Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Srbsko Bělehrad

Dovolená Srbsko Bělehrad


Srbí jsou hrdí lidé se silnou kulturou a historií, takže pokud se rozhodnete jet na dovolenou do Srbska, Bělehrad by neměl chybět na vašem seznamu. Bělehrad, hlavní město Srbska, je velké a rušné město, ale má také mnoho kulturních a historických památek a příjemných míst k návštěvě.

První věcí, kterou byste měli udělat, je projít se po Kalemegdanu - opevněném hradu a parku, který leží na soutoku řeky Dunaj a Sáva. Odtud máte krásný výhled na řeky a město. Když projdete vnitřním hradem, uvidíte několik malých muzeí, jako je Muzeum velkého válečného vítězství a Muzeum města Bělehradu. Také stojí za návštěvu Kostel svatého Sávy, největší pravoslavný kostel na Balkáně a symbol Srbska.

Další zajímavé místo k návštěvě je Skadarlija - stará čtvrť plná umělců, restaurací a kaváren. Zde můžete ochutnat tradiční srbskou kuchyni, vypít lahodnou kávu a poslechnout si živou hudbu. Rozhodně se zde nebudete nudit.

Pokud máte rádi umění a kulturu, navštivte Muzeum Nikoly Tesly, srbského vynálezce, nebo Muzeum moderního umění v Bělehradě. Pokud se chcete vydat na nákupy, zastavte se na Knez Mihailově, hlavní obchodní ulici v centru města.

A co sportovní fanoušci? Kromě toho, že Srbsko je známé díky svému úspěchu v basketbalu, můžete také vidět některé skvělé fotbalové a volejbalové zápasy. Nezapomeňte také navštívit Terazije, proslavené sportovním životem města, nebo se vydat na lodní jízdu po řece Dunaj.

Ať už se rozhodnete k jakékoliv aktivitě, Bělehrad nabízí něco pro každého. Takže když plánujete svou dovolenou v Srbsku, nezapomeňte navštívit Bělehrad a užít si plnou spoustu zábavy a památek.


Nejčastější dotazy a odpovědi Srbsko Bělehrad


O: Jaká je měna v Srbsku?
V: Měna v Srbsku je srbský dinár (RSD).

O: Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Bělehradu?
V: Nejlepší způsob, jak se dostat do Bělehradu, závisí na místě, odkud se chcete dostat. Lze využít leteckou, autobusovou nebo vlakovou dopravu.

O: Musím mít vízum, abych navštívil/a Srbsko?
V: To závisí na vaší zemi původu. Některé země mají se Srbskem uzavřenou dohodu o bezvízovém styku, zatímco jiné země potřebují vízum. Doporučujeme zkontaktovat srbské velvyslanectví v vaší zemi nebo navštívit oficiální web srbského ministerstva zahraničních věcí pro více informací.

O: Co musím vidět v Bělehradu?
V: Bělehrad nabízí řadu zajímavých míst k návštěvě, jako je Kalemegdan, Chrám svatého Sávy, Národní muzeum Srbska, ulice Knez Mihailova a mnoho dalších.

O: Jaké jsou tradiční srbské pokrmy?
V: Mezi tradiční srbské pokrmy patří různé druhy pečiva, jako je pita, pljeskavica (srbská verze hamburgeru), různé druhy klobás a salátů a samozřejmě také různé druhy masových jídel.

O: Kde bych se měl/a ubytovat v Bělehradu?
V: V Bělehradu najdete řadu možností ubytování, v závislosti na vašich potřebách a cenovém rozpočtu. Můžete si vybrat z luxusních hotelů, pensionů, apartmánů nebo hostele. Důležité je také zvážit polohu a bezpečnost oblasti.

O: Jaké jsou nejlepší časy na návštěvu Bělehradu?
V: Nejlepšími časy na návštěvu Bělehradu jsou jaro a podzim, kdy jsou teploty příjemné a méně turistů. V létě se může stát, že budou teploty velmi vysoké a mnoho lidí se vydá na dovolenou.

O: Jaké jsou tradiční srbské festivaly a oslavy?
V: Mezi tradiční srbské festivaly a oslavy patří například Bělehradský mezinárodní filmový festival, Bělehradský srbský prázdninový festival, Karneval v Novém Sadu, Bělehradský jazzový festival, Sretenje a mnoho dalších.


Letenka Srbsko Bělehrad


Srbsko, země z východní Evropy, je stále méně známou turistickou destinací. Avšak město Bělehrad není nic menšího než kosmopolitní a živé. Pokud se chystáte navštívit toto město, jednoduchým způsobem, jak se tam dostat, je prostřednictvím letenek.

Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí lety z různých destinací do Bělehradu. Z českých letišť může cestující zvolit lety od společností Air Serbia a Czech Airlines. Let Air Serbia z Prahy do Bělehradu trvá zhruba 1 hodinu a 40 minut, zatímco lety Czech Airlines trvají déle a zahrnují přestup.

Cena letenek do Bělehradu se liší podle sezóny. V období od května do srpna jsou letenky dražší, včetně letu Air Serbia. Ceny letenek závisí také na tom, jak brzy se let rezervuje. Nejlepší způsob, jak najít nejnižší ceny letenek, je přihlásit se k odběru newsletterů leteckých společností, sledovat slevy na internetu a porovnat ceny více letových společností.

V Bělehradu je mnoho míst, které si lze prohlédnout. Nejznámější památkou je Kalemegdanská pevnost, která se nachází na kopci nad řekou Dunaj. Nachází se zde mnoho vojenských muzeí a kavárny s výhledem na řeku. Pro milovníky umění je zde muzeum jugoslávského umění, které vystavuje díla srbských a jugoslávských umělců. Město také nabízí večerní zábavu v podobě mnoha barů a klubů.

V Bělehradu se také konají různé kulturní události, jako jsou filmové festivaly a koncerty. Nejbližší festival filmu se koná na přelomu února a března, během kterého se promítá mnoho domácích a zahraničních filmů.

Srbsko je také známé svým jídlem, zejména grilovaným masem a proslulým srbským sýrem kajmakem, který se podává k chlebu. V místních restauracích si můžete vychutnat tradiční jídlo s milým personálem.

Pokud hledáte turistickou destinaci, kde uvidíte něco nového a odlišného, město Bělehrad v Srbsku může být to pravé místo pro vás. A s leteckými spojeními do tohoto města se můžete dostat sem snadno a rychle.


Počasí Srbsko Bělehrad


Srbsko je jednou z největších zemí Balkánského poloostrova a nabízí krásné horské krajiny, ale i mnoho historických památek. Největším a také hlavním městem je Bělehrad. Počasí v této oblasti se v průběhu roku mění, ale stále je zde vysoká teplota a dostatek slunce.

Jaro a podzim jsou mírné a příjemné a teploty se pohybují mezi 10 a 20 stupni Celsia. Koncem dubna a v květnu jsou v oblasti Bělehradu často vyhlášeny vysoké teploty kolem 25 ° C, ale v noci neklesají pod 10 ° C. V létě se teploty mohou vyšplhat až k 40 ° C a je také hodně dusno. Jedná se o nejteplejší a suché období a může být obtížné zvládat horké dny. Důležité je trávit volný čas v bezpečných podmínkách a správně dodržovat pitný režim. Srbsko má také řeky a jezera, které v horkých dnech nabízejí příjemné osvěžení.

Zimy jsou chladné a deštivé a dny jsou poměrně krátké. Na začátku prosince teploty klesají k 0 ° C a v lednu až -10 ° C, což není pro návštěvníky z teplejších zemí úplně příjemné. Srbsko nemá příliš mnoho lyžařských středisek a sněhu v oblasti Bělehradu je velmi málo. Lyžaři musí zajet do hor a oblasti jako je Kopaonik nebo Zlatibor, kde je často dostatek sněhu a lyžařské možnosti jsou velmi dobré.

Celkově vzato, Srbsko a Bělehrad by měly být navštíveny v období jara a podzimu, kdy teploty jsou vhodné a destinace nabízí mnoho krásných aktivit a památek k prozkoumání. Pokud se plánuje návštěva v létě, je důležité být připraven na extrémní horko a jednat opatrně, aby nedošlo k dehydrataci nebo přehřátí organismu. V zimě se lyžařská sezóna může posunout až do března a v horách je možné si užít radost z lyžování, turistiky a průzkumu krásné zimní krajiny.


Ubytování Srbsko Bělehrad


Pokud si plánujete cestu do Srbska a do jeho hlavního města Bělehradu, určitě se budete zajímat o ubytování. V této oblasti je mnoho možností, které lze přizpůsobit jak vašemu rozpočtu, tak požadavkům na komfort a umístění.

V Bělehradě najdete vše od hotelů řetězců jako jsou Hilton, Hyatt nebo Mariott až po menší ubytování v malých penzionech a apartmánech pro turisty. Většina ubytování se nachází v centru města, takže budete mít snadný přístup k hlavním turistickým atrakcím a proslulým nočním podnikům.

Pokud si přejete moderní ubytování s vysokými standardy, soukromou sauna a vířivkou, užijte si nadčasový styl a čirá zlatá šance Broad Street Apartments. Nachází se uprostřed zábavní čtvrti Skadarlija a nabízí návštěvníkům pohodlné pokoje, luxusní vybavení a neopakovatelnou atmosféru.

Další dobrou volbou mohou být apartmány City Code Exclusive. Tento ubytování je ideální pro ty, kteří hledají praktické a flexibilní ubytování během svého pobytu v Bělehradě. Nachází se v blízkosti oblíbených turistických atrakcí, jako například chrámu Svatého Sávy, a nabízí prostorné pokoje, kompletně vybavené kuchyně a plně klimatizovaný interiér.

Pro turisty s menším rozpočtem může být ideální volbou hotel Slavija Lux. Revel apart from its simple yet modern design, the hotel is also located in the city center and offers high quality services.

Kromě těchto možností můžete najít i další ubytování jako jsou guest house nebo penziony. Tyto typy ubytování nabízejí často menší rozpočet s uspokojivým komfortem a mohou být ideální pro ty, kteří hledají přátelský a rodinný styl ubytování.

Co je ale nejdůležitější, je samozřejmě to, abyste si vybrali ubytování, které bude vyhovovat vašim potřebám a požadavkům. Ať už hledáte luxusní hotel, pohodlné apartmány nebo příjemné penziony, v Bělehradě si určitě najdete to nejlepší ubytování pro vaše potřeby.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky