Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Peru Lima Historic Center

Počasí Peru Lima Historic Center


Peru Lima Historic Center je jedním z nejkrásnějších míst v Jižní Americe. A jaké je počasí v tomto historickém centru? Lima, hlavní město Peru, má subtropické klima s mírnými teplotami a vlhkým ovzduším. Průměrná teplota během roku se pohybuje mezi 15 a 22 stupni Celsia, s minimálními teplotami, které se mohou snížit až k 12 stupňům.

V oblasti historického centra se teploty mohou lišit o několik stupňů, zejména v závislosti na nadmořské výšce. Oblast často zažívá mlhu a deštivé dny, což může být během zimního období, které trvá od června do srpna, velmi výrazné. Ale i během letního období, které trvá od listopadu do května, může být občas deštivo.

Když se budete chystat na návštěvu Peru Lima Historic Center, je třeba si být dobře vědomi počasí, které se může měnit každý den. Zde je několik rad na to, co si vzít s sebou na vaší cestu:

- Deštník: Lima může být velmi deštivé město, takže byste měli být připraveni na případné deště.

- Teplé oblečení: Pokud cestujete do historického centra během zimy, měli byste mít s sebou dostatečné množství teplého oblečení na ochranu před chladem.

- Sluneční brýle a opalovací krém: Během letních měsíců je velmi důležité chránit svou pokožku a oči před silným sluncem.

- Pohodlné boty: Historické centrum Perua Limy je plné kopců a úzkých uliček, takže by měly být vaše boty pohodlné a vhodné pro procházky.

Celkově je Peru Lima Historic Center skvělým místem k návštěvě pro milovníky historie a architektury. Ať už budete cestovat v zimě nebo v létě, měli byste být připraveni na každé překvapení, které počasí může přinést. A nebojte se použít deštník nebo opalovací krém, aby vaše cesta byla co nejvíce příjemná.


Nejčastější dotazy a odpovědi Peru Lima Historic Center


1. Co je nejdůležitější turistickou atrakcí v historickém centru Limy?

Nejvýznamnější turistickou atrakcí v historickém centru Limy je bezpochyby Katedrála svatého Jana Křtitele.

2. Jak se dostanu do historického centra Limy?

Historické centrum Limy má dobrou dopravní dostupnost. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je místní doprava, jako jsou autobusy nebo metra.

3. Kdy je nejlepší čas navštívit historické centrum Limy?

Nejlepší čas k návštěvě historického centra Limy je v období od prosince do března, kdy je klima příjemné a nejmenší riziko deště.

4. Jaké jsou nejoblíbenější restaurace v historickém centru Limy?

Mezi nejoblíbenější restaurace v historickém centru Limy patří La Rosa Náutica, Maido, a Astrid y Gaston.

5. Kde se mohu v historickém centru Limy ubytovat?

V historickém centru Limy je mnoho ubytovacích možností pro turisty všech cenových kategorií. Mezi nejoblíbenější hotely patří Hotel San Antonio Abad, Hotel Continental, a Casa Andina Private Collection.


Ubytování Peru Lima Historic Center


Peru je země plná historie a krásné přírody. Jestliže se rozhodnete navštívit Peru, určitě se nesmíte vyhnout jeho hlavnímu městu Limě. Navštívte historické centrum Limy a užijte si skutečně jedinečný pobyt v unikátní kulturní oblasti.

Historické centrum Limy je památkově chráněnou oblastí a nachází se v okrese Lima. Tato část města je plná krásných a historických budov, uliček plných turistických atrakcí a trhů s ručně vyráběnými suvenýry. Zde se nachází také několik významných muzeí, jako je například Muzeum Inikáta, Muzeum Archeologie a Antropologie, nebo Muzeum Peruánské umění.

Při svém pobytu v historickém centru Limy byste měli zůstat v ubytování, které bude reflektovat ducha a historii této oblasti. Existuje mnoho možností ubytování v centru města, od luxusních hotelů až po ekonomické hostely. Některá z nejoblíbenějších ubytování zahrnují hotel San Antonio Abad, hotel Maury a hotel Cordano, které se nachází v docházkové vzdálenosti od hlavních turistických atrakcí historické části Limy.

Další populární místa pro ubytování v této oblasti zahrnují také Airbnb pronájmy. Ty vám mohou nabídnout autentický a nezapomenutelný pobyt v samotném srdci města, kde se budete moci nejen ubytovat v tradičních koloniálních domech, ale také se podívat, jak vlastně lidé v této oblasti žijí.

Hostelovy, jako je například Kokopelli Hostel Lima, jsou v této části města také velmi populární. Tyto hostely jsou skvělým způsobem, jak se seznámit s dalšími cestovateli a ušetřit peníze na ubytování. Některé z těchto hostelu jsou situovány v historických budovách a nabízejí skvělé pokoje, společenské prostory a různé aktivity, jako jsou například kulinářské workshopy nebo zájezdy do okolí města.

Bez ohledu na to, kterou možnost ubytování si vyberete, bude se vám líbit atmosféra historického centra Limy. V této oblasti se skutečně ocitnete v samotném srdci města a budete moci poznat peruánský způsob života. Užijte si svůj pobyt v Limě a ochutnejte tradiční peruánskou kuchyni, poznávejte krásná historická místa a vychutnejte si jedinečnou atmosféru tohoto krásného města.


Dovolená Peru Lima Historic Center


Peru je země plná historie, kultury a úchvatné přírody. Pokud se rozhodnete strávit svou dovolenou v Limě, musíte se nechat vtáhnout do jeho Historic Centeru. Toto historické centrum je domovem mnoha památek a svědků historie, které se datují až do koloniálního období.

Když dorazíte do Limy, navštivte první památku - Plaza Mayor v Historic Centeru. Kromě toho, že je to jedno z nejstarších a nejvýznamnějších míst v Limě, je to také místo, na kterém bylo v roce 1535 založeno město Lima. V této oblasti je možné vidět mnoho koloniálních budov, které údajně přežily mnoho zemětřesení, které zasáhly město.

Další nezapomenutelnou památkou, kterou by měl každý návštěvník navštívit, je Convento de San Francisco. Tento klášter byl postaven v roce 1546 a nabízí návštěvníkům nádherný interiér, umělecké díla a pozoruhodnou historii tohoto místa. Pod klášterem se nacházejí kryptové hrobky a rozsáhlé sítě podzemních tunelů.

V blízkosti Convento de San Francisco leží další významná památka v Limě, Casa de Aliaga. Jedná se o čtvrťový dům, postavený v roce 1536, a je to jedna z nejstarších budov v Limě. Dům Aliaga, s jeho impozantními dveřmi a okny, nabízí pohled do života bohaté rodiny, která kdysi v této oblasti žila.

Nechybí ani Muzeum Larco. Nachází se na okraji Historic Centeru, ale stojí za to si ho prohlédnout. Muzeum poskytuje detailní pohled na peruánskou kulturu a historii a jeho sbírky archeologických artefaktů a uměleckých děl jsou naprosto úžasné.

A konečně, posledním místem, které byste si měli prohlédnout, je Chorillos, krásné město poblíž Limy. Město má mnoho historických budov, ale hlavním lákadlem je jeho nádherná pláž. Po celém dni procházení Historic Centeru je to skvělé místo k odpočinku a relaxaci.

Celkově vzato, Historic Center v Limě je skvělým místem, kde si můžete prohlédnout nádherné památky, nabrat vědomostí o peruánské kultuře a historii a zároveň strávit nezapomenutelnou dovolenou. Pokud se vypravíte do Peru, Historic Center v Limě by měl být povinnou zastávkou na vaší cestě.


Letenka Peru Lima Historic Center


Pokud se chystáte navštívit Peru a toužíte po poznání jeho bohaté historie, měli byste rozhodně zvážit návštěvu jeho hlavního města Limy a jeho historického centra.

Lima se nachází na pobřeží Tichého oceánu a byla založena španělskými dobyvateli v roce 1535. Město se rychle rozrostlo a stal se jedním z nejvýznamnějších center jihoamerického koloniálního impéria. Díky tomu se v Limě nachází mnoho historických památek, které připomínají koloniální dobou.

Z historického centra Lime si turisté mohou prohlédnout mnoho památek, jako jsou například Plaza Mayor, které je dominantním náměstím ve středu města a k němuž patří i Palác správy, Chrám sv. Petra, archivové muzeum a další památky.

Dalšími turistickými atrakcemi jsou klášter San Francisco, který je proslulý svými kryptami, kde byly nalezeny tisíce lidí, kteří byli pohřbeni na konci 18. a začátku 19. století. Klášter San Francisco je také znám pro svou biblickou zahradu.

Zajímavé jsou také muzea, které se v Lime nacházejí. Třeba Muzeum katalánského umění, které je známé díky své sbírce katalánských děl, nebo Museo de la Inquisición, tedy muzeum Inkvizice, kde si turisté mohou prohlédnout mučicí nástroje a pranostiky, které byly v té době používány.

Pokud chcete zažít peruánskou kuchyni, můžete si zajít do jedné z mnoha restaurací v historickém centru, kde se nabízí tradiční jihoamerická jídla jako například ceviche, ajiaco nebo lomo saltado.

Lima byla v roce 1991 zapsána v seznamu světového dědictví UNESCO pro své historické centrum a je velmi oblíbená pro turisty, kteří se chtějí naučit více o tomto velkolepém městu.

Cesta do Limy z České republiky není zrovna krátká, ale existují možnosti letenek s mezipřistáními, které si můžete najít v různých leteckých společnostech. Protože v Limě je poměrně vlhké a teplé podnebí, nejlepší období na návštěvu historického centra Limy je v zimních měsících, tedy od května do září.

Historické centrum Limy je plné krásných památek, muzeí a četných restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční peruánskou kuchyni. Pokud cestujete do Peru, neházejte šanci navštítit toto úžasné místo.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky