Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Egypt El Alamein

Dovolená Egypt El Alamein


Egypt je země plná historie a turistických atrakcí. Pokud milujete historii a památky, pak je El Alamein ideálním místem k návštěvě. Nachází se na dunách Sahaře a nabízí krásné pláže, stejně jako některé z nejvýznamnějších památek druhé světové války.

El Alamein se nachází asi 100 kilometrů západně od Alexandrie na pobřeží Středozemního moře. Toto místo bylo důležité během druhé světové války, především díky vítězství spojeneckých sil v bitvě o El Alamein v roce 1942. Dnes se zde nachází muzeum a vojenský hřbitov, které připomínají tyto historické události.

El Alamein také nabízí návštěvníkům krásné pláže. Pláže jsou čisté a písčité, ideální pro relaxaci a odpočinek. Vzhledem k tomu, že je zde mnohem méně turistů než v jiných místech Egypta, můžete se těšit na klidnou a klidnou dovolenou. Na plážích najdete také různé aktivity, jako jsou potápění, šnorchlování, plachtění a windsurfing.

Při návštěvě El Alamein byste neměli vynechat návštěvu památek, jako jsou například románské a chrámy v Alexandrii. Alexandrie je také místem, kde najdete mnoho luxusních hotelů a resortů, nabízejících různé služby a pohodlí.

Egypt je také znám svou kuchyní. Pokud máte rádi kořeněné jídlo, určitě si zamilujete egyptskou kuchyni. Jedná se o směs arabské, africké a středomořské kuchyně, která vám nabídne různá jídla, jako jsou kuskus, hummus, kebab, falafel a egyptskou mouku.

Celkově je dovolená v Egyptě a především v El Alamein ideálním místem pro návštěvníky, kteří chtějí poznat historii, nádherné pláže a užít si egyptskou kuchyni. Takže pokud chcete strávit nezapomenutelnou dovolenou, neváhejte a zvažte návštěvu El Alamein.


Letenka Egypt El Alamein


Egypt je neobyčejně působivou zemí, země zázraků a tajemství, zarostlé vysokými horami a rozeklanými říčními dolinami. Většina turistů se však při svých cestách po této zemi soustředí na starověké památky, jako jsou třeba pyramidy, chrámy a mumifikovaní faraoni. Ale je tu mnohem více k vidění než jen tyto kousky historie. Mnoho cestovatelů rádo navštěvuje místa prázdných a neobydlených pouští, což je ideální pro ty, kteří hledají dobrodružství a osamělost v této krásné zemi. Pokud patříte mezi ně, měli byste určitě zvážit návštěvu města El Alamein.

El Alamein se nachází v severním Egyptě, cca 66 km východně od města Alexandria. El Alamein připomíná návštěvníkům jednu z nejvýznamnějších bitev druhé světové války - bitvu o El Alamein, ve které se střetla armáda nacistického Německa s armádou Spojeného království a jeho spojenci. Je to také skvělé místo pro milovníky zbraní, vojenské historie, muzeí a bojových polí.

Při plánování vaší cesty do El Alamein si můžete zarezervovat letenky s El Al Airlines. El Al Airlines je izraelská letecká společnost, která létá do mnoha destinací, včetně Egypta. Pokud jedete z Evropy, můžete zvolit let z nějakého evropského letiště do Tel Avivu a pak pokračovat do Káhiry.

V El Alamein se můžete setkat s mnoha historickými památkami, jako je například Katedrála svatého Jiří, která byla postavena na počest britských a australských vojáků, kteří padli v bitvě o El Alamein. Dále se můžete podívat na národní archeologické muzeum v Alexandrii, které uchovává mnoho artefaktů z antického Egypta. Návštěva této muzea je velmi inspirativní a není bez zajímavosti.

Dalším místem, které byste měli při své cestě do El Alamein navštívit, je poušť Great Sand Sea, což je jedno z nejsušších a nejhustěji obydlených míst na zemi. Tato oblast je ideální pro ty, kteří hledají klidný a odlehlý zážitek v krásném prostředí pouště.

El Alamein nabízí návštěvníkům kromě historických památek také spoustu aktivit, včetně potápění, pozorování dravců a projížděk na velbloudech. Pro ty, kteří chtějí vidět vše, co tato země nabízí, je návštěva El Alamein nezapomenutelným zážitkem.

Vydání se na cestu do El Alamein není nijak složité. Stačí si zarezervovat letenky s El Al Airlines a veškerou zbylou organizaci nechat na místě. Přijďte si užít krásnou přírodu, skvělou kuchyni a mnoho historických památek. Je to zážitek, který vám rozhodně stojí za to.


Ubytování Egypt El Alamein


Egypt El Alamein je město ležící při pobřeží Středozemního moře, které je známé zejména díky svému strategickému významu během druhé světové války. Dnes však především slouží jako turistický cíl, kam se jezdí obdivovat bohatou historii a krásné pláže.

Pro turisty, kteří si chtějí užít klidnou dovolenou s nádechem historie, je El Alamein ideálním místem. V okolí se nachází mnoho zajímavých památek, jako například muzeum druhé světové války, kde můžete vidět původní tanky, zbraně a uniformy.

Další zajímavou atrakcí je hřbitov Commonwealthu, který byl v roce 1954 vybudován na památku britských vojáků, kteří zde padli. Na celkové ploše 5 354 m² se nachází více než 7 000 hrobů.

Pro ty, kteří se chtějí osvěžit a užít si pobytu u moře, je tu řada pláží, které nabízejí křišťálově čistou vodu a bílý písek. Mezi nejznámější pláže patří Marassi, Sidi Abd El-Rahman a Zahran.

Pokud hledáte ubytování v El Alamein, máte na výběr z několika hotelů a resortů. Mezi nejznámější patří Hotel Porto Marina, který nabízí moderní pokoje s výhledem na moře a bazén, a Hilton Marsa Matruh, který leží přímo na pláži a má luxusní wellness centrum.

Alternativou k hotelům jsou apartmány a vilky, které lze pronajmout prostřednictvím Airbnb. Tyto ubytování nabízejí větší soukromí a volnost pro plánování svého pobytu.

Při hledání ubytování v El Alamein je důležité brát v úvahu, že se nachází v muslimské zemi a platí zde určitá pravidla. Pokud tedy plánujete svůj pobyt v Egyptě, je vhodné se předem seznámit s místními zvyklostmi a zákony.

Celkově lze říci, že El Alamein je krásné místo s bohatou historií a skvělými plážemi, které stojí za návštěvu. Na výběr zde máte z různých typů ubytování, takže si určitě každý najde to své.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt El Alamein


1. Jaká je historie El Alameinu?

El Alamein byl důležitým bojištěm během druhé světové války, kde se střetla britská a německá armáda v roce 1942. Britové zde zvítězili a tím zabezpečili kontrolu nad Suezským průplavem a významnou roli během války.

2. Co se musí vidět v El Alameinu?

V El Alameinu se nachází muzeum a památník, který je věnován bojům druhé světové války. Mezi další zajímavosti patří nedaleká pláž a archeologické naleziště.

3. Je bezpečné cestovat do El Alameinu?

Situace v El Alameinu a Egyptě je v současné době klidná. Při cestování se nicméně doporučuje respektovat místní zvyklosti a kulturu, a dávat pozor na osobní bezpečnost.

4. Jaký je nejlepší čas na návštěvu El Alameinu?

Nejlepší čas pro návštěvu El Alameinu je během zimních měsíců, kdy teploty nejsou příliš vysoké a turistický ruch není příliš velký.

5. Jaké jsou možnosti dopravy v El Alameinu?

Doprava v El Alameinu je převážně zajišťována taxíky a autobusy. Vzhledem k malému měřítku města se dá veškerá turistická atrakce procházet pěšky.


Počasí Egypt El Alamein


Egypt je země, která leží v Africe a je známa svým bohatým kulturním dědictvím a krásnými plážemi. V této zemi můžete zažít různé klimatické podmínky v závislosti na oblasti, ve které se nacházíte. V tomto článku se budeme věnovat počasí v oblasti El Alamein.

El Alamein je malé město v západní části Egypta, které je známé především díky svému historickému významu. Během druhé světové války se zde odehrály důležité bitvy mezi spojeneckými a německými vojsky. Dnes je El Alamein turistickou destinací, kde se můžete vydat na prohlídku válečných památek a také si užít slunce na pláži.

Počasí v El Alamein je typické pro oblast Středozemního moře se suchými a horkými léty a mírnými zimami. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy se průměrné teploty pohybují kolem 33 stupňů Celsia. V těchto měsících může být velmi horko, což vám může ztížit turistické aktivity. Proto je důležité mít u sebe dostatek vody a chránit si kůži před sluncem.

Pokud přijedete do El Alamein v zimě, můžete očekávat mírnější teploty okolo 17 stupňů Celsia a občasné deště. V těchto měsících je plážová sezóna již uzavřená, ale stále můžete navštívit památky a užít si místní atmosféru.

Celkově lze říci, že El Alamein je turistickou destinací, kterou můžete navštívit po celý rok. Pokud plánujete návštěvu v létě, berte v úvahu vysoké teploty a připravte se na horko. Pokud přijedete v zimě, dbejte na oblečení odpovídající počasí a zajistěte si doplňky, které vás ochrání před deštěm.

V každém případě, ať už přijedete kdykoliv během roku, určitě si užijete krásné pláže a zajímavé památky v El Alameinu. Egypt je země plná kouzla a tajemství a při návštěvě této oblasti určitě objevíte něco nového a fascinujícího.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky