Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Namibie Namib-Naukluft National Park

Počasí Namibie Namib-Naukluft National Park


Namib-Naukluft National Park leží na jihu Namibie a zahrnuje největší dunovou poušť na světě, Namib. Toto území však není jen suché, prašné a monotónní. Pokud se podíváme na dlouhodobou podnebnou historii regionu, zjistíme, že se do něho v průběhu tisíciletí vtiskly mnohé klimatické změny.

Namibie se nachází v oblasti s extrémním suchem. Podle klimatické klasifikace Köppen-Geiger patří zhruba tři čtvrtiny jejího území do kategorie BWh – pouštní klima s vysokými teplotami a velmi nízkými srážkami. Namib-Naukluft National Park je ale místem velkých kontrastů. Zatímco v jeho vnitrozemí se vyskytují rozlehlé duny, v oblasti Swakopmund na západním pobřeží Namibie je často zahalený mlhou a teploty jsou podstatně mírnější. V nadmořské výšce kolem 1000 metrů, v pohoří Naukluft na jihovýchodě parku, je klima chladnější a srážky jsou vyšší.

Namibie je tedy sušší a teplejší než budou mnozí z nás zvyklí. Uprostřed pouště se mohou maximální denní teploty vyšplhat k 40 až 50 stupňům Celsia. V noci ale mohou teploty značně klesat, dokonce až pod bod mrazu. Vyšší nadmořská výška zase znamená nižší teploty. Pokud se chystáte do Namibie, počítejte s tím, že počasí zde může být velmi extrémní a že příprava na něj je zásadní.

Málokde můžete zažít tak dramatické krajiny a tak odlišné klimatické podmínky jako v Namib-Naukluft National Park. Ať už se rozhodnete pro virtuální turističní zážitek nebo se na cestu do Namibie vydáte doopravdy, určitě si pamatujte, že Namibie vám nabízí mnoho nevšedních zážitků, které si budete chtít zachovat v paměti na celý život.


Ubytování Namibie Namib-Naukluft National Park


Namib-Naukluft National Park patří k největším národním parkům v Namibii a je také jedním z nejkrásnějších. Rozkládá se na ploše více než 49 000 kilometrů čtverečních a je domovem mnoha druhů zvířat a rostlin. Pokud se chystáte na cestu do této oblasti, určitě není třeba se obávat, že se nebudete moct ubytovat. V parku a v jeho okolí totiž najdete mnoho možností, jak si národní park užít opravdu naplno.

V první řadě můžete zvolit klasické kempování, nebo si pronajmout vlastní karavan a vyrazit na průzkum parku. Na recepci národního parku si můžete zakoupit potraviny, pití, ale i turistické mapy a průvodce. V kempu jsou k dispozici společné sprchy a toalety.

Pokud byste chtěli zkusit něco trochu luxusnějšího, tak v parku a jeho okolí najdete i několik velmi pěkných hotelů a lodží. Tyto možnosti jsou sice o něco dražší, ale zase nabízejí větší komfort, co se týče stravování a ubytování v pěkných pokojích s výhledem na nádhernou přírodu.

V nedaleké vesnici Sesriem se nachází několik menších penzionů a hostelů, kam si můžete zajít na večeři, případně si tu pronajmout pokoje. Výhodou ubytování v Sesriemu je fakt, že se budete nacházet blíže k nejzajímavějším místům parku a také k jednomu z hlavních vstupů.

Poslední možností ubytování jsou tzv. smaragdová kempová místa, která se nacházejí přímo v parku. Ta jsou označena zelenou barvou a na noc se na nich může ubytovat maximálně 8 osob. Cena za noc se pohybuje od 20 do 25 eur na osobu.

Při výběru ubytování v Namib-Naukluft National Park je dobré hledět na to, jak blízko se nachází k místům, která chcete navštívit. Samozřejmě také bude hrát roli váš rozpočet a preference. Každopádně si ale můžete být jisti tím, že pro vás bude ubytování v Namibii jedním z nejhezčích zážitků na celé vaší cestě po této krásné zemi.


Nejčastější dotazy a odpovědi Namibie Namib-Naukluft National Park


Dotaz: Jak se dostat do Namib-Naukluft National Park?
Odpověď: Namib-Naukluft National Park se nachází v jihozápadní Namibii, přibližně 5 hodin jízdy od hlavního města Windhoek. Nejlepší způsob, jak se do parku dostat, je pronajmout si auto a jet po silnici C14 z města Sesriem.

Dotaz: Jaký je nejlepší čas na návštěvu Namib-Naukluft National Park?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu parku je v období od dubna do října, kdy je suché a teplé počasí. V létě (prosinec - únor) mohou být teploty extrémně vysoké a v zimě (červen - srpen) se mohou vyskytovat mohutné deště.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší aktivity v Namib-Naukluft National Park?
Odpověď: Mezi nejlepší aktivity v parku patří pěší turistika a trekking, jízda na velbloudech, noční safari a fotografování. Dále také můžete navštívit skalní útvary v oblasti Sossusvlei a vydat se na dobrodružnou cestu do kaňonu Sesriem.

Dotaz: Kde se dá v parku ubytovat?
Odpověď: V parku se nachází několik kempů, které nabízejí ubytování ve stanových domečcích nebo vlastním stanu. Dále také existují luxusní kempy a hotely, které zahrnují plnou penzi.

Dotaz: Je nutné mít na cestu po parku vydáno povolení?
Odpověď: Ano, pro vstup do parku je nutné mít platné povolení. Povolení se vydává na jednu až tři noci a musíte si jej zakoupit předem.


Dovolená Namibie Namib-Naukluft National Park


Namibie je země, která se pyšní neuvěřitelnými horizonty, úchvatnými pouštěmi, písečnými dunami a neuvěřitelnou přírodou. Jedna z největších atrakcí pro turisty je Namib-Naukluft Národní park, který se nachází v jihozápadní části země.

Národní park Namib-Naukluft byl založen v roce 1907 k ochraně krajiny Namibské pouště, která patří mezi nejstarší pouště na světě. Park je s rozlohou přes 49 000 km² největším národním parkem v Namibii a celé jihozápadní Africe.

Park se rozkládá od jižní Namibské pouště až po hory Naukluft, které jsou součástí pohoří Západní Kapka. Díky této kombinaci se park může pochlubit úchvatnými krajinami, jako jsou horská údolí a velkolepé duny v nejrůznějších odstínech hnědé a oranžové barvy.

Jedna z přitažlivostí parku je zpřístupnění nejvyšší písečné duny na světě - Duna 45. Tato dunová hora se vypíná 170 metrů nad pouští a je to oblíbené místo pro získání úchvatných fotografií. Dalšími zajímavými místy v areálu jsou údolí Sossusvlei a Deadvlei, které leží v srdci parku. Tato místa jsou oblíbenými cíli pro turisty z celého světa.

Národní park také nabízí možnosti pro aktivity jako pěší turistiku, jízdu na koni, birdwatching a safari. Zvířecí pozorování je naprosto úchvatné a můžete spatřit různá zvířata, jako jsou sloni, žirafy, paviáni, oryx, gepardi a pro hybující se mezi dunami i lva.

Je důležité zmínit, že návštěva parku vyžaduje trochu přípravy, neboť podnebí je zde velmi extrémní. V létě jsou zde vysoké teploty a v zimě jsou rána obzvláště chladná. Turistům se doporučuje nejít pěšky bez předchozího povolení a záměru výletu mimo turistické stezky, aby se nepoškodila křehká pouštní ekologie.

Namib-Naukluft národní park je neuvěřitelně krásný, úchvatný a jedinečný park, který nabízí turistům z celého světa nezapomenutelné zážitky. Pokud navštívíte Namibii, musíte se zastavit a prozkoumat tento fascinující kus krajiny.


Letenka Namibie Namib-Naukluft National Park


Letenka do Namib-Naukluft National Parku v Namibii je v současné době velmi oblíbeným cílem turistů, kteří hledají především přírodní krásy, a to zvláště písečné duny a skalnaté hory.
Namib-Naukluft National Park se nachází v jihozápadní části Namibie a zaujímá plochu přes 49 tisíc km². Jedná se o největší národní park v Namibii a v celé Africe patří mezi deset největších národních parků.
Park je známý svými unikátními geologickými útvary, zvláště pak písečnými dunami. Ty dosahují výšky až 300 metrů a vytvářejí tak nezapomenutelné panoramata. Návštěvníci si zde mohou vyzkoušet například jízdu na hřbetech velbloudů, která je v těchto místech velice oblíbená.
Další zajímavou atrakcí parku je skalnatá hora Spitzkoppe, která dosahuje výšky téměř 2,5 kilometru. Tato hora se nachází v severní části parku a je obklopena neuvěřitelně krásným a jedinečným okolím. Navíc je tato hora vyhledávaným místem pro horolezce, kteří by si rádi vyzkoušeli její nejnáročnější cesty.
V parku se nachází také mnoho druhů zvířat a rostlin, zvláště pak plazů a obojživelníků. Návštěvníci zde mohou vidět například lišky, hyeny, kočkovité šelmy, ale také kudu, divokého koně nebo geparda. Pro milovníky ptáků je v parku připravena celá řada zajímavých druhů najdete zde mimo jiné například i Orli vřeštící, Kondor Nelsonův nebo Kalandrovité.
Pokud plánujete návštěvu této oblasti, měli byste vylézt na nejvyšší písečnou dunu Sossusvlei, která dosahuje výšky 325 metrů a pod jejími vrcholy lze obdivovat vyschlé slané plošiny. Pro návštěvníky jsou zde připraveny speciální turistické trasy, které zahrnují například projížďku po dunách terénními vozidly či pěší výlety s průvodcem a jednou z dalších atrakcí tohoto parku je návštěva skalního reliéfu Tsisab Ravine.
Pokud vás zajímají podrobnější informace o této atraktivní oblasti a chcete se tam podívat a nevíte jak, najdete zde mnoho poznatků o inzerenti, kteří Vám rádi výlet zajištují. Záleží tedy na Vás na jakou společnost se obrátíte a kterou nabídku zvolíte.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky