Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Kostarika Puerto Viejo de Talamanca

Ubytování Kostarika Puerto Viejo de Talamanca


Puerto Viejo de Talamanca je malé pobřežní městečko na východním pobřeží Kostariky. Toto místo je oblíbené u turistů, díky vynikajícímu surfování, nádhernému pobřeží a živé hudbě v noci. Pokud plánujete cestu sem, ubytování bude jednou z vašich priorit. Níže najdete informace o tom, jak najít ten nejlepší pobyt v Puerto Viejo de Talamanca.

Bez ohledu na to, zda cestujete s rodinou nebo s partou přátel, nejlepší volbou je najít ubytování, které vám poskytne co nejvíce prostoru a pohodlí, které potřebujete. Zde jsou některé typy ubytování, které byste mohli zvážit:

1. Hotely - Puerto Viejo de Talamanca má mnoho hotelů, které zajistí pohodlný pobyt. Některé z nejlepších hotelů zahrnují Santa Monica Hotel, Hotel Banana Azul a Hotel Cariblue.

2. Hostely - Pokud chcete najít levnější ubytování, měli byste zvážit pobyt v hostelu. Puerto Viejo de Talamanca má mnoho hostels, které nabízejí pohodlné pokoje a společenské místnosti pro lidi, kteří chtějí poznat nové přátele. Mezi nejlepší hostely patří Hostel Kinkaju, Cabinas Jacaranda a Rocking J's.

3. Airbnb - Pokud hledáte více soukromí, můžete si pronajmout celý dům nebo apartmán přes Airbnb. Tato možnost vám také umožní být blízko města a na pláži a zároveň být v klidném prostředí. Mezi nejlepší nabídky patří Casa Del Mar, Beautiful Villa in the Jungle a Jungle Tree House.

Nezapomeňte, že většina ubytování se nachází v centru Puerto Viejo de Talamanca a na pláži, což vám umožní cestovat snadno do města a na pláže. Přesto si však dejte pozor na počasí a nezapomeňte si s sebou vzít dostatek vody a jídla, protože místní obchody mohou být občas daleko.

Celkově je Puerto Viejo de Talamanca skvělým místem, které dává turistům spoustu nabídek, a to nejen v ubytování. Neznámé pláže, hluboké pralesy a fascinující kultura byly po celá desetiletí oblíbenými turistickými cíly. Přijďte a užijte si jedinečnou atmosféru tohoto města.


Letenka Kostarika Puerto Viejo de Talamanca


Kostarika je velmi populární destinací pro turisty z celého světa a není divu. Tato horská země nabízí nádherné pláže, bohatou faunu a flóru a také velké množství aktivit od raftingu až po potápění. Pokud hledáte další destinaci, kterou byste si mohli přidat na svůj seznam nutných zastávek, určitě byste měli zvážit Puerto Viejo de Talamanca.

Puerto Viejo de Talamanca je malé městečko nacházející se na karibském pobřeží Kostariky. Jeho největší předností pro turisty je nádherná pláž s jemným pískem a modrým mořem. Pláž je také ideálním místem pro surfování v karibském moři, kde vlny dosahují až pěti metrů. Nicméně, nejen pláže jsou lákavé. V okolí se nacházejí mnohé další atrakce, jako jsou národní parky, vodopády, divokou přírodu a kulturní památky.

Pokud cestujete do Puerto Viejo de Talamanca z jiné části Kostariky, nejlepší způsob, jak se tam dostat, je po vzduchu. Letenky jsou k dispozici z mnoha různých měst, jako je například San Jose nebo Limon. Doba letu z San Jose do Puerto Viejo de Talamanca trvá pouhých 45 minut, což vám umožní co nejrychlejší příjezd na místo. Nicméně, pokud byste raději jeli po souši, mohli byste si naplánovat cestu autobusem z dalších částí Kostariky.

Po příletu do Puerto Viejo de Talamanca vás okouzlí jeho relaxační atmosféra, která je ideální pro každého, kdo hledá únik od ruchu velkoměsta. Městečko je však vybaveno vším, co turisté potřebují. Můžete si najít ubytování v mnoha různých cenových kategoriích a také si vychutnat skvělé jídlo v restauracích, které nabízejí tradiční kostarickou kuchyni, ale také i jídla z celého světa.

Pokud se rozhodnete pro pobyt v Puerto Viejo de Talamanca, nezapomeňte navštívit jeho vynikající pláže a mnohé jiné kulturní a turistické atrakce. Spousta turistů, kteří městečko navštívili, si ho zamilovali a přesvědčili se o tom, že stálo za to si pořídit letenku právě sem.


Počasí Kostarika Puerto Viejo de Talamanca


Kostarika je země s mnoha tvářemi, plná nádherných pláží, tropických lesů a ohromujících vrcholků hor. Jedním z nejoblíbenějších míst pro surfování a relaxaci na pláži je město Puerto Viejo de Talamanca, které se nachází na jižním pobřeží Kostariky.

Zatímco většina Kostariky má tropické podnebí, Puerto Viejo de Talamanca má určité specifika. V této oblasti je stále vlhké, ale díky silnému vlivu větrů, které Foukají z Karibiku, zde není tak dusno jako v mnoha jiných částech státu. Nejteplejší měsíce jsou během léta, tedy od prosince až do března. Průměrná teplota je zde 30 stupňů Celsia. Léto je období, kdy zde můžeme zažívat krátké bouře, ale ty nejsou nijak špatné a často k nim dochází v noci nebo brzy ráno.

Od dubna do června je srážkově suché období, kdy kolem Puerto Viejo de Talamanca svítí slunce a teplota je stále velmi příznivá pro dovolenou na pláži. Avšak mohou tu být i déle trvající sucha, která způsobují, že se vegetace vypařuje a krátkodobé ohně jsou běžné. Většinu času zde však fouká příjemný větřík, takže to silné vedro nemusí být něčím, co by Vás odradilo. Zajímavým faktorem je, že Puerto Viejo de Talamanca se nachází v oblasti, kde se střetávají dvě velké nadmořské výšky a vliv Karibského moře, což způsobuje rychlé změny v počasí a také množství dat, které musí být sledována, abyste mohli naplánovat Vaší dovolenou.

Od července do srpna, a zejména v září, je zde období dešťů, které mohou být silné a trvat celé dny. Důležité je však zde poznamenat, že toto období není tolik turisty oblíbené, protože může dojít k sesuvům půdy, povodním a tak dál. Pokud se Vám však podaří dopadnout nějaký ten sluneční paprsek během dešťových dní, nádherné pláže a tropická zvířata, mohou být ještě atraktivnější, než během suchých období.

Insekty a plankton v teplých vodách Karibiku jsou nevyhnutelným zdrojem potravy pro množství druhů živočichů a ptáků, které můžete pozorovat v tomto regionu. Puerto Viejo de Talamanca je také domovem různých druhů ryb, například obrovské barakudy, želvy, krabi a mnoho dalších, které potěší milovníka rybaření.

Pokud hledáte ideální ničím nerušený relax po celý rok, prázdniny v Puerto Viejo de Talamanca by pro Vás mohly být tou správnou volbou. Během zimy neváhejte investovat do mince pro lesní ochranu a ubytovat se na několik dní v této smaragdové džungli. Uburcus, helikonius a další druhy motýlů, jež si každý milovník přírody musí přijít užít na vlastní kůži.


Dovolená Kostarika Puerto Viejo de Talamanca


Kostarika, země plná krásné přírody, úchvatných pláží a neuvěřitelných živočichů. Pokud hledáte jako turista cíl, kde se budete moci uvolnit a relaxovat, určitě byste měli zvážit návštěvu města Puerto Viejo de Talamanca.

Tato oblast se nachází na karibském pobřeží Kostariky a nabízí úchvatné scenérie a relaxační atmosféru pro všechny turisty. Toto místo se vyznačuje tropickým klimatem a zářivým sluncem, které v sobě skrývají vysokou vlhkost a velké množství vegetace. Turisté zde mohou objevit pestré mořské organismy, jako jsou delfíni, želvy a velryby.

Jednou z hlavních atrakcí Puerto Viejo de Talamanca jsou krásné a nekonečné pláže, jako jsou Cocles, Punta Uva a Playa Chiquita. Ty nabízejí křišťálově čistou vodu a písek jako z bílého zlata a také dostatek místa k relaxaci a slunění. Pro dobrodruhy se zde nabízí surfování, potápění a rybaření a to vše v úchvatném karibském prostředí.

V Puerto Viejo de Talamanca turisté mohou vychutnávat tradiční kuchyni, například ryby a mořské plody, ale také pizza, burrita, nachos a další jídla z celého světa, které se zde prodávají. Zajímavou atrakcí jsou malé stánky s místy specialitami, kde si můžete vychutnat například kokosové nápoje a různé ovocné šťávy.

Pokud hledáte zážitky a relaxační atmosféru, Puerto Viejo de Talamanca je skvělým místem pro vaši dovolenou. Zkuste tento krásný koutek Kostariky a nechte se unášet vlnami a krásou přírody.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kostarika Puerto Viejo de Talamanca


1) Jak se dostat z letiště do Puerto Viejo de Talamanca?
- Nejlepší způsob je pronajmout si auto nebo využít služeb soukromých přepravců. Alternativně lze využít i veřejnou dopravu, avšak může být pomalejší a složitější.

2) Jaké aktivity lze dělat v Puerto Viejo de Talamanca?
- Mezi nejpopulárnější aktivity patří návštěva pláží a surferských spotů, potápění, kajakářské výlety, projížďky na koních a procházky po deštném lese.

3) Jaké je počasí v Puerto Viejo de Talamanca?
- Tropické počasí s vyšší vlhkostí a vysokými teplotami po celý rok. Nejteplejší období se vyskytuje od ledna do dubna, zatímco deštivější období trvá od května do listopadu.

4) Kde lze najít ubytování v Puerto Viejo de Talamanca?
- Město nabízí různé možnosti ubytování, od luxusních resortů po hostelové pokoje. Doporučuje se však rezervovat si ubytování předem, zejména během nejvytíženějších měsíců.

5) Jaké jsou nejlepší restaurace v Puerto Viejo de Talamanca?
- Město je známé svou různorodou nabídkou jídel z oblasti Karibiku. Mezi nejlepší restaurace patří Koki Beach, La Pecora Nera, a Bread and Chocolate.

6) Jak se pohybovat v Puerto Viejo de Talamanca?
- Nejlepší způsob pro pohyb v městě je pěšky, avšak alternativně lze využít cyklistiku nebo pronajmout si skútr. Většina turistických míst lze dosáhnout také využitím veřejné dopravy nebo taxíku.

7) Jaký je doporučený čas pobytu v Puerto Viejo de Talamanca?
- Doporučuje se pobyt na 3-5 dní, aby bylo možné si užít všechny aktivity a prozkoumat město a jeho okolí.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky