Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Švýcarsko Interlaken

Dovolená Švýcarsko Interlaken


Švýcarsko je země, která je známá krásnou přírodou, vysokými horami, klidem a pohodou. Mezi turisty patří k oblíbeným destinacím, právě proto, že nabízí jedinečná místa k relaxaci a zároveň i k dobrodružství. Jedním z těchto míst je i výjimečné město Interlaken, které se rozkládá v údolí řeky Aare.

Interlaken je výborným výchozím bodem pro turisty, kteří chtějí vidět švýcarské hory a přitom si užívat klid a relaxaci. Město leží mezi dvěma jezery - Brienzersee a Thunersee, což dává možnost návštěvy pláže, ale také například kajakování a windsurfingu.

Pro turisty je v Interlakenu připravena široká nabídka aktivit. V létě vás zde čekají krásné procházky po horách, touring na kolech či horských kolech. Můžete si zkusit také skála-lezení nebo paragliding nad modrými jezery. V zimě se pak horské středisko Jungfrau Region promění v lyžařský ráj se sjezdovkami pro každou náročnost.

Jungfrau Region je také domovem nejvyššího železničního nádraží v Evropě, které se nachází na vrcholu Jungfraujoch. V autobuse nebo vlaku projede turista z Interlakenu až k horskému hotelu, ze kterého vyjde ven a dostane se do nejvýše položeného observatoře v Evropě. Zde si turista může prohlédnout celou oblast a užít si panoramata.

Kromě sportovních aktivit můžete navštívit také muzeum umění, které vás zavede do světa moderního umění Švýcarska a jeho umělců. Naleznete zde mnoho slavných obrazů a soch od umělců jako jsou například Ferdinand Hodler nebo Giovanni Segantini.

Interlaken nabízí také nekonečné možnosti ubytování. V okolí je mnoho hotelů a penzionů, které splňují požadavky každého klienta. Mezi nejoblíbenější patří Hotel Royal St. Georges, který se nachází pouhé tři minuty od hlavního nádraží a centra města. Momentálně Interlaken současně uspokojuje turisty, kteří chtějí být v blízkosti hor a přitom si užívat trochu luxusu a komfortu.

Je těžké najít místo, které by se rovnalo kráse a pohodě, které švýcarské město Interlaken nabízí. Pro turisty, kteří touží po dobrodružství, zábavě a relaxaci je to ideální destinace. Bavte se zde a tvořte nové vzpomínky, které vám zůstanou na celý život.


Letenka Švýcarsko Interlaken


Švýcarsko je známé svými nádhernými krajinami, které lákají turisty z celého světa. Pokud plánujete navštívit tuto zemi a hledáte nezapomenutelnou destinaci, Interlaken by měl být na vrcholu vašeho seznamu. Nachází se v centru Švýcarska a je obklopen nádhernými Alpami. Má spoustu aktivit, které provozuje a vynikající letiště, takže se do něj dá snadno dostat. Zde jsou informace o letenkách do Interlakenu.

Letiště v Interlakenu

Interlaken má vlastní letiště, které se nachází asi 5 km jižně od centra města. Letiště má jednu terminálů a obsluhuje hlavně soukromé a charterové lety. Letiště Belp, které se nachází v Bernu, je další letiště, které se nachází v blízkosti Interlakenu. Let z Prahy do Bernu trvá přibližně 1,5 hodiny.

Letiště Belp obsluhuje několik pravidelných letů z různých evropských měst, takže může být alternativou, pokud nenajdete dostupné lety do Interlakenu. Následně se můžete snadno dostat do Interlakenu vlakem nebo autobusem, což zabere asi hodinu cesty.

Jak si vybrat letenku do Interlakenu

Je mnoho leteckých společností, které nabízejí lety do Interlakenu. Některé z nejvýznamnějších zahrnují Swiss International Airlines, Lufthansa, Ryanair a EasyJet. Professional Travel Consult (PTC) je webová stránka, která vám pomůže najít nejlevnější letenky do švýcarských měst, včetně Interlakenu.

Cena letenek se v průběhu roku liší, ale letenky jsou v průměru levnější mimo sezónu. Pokud plánujete navštívit Interlaken během letní sezóny, mějte na paměti, že ceny letenek a ubytování mohou být dražší. Je také dobré sledovat letecké společnosti a využít slevových akcí a nabídek.

Aktivity, které můžete v Interlakenu dělat

Interlaken nabízí turistům mnoho aktivit a zážitků. Můžete se vydat na horskou túru, navštívit národní park nebo se projet na paraglidingu. Nejznámější památkou v Interlakenu je vodopád Trümmelbach, největší ústupový vodopád v Evropě. Interlaken je také ideální místo pro lyžování, snowboarding, sáňkování a mnoho dalších aktivit na sněhu.

Kromě toho je možné, čas strávit návštěvou parku s dórskými sloupy, aby se podívali na starověké památky, nebo si prohlédli řadové domy a butiky. Zvláště je populární trh s výrobky místních řemeslníků a potravinářských zboží.

Závěr

Interlaken vám nabízí nádhernou kombinaci nádherné krajiny, adrenalinových aktivit a historických památek. Díky vynikajícímu letišti je Interlaken snadno dostupný a nabízí zábavu pro každého. Pokud se chystáte cestovat do Švýcarska, nenechte si ujít tento klenot.


Počasí Švýcarsko Interlaken


Interlaken je populárním turistickým místem v centrální části Švýcarska. Toto malebné město, které leží v údolí Berner Oberland, je obklopené nádhernými horami a nachází se na břehu jezera Thun a Brienzersee. Interlaken je vynikající destinací pro letní i zimní sporty a přírodu. Klima v Interlakenu je mírné, s mírnými zimami a teplými lety.

Letním měsícům, od června do srpna, je průměrná teplota okolo 20 stupňů Celsia a obloha bývá polojasná. Od července do srpna může být v horách výrazně chladněji, takže je třeba být připraven na změny počasí. Letním měsícům také obvykle přinášejí občasnou bouřku, což může způsobit problémy sportovním aktivitám, jako jsou rafoturistika, horská cyklistika a turistika.

Zimním měsícům, od listopadu do března, může být teplota pod bodem mrazu a špatné počasí může způsobit omezení některých aktivit. Nicméně, Interlaken je obvykle pokryt sněhem a lyžařské v podobně jsou otevřeny pro sezónu. Průměrná teplota v zimě je okolo 0 stupňů.

Celkově lze říci, že počasí v Interlakenu je dobré pro turisty, kteří hledají podnebí s mírným chladem během roku. Interlaken nabízí širokou škálu sportovních aktivit, včetně turistiky, horolezectví, paraglidingu a lyžování, takže byste neměli mít problém najít něco, co vám bude vyhovovat v závislosti na počasí. Buďte ale opatrní - špatné počasí vás může nutit změnit svůj plán a způsobit nepříjemnosti během vaší dovolené.


Ubytování Švýcarsko Interlaken


Interlaken leží v srdci čisté a idylické krajiny Švýcarska, kde najdete nádherná jezera, úchvatné hory a mnoho atrakcí pro turisty. Neexistuje lepší způsob, jak prozkoumat krásy tohoto regionu, než se zde ubytovat.

Pokud hledáte ubytování v Interlakenu, máte na výběr z mnoha možností – od luxusních hotelů až po malé penziony. Vše závisí na vašem rozpočtu a preferencích.

Pokud byste si přáli oslnivý pobyt bez obav o peníze, doporučuji jeden z nejlepších hotelů v Interlakenu – Victoria-Jungfrau Grand Hotel & Spa. Tento luxusní hotel nabízí svým hostům neuvěřitelné služby, jako jsou bazény, sauny, wellness a mnoho dalšího. Navíc se můžete těšit na krásný výhled na Alpy a okolní jezera.

Pro návštěvníky, kteří mají omezenější rozpočet, mohu doporučit některé z menších hotelů, jako je Hotel Bahnhof Interlaken nebo Hotel Derby. Tyto hotely nabízejí vysoce kvalitní služby a příjemné pokoje za přijatelné ceny.

Pokud hledáte ubytování s větším množstvím pokojů, vhodnou možností může být vrcholový hotel Interlaken. Tento hotel má mnoho pokojů, kde se hosté mohou ubytovat se svými rodinami nebo přáteli.

Další možností může být pronájem apartmánu nebo chatky. Mnoho z nich je situováno v krásné přírodě a nabízí krásný výhled na okolní krajiny. Tímto způsobem se můžete ubytovat v místě s větší soukromí a klidem.

V neposlední řadě, pokud máte rádi jednoduchost a chcete si užít krásy přírody, můžete si zarezervovat kemp s vaším vlastním stanem. Existuje mnoho kempů v celém Interlakenu, takže si můžete vybrat místo, které vám nejvíce vyhovuje.

Bez ohledu na to, jaký typ ubytování v Interlakenu si zvolíte, určité je, že se setkáte s úžasnou službou a okouzlujícími výhledy na Alpy a okolní jezera. Jedině tak můžete opravdu prozkoumat a zažít krásy tohoto úchvatného koutu Švýcarska.


Nejčastější dotazy a odpovědi Švýcarsko Interlaken


Dotaz: Jak se dostat do Interlakenu?
Odpověď: Nejlepší způsob je letadlem do Curychu a poté vlakem do Interlakenu. Alternativně můžete dojet autobusem nebo autem přes některou z okolních zemí.

Dotaz: Jaké jsou nejoblíbenější turistické atrakce v Interlakenu?
Odpověď: Mezi nejoblíbenější patří návštěva hor Jungfrau, Schilthorn a Harder Kulm, procházka podél jezer Thunersee a Brienzersee, rafting na řece Lütschine a paragliding v okolí.

Dotaz: Jaká je nejlepší doba na návštěvu Interlakenu?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu je od června do září, kdy jsou teploty příjemné a je možné využít všech turistických atrakcí. V zimě je také možné navštívit Interlaken, hlavně pro lyžování a snowboarding.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší ubytování možnosti v Interlakenu?
Odpověď: Interlaken nabízí širokou škálu ubytování, od luxusních hotelů až po levné hostely. Mezi nejlepší patří Victoria-Jungfrau Grand Hotel & Spa, Hotel Bellevue, Backpackers Villa Sonnenhof a Youth Hostel Interlaken.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší restaurace v Interlakenu?
Odpověď: Mezi nejlepší restaurace v Interlakenu patří Restaurant Krone, Restaurant Spycher, Restaurant Bären a Restaurant Schuh. Nabízejí širokou nabídku místních specialit a mezinárodní kuchyně.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky