Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Lichtenštejnsko Balzers

Nejčastější dotazy a odpovědi Lichtenštejnsko Balzers


Dotaz: Jaké měna se používá v Lichtenštejnsku?
Odpověď: Oficiální měna v Lichtenštejnsku je švýcarský frank, avšak platí se také eurem.

Dotaz: Jak dojít do Balzers?
Odpověď: Nejlépe se do Balzers dostanete z hlavního města Vaduzu autobusem či autem.

Dotaz: Jaký je Balzers?
Odpověď: Balzers je město v Lichtenštejnsku s asi 5 000 obyvateli. Je známé svým hradem a krásnými výhledy na okolní krajinu.

Dotaz: Co si v Balzers určitě nesmím nechat ujít?
Odpověď: Určitě byste si neměli nechat ujít návštěvu hradu Gutenberg a nádherný výhled na okolí.

Dotaz: Potřebuji vízum pro návštěvu Lichtenštejnska a Balzers?
Odpověď: Pokud jste občanem EU, nemusíte mít pro návštěvu Lichtenštejnska vízum. Avšak i tak je třeba mít platný cestovní pas.

Dotaz: Kde se dají najít nejlepší restaurace v Balzers?
Odpověď: Nejlepší restaurace v Balzers se nacházejí v centru města, můžete si zvolit mezi místními specialitami a mezinárodní kuchyní.


Počasí Lichtenštejnsko Balzers


Lichtenštejnsko je malá země nacházející se v západní Evropě. Lichtenštejnsko se rozkládá na ploše pouhých 160 kilometrů čtverečních a má přibližně 38 tisíc obyvatel. Hlavním městem Lichtenštejnska je Vaduz, ale v této článku se budeme věnovat počasí v městě Balzers.

Město Balzers se nachází na jihu země a je jedním z největších měst Lichtenštejnska. V Balzers se nachází mnoho turistických atrakcí, jako je například zámek Gutenberg, starobylý hrad vysoko na skále, který nabízí návštěvníkům nádherný výhled na okolní krajinu.

Klima v Lichtenštejnsku je ovlivněno jeho polohou v kontinentální Evropě. Zimy jsou většinou suché a velmi chladné, s teplotami klesajícími pod nulu. V létě jsou teploty vyšší, ale teploty nejsou tak vysoké jako v některých jižních evropských zemích. Průměrná teplota v létě v Balzers se pohybuje kolem 20 °C a v zimě se teploty pohybují kolem -3 °C.

V Balzers jsou zimy obvykle zasněžené, ale srážky jsou celkově poměrně mírné. Průměrné srážky v roce v městě Balzers jsou kolem 1000 mm. Největší srážky přicházejí v létě, kdy často prší. V létě se ale vyskytují i krátkodobé bouřky. V zimě se mohou vyskytnout krátkodobé sněhové bouřky.

Větry jsou v Balzers velmi časté a jsou nejsilnější na jaře a na podzim. Většinou větrné bouri vymetou změny počasí, ale mohou se také objevit vysoké stopy sněhu, které způsobí silné větry.

V období jara a léta se v Balzers daří mnoha druhům rostlin, například krokusům, tulipánům a dalším. V létě je zase možné vidět mnoho druhů rostoucích květin, které kvetou v červenci a srpnu.

Celkově lze říci, že počasí v Balzers není příliš extrémní, ale i tak je třeba se na něj připravit. Pokud se budeš vydávat na cestu po těchto místech, přestože bude únor. Měj na paměti, že zimy se mohou zde stát velmi chladné a srážky mohou být vyšší než v jiných evropských zemích. V každém případě ale Lichtenštejnsko a město Balzers stojí určitě za návštěvu a neváhej je kdykoliv navštívit.


Letenka Lichtenštejnsko Balzers


Lichtenštejnsko je malý alpský stát Orlických hor, ohraničený Švýcarskem a Rakouskem. Když se rozhodnete navštívit Lichtenštejnsko, měli byste zvážit letenku do města Balzers. Toto malé město leží v údolí řeky Rýn, nabízí úžasné scenérie a je ideální výchozí bod pro výlety a objevování Lichtenštejnska.

Letenky do Balzers jsou k dostání z různých míst světa. Z České republiky lze letět z Prahy, z Vídně z Vídně a ze Švýcarska z Curychu. Let trvá pouze několik hodin, což zajišťuje pohodlnou cestu do Lichtenštejnska. Přestože se může zdát, že balzerské letiště nemá mnoho kapacity, je schopno přijmout menší letadla a pohodlně přivést cestující k místu určení.

Svou návštěvou Balzersu získáte jedinečný zážitek. Město, které má něco málo přes 4200 obyvatel, nabízí mnoho lákadel, jako například historický hrad Gutenberg, malebné domy a samozřejmě alpskou scenérii. Pro turisty jsou zde oblíbené také sportovní aktivity jako například jízda na kole nebo rafting na řece Rýn.

Lichtenštejnsko nabízí i mnoho dalších turistických atrakcí, jako například muzeum moderního umění a zámek Vaduz. Pro milovníky větších měst je také dobrým tipem navštívit přilehlé Švýcarské město Curych.

Celkově lze říci, že letenka do Balzersu je základním prvkem úspěšné dovolené v Lichtenštejnsku. Krátký let a nové zážitky vás obohatí o neuvěřitelné zážitky z tohoto malebného státu. Balzers je tím ideálním výchozím bodem pro vaše další objevování Lichtenštejnska. Budete zde nadšeni kulturou, přírodou i sportovními aktivitami, které vám tento skvělý malý stát může nabídnout.


Dovolená Lichtenštejnsko Balzers


Lichtenštejnsko je malá evropská země, zahrnující jediné území o rozloze 160 km² a s populací okolo 38 000 obyvatel. I přesto však nabízí řadu krás a památek, z nichž se můžete inspirovat pro svou příští dovolenou. Jedním z mnoha tipů pro dovolenou v Lichtenštejnsku je zastávka v městě Balzers.

Balzers se nachází na jihozápadě Lichtenštejnska a je nejjižnějším městem v celé zemi. Můžete se těšit na historickou architekturu, romantické uličky a příjemné náměstí, kde se nachází nejvýznamnější památka města – zřícenina hradu Gutenberg. Na vrcholu kopce se rozkládá malebná zřícenina, ze které můžete obdivovat úchvatný výhled na údolí řeky Rýn a okolní hory. Kromě toho si můžete projít krásnou Botanickou zahradu v Liechtenštejnském institutu pro výzkum a ochranu přírody, která dává návštěvníkům jedinečnou možnost pozorovat různé druhy rostlin.

Když si dopřejete procházku po městě, určitě se zastavte v místních restauracích a ochutnejte tradiční lichtenštejnskou kuchyni. Mezi speciality patří například marulenové knedlíky, kaşpele (drobné nudle) s rajčaty a klobásou, nebo famózní spätzle se smetanovou omáčkou a kousky fleku. Lokální pivo, drahý, je též velmi oblíbenou nápojovou lahůdkou.

Co se týče ubytování, v městě najdete několik hotelů v různých cenových kategoriích. Kromě toho lze přes Airbnb zamluvit levnější apartmány nebo pokoje u rodin.

V neposlední řadě se určitě vydejte na výlet do okolní přírody, kde se můžete projít podél řeky Rýn a prohlédnout si okolní kopce a přírodu. Lichtenštejnsko v sobě skrze Balzers nabízí romantiku historie, přírodní krásy a tradiční kuchyni. Proto je tento destinační bod ideálním cílem, pokud chcete užít si klidnou dovolenou.


Ubytování Lichtenštejnsko Balzers


Lichtenštejnsko, jako jeden z nejmenších států na světě, není zrovna turistickým gigantem, ale přesto si zde lze užít nádherné výhledy na lesnaté kopce a malebné vesnice. Balzers, jedno z největších měst v Lichtenštejnsku, nabízí příjemné ubytování, které vám umožní poznat tento krásný kus země.

Pro ty, kteří hledají luxusní ubytování, je nejlepší přejít do hotelu Zur alten Krone, který se nachází v historické části města. Tento krásný hotel vás okouzlí historickým šarmem svých pokojů, které jsou velmi vkusně zařízeny s důrazem na detail. Každý pokoj má výhled na město a okolní krajinnou a je vybaven moderními prvky, jako jsou klimatizace, Wi-Fi a satelitní TV. Pro ty, kteří chtějí ubytování v tichém okolí, může být dobrým řešením dům Gästehaus Martha, který se nachází asi 10 minut jízdy autem od města. Zde si můžete uniknout od shluku města a získat pocit klidu a soukromí.

Pro ty, kteří chtějí zůstat v centru města, je nejlepší zvolit penzion Adler, který nabízí pokoje s vlastní koupelnou a TV. Tento penzion se nachází v centru města a jeho pokojů nabízí skvělé výhledy na okolní krajinnou.

Lichtenštejnsko a Balzers jsou skvělé místem pro ty, kteří chtějí užít si přírodní krásy a historické architektury. Ať už hledáte luxusní ubytování nebo klidné a levné, Balzers má pro návštěvníky mnoho možností ubytování. Ať už jste na prohlídkové cestě, nebo hledáte klidnou dovolenou, Lichtenštejnsko Balzers určitě stojí za vaši pozornost.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky