Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Thajsko Wat Rong Khun

Dovolená Thajsko Wat Rong Khun


Thajsko je známé turistickým cílem díky své exotické kultuře, bohaté historii a krásné přírodě. Mezi nejpopulárnější místa patří výlet do Chrám Wat Rong Khun, který se nachází v severním Thajsku.

Tento chrám, také známý jako Bílý chrám, patří mezi nejkrásnější stavby Thajska. Je to moderní chrám, který byl postaven roku 1997 a navrhl ho nejznámější thajský umělec - Chalermchai Kositpipat. Jeho vzhled a architektura jsou velmi odlišné od tradičních thajských chrámů, ale právě to dělá z Wat Rong Khun tak jedinečné místo.

Když poprvé spatříte ten nádherný kus architektury, neuvěříte svým očím. Všechny stěny jsou pokryty bílým mramorem a dále zdobeny stříbrnými odlesky. Na stěnách se nachází nádherné malby, které připomínají náboženské motivy, ale nakonec se ukazují jako tematické obrazy například i Brad Pitt a Keanu Reeves. Kolem chrámu se nachází malá rybníčka, které se západem slunce odráží krásná scenerie chrámu.

Uvnitř chrámu je umístěna socha Buddhy ve zlaté barvě, který je ohromující obraz laskavosti a kultury. Okolo sochy se nachází další zajímavé objekty, například vonné svíce, dkladiva se kterými se tluče do gongu, a další krásné předměty.

V Wat Rong Khun se často konají různé koncerty a kulturní akce. Thajský národ si velice ctí své tradice a proto si místní obyvatelé rádi udržují své zvyky a folklor. Na akcích se můžete seznámit s místními zvyky a vším si lze vychutnat tuto krásnou kulturu.

Pokud se rozhodnete navštívit Wat Rong Khun, určitě nenechte ujít místní turistické atrakce a zajistěte si kvalitní turistické průvodce, který vás provede po celém chrámu. Důležité je mít vždy na paměti, že se jedná o náboženské místo a dodržovat místní zvyky a tradice.

Celkově Wat Rong Khun je krásné a exotické místo, které si nedáte ujít při cestě do Thajska. Pokud se rozhodnete navštívit tento chrám, můžete si být jisti, že se ocitnete v krásném prostředí, plném přírodní krásy a krásné architektury.


Letenka Thajsko Wat Rong Khun


Thajsko, země krásných pláží, nádherných ostrovů, úchvatné kultury a tradic. Jestliže se rozhodnete navštívit tuto zemi, určitě byste neměli minout úžasnou památku známou jako Wat Rong Khun.

Wat Rong Khun, také známý jako Bílý chrám, je moderní buddhistický chrám v severní části Thajska v Chiang Rai. Chrám je jedním z nejznámějších turistických cílů Thajska, a stojí za to sem cestu podniknout.

Chrám byl postaven jako reakce na náboženskou věc Thajska v roce 1997 umělcem a architektem Chaloemchaiem Khositphiphatem. Jde o současnou budovu, která byla přebudována ze starší výzdoby. Nápad na chrám vznikl na konci osmdesátých let a byla vytvořena jako symbol duchovního probuzení pro novou generaci Thajců.

Wat Rong Khun se odlišuje od tradičních chrámů v Thajsku výraznou bílou barvou a nádhernou moderní architekturou. Chrám zaujme svou symbologií, která zahrnuje motivy buddhismu, hinduismu, křesťanství a popkulturních motivů. Je to místo, které vás fascinuje svou krásou a erudicí.

Chrám Wat Rong Khun navštěvují turisté ze všech koutů světa, a to nejen kvůli jeho výjimečnosti, ale i kvůli tomu, jak se zde mohou pomodlit a naladit na duchovní rovinu. Pokud se rozhodnete Navštívit tento chrám, budete mít jedinečnou možnost procházet se kolem jeho komplexu a uchvátit se duchovní atmosférou a krásou jeho architektury.

Pokud plánujete cestu do Thajska, je to ideální příležitost k navštívení chrámu Wat Rong Khun. Toto mistrovské dílo bylo navrženo pro návštěvníky z různých koutů světa a je to místo, které zůstane v paměti natrvalo. Zažijte jedinečný zážitek navštívit tento chrám a zanechte tu svoji stopu.


Ubytování Thajsko Wat Rong Khun


Wat Rong Khun, také známý jako Bílý chrám, se nachází v severním Thajsku, pouhých 13 km od města Chiang Rai. Tento výjimečný chrám vypadá jako nic jiného na světě s jeho zářivě bílými zdmi a jiskřivými ozdobami.

Se svou neobvyklou krásou a unikátním uměleckým stylem se stal Wat Rong Khun velmi oblíbeným cílem turistů a návštěvníků z celého světa. Pokud hledáte ubytování v blízkosti tohoto magického chrámu, zde jsou některé z možností, které stojí za zvážení:

The Riverie by Katathani

Tento luxusní hotel se nachází asi 10 km od Wat Rong Khun a nabízí svým hostům pohodlné, prostorné pokoje, které jsou vybavené veškerým moderním vybavením. The Riverie by Katathani má také krásnou venkovní plochu s výhledem na řeku Kok, kde můžete relaxovat a užívat si překrásného výhledu.

Le Meridien Chiang Rai Resort

Le Meridien Chiang Rai Resort je další luxusní hotel v blízkosti Wat Rong Khun, který nabízí moderní a pohodlné ubytování pro návštěvníky. Tento hotel je ideální pro ty, kteří hledají pohodlné a luxusní ubytování s krásným výhledem na řeku.

I am Chiang Rai Resort

I am Chiang Rai Resort je stylový a moderní resort se zajímavým konceptem, který je inspirován tradičními thajskými domy. Tento resort se nachází v srdci města Chiang Rai, asi 13 km od Wat Rong Khun a nabízí pohodlné a stylové pokoje s veškerým moderním vybavením.

Nak Nakara Hotel

Nak Nakara Hotel je malý a útulný hotel v blízkosti Wat Rong Khun, který se nachází ve skvělé lokalitě v centru města Chiang Rai. Tento hotel nabízí pohodlné pokoje a venkovní bazén, kde se můžete ochladit po celodenní prohlídce okolí.

Ubytování u Wat Rong Khun

Pokud hledáte levnější možnosti ubytování, lze také najít hostely a hotely s nižšími cenami v blízkosti Wat Rong Khun. Tyto možnosti nabízejí pohodlné a čisté pokoje s nízkými cenami, což je skvělá volba pro ty, kteří chtějí ušetřit peníze na ubytování a investovat je do prohlídek a výletů v okolí.

V závěru, Wat Rong Khun je úžasný a kouzelný chrám, který stojí za návštěvu a prozkoumání. Pokud se chystáte na cestu do této oblasti Thajska, můžete si být jistí, že naleznete ubytování ve stylu a cenové kategorii, která bude odpovídat vašim potřebám.


Nejčastější dotazy a odpovědi Thajsko Wat Rong Khun


1. Co je Wat Rong Khun?

Wat Rong Khun (známý také jako Bílý chrám) je buddhistický chrám, který se nachází v blízkosti města Chiang Rai v Thajsku.

2. Proč je Wat Rong Khun bílý?

Chrám je tvořen většinou z bílého mramoru, což symbolizuje čistotu a osvícení.

3. Jakou hodnotu má Wat Rong Khun pro thajskou kulturu a náboženství?

Chrám se stal důležitým symbolem thajského buddhismu, a to nejen díky svému nádhernému architektonickému stylu, ale také díky svému významu pro spiritualitu a uctívání.

4. Jaké jsou vstupní poplatky do Wat Rong Khun?

Vstupné do chrámu je zdarma.

5. Kdy je nejlepší čas navštívit Wat Rong Khun?

Nejlepší čas na návštěvu chrámu je ráno nebo pozdní odpoledne, kdy nejsou tolik turistů.

6. Je nutné dodržovat určité oblékání při návštěvě chrámu?

Pokud se chcete dostat do chrámu, musíte se obléci vhodně, tj. pokrýt ramena a nohy. Chrámové obchody nabízejí vhodná oblečení, která vám mohou být poskytnuta v případě potřeby.

7. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Wat Rong Khun?

Wat Rong Khun se nachází asi 15 minut jízdy od centra Chiang Rai. Nejlépe je se sem dostat taxíkem nebo motorkou.

8. Je možné v chrámu přenocovat?

Ne, chrám nenabízí ubytování, nicméně v Chiang Rai jsou dostupné různé hotely a ubytovny.

9. Je povoleno fotografování v chrámu?

Ano, fotografování je povoleno, nicméně blesk je zakázán.

10. Jaké jsou otevírací hodiny Wat Rong Khun?

Chrám je otevřen každý den od 9:00 do 17:00.


Počasí Thajsko Wat Rong Khun


Pokud hledáte místo, které vás okouzlí nádhernou architekturou a zároveň vám ukáže jedinečnou atmosféru, není nic lepšího, než se vypravit do Wat Rong Khun v Thajsku. Toto místo, které je známé také pod jiným názvem, "Bílý chrám", je skutečnou perelou buddhistické kultury. Zaujme vás nejen svým ohromujícím designem, ale bude vám dávat vědět i skrze své vlastní počasí.

Za jeden z nejvýraznějších případů "přeříkání" počasí můžeme považovat rok 2014. Tehdy zasáhlo Thajsko velké množství dešťů, což mělo za následek poškození celého areálu Wat Rong Khun. Všechny památky zdejšího chrámu byly těžce poškozeny, včetně střech a nástěnných maleb, které byly kompletně zničeny.

Nicméně, protože se jednalo o národní poklad a vynikající ukázku místní kultury a historie, začali místní obyvatelé své síly soustředit na obnovu chrámu. A tak dnes můžete opět obdivovat jeden z nejkrásnějších položek na seznamu thajského kulturního dědictví.

Je dobré si být vědomi regiónů, kdy plánujete cestu do Thajska a navštívit Wat Rong Khun. Pro turisty, kteří by chtěli navštívit chrám během turistické sezóny, bývá počasí poměrně stabilní. Obecně platí, že se jedná o horké počasí s vysokou vlhkostí, která bývá typická pro tuto oblast.

Nicméně, bude to nezapomenutelná zkušenost navštívit krásnou a architektonicky neopakovatelnou oblast Wat Rong Khun. Navíc, počasí a stav oblohy tady mohou být rozhodující pro originálnost vašich fotografií a zážitků.

Zkrátka a dobře, Wat Rong Khun není jen turistickou atrakcí, ale také unikátním důkazem místní kultury a historie, kterou mnozí váží a chtějí zachovat. Pokud se vydáte na cestu do Thajska, neváhejte projít kolem této ohromující oblasti a nechat se inspirovat v její jedinečné atmosféře.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky