Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Saúdská Arábie Al Ahsa Oasis

Dovolená Saúdská Arábie Al Ahsa Oasis


Dovolená ve Saúdské Arábii Al Ahsa Oasis je jednou z nejvíce zajímavých a kulturně bohatých dovolených pro návštěvníky tohoto ohromujícího království.

Al Ahsa je jedním z největších oáz na světě, která se nachází východně od Saúdské Arábie. Tato oáza je známa pro svůj obrovský podzemní systém kanálů, který se nazývá Qanat, který dodává vodu pro mnoho zemědělských oblastí v této oblasti.

Pro návštěvníky, kteří touží po historii a kultuře, Al Ahsa nabízí mnoho památek a historických památek prozkoumat. Archeologické naleziště Al-Qarah je jedním z nejvýznamnějších archeologických míst v oblasti a nabízí návštěvníkům jedinečný pohled na historickou strukturu a kulturu této oblasti.

Jedna z nejvíce kultovních památek v Al Ahsa je Al-Qubba Palace, který se nachází ve městě Hofuf a byl postaven v roce 1927. Tento palác byl dávným sídlem královské rodiny Al-Saud a dodnes si zachovává svůj historický vzhled.

Pro milovníky přírody je oáza Al Ahsa velkým rajským rájem. Návštěvníci mohou prozkoumat krásu oázy až na konec a pak si užít odpoledne se relaxací v jedné z mnoha termálních lázní v této oblasti.

Al Ahsa je také známá pro své tradiční a zemědělské trhy, kde je možné ochutnat místní jídlo, nakoupit suvenýry a prožít atmosféru místní kultury.

Celkově je Al Ahsa Oasis ideálním místem pro návštěvníky, kteří touží po kombinaci historie, kultury a krásné přírody. Tuto oblast je nutné navštívit, aby si návštěvníci mohli uvědomit skutečnou krásu Saúdské Arábie.


Počasí Saúdská Arábie Al Ahsa Oasis


Saúdská Arábie je země s extrémním podnebím, kde teplota může být až 50 stupňů Celsia. V oblasti Al Ahsa Oasis, která se nachází východně od Rijádu, jsou však podmínky poněkud příznivější.

Al Ahsa Oasis se nachází v údolí Wadi Al Dawasir, které je známé svými oázami, zeleňou a zjizvenou krajinou. Oblast se vyznačuje extrémními teplotami, které mohou v letním období dosahovat až k 45 stupňům Celsia, zatímco v zimě teploty klesají na příjemnější 20 stupňů Celsia.

V oblasti Al Ahsa Oasis můžeme pozorovat přibližně tři různé fáze počasí. V letních měsících se zde vyskytuje horké a suché podnebí, kdy se teploty mohou vyšplhat až na 45 stupňů Celsia. V zimě je počasí mírné a příjemné a teploty se pohybují kolem 20 stupňů Celsia, což je ideální podnebí pro zemědělství. V období jara a podzimu se zde může objevit několik deštivých dnů a teplota se pohybuje mezi 25 a 35 stupni Celsia.

Al Ahsa Oasis je však známá i pro svou extrémní vlhkost. V letních měsících se zde může vyskytnout velké množství prachu a písku, což se nazývá "hamsin". Tyto vysoké koncentrace prachu mohou být zdraví nebezpečné a způsobovat dechové potíže.

Zatímco podnebí v Al Ahsa Oasis může být extrémní, lidé zde mají mnoho strategií, jak se s ním vypořádat. Oázové zahrady, jímky, nebo vysoké stíny za účelem ochrany před sluncem jsou v této oblasti velmi běžné.

Celkově lze říct, že klima Al Ahsa Oasis je charakterizováno jako horké a suché v letních měsících, ale poměrně mírné v zimě. Vzhledem ke své poloze a geografii má tato oblast svá specifika, ale snaží se s nimi co nejlépe vypořádat.


Ubytování Saúdská Arábie Al Ahsa Oasis


Saúdská Arábie je země známá pro své bohatství, luxus a krásu. V Saúdské Arábii se nachází řada krásných míst, které stojí za návštěvu, včetně Al Ahsa Oasis. Ať už jste v této oblasti kvůli práci nebo výletu, můžete se těšit na nezapomenutelný pobyt. Nabízí se zde mnoho možností ubytování, včetně luxusních a cenově dostupných možností.

Al Ahsa Oasis se nachází východně od Rijádu a je největší oázou na světě. Je to krásné místo, které přináší klid a ticho. Můžete se tady projít a prohlédnout si krásné zahrady s palmami, nádherné fontány a historické památky.

Jednou z nejlepších možností pro ubytování v této oblasti je bezesporu InterContinental Al Ahsa. Tento hotel nabízí luxusní ubytování, které splní i ty nejnáročnější požadavky. Pokoje nabízejí moderní zařízení a jsou velmi prostorné. Kromě toho vám hotel nabízí vynikající služby a můžete si tak užít maximální pohodlí.

Další možností je Oasis Hotel Al Hofuf. Tento hotel vám nabídne základní a velmi pohodlné ubytování s výhodnou cenou. Pokoje jsou čisté, prostorné a jsou vybaveny základním nábytkem. Hotel také nabízí snídaňový bufet a restauraci, což je velké plus pro ty, kteří chtějí strávit co nejméně času hledáním jídla.

Další možností z oblasti jsou rodinné penziony. Tyto penziony nabízejí výborny poměr ceny a kvality. Pokoje jsou prostorné a čisté a majitelé vám nabídnou neoblomnou pohostinnost a usilují o vaše pohodlí. Pokud hledáte základní, klidné, čisté a cenově dostupné ubytování, může být pobyt v rodinném penzionu pro vás tou nejlepší volbou.

Al Ahsa Oasis je zcela jistě jedním z nejkrásnějších území, které Saúdská Arábie nabízí. Pokud se sem chystáte, měli byste vybírat ubytování podle svých potřeb a požadavků. Bez ohledu na to, zda hledáte luxusní ubytování nebo jen základní možnost pro přespání, v této oblasti najdete to nejlepší pro váš pobyt.


Letenka Saúdská Arábie Al Ahsa Oasis


Svět je plný fascinujících míst a mezi nimi se nachází i krásné Al Ahsa Oasis v Saúdské Arábii. Tento unikátní přírodní park je považován za jedno z největších a nejstarších oáz na světě. Nedaleko města Hofuf se rozprostírá na více než 8 tisících hektarech a patří pod ochranu světového dědictví UNESCO.

Oáza Al Ahsa je naplněna palmovými háji, olivovými zahradami, fíkovníky, citrusovými sadami a mnoha dalšími druhy rostlin, které v této oblasti rostou. Turisté si mohou užít procházky po krásném parku, kde se nabízejí ty nejkrásnější výhledy na okolí. Navštívit můžete také zdejší muzeum nebo se projet na velbloudovi po poušti.

Pro fanoušky přírodního světa je Al Ahsa Oasis opravdový ráj. Ale nejen to. Nedaleko se nacházejí i další místa, která stojí za návštěvu. Mezi ně patří například starobylé hrobky z doby kamenné a mnoho dalších zajímavých míst.

Pokud plánujete návštěvu Al Ahsa Oasis, nezapomeňte si zajistit letenku do Saúdské Arábie. Na trhu se najde mnoho společností, které nabízejí lety z České republiky do Saúdské Arábie. Pokud se rozhodnete pro Al Ahsa, doporučujeme využít přímý let z Prahy, který nabízí například společnost Emirates. Přímý let je sice dražší, ale uspoříte si tím hodně času a budete moci co nejdříve začít zkoumat krásy oázy Al Ahsa.

Pamatujte, že do Saúdské Arábie se vstupuje na vízum, takže si nezapomeňte předem zajistit vstupní povolení. Při pobytu v zemi respektujte místní zvyky a tradice a nezapomeňte si s sebou vzít vhodné oblečení, které bude kryté ramena a kolena.

Al Ahsa Oasis je unikátním kouskem přírodní krásy a stojí za to, aby jste si na něj udělali více času při své cestě do Saúdské Arábie. Dejte si dobrý pozor na své zdraví a snažte se užít si to co nejvíce. Krása této oázy vás rozhodně nezklame a uspokojí vaše touhy po dobrodružství a objevování nových míst a kultur.


Nejčastější dotazy a odpovědi Saúdská Arábie Al Ahsa Oasis


1. Jaký je nejlepší čas návštěvy Al Ahsa Oasis?

Nejlepší čas k návštěvě je mezi říjnem a dubnem, kdy jsou teploty příjemné a deštivé období již skončilo.

2. Jaký je vstupné do Al Ahsa Oasis?

Vstup do Al Ahsa Oasis je zdarma.

3. Jak dlouho trvá prohlídka Al Ahsa Oasis?

Prohlídka Al Ahsa Oasis může trvat několik hodin až celý den, v závislosti na zájmu návštěvníka a počtu atrakcí, které se rozhodne navštívit.

4. Můžu tam najít ubytování?

Ano, v Al Ahsa Oasis jsou k dispozici různé hotely a ubytovací zařízení pro turisty.

5. Co si mám vzít s sebou na návštěvu Al Ahsa Oasis?

Je vhodné vzít si s sebou pohodlné oblečení, pokrývku hlavy na ochranu před sluncem, ochranné krémy proti slunci a dostatek vody a občerstvení.

6. Jaké aktivity lze dělat v Al Ahsa Oasis?

V Al Ahsa Oasis můžete navštívit různé historické a kulturní památky, projít se zámeckými zahradami, vyzkoušet si tradiční arabskou kuchyni, vyzkoušet si tradiční řemesla a zúčastnit se různých kulturních akcí.

7. Můžu tam platit kartou?

Ano, platební karty jsou v Al Ahsa Oasis běžně přijímány v obchodech a restauracích.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky