Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Mexiko Campeche

Dovolená Mexiko Campeche


Dovolená Mexiko Campeche: Ukrývané poklady a neopakovatelná kultura

Mexiko je úžasnou destinací, a pokud se rozhodnete navštívit Campeche, určitě nebudete litovat. Tohle město je skvělým příkladem toho, jak dokáže být historie zajímavá a zábavná zároveň. Pokud si chcete odpočinout od každodenního shonu a zažít zároveň něco nového, projděte si náš krátký průvodce po Campeche, aby vám ukázal, co vám může tento kousek Mexika nabídnout.

Umístění

Campeche je hlavní město stejnojmenného státu, který se nachází na poloostrově Yucatan. Nachází se na západním pobřeží, a protože oblast leží v oblasti Karibiku, má proslulý bledě modrý oceán a fantastické pláže. Ale Campeche nabízí mnohem více než jen pláže.

Kultura

Campeche je obzvláště známé pro své koloniální architekturu, která vznikla na konci 16. století. Čtvrti San Francisco, Santiago a Guadalupe jsou plné krásných budov, kostelů a klášterů, které si můžete prohlédnout.

Campeche je také známé pro svému perfektnímu umístění - bylo to město, kde se prodávaly zboží z celého světa, a to se odráží v bohatství jejich kultury a historie. V muzeu Baluarte de San Carlos, které se nachází ve staré pevnosti, najdete velmi zajímavé exponáty, které detailně popisují dějiny Campeche od kolonizace až po současnost.

Další z míst, které by mohl být zajímavým zážitkem během vaší návštěvy, je archeologická zóna Edzna. Edzna obklopující džungle nabízejí návštěvníkům fascinující pohled do minulosti Mayů.

Jezera, bažiny a pláže

Campeche může být velmi horké místo během hlavní turistické sezóny od prosince do dubna, ale naštěstí jsou v okolí jezera, pláže a bažiny, které mohou sloužit jako útočiště pro lidi, kteří se chtějí schovat před vysokými teplotami.

Bažiny Kalakmul jsou parchantní oblasti v provincii Campeche. Tyto bažiny jsou velmi důležité pro zachování mnoha druhů živočichů a rostlin. Celá oblast je skutečností, že se jedná o velmi exkluzivní a úžasný ekoturistický destinace. Bažiny Kalakmul jsou zvláště krásné v období dešťů, kdy se oblast opět stává zelenou a plnou života.

Jezero Bacalar je další z nejjejich řazených destinací v provincii Campeche. Tohle jezero se rozkládá na území 50 km a je považováno za "jedno z nejkrásnějších jezer na světě". Voda je nádherně modrá, čirá a je plná korálovců. Vody jezera jsou tak dokonale čisté a průzračné, že se vám může zdát, že se nacházíte na mořském dně.

Brzy zjistíte, že je tohle město stvořené ponoření se do historie a kultury. Je tu mnoho zábavy, relaxu a zážitků, které si můžete užívat v Campeche a jeho okolí. Zkrátka na jednu stranu najdete tichou oázu a na druhou stranu se zde otevírají tajemství celého světa.


Ubytování Mexiko Campeche


Mexiko se může pyšnit mnoha turistickými atrakcemi, a jednou z nich je bez pochyby město Campeche v jihozápadní části země. Toto historické město u pobřeží Karibského moře nabízí návštěvníkům kromě památek, jako je například opevněné město, také řadu možností pro ubytování.

V Campeche najdete ubytování pro každou kategorii cestovatelů a pro každou peněženku. Pokud si přejete luxusní pobyt, můžete se ubytovat v některém z mnoha hotelů s 5 hvězdičkami, které se nacházejí v centru města. Ty nabízí moderní vybavení, bazény, spa a bohatou gastronomii. Kromě toho se můžete ubytovat v menších hotelích s historickým nádechem, které si uchovaly svůj styl a atmosféru z konce 19. století. Tyto hotely se nacházejí v blízkosti památek a nabízejí krásný výhled na historické centrum města.

Pro ty, kteří preferují ubytování levnější, může být dobrou volbou hostel. Hostely v Campeche nabízejí společné pokoje s postelemi na spaní a privátní pokoje s vlastní koupelnou. Hostely jsou orientovány především na mladé lidi, kteří chtějí poznávat nové lidi a zároveň ušetřit finance. Jejich výhodou je i to, že se nacházejí v centru města, takže je snadný přístup k památkám.

Kromě toho je v Campeche možné najít i apartmány, které jsou vhodné pro rodiny s dětmi nebo velké skupiny. Apartmány nabízejí kuchyň, obývací prostor a ložnice a jsou cenově dostupnější než hotely.

Všechny typy ubytování v Campeche nabízejí služby jako jsou snídaně, Wi-Fi, parkování a čištění pokojů. Navíc v blízkosti mnoha hotelů a hostelů najdete restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční místní jídla a noční kluby pro zábavu.

Výhodou ubytování v Campeche je, že se nachází v klidné atmosféře a zároveň je snadný přístup k turistickým atrakcím, jako jsou například opevněné město, letiště a přístav. Ať už se rozhodnete pro hotel, hostel nebo apartmán, Campeche Vám nabídne nezapomenutelný pobyt plný zážitků.


Letenka Mexiko Campeche


Letenka do Mexika má leckdy za následek asociace s bílými plážemi a teplým sluncem. Ačkoliv to většinou sedí, nemusí nutně platit pro každou oblast Mexika.

Jednou z takových oblastí, kde se turisté nemusí bát, že by našli zaplněné pláže, jsou státy Yucatán a Campeche. Zatímco Yucatán je znám především pro město Cancun a jeho okolí, Campeche zůstává dosud stále rozšířenou tajemnicí. A to je právě to, co z této oblasti dělá unikátní místo k návštěvě.

Město Campeche, které leží přibližně 170 kilometrů západně od hlavního města státu Yucatán, Méridy, je velmi dobře zachovalý koloniální klenot. Jeho centrum je dokonce zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. A právě tím, že se zatím turisté nenahrnuli masově do tohoto města, si můžete opravdu užít atmosféru tohoto unikátního místa.

Campeche má mnoho co nabídnout. Zdejší náměstí Zócalo stojí v centru města a prochází kolem něj spousta barevných staveb z 16. a 17. století. Mezi nimi se nachází také katedrála Nuestra Señora de la Purísima Concepción, která je jedním z vrcholů barokní architektury v Mexiku. Kromě toho jsou v městě k dispozici také muzea a dokonce i nádherná pláž, která si stále udržuje svou kouzelnou atmosféru.

Letenku do Campeche najdete nejlépe z hlavního města México, přičemž náklady se pohybují od 200 až do 500 dolarů v závislosti na sezoně. Pokud se rozhodnete navštívit i vzdálenější města, jako je Merida nebo Cancun, můžete použít místní dopravu a vlaky.

Výlet do Campeche se vyplatí pro všechny, kdo si chtějí užít klid a poklidný pobyt bez velkého shonu turistů. Zde můžete opravdu ochutnat atmosféru Mexika a jeho barokní architekturu a zároveň si užít slunce, moře a pohodu. Všechny tyto zážitky si můžete užít za poměrně přijatelnou cenu, tak proč to nezkusit?


Nejčastější dotazy a odpovědi Mexiko Campeche


Dotaz: Jaké jsou nejběžnější atrakce v Campeche?
Odpověď: Některé z nejběžnějších atrakcí v Campeche zahrnují historický centrum Campeche, archeologické zóny Edzná a Calakmul, a Národní mořský park Celestún.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší pláže v Campeche?
Odpověď: Některé z nejlepších pláží v Campeche zahrnují Playa Bonita, Playa San Lorenzo, a Playa Norte.

Dotaz: Kdy je nejlepší čas navštívit Campeche?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Campeche je od listopadu do května, kdy je více suché a teplé počasí.

Dotaz: Jaké jsou nejběžnější jídla v Campeche?
Odpověď: Některá z nejběžnějších jídel v Campeche zahrnují cochinita pibil (vepřové maso marinované v adobo koření a pečené v banana listech), pan de cazon (krokety s dušeným rybím masem), a sopa de lima (citrusová polévka s kuřecím masem a čipotlem).

Dotaz: Jaké jsou nejlepší způsoby, jak se dostat do Campeche?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Campeche, je letadlem do mezinárodního letiště v Campeche nebo přes letiště v Ciudad del Carmen nebo Méridě a potom dále jet autobusem nebo taxíkem.


Počasí Mexiko Campeche


Mexiko Campeche se nachází na jihozápadě Mexika a má vlhké a mírně teplé podnebí. Jako jedno z nejteplejších měst v Mexiku, přináší návštěvníkům horké léto a mírně chladnou zimu.

Hlavním faktorem, který ovlivňuje počasí v Campeche, je jeho blízkost k Tichomořskému pobřeží. Tuto oblast charakterizuje vysoká hladina vlhkosti a časté srážky. Průměrná roční teplota je zhruba 26°C, přičemž nejvyšší teploty (až 40°C) se vyskytují v létě.

Během dešťové sezóny, která probíhá od května do září, jsou srážky poměrně hojné a mohou vést k povodním v některých oblastech města. Měsíce od října do dubna jsou obecně suché a slunečné, což poskytuje ideální podmínky pro turisty, kteří si chtějí užít pláže a vodní sporty.

V zimě, zejména během nočních hodin, teploty klesají a mohou dosáhnout až 15°C. Vzhledem k těmto teplotám je lepší si přinést teplejší oblečení pro určité aktivity, jako jsou noční prohlídky Cyklopových ruštin nebo procházky po historickém centru města.

Podle historických dat zaznamenává Campeche v průměru čtyři až pět hurikánů každou sezónu. Tyto katastrofy mohou vést k velkým dopadům na město i jeho obyvatele, a tak je dobré informovat se o aktuálních povětrnostních podmínkách před cestou do Campeche.

Celkově lze říci, že podnebí v Campeche je pro turisty přátelské a ideální pro mnoho druhů aktivit v průběhu celého roku. Nicméně, je důležité být připraven na možné výkyvy počasí a informovat se o aktuálních předpovědích před odjezdem do města.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky