Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Maroko Draa Valley

Letenka Maroko Draa Valley


Pokud hledáte exotickou dovolenou, která vám nabídne nádhernou krajinu, exotická města a kulturní zážitky, pak by mohla být letenka do Maroka a cesta do Draa Valley tím pravým.

Draa Valley patří k nejkrásnějším údolím celého Maroka a pyšní se nejen překrásnou přírodou, ale také bohatou historií a kulturou. Nachází se zde několik vesnic a měst, ve kterých se můžete seznámit s tamním způsobem života a tradicemi.

V Draa Valley se nachází také řeka Draa, která je životodárná pro celé údolí. Okolo řeky lze najít malebné vesničky a oázy, které vytváří jedinečnou atmosféru. Na mnoha místech je také možné vidět starobylé hrady a pevnosti, které vám usnadní návrat do minulosti a do doby bohaté historie údolí.

Jedním z nejvýznamnějších historických památek v Draa Valley je kdysi mocný kasbou ve městě Amerhidil. Tento kasbou dodnes uchovává svou původní architekturu a výstavbu, což ho činí mimořádným a ojedinělým.

Maroko je také známé svojí kulinářskou nabídkou, a Draa Valley není výjimkou. Místní kuchyně nabízí mnoho tradičních pokrmů, jako jsou tajine s různými druhy mas a zeleniny, kořeněné omáčky nebo místní pečivo.

Přestože se Draa Valley nachází v pouštní oblasti, není nutné se připravovat pouze na vysoké teploty a sucho. Nachází se zde totiž také hory a dole tak můžete zažít velmi rozdílné podnebí.

V Draa Valley jsou také časté akce a trhy, kde se můžete seznámit s místní kulturou a zvyky. Skvělým místem k návštěvě je například trh v městě Agdz, kde můžete nakupovat tradiční zboží jako koření, textil nebo koberce.

Letenka do Maroka a cesta do Draa Valley je ideálním způsobem, jak okusit nádhernou kulturu a krajinu, kterou tato země nabízí. Ať už máte zájem o historii, kulturu nebo pouhý odpočinek od každodenního shonu, toto údolí vám to vše poskytne a navíc s neuvěřitelnou exotikou.


Ubytování Maroko Draa Valley


Maroko je země s mnoha krásami a úžasné přírody. V centrální části země se nachází údolí Draa Valley, což je jeden z nejvýznamnějších regionů Maroka. Toto údolí je plné reflektujících řek, vodopádů a oáz, které nabízejí návštěvníkům úchvatné zážitky a nezapomenutelné zážitky.

Pokud hledáte ubytování v Maroku v Draa Valley, máte na výběr z mnoha možností. Existuje mnoho hotelů a ryads, ale nejlepší způsob jak prožít tuto oblast a proniknout do její kultury je ubytovat se přímo v tradičním berberském domě.

Tyto tradiční ubytování se nazývají kasbahs a jsou zhotoven z místní hlíny a vápna. Jsou to velké domy se spoustou pokojů, z nichž každý má svůj vlastní styl a charakter. Většina kasbahs má také velké zahrady s bazény, vodopády a stíny palmy, což poskytuje útulné a klidné místo k odpočinku.

Základem každého pobytu v kasbah je rozsáhlá nabídka tradiční berberské kuchyně. Jedná se o chutné pokrmy, které jsou plné koření a exotických přísad. Některé kasbahs mají vlastní zahrady, kde pěstují čerstvé ovoce a zeleninu.

Jiné možnosti ubytování jsou luxusní přístavy, které nabízejí pohodlí a moderní vymoženosti. Tyto hotely a ryads nabízejí návštěvníkům pohodlný pobyt s mnoho různými druhy pokojů, spa, bazény a restaurací s moderními kuchyněmi.

Pokud si chcete užít kulturu a životní styl Draa Valley, doporučujeme zůstat v tradiční kasbahs. Tento typ ubytování umožní plně porozumět této oblasti Maroka a poznat místní kulturu a skvělou pohostinnost. A pokud hledáte skvělé zážitky a nezapomenutelný pobyt v Maroku, Draa Valley se jistě stane vaším novým oblíbeným místem a určitě budete chtít zůstat déle než jen pár dní.


Počasí Maroko Draa Valley


Draa Valley je údolí v jižní části Maroka, které se nachází na úpatí pohoří Atlas. Toto oblastí je velmi zajímavé pro své úchvatné scenérie, které jsou charakteristické pro celou oblast Maroka. V Draa Valley panuje svérázné klima, které přináší své specifické podmínky pro turisty i místní obyvatele.

Klimatické podmínky v Draa Valley jsou ovlivněny především horským pásmem v pohoří Atlas. V oblasti se vyskytují dvě hlavní sezóny, které se podobají tomu, co se běžně očekává od subtropického podnebí. Během zimy, která trvá od listopadu do března, se teploty pohybují okolo 20°C a dochází k dešťovým srážkám. Ty se vyskytují v různé míře, od lehkého deště po silné bouřky a přívaly. V létě, které trvá od dubna do října, se teploty pohybují mezi 30 a 40°C a jsou doprovázeny suchým a horkým počasím.

Turisté, kteří chtějí Draa Valley navštívit, by měli být připraveni na různé klimatické podmínky v různých místech tohoto údolí. Zatímco v blízkosti pohoří Atlas se klima podobá podnebí horských oblastí, v ostatních oblastech se jedná o typické subtropické klima. Pokud turisté navštíví Draa Valley během zimy, měli by se připravit na chladné teploty, silné větry a bourlivé řeky.

V létě může být ve Draa Valley velmi horko, což je důvod proč mnozí turisté navštěvují tuto oblast v období mezi březnem a květnem, kdy je již dostatečně teplé a nestojí tolik peněz jako v hlavní turistické sezóně. Turisté by měli být připraveni na období dešťů a velkých teplotních a vlhkostních výkyvů.

Celkem je klima ve Draa Valley příjemné a turisté si mohou vychutnat nádherný a rozmanitý krajinný relief. I přesto, že počasí zde může být velmi proměnlivé a extrémní, je pro mnoho turistů toto místo ideální pro jedinečný zážitek a pro poznávání místní kultury a tradičního způsobu života.


Nejčastější dotazy a odpovědi Maroko Draa Valley


1. Jak se dostat do Draa Valley v Maroku?
- Draa Valley se nachází asi 120 km jižně od města Ouarzazate. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je autem nebo pronajatým vozidlem.

2. Jaké jsou nejlepší aktivity v Draa Valley?
- Mezi nejlepší aktivity v Draa Valley patří návštěva kasb, turistické trasy, výlet na velbloudím hřbetě, návštěva trhu a projížďka po řece Draa.

3. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Draa Valley?
- Nejlepší doba k návštěvě Draa Valley je na jaře a na podzim, kdy jsou teploty mírné a podnebí příjemné. V létě může být velmi horko, zatímco v zimě může být chladno.

4. Kde se dá ubytovat v Draa Valley?
- V Draa Valley jsou k dispozici různé možnosti ubytování, včetně tradičních kasb a moderních hotelů. Některé z nejlepších možností ubytování jsou Dar Qamar, La Perle du Drâa a Chez L'Habitant.

5. Jaké jsou nejoblíbenější památky v Draa Valley?
- Nejoblíbenější památky v Draa Valley zahrnují kasby, největší oázy v Maroku, řeku Draa a mnoho tradičních marockých vesnic. Mezi nejznámější kasby patří Kasbah Tamnougalt, Kasbah Ait Ben Haddou a Kasbah Taourirt.

6. Jakou měnu používat v Draa Valley?
- V Draa Valley je používána marocká dirham. Je možné měnit peníze v bankách, směnárnách nebo v hotelích. V některých oblastech jsou k dispozici také bankomaty.

7. Jaké jsou nejlepší restaurace v Draa Valley?
- V Draa Valley najdete mnoho restaurací, které nabízejí tradiční marockou kuchyni, jako jsou tajiny, kuskus a harira. Mezi nejlepší restaurace v Draa Valley patří Chez Nadia, Restaurant La Kasbah a Restaurant Nomad Palace.


Dovolená Maroko Draa Valley


Pokud hledáte exotickou destinaci pro svou další dovolenou, nenechte si ujít krásy Maroka a jeho Draa Valley. Tato oblast se rozkládá v jižní části země a nabízí vám jedinečnou možnost poznat místní kulturu, tradice a neuvěřitelné scenérie. V následujícím článku si pro vás připravíme několik tipů, jak si tuto krajinu užít naplno.

První místo, které byste měli navštívit, je sídlo ksar Ait Ben Haddou. Jedná se o komplex pevností a domů, který se zařadil do seznamu UNESCO. Zde si budete moct prohlédnout historické domy z bláta a kamenů, které byly stavěny už ve 17. století. Tento komplex se stal velmi populární v posledních letech díky tomu, že zde byly natáčeny mnohé známé filmy, jako například Gladiátor nebo Princezna nevěsta.

Druhé místo, které byste neměli minout, je vedlejší údolí Draa Valley, které je domovem rozmanité fauny a flóry. Zde můžete vidět mnoho druhů rostlin a zvířat, které nejsou běžné v jiných částech světa. Určitě navštivte také oázy a vesničky, které jsou v této oblasti.

Také byste neměli opomenout návštěvu města Ouarzazate, které se nachází blízko Draa Valley. Toto město je významné tím, že zde bylo vybudováno mnoho filmových studií, které byly použity ve filmech jako Temný rytíř, Oblivion nebo Lawrence z Arábie. Kromě filmových studií si zde také můžete prohlédnout historickou pevnost Taourirt.

Když už budete v této oblasti, určitě se také podívejte na Lovící medresu z 16. století, která patří mezi nejznámější historické památky v Maroku. Tato medresa byla v minulosti využívána pro vzdělávání studentů a dnes je z ní krásné muzeum, které ukazuje kulturu a tradici této oblasti.

Jinou atrakcí blízko Draa Valley je krásná oblast zvaná Zagora, kde se nachází řeka Draa. Zde najdete mnoho kaňonů, oáz a skalnatých krajin, které nemají obdoby. Místní turistické kanceláře nabízejí mnoho výletů do této oblasti, kde si můžete užít jeepové jízdy nebo projížďky na velbloudech.

Celkově je Draa Valley ideálním místem pro ty, kteří hledají dovolenou, kde se mohou setkat s jinou kulturou a chodit po krásných vedlejších údolích. Marocká kultura je plná historie a půvabu a Draa Valley vám poskytne možnosti, jak toto originalitu zažít na vlastní kůži. Určitě by se tato oblast měla zařadit do každého itineráře pro ty, kteří se vypraví do Maroka.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky