Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Malta Qormi

Počasí Malta Qormi


Malta je ostrovní země v jižní Evropě, která se nachází uprostřed Středozemního moře. Mnoho turistů se každý rok rozhodne navštívit tuto krásnou zemi a jedno z nejpopulárnějších míst je město Qormi.

Qormi je velmi malebné město, které leží na jihozápadním pobřeží Malty. Toto město leží v oblasti, která se vyznačuje mírným klimatem, které je typické pro Středozemní moře.

Léto na Maltě je typické horkým a suchým počasím. Teploty v Qormi se průměrně pohybují mezi 25 a 35 stupni Celsia. V tomto období ročního období je nejvíce turistů a mnohé z místních restaurací a barů jsou otevřené až do pozdních nočních hodin.

Na podzim, mezi zářím a listopadem, se počasí na Maltě mírně ochlazuje. V tomto období průměrné teploty dosahují 20 až 25 stupňů Celsia a jsou často doprovázené deštivým počasím.

Zima na Maltě je obvykle velmi mírná, s průměrnými teplotami kolem 15 stupňů Celsia. I když se období mezi prosincem a březnem považuje za zimu, teploty mohou být stále dostatečně teplé k tomu, aby bylo možné navštívit pláže a podobné turistické atrakce.

Jaro je obdobím, kdy se Qormi probouzí k životu. Průměrné teploty v této době se pohybují mezi 20 a 25 stupni Celsia a přináší často deštivé počasí. Toto období je ideální pro turisty, kteří chtějí vidět krásné květiny a plodiny, které se nacházejí v okolí Qormi.

Celkově lze říci, že počasí v Qormi a celém Maltském souostroví je velmi příjemné v průběhu celého roku. Turisté se sotva musejí obávat extrémních teplot nebo povětrnostních podmínek, které by je zastavovaly při cestě. Proto, když si plánujete dovolenou, Maltské ostrovy jsou určitě ideálním místem k návštěvě.


Dovolená Malta Qormi


Malta je malý středomořský ostrov, který se nachází mezi Itálií a Afrikou. Ostrov je známý svým teplým a slunným počasím, neuvěřitelnými plážemi a bohatou historií. Pokud se rozhodnete pro letní dovolenou, určitě byste měli zvážit návštěvu malého města Qormi, které se nachází v centrální části Malty.

Qormi není příliš známé turisty, což je dobrá zpráva pro ty, kteří hledají klidnou dovolenou. Město je však plné charakteru a nabízí mnoho zajímavých aktivit a památek.

Začněme tím, že město je známé svými tradičními slavnostmi. V průběhu léta se konají velké oslavy, včetně slavností svatého Jiří, patrona města. Místní obyvatelé se oblékají do tradičních kostýmů a s radostí tancují a zpívají po celé město. Pokud navštívíte Qormi během těchto slavností, nezapomeňte si zarezervovat ubytování včas.

Qormi má také dlouhou historii pečení chleba. Místní pekárny jsou otevřené denně a toto místo není tou nejlepší volbou pro ty, kteří chtějí držet dietu. Pekárny nabízejí mnoho druhů chleba, jako například tmavý chléb s kmínem nebo chléb s olivami. Hodně místních obyvatel si ráno zajde pro čerstvý chléb, který si potom mohou vychutnat s místními potravinami jako jsou sýry.

Další zajímavou památkou města je Kostel svatého Jiří. Tento kostel byl postaven v 17. století a je obklopen malou náměstí. V nitru kostela najdete krásné fresky a sochy. Kostel je také známý svými zvonnicemi, které jsou viditelné z celého města.

Pokud máte rádi adrenalin, město má i několik možností pro vás. Můžete si vyzkoušet jízdu na motorce nebo si pronajmout čtyřkolku a projet se po okolí. Pokud preferujete spíše procházky, nezapomeňte navštívit park Buskett, kde si můžete projít lesy a užít si krásnou přírodu.

V Qormi najdete i mnoho kaváren a restaurací. Můžete ochutnat místní speciality, jako například sýr z ovčího mléka nebo čerstvé ryby z moře. Rozhodně se nebudete nudit a určitě si užijete krásnou a klidnou dovolenou v srdci Malty.

Vzhledem k tomu, že je Qormi menší město, doporučujeme vám podívat se na nabídku ubytování v okolních oblastech, kde najdete větší výběr hotelů a privátních apartmánů. Nicméně, jedním z nejlepších věcí, které Qormi nabízí, je možnost poznání lokální kultury a tradic, což dělá z tohoto místa ideální pro ty, kteří hledají klidnou a autentickou dovolenou.


Ubytování Malta Qormi


Qormi je jedno z největších měst na Maltě a nachází se v blízkosti centra ostrova. Toto malebné město je pro turisty velmi přitažlivé, nejen kvůli své bohaté historii a kultuře, ale také díky svému charakteristickému způsobu života a krásné přírodě okolo.

Pokud plánujete návštěvu Qormi a hledáte vhodné ubytování, máte na výběr z několika možností. V městě a jeho okolí najdete řadu hotelů, apartmánů a jiných ubytovacích zařízení.

Jednou z možností je pobyt v hotelu Grand Excelsior, který se nachází v přímořské oblasti Qawra, asi 20 minut jízdy autem od Qormi. Tento luxusní hotel nabízí moderní pokoje a apartmány s výhledem na moře. Hosté mohou využít bohatého výběru zařízení, včetně venkovního bazénu, fitness centra, sauny a vířivky.

Další možností je hotel The Victoria, nacházející se v blízkosti historického centra Valletty, což je asi 15 minut jízdy od Qormi. Tento hotel nabízí elegantní pokoje a apartmány s výhledem na město, venkovní bazén, restauraci s terasou a další vybavení.

Pro ty, kteří preferují autentické ubytování, jsou k dispozici řadu venkovských domů a penzionů v blízkosti Qormi. Například, Bella Vista Farmhouses nabízí klasické maltské venkovské domy se soukromým bazénem a zařízením pro grilování.

Další možností jsou apartmány, které jsou obvykle cenově dostupnější než hotely a nabízejí více soukromí a pohodlí. V Qormi najdete řadu apartmánů, od jednoduchých a levných po luxusní a prostorné.

Kromě ubytování v Qormi samotném, můžete zvažovat i pobyt v jiných částech ostrova, a to zejména kvůli lepší dopravní dostupnosti. K dispozici jsou například hotely a apartmány v nedalekém městě Żebbuġ, které se nachází asi 10 minut jízdy autem od Qormi.

V každém případě se v Qormi a jeho okolí určitě najde ideální ubytování pro každého turistu. Město nabízí vynikající kombinaci historie, kultury a krásné přírody, a to vše s pohodlným a příjemným ubytováním, které vám umožní plně si užít vaši návštěvu Malty.


Letenka Malta Qormi


Letenka na Maltu do města Qormi je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí objevit skryté kouty této malebné středomořské země. Qormi je unikátní město, které se nachází nedaleko od hlavního města Valletta a nabízí mnoho zajímavých aktivit a lákadel.

Abychom se letištěm na Maltu dostali co nejdříve, doporučuje se využít přímou linku z některého z letišť v České republice. Let trvá přibližně 2,5 hodiny a nabízí se řada aerolinií, jako jsou Ryanair nebo Malta Airlines, které létají na Maltu a zpět. Hledat levné letenky na tyto linky můžeme např. na srovnávači letenek, jako je např. Kiwi.com.

Po příletu na Maltu se budete nacházet na letišti Malta International Airport, které se nachází přibližně 8 km od města Qormi. Zde můžete využít místní taxi-service a sjednat si předem přesnou cenu přepravy s taxislužbou, abyste se vyhnuli únoscům cen. Stejně tak je možné využít místní autobusovou dopravu, nejlepší zdroj informací o místních autobusech naleznete na stránkach Arriva Malta.

Návštěva Qormi nabízí mnoho atrakcí, které stojí za to vidět. Toto město je známo svým pečením chleba, takže není divu, že zde najdeme spoustu pekařství, které nabízejí chutné jídlo. Pro milovníky kouzelnických představení je zde také The Sorcerer's Citadel Club, kde se neustále konají velmi zajímavé a tajemné představení.

Qormi má také mnoho krásných kostelů a kaplí, které stojí za návštěvu. Nejvýznamnějšími duchovními středisky jsou kostely San Ġorġ, tal-Loretu a San Ġakbu. V blízkosti města najdete také antická římská města a další historická místa, jako jsou staré hrobky a starověké ruiny.

Dalším zajímavým místem v Qormi je velký Nákupní Centrum Činil, který nabízí moderní nákupní zážitek a různé speciality a suvenýry.

Zkrátka, návštěva Qormi je nezapomenutelný zážitek, který nabízí jedinečnou kombinaci historických a moderních lákadel. Díky příjemným lidem a krásné lokalitě je to skvělá volba pro každého, kdo chce získat trochu více zkušeností z východní středomořské kultury.


Nejčastější dotazy a odpovědi Malta Qormi


Dotaz: Jaký je v Qormi nejvhodnější způsob dopravy?
Odpověď: V Qormi se doporučuje využívat autobusovou dopravu. Místo je dobře napojené na síť místních linek.

Dotaz: Co vidět v Qormi?
Odpověď: V Qormi můžete navštívit kostely a kaple, například Kostel svatého Jiří nebo Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie. Zajímavé jsou také místní tradiční slavnosti, například Festa tal-Vitorja (svátek vítězství).

Dotaz: V jaké měně se platí v Qormi?
Odpověď: Na Maltě se platí eurem (EUR). V Qormi jsou většinou přijímány karty, ale mějte také hotovost na případné nákupy u stánků či na trzích.

Dotaz: Jaké je klima v Qormi?
Odpověď: Klima v Qormi je středomořské, s horkými léty a mírnými zimami. Nejteplejší období jsou červen a srpen, kdy teploty mohou dosáhnout až 30°C.

Dotaz: Jaká jídla jsou typická pro Maltu a Qormi?
Odpověď: Typickou maltézskou specialitou je pastizz, což jsou křehké placky s různými náplněmi (například s hráškem nebo s ricottou). Z místních pokrmů stojí za ochutnání zeleninové pokrmy s fazolemi nebo pšeničný arašídový chléb poznaný jako "1raħal ħelu".


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky