpovědi Arménie Jerevan (hlavní město)


1. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Jerevanu?

Nejlepší doba pro návštěvu Jerevanu je od dubna do října, kdy je příjemné počasí a mnoho kulturních akcí a festivalů.

2. Jaké jsou nejpopulárnější turistické atrakce v Jerevanu?

Nejpopulárnější turistické atrakce v Jerevanu jsou Kaskád, Matenadaran, Arménské muzeum genocidy, Koridař a opera v Jerevanu.

3. Jak se dostat z letiště do centra Jerevanu?

Nejlepší způsob, jak se dostat z letiště do centra Jerevanu, je taxi nebo transfer. Cesta trvá asi 20-30 minut.

4. Jaké jsou nejlepší restaurace v Jerevanu?

Nejlepší restaurace v Jerevanu jsou Lavash, Dolmama, Sherep, Wine Republic, Kavkazskaya Plennitsa, Dargett Brewpub a Yerevan Pandoks.

5. Je bezpečné cestovat do Jerevanu?

Ano, Jerevan je bezpečné místo pro cestování. Většina návštěvníků cestuje bez problémů.

6. Potřebuji vízum k návštěvě Arménie?

Většina zemí, včetně USA a většiny zemí EU, nemusí mít k návštěvě Arménie vízum na dobu kratší než 180 dní.

7. Jaké jsou nejlepší hotely v Jerevanu?

Nejlepší hotely v Jerevanu jsou Marriott Hotel, Grand Hotel Yerevan, Tufenkian Historic Yerevan Hotel, Diamond House Hotel a Hotel National.


Ubytování Arménie Jerevan (hlavní město)


Jerevan, hlavní město Arménie, je nejen kulturním, ale také turistickým centrem této země. Aby si návštěvníci mohli užít svou dovolenou v plné míře, je důležité si pečlivě vybrat své ubytování. V tomto článku se zaměříme na různé typy ubytování v Jerevanu, aby vám usnadnil výběr.

Hotelové ubytování

Jerevan nabízí širokou škálu hotelů, od malých rodinných penzionů po luxusní hotely. Většina z nich je umístěna v centru města, které je plné restaurací, kaváren a obchodů. Díky své poloze jsou hotely skvělou volbou pro všechny, kteří chtějí být v těsné blízkosti památek, podniků a nočního života.

Pro turisty, kteří ocení luxus a pohodlí, jsou v Jerevanu k dispozici nejmodernější a nejluxusnější hotely. Řada z nich nabízí rozsáhlé wellness služby a fitness centra, stejně jako nejlepší restaurace v Jerevanu. Pokud hledáte něco trochu víc útulného, jsou k dispozici také malebné penziony se stylovým nábytkem a atmosférou.

Apartmány

Pokud se rozhodnete pro vlastní stravování, jsou apartmány skvělým řešením. Většina apartmánů je plně vybavena kuchyní, pračkou, sušičkou, klimatizací atd. Mnoho z nich se nachází v centru Jerevanu a nabízí krásný výhled na město.

Hostely

Pro turisty s menším rozpočtem jsou hostely v Jerevanu skvělým řešením. Nabízejí levnou a společenskou formu ubytování, která je ideální pro cestovatele, kteří chtějí poznat nové lidi.

Většina jerevanských hostelů nabízí základní vybavení, například kbelíky a sprchy. Některé z nich mají také společné kuchyňky a společenské prostory. Mezi nejpopulárnější hostely patří Urban Apartment Hostel a Caucasus Hostel.

Soukromé pronájmy

Pokud hledáte úplnou svobodu a soukromí, můžete si pronajmout soukromý byt nebo dům. Tyto možnosti ubytování se nacházejí většinou mimo centrum města, ale nabízejí tiché a klidné prostředí pro odpočinek.

Většina soukromých pronájmů v Jerevanu je plně vybavena, což zahrnuje kuchyňské spotřebiče, pračku a klimatizaci. Pokud hledáte něco s větší kapacitou nebo pro větší skupiny, najdete mnoho domů s více ložnicemi a koupelnami.

V Jerevanu si můžete vybrat z různých typů ubytování, které splní vaše potřeby a podle vašich preferencí. Bez ohledu na to, zda hledáte luxusní pohodlí nebo útulné a ekonomické řešení, najdete v Jerevanu ubytování, které vám usnadní pobyt v této nádherné zemi.


Dovolená Arménie Jerevan (hlavní město)


Arménie je země posetávána krásnými krajiny, různorodým architektonickým stylem a bohatou historií. A pokud plánujete návštěvu této země, nemůžete si nechat ujít její hlavní město, Jerevan.

Jerevan je nejen politickým, ale i kulturním a hospodářským centrem Arménie. Jeho historické jádro je charakteristické kamennými budovami, ozdobenými bohatými výzdobami ze soch a věží. Město je obklopeno vznešenými horami a pokrývají ho mnohé parky s altány, květinami a fontánami, které zde přispívají k uvolněnému a přesto pestrou atmosférou.

V samotném srdci Jerevanu stojí nejnavštěvovanější místa jako např. Katedrála Sv. Grégra Illuminátora, která je sice v současnosti replikou té původní, ale přesto skvělým příkladem architektury v renesančním stylu. Dalším západem je Arménské národní muzeum, které uskladňuje artefakty a poklady z arménské historie. Vedle něj leží Erévan Pilgrimage, který je považovám za jeden z nejdůležitějších kostelů Arménie.

V Jerevanu se můžete také projet lanovkou ke hradu Erebuni, což je jedno z nejstarších míst Arménie. Hrad byl vystavěn v roce 782 před naším letopočtem a sloužil jako obranná pevnost. Z hradu je krásný výhled na celé město a širší okolí.

Město má vynikající gastronomickou nabídku, kde můžete ochutnat nejlepší tradiční arménská jídla, jako např. kuře s granátovým jablkem, pastýřský chléb s tvarohem nebo masovou placku s cibulí.

Jerevan je také místem pro noční život, kde se lidé schází v místních klubech, kavárnách a hospodách. Statisticky je Arménie druhá země na světě podle spotřeby alkoholu na osobu, takže na výběr je několik druhů míst, kde můžete ochutnat kvalitní víno či další alkoholické nápoje.

Jak tedy vidíte, Jerevan je místo, které rozhodně stojí za návštěvu. Má stále mnoho historických a kulturních památek, skvělé jídlo, atraktivní noční život, a to vše na úžasném a kouzelnickém místě. Vydejte se do Arménie, udělejte si výlet do Jerevanu a nechte své smysly prozkoumat krásy této země.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky