Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Portugalsko Coimbra

Dovolená Portugalsko Coimbra


Pokud hledáte místo pro letní dovolenou, které nabízí nejen krásné pláže, ale také kulturní a historické památky, pak byste měli zvážit Portugalsko a konkrétně město Coimbra. Leží v centru země a je považováno za kulturní a historickou metropoli. Pokud zvažujete návštěvu tohoto města, určitě si přečtěte následující článek, který vám poskytne několik důvodů, proč se sem vydat.

1. Univerzita

Coimbra je známá především pro svou univerzitu, která byla založena již v roce 1290 a je tak nejstarší univerzitou v Portugalsku. Svému věhlasu se univerzita těší nejen díky své dlouhé historii, ale také díky svému architektonickému stylu. Většina budov, ve kterých se vyučuje, jsou postavené v barokním stylu a tvoří působivý celek. Univerzita také pořádá řadu kulturních akcí a festivalů, takže se nemusíte bát, že by vás nudila.

2. Katedrála Sé Velha

Jednou z nejvýznamnějších památek v Coimbře je katedrála Sé Velha. Její stavba začala v roce 1162 a trvala více než 100 let. Katedrála je postavena v románském a gotickém stylu a nabízí návštěvníkům impozantní pohled. V katedrále se také nachází řada hrobek, které patří významným portugalským králům a osobnostem.

3. Mosteiro de Santa Clara-a-Velha

Mosteiro de Santa Clara-a-Velha je klášter, který byl založen v roce 1283 a sloužil jako první sídlo františkánských řádů v Portugalsku. Klášter sice ztratil svou funkci po zničující povodni v roce 1677, ale v roce 2009 byl zrestaurován a slouží nyní jako kulturní středisko a muzeum. Navštívíte-li toto místo, můžete se těšit na fascinující prohlídku, která vám ukáže, jak žili františkáni v minulosti a jak vypadala povodeň, která změnila osud kláštera.

4. Muzeum Machado de Castro

Pokud máte rádi umění, neměli byste minout návštěvu Muzea Machado de Castro. Nachází se v bývalém benediktinském klášteře, který byl postaven v 12. století a nabízí návštěvníkům velmi působivou sbírku soch, římských mozaik a dalších předmětů uměleckého významu. Mezi nejvýznamnější exponáty patří tzv. Vladislavova místnost, která sloužila jako soukromý obývací pokoj českého krále Vladislava II. v 12. století.

5. Pláže

A konečně, nemůžeme zapomenout na to, že Coimbra se nachází v blízkosti pláží Atlantického oceánu. To znamená, že pokud máte dost kulturních památek a chcete se osvěžit, můžete vyrazit na pláž a užívat si slunce a mořské vlny. Mezi nejoblíbenější pláže patří Buarcos a Figueira da Foz.

Coimbra patří mezi nejkrásnější města v Portugalsku a nabízí návštěvníkům řadu zajímavých památek a míst, které byste neměli minout. Pokud hledáte dovolenou, která kombinuje kulturní zážitky a odpočinek u moře, pak je toto místo pro vás tou správnou volbou.


Ubytování Portugalsko Coimbra


Portugalské město Coimbra, nacházející se v centrální části země, je krásným a historicky bohatým místem, kde se mísí tradiční portugalská architektura a moderní kultura. Pokud plánujete navštívit toto město, zajímají vás určitě i informace o ubytování.

Coimbra nabízí širokou škálu ubytování pro návštěvníky různých potřeb a rozpočtů. Pokud hledáte vysokou kvalitu ubytování, můžete zvolit některý z luxusních hotelů, které najdete v centru města. Mezi nejlepší patří například Hotel Astória, který se nachází nedaleko hlavního náměstí, nebo Hotel Vila Galé Coimbra, který má vynikající polohu přímo na břehu řeky Mondego.

Pokud hledáte ubytování s nižšími náklady, můžete se ubytovat v některém z mnoha hostelů v městě. Hostel Serenata, který se nachází v srdci historického centra, nabízí ideální ubytování pro mladé cestovatele, kteří chtějí strávit noc v bezpečném a čistém prostředí.

Je-li vaším cílem užít si co nejvíce atmosféry města, doporučujeme zvolit ubytování v historické části města. V této oblasti najdete mnoho starobylých budov a památek, jako je například katedrála Sé Velha, nebo krásný Kostel Svatého Kříže. Ubytování v historické části města vám umožní prohlédnout si tuto krásu bez nutnosti cestovat daleko.

Pokud jste fanoušky přírody, můžete zvolit ubytování mimo centrum města. Blízké kopce zajišťují krásné výhledy a ideální podmínky pro různé outdoorové aktivity, jako jsou procházky a jízdy na horských kolech. Mnoho z okrajových ubytování je navíc mnohem klidnější, což může být pro návštěvníky, kteří chtějí odpočinout, skvělá volba.

Celkově lze říci, že Coimbra nabízí široké spektrum hotelů, hostels, penzionů a apartmánů, z nichž každý má své výhody a nevýhody. Nezáleží na tom, jaký typ ubytování zvolíte, můžete se těšit na unikátní zážitek ve městě plném historie a kultury.


Nejčastější dotazy a odpovědi Portugalsko Coimbra


1. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat z letiště v Coimbra do centra města?

Nejlepší způsob, jak se dostat do centra města z letiště v Coimbra, je prostřednictvím taxi služby. Další možností je využití autobusového spojení.

2. Kolik stojí jízdné na autobus v Coimbra?

Cena jízdného na autobus v Coimbra závisí na trase a délce jízdy. Cena se pohybuje mezi 1,50 a 2,50 eura.

3. Jaké jsou nejlepší pláže v okolí Coimbra?

Nejbližší pláže k Coimbra jsou Praia da Figueira da Foz a Praia de Mira. Oba jsou populární destinace pro turisty, kteří hledají krásné pláže, koupání a relaxaci.

4. Které památky bychom měli navštívit v Coimbra?

V Coimbra stojí za návštěvu například četné muzea, kláštery, katedrály a historické univerzitní budovy. Mezi nejpopulárnější turistické atrakce patří Univerzita v Coimbra, Most Santa Clara, klášter Santa Cruz a kostel São Tiago.

5. Jaké jsou tradiční jídla v Coimbra?

Tradiční jídla v Coimbra zahrnují Queijo da Serra (ovčí sýr), Chanfana (pikantní hovězí maso), Leitão (pečené prasátko) a Sopa de Pedra (polévka s fazolemi, zeleninou a masem).

6. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Coimbra?

Nejlepší doba na návštěvu Coimbra je od dubna do září, kdy je počasí příjemné a teplé. V tuto dobu se také konají různé kulturní a společenské akce. V zimě může být v Coimbra chladněji a deštivěji.

7. Jaké jsou možnosti ubytování v Coimbra?

V Coimbra je mnoho různých možností ubytování, jako jsou hotely, hostely, apartmány a penziony. Nejlépe je vybírat mezi ubytováním v historickém centru města, blízko památek a hlavních turistických atrakcí.

8. Jak se nejlépe dostat z Coimbry do portugalských dalších měst?

Z Coimbry můžete cestovat autobusy nebo vlaky do různých portugalských měst, jako jsou Lisabon, Porto nebo Aveiro. Cesta vám bude trvat mezi dvěma a třemi hodinami. Další možností je půjčení auta a cesta po vlastní ose.

9. Jaké jsou nejlepší nákupní možnosti v Coimbra?

V Coimbra se nacházejí různé nákupní centra a obchody, včetně tradičních trhů s potravinami, jako je Mercado Municipal D. Pedro V. Největší nákupní centra jsou Forum Coimbra a Alma Shopping.

10. Co dělat v Coimbra v případě deštivého počasí?

V Coimbra jsou různé možnosti, co dělat v případě deštivého počasí. Můžete navštívit některé z muzeí nebo uměleckých galerií, nejlépe pak Muzeum vědy v Coimbra. Také si můžete dopřát kávu nebo sklenku vína v některé z kaváren nebo barů v centru města.


Počasí Portugalsko Coimbra


Portugalsko je krásná země s mnoha turistickými atrakcemi. Jedním z jejích nejzajímavějších měst je Coimbra, které se nachází asi 200 kilometrů na sever od Lisabonu. Město má bohatou historii, která je tisíciletá, a jedním z jeho nejvýraznějších prvků je jeho počasí.

Coimbra je město vystavené vlivům oceánského podnebí, což znamená, že počasí je docela mírné. Léta jsou teplá a suchá, zatímco zimy jsou mírné a deštivé. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy průměrná teplota dosahuje až 28°C. Naopak nejchladnější měsíce jsou prosinec, leden a únor, kdy teploty klesají na průměr 12°C. Díky tomu je Coimbra vhodným místem pro návštěvu v jakémkoliv ročním období.

Většina srpnových dnů je slunečných, ale mohou přijít některé období dešťových dnů, které přinášejí příležitost ke koupání, procházkám v přírodě, nebo prohlídkám památek v místních muzeích a galeriích. Díky výhodnému počasí je městská pláž Praia Fluvial do Mondego oblíbeným místem pro místní i turisty.

Větší množství srážek se vyskytuje v zimních měsících, ale i tak je to ideální doba pro návštěvu Coimbry. V létě může být ve městě příliš rušno a v některých místech dokonce dusno, zatímco v zimě je méně turistů a také je tam více divokých květin, které jsou při delším pobytu nezapomenutelné.

Celkově vzato, počasí v Coimbře je velmi přívětivé a umožňuje návštěvníkům, aby si mohli užít krásy města kdykoliv během roku. Ať už se jedná o procházku po univerzitním parku, návštěvy místních muzeí, nebo jídlo v restauracích, Coimbra je dokonalým místem pro dovolenou.


Letenka Portugalsko Coimbra


Portugalsko je krásnou zemí, plnou kultury, historie a architektury. Jedním z nejvýznamnějších měst Portugalska je určitě Coimbra, která leží v centrální části země. Letenka do Coimbry je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí poznávat kouzlo Portugalska.

Coimbra je město se silnými kulturními a historickými kořeny. Bylo to kdysi hlavní město Portugalska a místo, kde se nachází nejstarší univerzita v zemi. Centrem města je katedrála Sé Velha, která vás uchvátí svou krásou a architekturou. Okolo katedrály najdete úzké uličky a výhled na řeku Mondego. Promenáda u řeky je ideální pro procházky a je tu i spousta restaurací a kaváren.

Univerzita v Coimbře byla založena již v roce 1290 a je jednou z nejstarších v Evropě. Navštívíte-li ji, můžete se projít v renesančních zahradách, nahlédnout do historických knihoven a navštívit univerzitní muzea. Město je také plné parků a zelených prostor, kde si můžete odpočinout.

Jedním z nejkrásnějších míst, které určitě stojí za návštěvu, je klášter Santa Clara-a-Velha. Tento klášter byl postaven v 13. století a nachází se na břehu řeky Mondego. Kromě toho se v Coimbře nachází i řada dalších krásných staveb a památek, mezi které patří například palác Sub-Ripas a katedrála Sé Nova.

Letenka do Coimbry je ideálním způsobem, jak se dostat do Portugalska. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí lety z celé Evropy do Lisabonu, odkud se můžete dostat do Coimbry. Lety jsou obvykle relativně levné a lze je zakoupit přímo na internetu.

V Coimbře se nachází řada hotelů a ubytování pro turisty. Variace jsou různé - od luxusních hotelů až po levnější hostely. Doporučuji si zarezervovat ubytování v předstihu, nejlépe přes internet.

Celkově lze říci, že letenka do Coimbry je skvělou volbou pro ty, kdo chtějí poznávat krásy Portugalska. Město se vyznačuje svou historií a kulturními kořeny, a jedná se o skvělé místo pro každého, kdo hledá krásu a základní charakteristiky Portugalska.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky