Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Mexiko San Cristóbal de las Casas

Počasí Mexiko San Cristóbal de las Casas


San Cristóbal de las Casas je město v jižním Mexiku, ležící ve výšce přibližně 2 200 metrů nad mořem. Vzhledem k této výšce a poloze v horách je klima v San Cristóbal de las Casas mírné, ale deštivé. Teploty zde v průměru dosahují 20-25 °C během dne a 5-10 °C v noci.

Nejteplejší období v San Cristóbal de las Casas trvá od dubna do června, kdy se teploty mohou dostat až na 30 °C. Nicméně, díky vysoké poloze města, teploty se většinou udržují v mírné úrovni po celý rok. Nejchladnější měsíce jsou listopad a prosinec, kdy se teploty mohou snížit na 0-5 °C v noci. Pokud tedy plánujete návštěvu města během těchto měsíců, doporučujeme si vzít s sebou dostatečné oblečení, abyste se udrželi v teple.

Z hlediska srážek, San Cristóbal de las Casas má deštivé klima, zejména v měsících květnu až září, kdy průměrné srážky přesahují 200 mm měsíčně. Nejsuchší měsíce jsou leden a únor, s průměrnými srážkami pod 50 mm za měsíc. Nicméně, déšť v San Cristóbal de las Casas může nastat v jakémkoli ročním období, takže není od věci si s sebou přibalit deštník nebo nepromokavé oblečení.

Celkově má klima v San Cristóbal de las Casas hodně společného s klimatem, které najdete v horských oblastech střední a jižní Ameriky. Pokud se chystáte do města, mějte s sebou oblečení, které vám umožní přizpůsobit se výkyvům teploty a srážek, a nezapomeňte si užít krásné horské krajiny kolem města.


Letenka Mexiko San Cristóbal de las Casas


San Cristóbal de las Casas je jednou z nejkrásnějších a nejmalebnějších měst v Mexiku. Toto historické a kulturní město se nachází v okrese Chiapas, a nabízí turistům jedinečnou možnost poznat působivou koloniální architekturu, fascinující místní trhy, tradiční mayskou kulturu, a nádhernou přírodu v okolí.

Naštěstí, díky letenkám, je snadné a dostupné přijet do San Cristóbal de las Casas z mnoha míst po celém světě! Pokud tedy sníte o adventuře nebo se chcete podívat do jednoho z nejkrásnějších měst v Mexiku, nyní je ten správný čas.

Existuje mnoho různých možností letů a cenových nabídek k dispozici. Nicméně, než rezervujete letenky, je důležité provést trochu průzkumu a zkontrolovat nejlepší možné nabídky online.

Nejlepší letová spojení do San Cristóbal de las Casas probíhají přes letiště v Mexico City nebo Cancúnu. Ceny letenek mohou být v různých obdobích roku velmi odlišné. Východiskem může být samozřejmě i letiště v USA, jako je letiště v Dallasu nebo Houstonu.

S cenou letenek je také dobré být maximálně flexibilní - někdy mohou být levnější lety, pokud cestujete v určité dny, nebo pokud přizpůsobíte termín cesty dle sezóny v Mexiku.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoli z nabízených možností, jedno je jisté - návštěva San Cristóbal de las Casas je zcela určitě nezapomenutelným zážitkem. Můžete se těšit na malebné a barevné uličky, na pohostinnost místních obyvatel a na skvělou mexickou kuchyni.

Tak neváhejte a rezervujte si letenky do San Cristóbal de las Casas, aby si mohli vychutnat jedno z nejkrásnějších měst Mexika se vším, co nabízí!


Dovolená Mexiko San Cristóbal de las Casas


Mexiko San Cristóbal de las Casas je klenotem ve středověkém srdci Chiapas. Tato města ovlivnil kulturní bohatství původních obyvatel, koloniálních Španělů a moderních Mexičanů. Toto město nabízí návštěvníkům jedinečnou atmosféru s historickými památkami, barevnými trhy, krásnými katedrálami a starými domy, které jsou obklopeny tropickými horami.

San Cristóbal de las Casas je nejlepší základna pro cestovatele, kteří se chtějí potápět do kulturních a historických kořenů Mexika. Centrum města je plné uliček, kde se mísí španělská, indiánská a moderní kultura. Návštěvníci si mohou prohlédnout krásné kostely a katedrály ze 16. století, které svědčí o koloniální historii města.

Mezi hlavní turistické atrakce v San Cristóbal de las Casas patří trhy, kde můžete zakoupit mnoho různých věcí, od domácích výrobků a hraček až po kouzelné kameny. Trh Na Bolom je nejpopulárnější a nabízí širokou škálu ručně vyrobených výrobků, které ukazují autentickou kulturu města.

Další atrakcí jsou tzv. Maya vesničky, které se nacházejí v okolí San Cristóbal de las Casas. Tyto vesnice zachovávají vlastní tradice a kulturu a jsou doslova krok zpět do minulosti. Návštěvníci si mohou prohlédnout tradiční šaty, starobylé archeologické zbytky a maštale.

Mnoho návštěvníků města San Cristóbal de las Casas také využívá příležitosti k návštěvě domu nebo kavárny, kde se můžou setkat s místními lidmi a užít si atmosféru mexické kultury. Město San Cristóbal de las Casas je opravdu unikátním místem, které zůstává uchováno v chráněných vrcholech Chiapas.

Pokud hledáte dovolenou, která vám nabídne nejen krásné přírodní scenérie, ale i živou kulturní scénu, město San Cristóbal de las Casas je pro vás ideální místo na dovolenou. Zde můžete ochutnat nejlepší místní jídla, tancovat s místními lidmi a užívat si okolní přírodu. Návštěva San Cristóbal de las Casas by koneckonců měla být na seznamu každého cestovatele, který hledá jedinečné zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mexiko San Cristóbal de las Casas


1. Jaké je počasí v San Cristóbal de las Casas?

Počasí v San Cristóbal de las Casas je chladnější, zejména v noci a během zimních měsíců, s teplotami kolem 10-20 stupňů Celsia. Během letních měsíců může být teplota až kolem 30 stupňů Celsia.

2. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do San Cristóbal de las Casas?

Nejlepší způsob, jak se dostat do San Cristóbal de las Casas, je letecky do letiště Tuxtla Gutiérrez a poté pokračovat autobusem do San Cristóbal de las Casas. Také je možné použít autobusové linky i z jiných měst v Mexiku.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu San Cristóbal de las Casas?

Nejlepší doba na návštěvu San Cristóbal de las Casas je během suchého období od prosince do dubna. V těchto měsících je méně srážek a teploty jsou příznivější k turistickým aktivitám.

4. Kolik dní je nutné strávit v San Cristóbal de las Casas?

Ideální délka pobytu v San Cristóbal de las Casas závisí na vašich zájmech a plánech. Nicméně, doporučuje se strávit alespoň 2-3 dny v městě a navštívit okolní atrakce jako je např. horská vesnice San Juan Chamula nebo vodopád Agua Azul.

5. Jakou měnou se platí v San Cristóbal de las Casas?

Měnou v Mexiku je peso (MXN). Většina obchodů v San Cristóbal de las Casas akceptuje platby v měně peso. Také můžete platit v amerických dolarech, ale bude vám vrácená částka v měně peso.

6. Jaká jsou nejlepší místa k návštěvě v San Cristóbal de las Casas?

Mezi nejlepší místa k návštěvě v San Cristóbal de las Casas patří katedrála San Cristóbal de las Casas, kde se nachází malované stropní fresky a klášter Santo Domingo, dalšími atrakcemi jsou etnobotanická zahrada, Zócalo náměstí a Muzeum Mayan Medicine.


Ubytování Mexiko San Cristóbal de las Casas


Mexiko je země, která svým návštěvníkům nabízí mnoho nevšedních zážitků, a to nejen v oblasti gastronomie, kultury a historie, ale také v oblasti ubytování. Jedním z míst, které by neměli turisté minout, je San Cristóbal de las Casas. Toto město v mexické státě Chiapas nabízí návštěvníkům mnoho skvělých možností pro ubytování, a to v různých cenových kategoriích.

Pokud hledáte cenově dostupné ubytování, můžete sáhnout po hotelu Casa Santa Lucía. Tento hotel se nachází v historické čtvrti San Cristóbal de las Casas a nabízí moderní pokoje s koupelnou, televizí a bezplatným Wi-Fi připojením. Součástí hotelu je i společná kuchyň a terasa, na které si můžete vychutnat snídani. Cena za noc se pohybuje okolo 800 mexických pesos.

Pokud preferujete luxusnější ubytování, můžete se ubytovat v Boutique Hotel Casa de los Arcángeles. Tento hotel se nachází v historické čtvrti a disponuje prostornými pokoji a suitami s krbem a velkou postelí s nebesy. Součástí pokoje je také koupelna s vanou a bezplatné Wi-Fi připojení. Hotelová restaurace nabízí široký výběr jídel, které jsou připravovány s použitím čerstvých surovin. Cena za noc v této kategorii se pohybuje okolo 2000 až 5000 mexických pesos.

Pokud se chcete ubytovat v blízkosti historického centra města, můžete zvolit hotel Jardines del Centro. Tento hotel nabízí moderní pokoje s výhledem na zahradu a koupelnou s vanou nebo sprchou. Hotel poskytuje bezplatné Wi-Fi připojení a zdarma vám zapůjčí kolo na projížďku po městě. Cena za noc se pohybuje okolo 1300 mexických pesos.

Pokud preferujete relaxační dovolenou, můžete zvolit hotel Hacienda Don Juan Boutique. Tento hotel se nachází mimo centrum města a nabízí pokoje se stropem z tradičních dřevěných nosníků. Součástí pokoje je koupelna s vanou nebo sprchou a bezplatné Wi-Fi připojení. Hotel má také venkovní bazén a zahradu, kde si můžete odpočinout. Cena za noc v této kategorii se pohybuje okolo 2000 mexických pesos.

V San Cristóbal de las Casas je mnoho dalších možností ubytování všech kategorií, a tak si každý turista určitě najde tu nejvhodnější volbu pro sebe. Město je plné krásných historických budov a úzkých uliček, které rozhodně stojí za návštěvu. Navštivte San Cristóbal de las Casas a nechte se unést jeho kouzlem.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky