Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Zambie Národní park West Lunga

Dovolená Zambie Národní park West Lunga


Západní Zambia je domovem několika úchvatných národních parků, z nichž jeden je Národní park West Lunga. Tento park je vhodný pro milovníky přírody a divoké zvěře, kteří hledají klidné a autentické místo pro dovolenou.

Národní park West Lunga se nachází v provincii Western v Zambii, přibližně 500 km západně od Lusaky. Je obklopen kopcemi a lesy, což mu dodává krásné panoramatické výhledy. Tento park je na rozlohu 4 650 km2 jedním z největších v Zambii.

Hlavním druhem vegetace v Národním parku West Lunga jsou husté lesy a otevřené pastviny. Sem tam najdete také kopce a kamenité terény. Park je domovem rozmanité zvěře, včetně slonů, leopardů, divokých psů, buvolů, antilop a mnoha dalších druhů. Můžete také vidět mnoho druhů ptáků, jako jsou koroptevi, peříčka, orli a mnoho dalších.

Turisté mohou prozkoumat park pěšky, na kole nebo autem. Pro jízdu autem je ideální mít vozidlo se širokými pneumatikami, neboť terén je místy dost drsný. Populární jsou také noční safarí, které nabízejí možnost vidět zvířata, která se přes den skrývají.

Mimo samotného parku se zde nachází i několik komunit, které jsou otevřené pro turisty. Tyto komunity nabízejí mnoho dalších aktivit, jako je prohlídka místní kultury, tance a zvyky. Po celou dobu vašeho pobytu se budete moci ubytovat v kempu, což je pro takovou dovolenou v Zambii oblíbená volba.

Pokud hledáte klidnou a autentickou dovolenou v přírodě, je Národní park West Lunga skvělým místem k návštěvě. Je to příležitost vidět některé z nejvíce vzácných zvířat v Africe, užívat si potkání s místními komunitami a zároveň odpočívat a užívat si krásné přírody.


Nejčastější dotazy a odpovědi Zambie Národní park West Lunga


1. Jaké zvířata můžu vidět v Národním parku West Lunga?
- V národním parku West Lunga můžete vidět slony, buvoly, antilopy, žirafy, levharti, hyeny, šakaly a mnoho dalších druhů zvířat.

2. Jak dlouho trvá cesta do Národního parku West Lunga?
- Cesta do Národního parku West Lunga trvá závisí na mnoha faktorech, například na vaší výchozí poloze. Pokud jste však v Lusace, cesta tam může trvat asi 9-10 hodin.

3. Potřebuju speciální povolení k návštěvě Národního parku West Lunga?
- Ano, k návštěvě Národního parku West Lunga potřebujete speciální povolení od zambijských přírodních ochránců.

4. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Národního parku West Lunga?
- Nejlepší čas k návštěvě Národního parku West Lunga je od května do října, kdy je více sucha a zvířata jsou většinou větších skupinách okolo vody.

5. Jaká je cena za vstup do Národního parku West Lunga?
- Cena za vstup do Národního parku West Lunga závisí na délce pobytu a počtu lidí. Prosím navštivte oficiální stránky národního parku pro více informací.

6. Jaká je situace with with COVID-19 related regulations in Národní parku West Lunga?
- Zambijská vláda uvolnila přísná omezení v průběhu pandemie COVID-19. Národní park West Lunga je však stále otevřen a snaží se zajistit bezpečnost návštěvníků. Pokud plánujete návštěvu parku během pandemie, je důležité si ověřit aktuální situaci a dodržovat platné požadavky a doporučení.


Letenka Zambie Národní park West Lunga


Zambie je bohatá na nádherné národní parky, jedním z nich je i Národní park West Lunga. Tento park se nachází v severozápadní části Zambie a je domovem mnoha ohrožených druhů zvířat. Pokud se tedy chystáte navštívit Zambia, rozhodně nevynechejte tento park.

Nejjednodušším způsobem, jak se do parku dostat, je letenka. Let z hlavního města Lusaky trvá pouhé dvě hodiny. Na letišti v Solwezi vás přivítají místní průvodci, kteří vás odvezou přímo do parku.

Národní park West Lunga je jedním z největších parků v Zambii a domovem mnoha divokých zvířat. Mezi nejzajímavější patří sloni, buvoli, různé antilopy, lvi, gepardi a hroši. Díky mocné řece Lunga, která parkem protéká, můžete vidět i krokodýly a velké množství ptáků.

Pokud se chcete projít parkem a sledovat zvířata v jejich přirozeném prostředí, můžete se vydat na safari. Existuje několik možností, jak si tento zážitek užít. Můžete si pronajmout off-road vozidlo a projet se parkem sami, nebo si vypůjčit místního průvodce, který vás provede celým parkem.

Další zajímavou možností je procházka s průvodcem po řece Lunga. Na této trase se můžete těšit z krásných výhledů na řeku a zároveň poznat mnoho nových druhů zvířat.

Návštěva Národního parku West Lunga není jen o zvířatech. Park nabízí také nádherná místa na pikniky a odpočinek, kde si můžete užít klidné prostředí a krásnou přírodu.

Celkově je Národní park West Lunga skvělým místem pro každého, kdo se chce podívat na africkou divočinu a její obyvatele. Pokud se chystáte do Zambie, nezapomeňte si rezervovat letenku právě sem. Tento park vám nabídne nezapomenutelné zážitky a krásné vzpomínky.


Počasí Zambie Národní park West Lunga


Zambia je země na jihu Afriky, kterou charakterizuje tropické savanové a deštné podnebí. Národní park West Lunga se nachází v severozápadní části Zambie v provincii North Western, konkrétně na území Luambeze National Parku. Park se rozkládá na ploše více než 4 000 kilometrů čtverečních a je domovem mnoha zvířat, včetně slonů, levhartů, žiraf, buvolů a mnoha dalších druhů.

Počasí v Národním parku West Lunga se v průběhu roku mění, ale v zásadě se jedná o tropické podnebí, charakterizované vysokými teplotami a obdobím dešťů. Nejteplejší měsíce jsou od října do dubna, kdy v průměru teploty dosahují 30 až 35 stupňů Celsia. Nejchladnější období jsou od května do srpna s průměrnými teplotami kolem 27 stupňů Celsia. V noci mohou teploty klesnout na 10 až 15 stupňů Celsia.

Období dešťů v Národním parku West Lunga jsou od listopadu do března. Během tohoto období mohou být srážky velmi silné a dny se mohou prodloužit. Mokro a vlhko však přináší plodnou půdu pro mnoho druhů rostlin a zvířat. Během období sucha, které trvá od dubna do října, jsou srážky nižší. V této době se park stává mnohem suchší a méně zelený.

V Národním parku West Lunga žije velké množství zvířat, která se přizpůsobila životu v tropickém prostředí. Sloni jsou zde často vidět v průběhu celého roku, stejně jako buvoli. Také zde žijí žirafy, impaly, dikdikové, hyeny a další druhy zvířat.

Vzhledem k tomu, že Národní park West Lunga se nachází v tropické oblasti, je důležité vzít v úvahu nejen teploty, ale i vlhkost a silný déšť. Při návštěvě parku se doporučuje vzít sebou oblečení, které chrání před sluncem a deštěm, stejně jako dostatek tekutin na zvládnutí vysokých teplot a vlhkosti.

Celkově lze říci, že Národní park West Lunga je místem, kde můžete zažít neuvěřitelnou přírodu v jejím plném rozsahu. Bez ohledu na roční období, počasí a podnebí, park nabízí úžasnou příležitost vidět mnoho druhů zvířat a užívat si krásnou přírodu.


Ubytování Zambie Národní park West Lunga


Zambia, africká země obklopená Botswanou, Namibií, Zimbabwe a Tanzanií, je plná krásné krajiny, rozmanitosti přírody a příjemných lidí. Navštěvování zdejšího národního parku West Lunga může být ohromující zážitek, který může být pro někoho nezapomenutelným okamžikem. Jedním z důležitých aspektů takového zážitku je samozřejmě i ubytování, o kterém se budeme v tomto článku bavit.

Když hovoříme o ubytování, neexistuje zde mnoho možností, neboť se nacházíme na místě, které je odlehlé a přístupné pouze po silnicích, které zde traverzují pouze občasné návštěvy z místních obcí a farmářů. Celý park se skládá z místní fauny a flóry, takže se při prvním pohledu zdá, že za návštěvu parku stojí v ohromující podobě krása, kterou vidíte přímo před sebou. West Lunga je ideální destinací pro ty, kteří chtějí uniknout od shonu velkoměsta a užít si klid a kouzlo divočiny.

K dispozici jsou dva základní způsoby, jak se ubytovat v parku West Lunga: základní chatky nebo táboření. Chatky se nacházejí u vchodu do parku na obou jeho koncích a jsou určeny pro ty, kteří hledají jednoduché ubytování s některými základními zařízeními. Tyto chatky jsou daleko od moderního a luxusního ubytování, ale poskytují nezbytné pohodlí potřebné pro přenocování.

Tábořiště jsou ideální pro ty, kteří chtějí prožít přírodu v její plné kráse. Zde si můžete postavit stan, spát ve spacím pytli a poslouchat zvuky lesa po celou noc. V blízkosti tábořišť se nachází základní toalety a sprchy.

V parku West Lunga se nachází několik kempů, které jsou určeny pro návštěvníky a pro ty, kteří hledají něco více než jen základní chatky. Tyto kempy nabízejí některé luxusnější prvky, jako jsou klimatizace, elektrické zásuvky a další věci, které jsou považovány za základní vybavení moderní doby.

Celkově se ubytování v parku West Lunga může lišit podle vašich potřeb a osobních preferencí. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete přespávat v chatkách, stanu nebo v kempu, musíte mít na paměti, že jde o jedinečnou zkušenost. West Lunga nabízí uprostřed africké divočiny příležitosti, které můžete nalézt pouze v této části světa, takže to může být pro vás jedinečná zkušenost. V tomto duchu si užijte krásu Zambie a národního parku West Lunga a nechte se unášet magií Afriky.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky