Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Řecko Kefalonie Lourdata

Dovolená Řecko Kefalonie Lourdata


Kefalonie je ostrov nacházející se v Jónském moři a patří k nejkrásnějším ostrovům Řecka. Lourdata, ležící 20 km od hlavního města Argostoli, je ideální destinací pro ty, kteří hledají klidnou dovolenou stranou od turistických davů.

Co vás čeká na dovolené v Lourdatě

Pláže

Hlavní atrakcí Lourdaty jsou krásné pláže. Pláž Lourdas je asi největší a nejznámější v této oblasti, však to neznamená, že by byla přeplněná. Pokud hledáte klidnější pláž, můžete vyrazit směrem na Trapezaki nebo St. Thomas. Montaž zdejších plážíje modře tyrkysová voda, jemný písek a úžasné scenérie připomínající karibské ostrovy.

Jídlo

Pokud máte rádi dobré jídlo, určitě si v Lourdatě přijdete na své. Zdejší kuchyně je založená na čerstvých místních surovinách. Můžete ochutnat tradiční řecké speciality, jako jsou gyros, chaloumi sýr nebo lámají se pory. Pokud máte chuť na něco sladkého, vyzkoušejte domácí dezerty, jako jsou baklava nebo rab mít.

Aktivity

Pokud na dovolené nechcete jen ležet na pláži, nabízí se v Lourdatě několik turistických atrakcí. Procházka v okolí vesnice nabízí krásné výhledy na okolní kopce, olivové háje a vinice. Odvážnější turisté si mohou zapůjčit kolo a projet se po okolí. Při procházce kolem vesnice můžete pozorovat farmáře na pastvinách a sklizeň vinné révy.

Kde se ubytovat

Pro ty, kteří chtějí být blízko pláže a mít na dosah všechny zdejší restaurace a bary, Lourdata Beach Hotel je ideální volbou. Pro ty, kteří potřebují více soukromí a prostoru, nabízí se privatizovaná vila s vlastním bazénem.

Výlety

Na Kefalonii si jednoduše najdete výlety, které stojí za to. Jedním z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí jsou Melissani jezero a Drogarati jeskyně. V obou místech jsou úchvatné přírodní scenérie a impozantní kulisy pro návštěvu.

Krátké shrnutí

Lourdata je ideálním místem pro nezapomenutelnou dovolenou pro ty, kteří chtějí užít si klidné prostředí, jednoduchou kuchyni a krásné pláže. Pokud chcete zažít něco navíc, můžete se vydat na výlety do okolí, kde na vás čekají přírodní scenérie jako byste byli na jiném světě. V Kefalonii si můžete užít klidnou dovolenou s nádhernými plážemi, vynikající kuchyní a atmosférou, která vás okouzlí.


Letenka Řecko Kefalonie Lourdata


Letenka na řecký ostrov Kefalonie do obce Lourdata je jednou z nejlepších volb pro ty, kteří touží po dovolené plné slunce, pláže a jasného moře. Tento ostrov, který patří do skupiny Jónských ostrovů, je perfektním místem pro odpočinek, relaxaci a zároveň prozkoumání řecké kultury a historie.

Letecké spojení je nejrychlejší a zároveň nejpohodlnější způsob, jak se dostat na Kefalonii. Letiště se nachází v Argostolimu, který je jedním z hlavních měst ostrova. Zde lze zakoupit i pronájem auta nebo jiné dopravní prostředky, aby bylo možné se snadno a rychle dostat do Lourdaty.

Lourdata je malebná obec ležící na jihozápadě ostrova a nabízí překrásné pláže s čistým mořem. Kromě pláží zde lze navštívit i tradiční řecké taverny a podniky s obchody nabízejícími místní produkty. Navštívíte-li Lourdatu v létě, můžete zažít tradiční řecké oslavy a slavnosti.

Kefalonie má spoustu zajímavých míst k návštěvě. Jedinou nevýhodou je, že se většina turistů soustředí v jihovýchodní části a tak se tato část ostrova může jevit dost přeplněná. Proto se vyplácí jet na místa, která nejsou tak obvyklé pro turisty. Mezi tato místa patří především krásný národní park Mount Ainos, který nabízí různé turistické trasy a výhledy na okolí.

Další zajímavé místo, které stojí za návštěvu, je klášter Agios Gerasimos nacházející se u vesnice Valsamata. Tento klášter je cílem mnoha poutníků z celé Řecka a nabízí možnost nahlédnout do života mnichů.

Celkově lze říci, že Kefalonie a zejména obec Lourdata jsou jedním z nejlepších míst pro dovolenou na řeckých ostrovech. Letenky na tento ostrov jsou k dispozici po celý rok, ale doporučuje se cestovat v období od května do září, kdy jsou počasí a klima optimální pro plážovou dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Kefalonie Lourdata


Dotazy a odpovědi o Kefalonii Lourdata na Řeckém ostrově:

1) Jaká je nejlepší doba na návštěvu Kefalonii Lourdata?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Kefalonii Lourdata je od května do září, kdy je nejlepší počasí a teploty jsou příjemné.

2) Jaké jsou oblíbené pláže v Kefalonii Lourdata?
Odpověď: Oblíbené pláže v Kefalonii Lourdata jsou Lourdas Beach, Trapezaki Beach, Kanali Beach, a Pessada Beach.

3) Jaké jsou turistické atrakce v blízkosti Kefalonii Lourdata?
Odpověď: Turistické atrakce v blízkosti Kefalonii Lourdata jsou venkovské osady Sepentina a Klimatsia, hrobka Agios Gerasimos a klášter St.Gerasimos.

4) Kde se nachází nejbližší letiště a jak se tam dostanu?
Odpověď: Nejbližší letiště je letiště Kefalonia (EFL), které se nachází asi 8 km od Lourdady. Můžete použít taxi nebo vypůjčit auto, aby se dostali od letiště do Lourdady.

5) Jaké jsou nejlepší hotely v Kefalonii Lourdata?
Odpověď: Nejlepší hotely v Kefalonii Lourdata jsou Petani Bay Hotel, Apostolata Island Resort and Spa a Astra Village Hotel & Spa.


Počasí Řecko Kefalonie Lourdata


Pokud hledáte místo k relaxaci a užívání si krásného počasí, Řecko a konkrétně ostrov Kefalonie by mohly být tou správnou volbou. Jedno z oblíbených míst na ostrově je Lourdata, které se nachází v jižní části ostrova a nabízí nádherné pláže, restaurace a příjemné ubytování.

Pokud jste plánovali navštívit Lourdatu, nemusíte se bát o počasí. Region má středomořské klima, což znamená, že jsou zde horká léta a mírné zimy. Průměrná teplota v létě se pohybuje mezi 26 a 30 stupni Celsia, takže můžete očekávat slunečné dny a teplé noci. V červenci a srpnu může být občas trochu dusno, ale díky blízkosti moře a osvěžujícím vodám na pláži si můžete snadno udržet svůj odpočinek.

Pokud jde o zimní období, teploty se pohybují kolem 10 stupňů Celsia s občasným deštěm. Ale to neznamená, že v Řecku a Lourdatě není co dělat v této době. Ti, kdo jsou ochotni věnovat se větší turistické aktivitě, mohou vyrážet na procházky a výlety po ostrově, objevovat vnitrozemí, horu Ainos a malebná města, jako je Argostoli nebo Fiskardo. Navíc, i když neplánujete plavby nebo koupání v moři, stále můžete užívat si krásné scenérie a klidnou atmosféru.

Pro ty, kdo hledají nejlepší období na návštěvu, doporučujeme cestu v červnu nebo září. Počasí je stále teplé, ale ne tak horké jako v létě. I tak si ale nezapomeňte vzít sebou dostatek ochrany proti slunci a kopírovat své slunečné brýle.

Pokud tedy plánujete cestu do Řecka a konkrétně na ostrov Kefalonie a do města Lourdaty, můžete se těšit na slunečné dny, teplé noci a krásné scenérie. Ať už se jedná o léto nebo zimní sezonu, bude to skvělá volba pro trávení dovolené a užití si přírodních krás tohoto místa.


Ubytování Řecko Kefalonie Lourdata


Řecko je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací ve Středomoří a ostrov Kefalonie je pro mnoho lidí jedním z těch nejoblíbenějších ostrovů. Kefalonie je druhým největším ostrovem v Jónském moři a nabízí úchvatné pláže, krásné scenérie a bohatou historii. Když hledáte ubytování na ostrově Kefalonie, Lourdata je jedním z nejlepších míst, kde se můžete ubytovat.

Lourdata se nachází na jihovýchodním pobřeží ostrova a je jedním z nejkrásnějších a nejklidnějších míst na Kefalonii. Toto malebné pobřežní městečko nabízí nádherné pohledy na Jónské moře a má spoustu skvělých pláží, což je ideální pro ty, kteří hledají klid a pohodu během dovolené.

Když hledáte ubytování v Lourdate, budete mít na výběr z mnoha různých možností. Můžete si vybrat mezi různými hotely a apartmány, které se nacházejí v blízkosti pláže i v klidnějších oblastech. Hotely a apartmány v Lourdate jsou vybaveny moderními zařízeními a jsou ideální pro různé typy turistů.

Pokud hledáte ubytování v tiché a klidné oblasti, můžete si vybrat z mnoha cenově dostupných apartmánů v Lourdate. Tyto apartmány jsou standardně vybaveny kuchyňskými zařízeními a klimatizací, což z nich dělá ideální místo pro rodinnou dovolenou. Apartmány jsou obklopeny krásnou krajinou a nabízejí nezapomenutelné výhledy na Jónské moře.

Pokud hledáte luxusnější ubytování, můžete se ubytovat v některém z hotelů v Lourdate. Tyto hotely se nacházejí v krásných lokalitách s výhledem na Jónské moře a nabízejí moderní zařízení a širokou škálu služeb. Tyto hotely jsou skvělé pro ty, kteří hledají pohodlí a luxus.

Celkově řečeno, Lourdata je skvělým místem pro ty, kteří hledají klidnou a krásnou dovolenou na ostrově Kefalonie. Ať již hledáte cenově dostupné apartmány nebo luxusní hotely, v Lourdate najdete to, co hledáte. Užijte si nádherné pláže, úchvatné scenérie a uvolněnou atmosféru Lourdate v tomto krásném místě na ostrově Kefalonie.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky