Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Tanzanie Gombe Stream National Park

Ubytování Tanzanie Gombe Stream National Park


Tanzanie je země, která na turisty dýchá historií i přírodou. Jedním z nejkrásnějších a nejoblíbenějších parků v této africké zemi je Gombe Stream National Park. Park, který se nachází na březích jezera Tanganyika, je oáza klidu, přírodního bohatství a vzpomínek na slavného primatologa Jane Goodallovou.

Gombe Stream National Park je unikátním parkem, kde se můžete setkat s výjimečným druhem opice, šimpanzem, a to ve volné přírodě. Šimpanzi, kteří jsou známí svou schopností využívat nástrojů, jsou hlavním lákadlem parku. Pro turisty jsou k dispozici různé druhy turistických okruhů, které se zaměřují na pozorování šimpanzů ve volné přírodě.

V parku se nachází i několik turistických ubytování, kde mohou návštěvníci trávit noci v těsné blízkosti přírody. Nabízí se vám ubytování ve stanech, v bungalovech a také v luxusních chatkách na břehu jezera. Všechny druhy ubytování jsou nabízeny s různou úrovní služeb.

Ubytování ve stanu je nejlevnější variantou, kdy návštěvníci tráví noc přímo v savaně. K dispozici jsou také bungalovy, které nabízí turistům pohodlnější zážitek a soukromí. Tyto bungalovy jsou umístěny buď na břehu jezera, nebo v zelené zástavbě, což je vhodné pro turisty, kteří hledají více komfortu.

Pro návštěvníky, kteří hledají víc luxusní zážitek, je připraveno ubytování v chatkách poblíž břehu jezera. Tyto chatky nabízejí vysoké standardy ubytování, jako jsou vlastní sociální zařízení, klimatizace, a také možnost stravování.

V Gombe Stream National Park je toho více než dost, co si můžete užít. Park nabízí procházky po lesích, sledování zvířat, výlety na jezeře, koupání, rybolov a také pozorování šimpanzů ve volné přírodě. Pro ty, kteří hledají něco víc, jsou tu i možnosti pro výlety do okolních vesnic, kde můžete sledovat místní zvyky a kulturu.

Gombe Stream National Park je nádherná destinace pro turisty, kteří hledají neopakovatelný zážitek v srdci Afriky. Nabízí širokou škálu možností pro ubytování a aktivity, které se zaměřují na přírodu a místní kulturu. Takže pokud je Tanzania na vašem seznamu, nezapomeňte zařadit do vašeho itineráře návštěvu Gombe Stream National Parku.


Letenka Tanzanie Gombe Stream National Park


Areál Gombe Stream National Park v Tanzanii je jedinečný svou přírodou, zvláště pak svými populacemi šimpanzů. Pokud tedy hledáte zážitek, který vás vtáhne přímo do srdce divočiny a umožní vám prožít nezapomenutelnou dovolenou, letenka do Tanzanie vás právě tam dostane.

V parku se nachází přibližně 100 šimpanzích, kteří jsou na lidstvo již nějakou dobu zvyklí. Na návštěvníky tedy není zvyklá žádná agresivita a díky odbornému průvodci si lze pozorování těchto zvířat naplno užívat. Kromě šimpanzů zde můžete také vidět velké počty opic guerénos, mandrilů, vzpínajících se zemíky a dalších druhů.

Navíc, park se neomezuje pouze na šimpanze. Můžete zde objevit celý lesní ekosystém, vyhlídky na ústí Gombeského potoka a také zbytky dřívější osady spadající do čeprové kultury. Jakožto začínající vědec, může park nabídnout také vhled do fascinujícího světa zoologie.

A jak se k parku dostanete? Z Dar-es-Salaamu (hlavní město Tanzanie) lze letět do Kigomy a původně si nabrat čerstvý vzduch na mnoha množstvích zpátečních výletů, které vyžadují plavbu po jezeře o vodní hladině, převážení v prehistorických člunech, pěší turistiku v neuvěřitelně krásné přírodě atd.

Při plánování cesty do Tanzanie si tedy nenechte ujít Gombe Stream National Park a prožijte si exotickou dovolenou, kterou nezapomenete.


Nejčastější dotazy a odpovědi Tanzanie Gombe Stream National Park


1. Jak se do Tanzanie Gombe Stream National Park dostanu?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se do Gombe Stream National Park dostat, je letadlem z Dar es Salaamu, přičemž je třeba si zajistit dopravu z nedaleké letiště Kigoma do parku.

2. Jaká je vstupní cena do parku?
Odpověď: Vstupné do parku se liší v závislosti na tom, zda jste z Tanzanie nebo zahraniční turista. Pro zahraniční turisty je vstupné 100 USD na den.

3. Jaká zvířata mohu v parku vidět?
Odpověď: V parku žije mnoho druhů zvířat, včetně šimpanzů, makaček, slonů a paviánů.

4. Kdy je nejlepší doba k návštěvě parku?
Odpověď: Nejlepší doba k návštěvě parku je od června do října, kdy je méně deštivé a nejsou tolik komáři.

5. Musím mít průvodce, abych mohl navštívit park?
Odpověď: Ano, abyste mohli navštívit park, musíte mít průvodce, který vás provede parkem.

6. Můžu si v parku postavit stan?
Odpověď: Ne, stanování v parku není dovoleno.

7. Co potřebuji s sebou vzít do parku?
Odpověď: Pokud chcete navštívit park, měli byste si s sebou vzít vhodné oblečení a obuv, spící pytel, repelent a dostatek vody.


Počasí Tanzanie Gombe Stream National Park


Tanzanie je země plná úžasných zážitků a krásných přírodních scenérií. Jedním z nejzajímavějších míst, které si rozhodně nemůžete nechat ujít, je Gombe Stream National Park. Tento národní park nabízí nádhernou přírodu a jedinečné zvířata, jako jsou šimpanzi, kteří jsou zde k vidění nejčastěji. Pokud se chystáte na pobyt v Gombe Stream National Park, může vás zajímat, jaké počasí zde panuje.

Gombe Stream National Park se nachází v západní Tanzanii a leží na břehu jezera Tanganyika. Díky poloze národního parku v tropické oblasti se zde vyskytuje celoročně teplé a vlhké podnebí, se dvěma výraznými ročními obdobími - suchým a deštivým.

Suché období v Gombe Stream National Park nastává od května do září a je charakteristické slunečnými dny a mírnými nočními teplotami. Denní teploty se pohybují kolem 25 °C a noční teploty okolo 15 °C. Právě během tohoto období směřují turisté do národního parku k vidění šimpanzů, kteří se v tuto dobu shromažďují ve velkých skupinách a je snadnější je pozorovat.

Deštivé období v Gombe Stream National Park nastává od října do dubna. Je to období s vysokými srážkami, kdy se mohou objevovat často silné bouřky. V tomto období jsou mnohé cesty v národním parku zaplaveny a často je potřeba používat lodě nebo pramice, aby se dostali turisté i místní obyvatelé po jezeru Tanganyika. Navíc kvůli dešti a oblačnosti mohou být šimpanzi méně aktivní a těžší se je pozorovat.

Při plánování cesty do Gombe Stream National Park je důležité mít na paměti počasí a vybrat si správné období. Pokud máte zájem o pozorování šimpanzů, nejlepší období pro návštěvu parku je od května do září. Pokud na druhou stranu upřednostňujete méně turistů a máte rádi deštivé počasí, pak je pro vás ideální návštěva parku od října do dubna.

Nicméně, ať už se rozhodnete pro jakékoliv období, Gombe Stream National Park je krásným místem s nádhernou přírodou a jedinečnými zvířaty, které stojí za návštěvu.


Dovolená Tanzanie Gombe Stream National Park


Pokud si chcete užít skutečně jedinečnou dovolenou v Africe, doporučujeme navštívit Tanzanii a vstoupit do neuvěřitelné divočiny v Gombe Stream National Park. Tento národní park ukrývá jedinečné ekosystémy, prezentuje mnoho druhů živočichů a je rovněž místem, kde si můžete prohlédnout chování jedné z nejblíže příbuzných primátů s člověkem.

Gombe Stream National Park leží na břehu jezera Tanganyika, na západě Tanzanie. Návštěvníci mohou navštívit národní park po celý rok, ale nejlepší čas na návštěvu je v období sucha, od června do října.

Gombe Stream National Park byl založen v roce 1968 jako ochrana pro populaci šimpanzů v oblasti a dodnes je to jedno z nejlepších míst na světě, kde se můžete setkat s těmito inteligentními živočichy ve volné přírodě. Pro návštěvníky poskytuje park vedené túry za šimpanzími, během kterých se můžete setkat s těmito zvířaty a podívat se na jejich denní chování, včetně hledání potravy, hraní se a socializace.

Navíc můžete zdokonalit svoje pozorovací schopnosti zvířat tím, že začnete poznávat místa, na kterých se šimpanzi pravidelně zdržují nebo místa, kde se schovávají před deštěm. Skupina šimpanzů v Gombe Stream National Park se zatím skládá z více než 140 zvířat.

Procestujte džunglí a můžete se setkat i s dalšími druhy zvířat, jako jsou kolobři, mangusty, hrabálki, vydry, jezevci a ptáci. Většinu půdy pokrývají lesy, ale je zde i možnost procházet se po plážích jezera Tanganyika nebo prozkoumat buši.

Gombe Stream National Park je jedinečným a kouzelným místem, které nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost sledovat chování šimpanzů v divoké přírodě. Pokud hledáte dovolenou, která je odlišná a nevšední, rozhodně byste měli navštívit Tanzanii a vydat se do Gombe Stream National Park.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky