Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Mjanmarsko (Barma) Kawthaung

Nejčastější dotazy a odpovědi Mjanmarsko (Barma) Kawthaung


1. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Kawthaungu?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Kawthaungu, je letadlem. Existuje pravidelné spojení s hlavním městem Rangúnem a dalšími městy v zemi. Alternativou je také cesta po silnici z Thailandského Phuketu do Ranongu a následným přechodem přes hranice do Kawthaungu.

2. Potřebuji pro cestu do Kawthaungu vízum?

Ano, pro vstup do Myanmaru je potřeba vízum. Víza lze získat předem nebo na letišti v Rangúnu. Víza na hranicí nejsou k dispozici.

3. Jaké jsou nejlepší aktivity v Kawthaungu?

Kawthaung je výchozím bodem pro mnoho aktivit a výletů, včetně potápění, expedic do neobydlených oblastí a navštěvování etnických menšin. Není chybou také pěší procházka po městě a okolí a návštěva zdejších trhů a památek.

4. Jaké jsou ceny potápěčských výletů?

Ceny potápěčských výletů se mohou lišit v závislosti na operátorech. Nicméně, cena za jeden den potápění se obvykle pohybuje okolo 120 - 200 USD.

5. Jaké jsou nejlepší ubytovací možnosti v Kawthaungu?

V Kawthaungu je k dispozici řada ubytování od cenově dostupných hostelem a guesthouse až po luxusní hotely. Mezi nejlepší ubytovací možnosti patří například Hotel Victoria, Grand Andaman Hotel, nebo Captain's Choice Beachfront Villas.


Letenka Mjanmarsko (Barma) Kawthaung


Letenka do Mjanmarska (Barma) Kawthaung: Cesta do neznáma

Mjanmarsko (Barma) patří mezi země, které přitahují cestovatele svojí exotikou a neznámými kouty. Pokud hledáte opravdu netradiční destinaci, měli byste se podívat na město Kawthaung, které se nachází na jihu země, v provincii Tanintharyi. Letenku sem lze sehnat poměrně snadno – nabízí se vám místo, kam nezabloudí každý.

Kawthaung je také znám jako Victoria Point. V 19. století sem totiž přišli Britové a dali městu anglický název podle tehdejší královny Viktorie. Pro místní je zdrojem obživy rybolov a turistika. Místní ostrovy jsou totiž naprosto neuvěřitelné, s nádhernými plážemi a křišťálově čistou vodou. Na jednodenní výlet se pak vyplatí vyrazit třeba na ostrov Maliwan, který přes svou malebnost není přeplněn turisty.

V samotném městě potom najdete celou řadu chrámů a klášterů, ve kterých můžete pozorovat mnoho mnišských slavností. Také je možné objevovat okolí města na motorce nebo lodi.

Vstup do Mjanmarska samozřejmě vyžaduje vízum, ale to již lze s trochou námahy zajistit sami, bez využití cestovní kanceláře. Takže pokud se chystáte na trochu neobvyklou cestu a nechcete tlačit se s davem turistů, je Kawthaung tou správnou volbou. Budete mít město pro sebe, stejně jako impozantní ostrovy u pobřeží. A kdo ví, kdy se příště budete moci vydat na tak exotické místo?


Dovolená Mjanmarsko (Barma) Kawthaung


Mjanmarsko, dříve známo jako Barma, je země plná kouzla a tajemství. Leží v jihovýchodní Asii a nabízí cestovatelům neuvěřitelnou atmosféru. Pokud se rozhodnete navštívit tuto zemi, určitě byste neměli vynechat město Kawthaung. Leží na jižním pobřeží země a nabízí mnoho zážitků.

Kawthaung je známá jako brána do Mergui Archipelagu, což je skupina více než 800 ostrovů. Pokud se rozhodnete navštívit tuto oblast, můžete se těšit na nezapomenutelné zážitky jako jsou potápění, kajakářství, rybaření a pozorování korálů. V Mergui Archipelagu se nacházejí odlehlé pláže a laguny, které jsou neuvěřitelně krásné a romatické. Toto místo je výbornou volbou pro páry, kteří hledají romantiku a klid.

Kawthaung obsahuje mnoho míst, která stojí za návštěvu. Jedním z těchto míst je Cape Rachado. Tento mys nabízí krásné pohledy na moře a pobřežní linii. Pokud byste rádi viděli město z výšky, navštivte Kyatkhaut Wine Monastery. Nachází se na kopci a z tohoto místa se nabízí panoramatický výhled na město a okolní krajinu.

Dalším místem, které stojí za návštěvu, je Sule Paya. Jedná se o středověkou pagodu, která sloužila jako důležité místo pro obchod a obchodníky. Dnes lze navštívit Sule Paya, abyste se podívali na starověké artefakty a kulturu místních obyvatel.

Pokud máte zájem o historii, navštivte starověké město Myeik. Nachází se asi 180 km severně od Kawthaungu a je to jedno z nejstarších měst v Mjanmarsku. Myeik nabízí historické budovy, paláce a celkově krásnou architekturu.

Kawthaung, město plné překrásných scenérií a přátelských lidí, nabízí mnoho zážitků. Přijměte výzvu a podívejte se na krásy Mjanmarska.


Ubytování Mjanmarsko (Barma) Kawthaung


Mjanmarsko, dříve známé jako Barma, leží v jihovýchodní Asii a nabízí mnoho krásných míst, která stojí za návštěvu. Jedním z těchto míst je Kawthaung, malebné město v blízkosti hranic s Thajskem.

Pokud plánujete návštěvu Kawthaungu, budete potřebovat ubytování. Naštěstí vám toto město nabízí možnost ubytování v několika příjemných hotelech.

Prvním z těchto hotelů je Andaman Club Resort. Tento resort se nachází v blízkosti města Kawthaung a je ideální volbou pro ty, kteří chtějí strávit svůj pobyt v luxusním prostředí. Andaman Club Resort nabízí širokou škálu vybavení, včetně bazénu, fitness centra, golfového hřiště a mnoho dalšího.

Dalším skvělým ubytováním je Grand Andaman Hotel. Tento hotel se také nachází v blízkosti města a nabízí moderní pokoje s výhledem na Andamanské moře. Kromě toho má Grand Andaman Hotel také restauraci, bary a další vybavení.

Pro ty, kteří hledají levnější možnosti ubytování, jsou zde také guest-housy. Jedním z těchto guest-housů je Unique Pearl Guest House, který nabízí pohodlné pokoje s vlastní koupelnou a balkonem. Tento guest-house se nachází v centru města a je v blízkosti mnoha restaurací a obchodů.

Další možností je Mali Resort. Tento resort se nachází na okraji města a nabízí venkovské ubytování pro ty, kteří hledají klidnější místo. Mali Resort má pokoje s výhledem na údolí a k dispozici je i bazén.

Kawthaung je krásné místo, které stojí za návštěvu. Pokud se budete chtít zde ubytovat, máte k dispozici řadu možností. Ať už hledáte luxusní rezort nebo levné guest-house, v Kawthaungu najdete ubytování, které splní vaše požadavky.


Počasí Mjanmarsko (Barma) Kawthaung


Mjanmarsko, dříve známé jako Barma, je země nacházející se v jihovýchodní Asii, která se celkově vyznačuje tropickým a monzunovým klimatem. V oblasti Kawthaung, což je město ležící na jižním pobřeží Mjanmarska, si můžeme očekávat neuvěřitelně vysoké teploty a neustálou vlhkost.

V letních měsících, tedy přibližně od dubna do června, je více než běžné, že teploty dosahují hodnot i přes 35 stupňů Celsia. Navíc se můžeme setkat s extrémní vlhkostí vzduchu, která se může pohybovat až kolem 90 procent. V takových podmínkách se můžeme cítit velmi nekomfortně a unaveně.

Během období dešťů, trvajícího od července do září, se očekávají časté bouřky a průtrže mračen, což může způsobit problémy se záplavami. Avšak po deštivé období se můžeme těšit na mírnější teploty, kdy převládají denní hodnoty okolo 30 stupňů Celsia a noční kolem 25 stupňů.

V zimních měsících, přesněji od listopadu do února, se očekávají mírné teploty kolem 25 stupňů Celsia a snížená vlhkost vzduchu. Toto období je nejvhodnější pro návštěvu Kavthaungu, protože se teploty pohybují na příjemné úrovni.

Kromě teplot jsou v oblasti Kawthaungu také běžné silné větry. Ty mohou být nebezpečné zejména při plavbě, proto je nutné dbát na bezpečnost a pravidelně sledovat předpovědi počasí.

Celkově lze tedy říci, že město Kawthaung je ovlivněno tropickým a monzunovým klimatem, což znamená velmi vysoké teploty a vysokou vlhkost v letních měsících, zatímco zimní měsíce jsou příjemné s mírnými teplotami a sníženou vlhkostí. Při návštěvě je nutné sledovat předpovědi počasí a dbát na bezpečnost, zejména vzhledem k silným větrům.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky