Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Tunisko Kartáč

Počasí Tunisko Kartáč


Tunisko Kartáč je oblíbeným turistickým cílem díky svému překrásnému pobřeží na Sredozemním moři, ale také díky svému teplému a slunnému počasí v průběhu celého roku. Tento článek se bude věnovat právě popisu klimatu v tomto regionu.

Tunisko Kartáč leží na severovýchodě Tuniska a patří do tzv. Sahelského pásu. Tento region je charakteristický horkým a suchým podnebím, což je způsobeno jeho polohou v pouštní oblasti.

Léto v Kartáči začíná obvykle v květnu a končí v září. Průměrná teplota vzduchu se v této období pohybuje mezi 25 a 33 stupni Celsia. Nejteplejší měsíc je červenec s průměrnou teplotou 33 stupňů Celsia a nejchladnější měsíc je květen s průměrnou teplotou 25 stupňů Celsia.

V létě je v Kartáči také velmi nízká relativní vlhkost vzduchu a déšť padá zřídka. To znamená, že slunce zde svítí téměř každý den a téměř vždy bez mraků. Mořská voda v průměru dosahuje teploty okolo 25 až 27 stupňů Celsia, což je ideální pro koupání.

Podzim v Kartáči přináší mírné počasí s průměrnou teplotou vzduchu mezi 20 a 25 stupni Celsia. Voda v moři zůstává dostatečně teplá na koupání a turisté mohou užít slunečné pláže bez davů lidí.

V zimě se teploty v Kartáči pohybují od 10 do 20 stupňů Celsia, ale měsíce zimy jsou zpravidla slunné, což umožňuje turistům si užít pláží a outdoorových aktivit. Voda v moři v průměru dosahuje teploty okolo 16 až 18 stupňů Celsia.

Jaro v Kartáči je obdobím, kdy se země probouzí a příroda kvete. Průměrná teplota vzduchu se během dne pohybuje od 20 do 25 stupňů Celsia a voda v moři dosahuje teploty okolo 18 až 20 stupňů Celsia.

Celkově lze říci, že Kartáč má velmi příjemné počasí po celý rok s teplotami, které se zřídka pohybují pod 10 stupňů Celsia. Turisté tak mohou kdykoliv v roce užít pláže a slunce, avšak v létě bude vhodné si přibalit lehké oblečení a každodenně používat opalovací krém. Naopak v zimě je vhodné obléci si teplejší oblečení na večery a noc.


Letenka Tunisko Kartáč


Letenky do Tuniska jsou ideální pro ty, kteří touží po slunci, moři a výjimečných zážitcích spojených s arabskou kulturou. Jednou z žádaných destinací pro dovolenou v Tunisku je Kartáč, město s bohatou historií a mnoha památkami, které stojí za návštěvu.

Kartáč se nachází na severovýchodě Tuniska, u pobřeží Středozemního moře. Město, které bývalo důležitým střediskem obchodu na Středomoří, má dlouhou historii, která sahá až k fenickému období. Dnes se na návštěvníky čekají okouzlující ulice plné tradičních obchodů, barev a vůní, ale také velkolepé mešity nebo katedrály.

V letních měsících se v Kartáči uskuteční mnoho kulturních akcí, které přilákají mnoho turistů. Mezi nejvýznamnější patří hudební festival, festival uměleckých řemesel, ale také mnohé sportovní akce. Ať už rádi trávíte dovolenou aktivně, nebo se chcete jen tak opalovat na nádherných plážích, v Kartáči si určitě najdete to svoje.

Cesta do Kartáče bývá většinou poměrně delší, proto se doporučuje vyrazit na dovolenou minimálně na týden. Mnoho aerolinek nabízí letenky přímo do města Tunis, od kde se lze dostat do Kartáče autobusem nebo taxíkem.

Ceny letenek do Tuniska jsou velmi příznivé, a to zejména v případě, že si je rezervujete s dostatečným předstihem. Váš let může být úplně speciální, pokud si zakoupíte kromě letenek i další služby, jako například ubytování nebo pronájem auta.

Tunisko je zemí s přátelskými lidmi, nádhernou přírodou a bohatou historií, které stojí za to objevovat. Pokud plánujete svou letní dovolenou, zvažte Kartáč v Tunisku jako jednu z možností. Budete mít možnost seznámit se s arabskou kulturou, zchladit se v moři a strávit jedinečné chvíle s rodinou či přáteli.


Ubytování Tunisko Kartáč


Pokud hledáte krásné a cenově dostupné ubytování v Tunisku, možná byste měli zvážit pobyt v městě Kartáč. Kartáč je přístavní město ležící na východním pobřeží Tuniska, které je známé pro své bile domy s modrými okny a malebnou atmosféru.

Existuje mnoho možností pro ubytování v Kartáči, včetně luxusních resortů, soukromých pronájmů a jednoduchých hotelů. Vše záleží na vašem rozpočtu a preferencích.

Jedním z nejoblíbenějších míst pro ubytování v Kartáči je La Residence. Tento hotel nabízí pohodlné pokoje, bazén a restauraci, která podává tradiční tuniskou kuchyni. La Residence je také výhodně umístěn v samém srdci města, což z něj dělá ideální místo pro poznávání kultury a historie tohoto úžasného města.

Další skvělou možností je Hotel Dar El Medina, který se nachází v historické části Kartáče. Tento hotel nabízí tradiční tuniskou architekturu a dekoraci, a také klimatizované pokoje a restauraci se snídaňovým bufetem. Hosté si mohou užít i relaxaci na střešní terase, která nabízí impozantní výhled na město.

Pokud hledáte něco trochu luxusnějšího, můžete se zvážit pobyt v hotelu The Residence Tunis. Tento resort nabízí luxusní pokoje a apartmány s výhledem na Středozemní moře, bazén a neuvěřitelnou 18jamkovou golfovou hřiště.

Kromě těchto možností jsou v kartacksém okolí i mnoho dalších možností pro ubytování. Většina hotelů a resortů nabízí cenově dostupné pokoje, ale je pravděpodobné, že budete muset slevit z luxusu nebo vyrazit na okraj města, abyste si zachovali rozpočet. Pokud preferujete soukromé ubytování, existuje mnoho pronájmů bytů a domů, které můžete pronajmout přes Airbnb nebo jiné služby.

Kartáč je skvělým místem pro strávení dovolené v Tunisku. Město nabízí krásné pláže, turistické atrakce a bohatou kulturu. Pokud se rozhodnete pro pobyt v tomto malebném městě, určitě si užijete krásné ubytování a nezapomenutelnou dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Tunisko Kartáč


Q: Jaké jsou nejlepší pláže v Tunisku?
A: Mezi nejlepší pláže v Tunisku patří Sidi Bou Said, Hammamet a Djerba.

Q: Jaké jsou památky, které stojí za návštěvu v Tunisku?
A: Mezi nejznámější památky patří Karthágo, Túnez medina, El Djem a kmenové vesnice Matmata.

Q: Jaké jsou nejlepší možnosti dopravy v Tunisku?
A: V Tunisku jsou k dispozici taxíky, autobusy a vlaky, které umožňují snadné a pohodlné cestování.

Q: Jaké jsou pro Tunisko typické pokrmy?
A: Mezi nejtypičtější pokrmy v Tunisku patří couscous, harisa, brik a chakchouka.

Q: Kdy je nejlepší doba pro návštěvu Tuniska?
A: Nejlepší čas pro návštěvu Tuniska je od dubna do října, kdy jsou teploty příjemné a deště jsou méně časté.

Q: Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Tunisku?
A: Mezi nejlepší turistické atrakce v Tunisku patří pláže, historické památky, saharská poušť a tradiční basary.

Q: Jaké jsou požadavky pro vstup do Tuniska?
A: Pro vstup do Tuniska je třeba mít platný pas a víza, pokud jsou potřeba. V současné době je navíc vlivem pandemie nutné prokázat se PCR testem na COVID-19.

Q: Jaké jsou nejlepší místa pro nakupování v Tunisku?
A: Mezi nejlepší místa pro nakupování v Tunisku patří centra měst, tradiční basary a moderní nákupní centra, kde lze nakoupit místní produkty, kůže, textilie a suvenýry.


Dovolená Tunisko Kartáč


Tunisko je jednou z nejlepších destinací, kam se můžete vydat na dovolenou. Zde naleznete krásné pláže, svěží mořský vzduch, historická místa a kulturní atrakce. Mezi nejznámější turistické lokality Tuniska patří město Kartáč. V následujícím článku se podíváme na důvody, proč byste měli návštěvu Kartáče zvážit při plánování své další dovolené.

Historická města

Tunisko je plné historických památek, které připomínají mnoho významných událostí, které se zde odehrály v minulosti. Kartáč byl v minulosti hlavním městem Tuniského státu a město má tedy mnoho významných památek, jako jsou například ruiny starověkých římských měst nebo též Katedrála St. Paul, kde se konaly významné události.

Krásné pláže

Podnebí Kartáče je velmi teplé a slunečné, což znamená, že tu můžete vychutnat krásné pláže. Tyto pláže jsou ideální pro plavání, potápění, surfing nebo jen pro odpočinkové slunění. Na pláži můžete relaxovat a užívat si neuvěřitelné výhledy na Tuniský záliv.

Kulinářské speciality

Tunisko je známé svým vynikajícím jídlem a Kartáč není výjimkou. Město nabízí širokou škálu pokrmů, které jsou připravovány z čerstvých ingrediencí a připravují se především z místních surovin. Mezi nejznámější kulinářské speciality patří třeba různé druhy kuskusu s masem nebo zeleninou, ryby na grilu nebo saláty s olivami.

Národní parky

Na okraji města se nachází několik národních parků, které nabízejí nádherné přírodní scenérie plné rostlin a zvířat. Tyto parky jsou velmi populární u turistů, kteří se chtějí vzdálit rušnému městu a užít si krásné přírody.

Souhrn

Kartáč je jedno z nejlepších míst v Tunisku pro návštěvu. Díky své bohaté historii, krásným plážím, chutnému jídlu a nezapomenutelné přírodě je to skvělé místo pro odpočinek a prozkoumávání. Pokud přemýšlíte o dovolené v Tunisku, určitě neváhejte a zvažte Kartáč jako jednu z možností.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky