Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Namibie Sossusvlei

Počasí Namibie Sossusvlei


Namibie je krásná, ale zároveň náročná země, co se týče počasí. Sossusvlei, což je jedno z jeho nejkrásnějších míst, se nachází uprostřed pouště a teploty zde mohou být extrémně vysoké. V létě, tedy od listopadu do března, se teploty mohou vyšplhat až na 45°C.

V zimě, což je čas od června do srpna, jsou teploty o něco nižší, ale zároveň mohou být v noci velmi chladné, a to dokonce pod bod mrazu. Pokud se tedy chystáte do této oblasti, je nutné se dobře připravit na změny teplot a mít s sebou oblečení vhodné pro jakýkoliv typ počasí.

Namibie má velmi malý množství srážek a v Sossusvlei prakticky neprší. Většinu sklizní zde rostoucích rostlinových druhů tvoří rosa, která se vysráží v noci a do rána vysychá. To dává oblasti velmi neobvyklý vzhled, kdy se mezi dunami objevuje zelená zeleň a primitivní druhy zvířat, jako jsou např. dikobrazové, se tady ukrývají.

Sossusvlei je známé také svými vysokými dunami, které představují značnou výzvu pro horolezce. Navzdory tomu se tato oblast stále těší uznání turistů z celého světa, kteří sem přijíždějí obdivovat nekořeněnou krásu této pouště a její zvláštní, vymykající se ekosystém.

Takže pokud se chystáte do Namibie a Sossusvlei bude vaším cílem, mějte na paměti, že počasí zde může být extrémní a že je nutné být dobře připraven. Jakmile se však přizpůsobíte místnímu klimatu, užijete si zde velmi jedinečný zážitek.


Ubytování Namibie Sossusvlei


Namibie je krásná země plná přírodních krás a jedním z nejvýznamnějších turistických cílů je národní park Sossusvlei. Tento park leží v jihozápadní Namibii a je známý pro své obrovské duny, které patří mezi nejvyšší duny na světě.

Když přijedete na Sossusvlei, budete potřebovat ubytování. V této oblasti je mnoho možností, jak strávit noc, od kempů a chat po luxusní hotely. Zde je jen několik možností, jak se ubytovat na Sossusvlei.

Kemping

Pokud máte rádi přírodu a pádíte po dobrodružství, můžete zvolit kemping jako své ubytování. V parku Sossusvlei je mnoho kempů, kde si můžete pronajmout stan a naplno si užít skvělou atmosféru této oblasti. Tyto kempy mají zpravidla společné sociální zařízení, vodu a elektrickou energii, takže mohou být vhodné pro lidi, kteří si chtějí užít přírodu. Protože jsou však stanové chatky otevřené, nezapomeňte vzít pomocí sítě proti hmyzu a sezónního oblečení.

Chatky a bungalovy

Pokud máte rádi pohodlí a nechcete si sebou tahat stan, můžete si pronajmout chatku nebo bungalov. Tyto ubytovací možnosti jsou vybaveny veškerým komfortem a poskytují dobrý základ pro výlety do parku. Vybavení zahrnuje většinou klimatizaci, vlastní koupelnu, kuchyň a další zařízení, aby byl váš pobyt co nejpříjemnější.

Luxusní hotely

Pokud si chcete užít skutečně luxusní pobyt, můžete si zvolit jeden z mnoha luxusních hotelů v okolí parku. Tyto hotely nabízejí luxusní pokoje, které jsou vybaveny veškerým komfortem, včetně vlastní koupelny, klimatizace, WiFi a dalšího vybavení. Pro mnoho turistů jsou tyto hotely důležitou součástí cesty, protože přinášejí pocit přepychu a pohodlí.

Jak vidíte, ubytování Sossusvlei nabízí mnoho možností od kempu až po luxusní hotely. Bez ohledu na to, pro jakou možnost se rozhodnete, budete mít zaručen nezapomenutelný zážitek na této jedinečné lokalitě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Namibie Sossusvlei


1. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Sossusvlei?

Nejlepší doba na návštěvu Sossusvlei jsou zimní měsíce od června do srpna, kdy jsou nižší teploty a menší pravděpodobnost srážek.

2. Jak dlouho trvá cesta do Sossusvlei?

Cesta do Sossusvlei z Namibského pobřeží trvá přibližně 5 hodin, z Windhoeku pak asi 5 a půl hodiny.

3. Je nutné mít vstupenku do národního parku pro návštěvu Sossusvlei?

Ano, je nutné mít vstupenku do národního parku pro návštěvu Sossusvlei. Vstupenky lze zakoupit na vstupu do parku.

4. Jaké jsou nejlepší aktivity v Sossusvlei?

Nejlepší aktivity v Sossusvlei jsou návštěva Deadvlei, výstup na Duna 45, pozorování noční oblohy a jízda na písečných dunách.

5. Jaké jsou nejlepší ubytování v Sossusvlei?

Nejlepší ubytování v Sossusvlei zahrnuje Sossusvlei Lodge, Sesriem Campsite, Kulala Desert Lodge a Little Kulala Lodge. Každý z těchto přístřešků nabízí velmi dobrou úroveň služeb a pohodlí.


Dovolená Namibie Sossusvlei


Namibie je jednou z nejkrásnějších destinací na africkém kontinentě, kterou můžete navštívit během své dovolené. Jedno z nejpopulárnějších míst, které by určitě nemělo chybět na vašem seznamu, je Sossusvlei. Jedná se o pouštní oblast, která se nachází uprostřed Namibské pouště a je domovem jedinečných geologických útvarů a křišťálově čistých jezer.

Přestože se Namibská poušť může zdát jako nehostinné místo, je to právě tato oblast, která nabízí neuvěřitelné scenérie a nádherné výhledy. Sossusvlei nabízí návštěvníkům mnoho aktivit, jako jsou vodopády, hory a dramatické písečné duny, které se vypínají nad krajinou. Pro milovníky přírody, kteří si chtějí užít kouzlo nezkažené přírody, je Sossusvlei tou nejlepší destinací.

Pokud se rozhodnete navštívit Namibii a její oblast Sossusvlei, nezapomeňte si přinést kvalitní fotoaparát, abyste mohli zachytit všechny nezapomenutelné momenty vaší dovolené. Další zajímavosti, které byste neměli vynechat, jsou oázy, které se v této oblasti nacházejí. Jsou to nejlepší místa k odpočinku a obdivování krásného okolí.

Turisté, kteří by chtěli navštívit Sossusvlei, mohou se těšit na mnoho turistických tras a zajímavostí. Jedna z nejznámějších je Trať Knuří říje, která nabízí parádní výhled na celou oblast v okolí. Dalšími možnostmi jsou trasy, které vedou přes písečné duny, kde můžete vidět různé druhy horských zvířat jako například antilopy a gazely.

Pokud hledáte zážitky, které by vás spojily s Namibií a jejími lidmi, pak byste neměli vynechat návštěvu místních tržnic. Zde se můžete seznámit s místními obyvateli a poznat zvyky a tradice země. Navíc se můžete těšit na nejčerstvější potraviny a exotické plody, které zde můžete ochutnat.

Celkově je Sossusvlei úžasným místem, které by si turisté neměli ponechat ujít. Nabízí návštěvníkům kouzelné výhledy, unikátní přírodní památky a nezapomenutelné zážitky. Pokud plánujete návštěvu Namibie a Sossusvlei, určitě si připravte spoustu času a prostoru pro vaše dobrodružství.


Letenka Namibie Sossusvlei


Namibie je krásná africká země, která nabízí nejen nádherné pohoří a savany, ale také fascinující pouště. Jednou z nejvíce známých oblastí Namibie je Sossusvlei – místo, které se nachází v srdci Namibské pouště, a které je známé svými nádhernými červenými dunami, které vytvářejí dech beroucí scenérie.

Pokud plánujete návštěvu této oblasti, budete potřebovat letenky do Namibie Sossusvlei. Mezi nejlepší čas pro návštěvu patří období od května do září, kdy jsou teploty o něco mírnější. Pokud se vám ale podaří objednat letenky s výhodnou cenou, rozhodně stojí za to přijet kdykoli.

Existuje několik leteckých společností, které nabízejí letenky do Namibie, a vy si můžete vybrat, jakým způsobem chcete cestovat. Záleží jen na vašem rozpočtu a vašich preferencích.

Začněte plánovat svou cestu návštěvou Sossusvlei, jedné z nejkrásnějších oblastí Namibie. Toto údolí se nachází v jihozápadní části Namibské pouště a je oblíbené mezi turisty díky svým krásným červeným dunám, které dosahují výšky přes 100 metrů. Zároveň je to také místo, které nabízí nádherné výhledy na neobvyklou flóru a faunu, což je pro přírodovědce ohromující.

Pokud chcete být co nejblíže Sossusvlei, doporučujeme letět na letiště Walvis Bay a poté se vypořádat s dlouhou cestou autobusem na Sossusvlei (je to cca 5 hodin cesty). Pokud máte k dispozici větší rozpočet, neváhejte si najmout soukromý (leťte buď do letiště Swakopmund, nebo Hosea Kutako International Airport, Windhoek) transfer, který vám přinese pohodlí a rychlejší přímý přístup do oblasti pouště.

V cestě do Sossusvlei neváhejte projít si celý okruh, jelikož má mnoho malebných scenérií, např. Deadvlei, kde objevíte rozpadlé stromy uprostřed červeného písku, Sossusvlei, které pamatuje na vnější pramen pouště, nebo Sesriem Canyon, který zase nabízí tůně s vodou a zajímavé výhledy.

Ať už budete chtít svou cestu plánovat sami, nebo využijete služeb cestovní agentury, nezapomeňte si užít nádhernou krásu této oblasti Namibie a uvidíte, že cesta k Sossusvlei vyplatí za tu jedinečnou západku slunce!


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky