Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Švýcarsko Neuchâtel

Nejčastější dotazy a odpovědi Švýcarsko Neuchâtel


1. Jaké jsou nejlepší aktivity v Neuchâtelu?
- V Neuchâtelu je mnoho možností aktivit, např. návštěva muzeí, procházky historickým centrem města, výlety do okolních hor a jezer, degustace místního vína a sýrů, plavba na jezeře Neuchâtel nebo golf.

2. Jaké jsou přibližné náklady na jídlo a ubytování v Neuchâtelu?
- Náklady na jídlo a ubytování se mohou lišit v závislosti na sezóně a typu ubytování. V obecnosti se dá říct, že ceny jsou vyšší než průměr v ostatních částech Švýcarska. Večeře v restauraci stojí průměrně 30-40 CHF a nocleh v hotelu se pohybuje kolem 150-200 CHF za noc.

3. Jaké jsou nejlepší způsoby dopravy v Neuchâtelu?
- Nejlepší způsob dopravy v Neuchâtelu je MHD v podobě autobusů a vlaků. Skvělá možnost je také cyklistika, neboť město i okolí jsou velmi cyklo-vstřícné.

4. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v okolí Neuchâtelu?
- V okolí Neuchâtelu lze navštívit mnoho zajímavých míst, např. Yverdon-les-Bains a jeho historické centrum, jezero Biel/Bienne a jeho nabídku cyklo a pěších tras, zámek Grandson, který nabízí úžasný pohled na Neuchâtel a celé okolí, a mnoho dalších.

5. Jaké jsou nejlepší měsíce na návštěvu Neuchâtelu?
- Nejlepší měsíce na návštěvu Neuchâtelu jsou květen, červen a září. Tyto měsíce nabízejí nejlepší počasí a méně turistů, což vám umožní v klidu si užít krásy města a jeho okolí.


Dovolená Švýcarsko Neuchâtel


Dovolená ve Švýcarsku může být velmi různorodá, a to hlavně díky krásné přírodě, historickým památkám a kulturním zážitkům. Pokud hledáte klidnou dovolenou u vody, doporučujeme navštívit jedno z nejkrásnějších Švýcarských jezer - Neuchâtel.

Neuchâtel je okouzlující jezero, které se nachází v severozápadní části Švýcarska, ve francouzsky mluvícím regionu. Okolí jezera je plné pěších cest, cyklostezek a nabízí spoustu aktivit, jako jsou například windsurfing, kajak, plachtění, rybaření, ale i golf, tenis a jízda na koni.

Při pobytu na břehu tohoto jezera si rozhodně nenechte ujít návštěvu města Neuchâtel. Toto historické město se nachází na jihu jezera a je snadno dostupné vlakem nebo automobilem. Neuchâtel je plné malebných uliček s kamennými domy, tradičními kavarnami a restauracemi.

Jednou z hlavních památek města je zamek Neuchâtel. Tento středověký hrad se nachází na kopci nad městem a nabízí úchvatný výhled na jezero a Alpy. Dále nevynechejte návštěvu gotické katedrály Neuchâtel, nebo botanické zahrady.

V Neuchâtelu najdete také spoustu kulturních akcí a festivalů. Místní si velmi váží tradice a nabízejí spoustu kulturních akcí, jako jsou koncerty, výstavy, divadla a tance. Mezi nejznámější patří například Festival du Jura, který se koná v létě, nebo Neuchâtel International Fantastic Film Festival, který se koná každý rok v září.

Jídlo v Neuchâtelu není o nic méně zajímavé než krajina a památky. Specialitou zdejší kuchyně je neuchâtelská klobása, zvaná saucisson neuchâtelois, nebo tradiční moučník, zvaný gâteau du Vully.

Vodítek pro plánování dovolené ve Švýcarsku - buďte si jistí, že si můžete užít klidné a relaxační dny s kulturou, památkami a výborným jídlem a Nenechte si ujít návštěvu kolem jezera Neuchâtel - jedná se o jedno z nejkrásnějších jezer, které vám Švýcarsko nabídne!


Počasí Švýcarsko Neuchâtel


Švýcarsko je země, která je známá svými krásnými krajinami a mnoha turistickými atrakcemi. Jednou z nejkrásnějších oblastí v této zemi je Neuchâtel, která se nachází v severozápadní části Švýcarska. Tato oblast je bohatá na historii, kulturu a přírodní krásy.

Co se týče počasí, Neuchâtel má mírné podnebí se studenými zimami a mírnými léty. Průměrná teplota v zimě se pohybuje okolo -2 stupňů Celsia, zatímco v létě může dosáhnout až 25 stupňů Celsia. Vzhledem k tomu, že Neuchâtel se nachází ve vyšší nadmořské výšce, může být zde často i závěje, když sněží, což přináší příležitosti k řadě sportovních aktivit, jako jsou například lyžování a snowboarding.

Neuchâtel je také známý svými krásnými jezery a horami, díky kterým se mnoho lidí rozhodne, že zde stráví svou dovolenou. V létě, když je teplo a slunce svítí, jsou tyto oblasti velmi populární pro plavání, veslování či turistiku. Pokud budete chtít přijít do Neuchâtelu na sklonku léta, můžete si užít i některé z mnoha festivalů, které se zde konají.

Přestože je Neuchâtel známý jako turistická oblast, neustále zachovává svůj historický a kulturní význam. V městě se nachází řada poklidných uliček, kde je možné procházet se a obdivovat neoklasicistní a barokní stavby. V Neuchâtelu je také řada muzeí, kde si můžete prohlédnout historii této oblasti, jako například hodinové muzeum, které představuje historii města výroby hodin.

Zkrátka, Neuchâtel je skvělým místem, kde si můžete užít turistiku a odpočinout si od poč everyday. Jestliže se ocitnete v této oblasti, nezapomeňte se projít po malebném městě a užít si krásu okolní krajiny nebo ochutnat některé z místních specialit.


Letenka Švýcarsko Neuchâtel


Neuchâtel, nádherné město v západním Švýcarsku, je oblíbenou destinací pro turisty, kteří se chtějí ponořit do bohaté historie a kultury tohoto regionu.

Pokud plánujete návštěvu Neuchâtelu, můžete si zajistit letenky na nejbližší letiště, kterým je letiště v Ženevě, které se nachází jen 60 km od města. Letenky do Ženevy lze zakoupit online přes mnoho letových společností, jako jsou Swiss, EasyJet, British Airways a mnoho dalších.

Jakmile dorazíte na letiště v Ženevě, můžete se dostat do Neuchâtelu buď vlakem nebo autem. Vlakové spojení je velmi dobré a trvá zhruba 1 hodinu a 40 minut. Jízdenky lze zakoupit na stanici Ženeva a vlakem se dostanete přímo do centra města Neuchâtel.

Pokud si chcete pronajmout auto, řidičský průkaz platný v Evropské unii je obvykle vyžadován v půjčovnách automobilů. Cesta z letiště do Neuchâtelu trvá zhruba hodinu a půl a je možné najít mnoho parkovišť v centru města.

Město Neuchâtel je známé svým historickým centrem, kde najdete mnoho památek, jako jsou hrady, kostely a muzea. Vynikající příležitostí pro turisty, kteří se chtějí ponořit do místní historie, je návštěva muzea Neuchâtel, které ukazuje mnoho záznamů o historii města. Kromě toho můžete navštívit také muzeum Umění a historie, kde se můžete podívat na mnoho exponátů ze starověké doby.

Na Východním břehu Neuchâtelského jezera můžete podniknout fascinující výlet. Tato oblast je krásná v každém období roku a nabízí mnoho aktivit, včetně plavby po jezeře a turistiky. V zimě můžete navštívit některé z nejlepších lyžařských středisek ve Švýcarsku, které se nacházejí v blízkosti města.

Neuchâtel je také známý svým vynikajícím jídlem a pitím. Můžete ochutnat mnoho místních specialit, jako jsou sýry, čokoláda, víno a mnoho dalšího.

Celkově lze říci, že Neuchâtel je skvělou destinací pro turisty, kteří hledají krásná místa pro relaxaci a poznávání kultury a historie. Pokud hledáte letenky do Neuchâtela, měli byste se rozhodně podívat na nabídky online, aby vám neunikla dobrá cena.


Ubytování Švýcarsko Neuchâtel


Švýcarsko je známé svými nádhernými horami a úchvatnými jezery, což z něj činí ideální destinaci pro milovníky přírody. Mezi těmito krásami se nachází město Neuchâtel, přímo u Ženevského jezera. Toto město má svůj půvab a specifickou atmosféru, což ho dělá zajímavým pro turisty, kteří se chtějí podívat na něco jiného než jen na zasněžené alpské vrcholky.

Pro turisty v Neuchâtelu existuje široká škála ubytování, ať už se jedná o hotely, hostely či apartmány, které odpovídají různým představám o pohodlném ubytování. Turistům se doporučuje najít si ubytování blízko centra města, kde jsou k dispozici různé restaurace, kavárny a bary.

Pro milovníky luxusu je ideálním ubytováním Grand Hôtel Les Endroits, který se nachází na kopci nad Neuchâtel. Tento hotel nabízí nádherný výhled na město a jezero. Zde si můžete v klidu odpočinout v wellness centru a vychutnat si luxusní pokoje.

Pro ty, kteří chtějí ušetřit na ubytování, doporučujeme hostely, jako je například Auberge de Jeunesse Neuchâtel. Tento hostel se nachází v centru města, což znamená, že můžete snadno navštívit všechny turistické atrakce Neuchâtelu. Hostel nabízí nejen pokojové ubytování, ale také společné pokoje a kuchyni.

Pro lidi, kteří chtějí si užít město, ale zároveň chtějí mít vlastní prostor, doporučujeme apartmány, jako je například Art Gallery Apartments. Tyto apartmány se nacházejí v těsné blízkosti Ženevského jezera a jsou ideálním ubytováním pro rodiny nebo skupiny přátel.

Kromě standardního ubytování v hotelích, hostelech a apartmánech, lze také najít alternativní možnosti ubytování v Neuchâtelu, jako jsou tzv. pod střechy, což znamená ubytování u lidí, kteří nabízejí svůj volný pokoj turistům.

Celkově lze říci, že výběr ubytování v Neuchâtelu je široký a turisté by měli najít ubytování, které odpovídá jejich představám a potřebám. V každém případě ale doporučujeme si návštěvu tohoto malebného města, které je plné historie a přírodní krásy.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky