Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Turecko Mersin

Nejčastější dotazy a odpovědi Turecko Mersin


Dotaz:
Jaké jsou požadavky na vstup do Turecka?

Odpověď:
Pro vstup do Turecka potřebujete platný cestovní pas nebo jiný doklad totožnosti. V závislosti na vaší národnosti může být vyžadováno i vízum. V současné době jsou kvůli situaci s pandemií COVID-19 omezení pro některé země, tak je dobré se před odjezdem informovat.

Dotaz:
Jak se dostat z letiště do města Mersin?

Odpověď:
Z letiště se do města Mersin můžete dostat autobusem, taxíkem nebo pronájmem vozidla. Autobusy jezdí pravidelně, mají pevné jízdní řády a jsou nejlevnější způsob, jak se dostat do centra města. Taxi je také možností, ale je dražší. Pokud si chcete nechat více volnosti, můžete si pronajmout auto.

Dotaz:
Jaké jsou nejlepší pláže v okolí Mersinu?

Odpověď:
V okolí Mersinu je mnoho krásných pláží. Mezi nejlepší patří pláže Uzuncaburc, Kumkuyu, Kızkalesi a Susanoğlu. Tyto pláže jsou velmi oblíbené pro své čisté vody a bílý písek. Mezi další oblíbené pláže patří Kazanlı pláž a Akkum pláž.

Dotaz:
Kde se nacházejí nejlepší restaurace v Mersinu?

Odpověď:
V Mersinu je mnoho skvělých restaurací nabízejících tradiční turecká jídla i mezinárodní kuchyně. Mezi nejlepší patří Bici Bici Lahmacun Salonu, kde se podávají lahmacuny (tradiční turecké pizzy) a další turecká jídla, Balci Et Lokantasi, která se specializuje na grilované maso, a Mersin Marina, která nabízí skvělý výhled na moře a tradiční turecká jídla.


Letenka Turecko Mersin


Turecko je v zahraničí oblíbenou dovolenkovou destinací, a to zejména díky svému překrásnému pobřeží a teplému klimatu. Pokud hledáte cestu do Turecka, můžete využít letenky do města Mersin, které se nachází na jižním pobřeží Turecka.

Mersin je moderní přístavní město se spoustou zajímavých aktivit a památek k návštěvě. Pokud milujete historii, nedaleko od města se nachází starověké město Soli Pompeji s dobře dochovanými římskými památkami. Pro ty, kteří se chtějí potápět, jsou tu krásné pláže a možnost si pod vodou užívat překrásné podmořské scenérie.

Letenky na Mersin budete moci najít v nabídce mnoha leteckých společností, včetně Turkish Airlines a Pegasus Airlines. Cena letenky se pohybuje kolem 300 až 600 eur na osobu, v závislosti na období, ve kterém cestujete.

V Mersinu je situováno řada ubytovacích zařízení pro každou kapsu. Pokud hledáte luxusní a přepychový pobyt, můžete zvolit pětihvězdičkové hotely jako jsou Mersin HiltonSA nebo Divan Mersin. Pro turisty s menším rozpočtem je k dispozici i řada hostels a Airbnb.

Jednou z nejlepších věcí, kterou můžete v Mersinu zažít, je úžasná gastronomie. Město je plné restaurací a stánků nabízejících místní speciality, jako je například Adana Kebab, který se skládá z pikantního masa na špízu. Také je zde populární lahůdky jako baklava, lahmacun a pide.

V neposlední řadě, Mersin je skvělým výchozím bodem pro cestování po jižním Turecku. Blízko města se nachází památník Ataturka a nádherné Cukurova, kde se můžete vydechnout a těšit se z klidného prostředí kopců a polí.

Na závěr lze říci, že letenka do Turecka Mersin je skvělou volbou pro ty, kteří hledají krásu jižního Turecka, moderní městské prostředí a dostatek památek a aktivit, které si mohou užít během svého pobytu.


Ubytování Turecko Mersin


Turecko je úžasná země plná exotických míst, která stojí za návštěvu. Jedním z takových míst je město Mersin, ležící na jihu Turecka u Středozemního moře. Mersin je město plné historie, kde se setkávají kultury různých národů a náboženství. Pokud se chystáte navštívit Mersin, určitě budete potřebovat ubytování. Proto vám přinášíme pár tipů, kde si můžete zarezervovat své místo na slunci.

Hotel Toros

Hotel Toros se nachází na pobřeží Středozemního moře v Mersinu a nabízí nádherný výhled na moře. Ubytování je zde velkorysé a pohodlné, každý pokoj má vlastní terasu s výhledem na moře. Hotelové bydlení se pyšní lázněmi a fitness centrem, kde se můžete po náročném dni u moře odreagovat. Hotel Toros také nabízí bezplatné Wi-Fi připojení, takže můžete být stále v kontaktu se světem.

Otel Sultania

Otel Sultania se nachází v centru Mersinu a zároveň blízko k moři. Hotel vyzařuje luxus a pohodlí, nabízí útulné a moderní pokoje, vybavené nejmodernější technologií. Otel Sultania má také několik restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční tureckou kuchyni. Pokud toužíte po relaxaci, můžete navštívit wellness centrum, kde se budete cítit jako v pohádce. Hotel také nabízí bezplatné Wi-Fi, takže se můžete snadno spojit se svými přáteli a rodinou.

Lamos Resort Hotel & SPA

Lamos Resort Hotel & SPA se nachází v městě Silifke, nedaleko od Mersinu. Tento hotel je ideální pro ty, kteří chtějí strávit klidnou dovolenou daleko od městského ruchu. Nabízí svým hostům několik různých typů pokojů, které jsou prostorné a vkusně zařízené. Lamos Resort Hotel & SPA má také několik restaurací s tradiční tureckou kuchyní a restauraci na pláži, kde si můžete objednat osvěžující drink. Součástí hotelu je také lázně a fitness centrum, které vám pomohou zapomenout na starosti a odpočinout si. Hotel je vybaven bezplatným Wi-Fi a parkovištěm.

Závěr

Mersin je krásné místo, které stojí za návštěvu. Nabízí mnoho aktivit pro turisty a různé možnosti ubytování. Můžete si zvolit mezi hotelovým bydlením na pobřeží moře nebo v centru města, nebo si užít klid a pohodu v hotelu mimo město. Která varianta se vám nejvíce líbí, závisí jen na vašich preferencích. Každopádně budete mít jistotu, že ubytování v Mersinu bude skvělým zážitkem.


Počasí Turecko Mersin


Turecké město Mersin se nachází na jižním pobřeží země, přičemž leží přímo u Středozemního moře. Díky své poloze nabízí Mersin bohaté a příjemné počasí po celý rok. To je také důvod, proč je Mersin velmi populární turistickou destinací, zejména v letních měsících.

Letní měsíce, tedy červenec a srpen, jsou v Mersinu velmi horké a suché. Průměrná denní teplota se pohybuje okolo 30 až 35 stupňů Celsia, což může být pro mnoho lidí velmi náročné. I v noci se teploty pohybují okolo 25 stupňů Celsia. Pokud plánujete návštěvu Mersinu právě v letních měsících, doporučuje se, abyste si s sebou vzali lehčí oblečení a nezapomněli na ochranu před sluncem.

Podzim a jaro jsou v Mersinu mírné a příjemné období. Teploty se pohybují okolo 20 až 25 stupňů Celsia v průměru, což je ideální pro turisty, kteří nechtějí trpět horkem. V těchto měsících je Mersin také poměrně prázdné, což znamená, že turisté se mohou těšit na klidnou a pohodovou dovolenou.

Zimní měsíce jsou v Mersinu poměrně mírné, přestože se mohou vyskytnout deštivé dny. Průměrná teplota v zimě se pohybuje okolo 15 stupňů Celsia, což je stále poměrně teplé v porovnání s mnoha zeměmi v Evropě. Pokud se tedy rozhodnete navštívit Mersin v zimě, můžete si být jisti, že nebudete trpět mrazem.

Celkově lze říci, že Mersin má velmi příjemné počasí po celý rok. Pokud tedy plánujete svou dovolenou v Mersinu, doporučuje se, abyste se na počasí připravili a zvolili nejlepší období pro vaši návštěvu vzhledem k vašim preference. Bez ohledu na roční období si však můžete být jisti, že se budete těšit na příjemný pobyt v tomto krásném tureckém městě.


Dovolená Turecko Mersin


Dovolená v Turecku Mersin je skvělou volbou pro ty, kteří hledají exotickou dovolenou plnou slunce, moře a písku. Mersin se nachází v provincii Mersin na jižním pobřeží Turecka a je velkým přístavem, což znamená, že zde najdete mnoho restaurací, barů a obchodů, kde si můžete vychutnat autentickou tureckou kuchyni a nakupovat místní zboží.

Pláže v Mersinu jsou krásné, čisté a obvykle přátelské ke všem návštěvníkům. Pokud hledáte klidnější místa, můžete vyrazit na pláže v oblasti Silifke, které jsou méně rušné než pláže v samotném Mersinu.

Mersin je také domovem mnoha historických památek, včetně starověkého města Tarsus, které je spojováno s apostolem Pavlem. Můžete také navštívit pozůstatky hradu Mersin a starý římský most, což jsou další příklady krásných míst v této oblasti.

Pro milovníky přírody jsou k dispozici návštěvy národního parku Kizkalesi a národního parku Dilek s překrásnou faunou a flórou.

Mersin je také známý svými tradičními oslavami a festivaly, jako je například mezinárodní festival anatolského medu. Toto město nabízí skvělou kulturní zkušenost, na kterou vám mnoho míst od jihu Turecka nemůže poskytnout.

Hovorí se, že Turecko má nejlepší čaj na světě. Proto byste si určitě měli vychutnat místní čaj v tradičních kavárnách, zvaných “cay bahce”. Kromě toho byste si měli vyzkoušet také místní turecká jídla v tradičních restauracích typu “mangal” a hloubky vynikajících domácích nápojů.

Celkově vzato, Mersin je skvělou volbou pro dovolenou v Turecku, která nabízí mnoho možností pro zábavu a relaxaci po celý rok. Vyhledávat soukromé pláže, historické památky, přírodní rezervace a vynikající tureckou kuchyni - to je vše, co si můžete užít během vaší dovolené v Mersinu.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky