Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Kongo Odzala-Kokoua National Park

Počasí Kongo Odzala-Kokoua National Park


Kongo Odzala-Kokoua National Park je jeden z nejvýznamnějších parků v Kongu. Nachází se v oblasti vrchovin, kde se stýkají hlavní řeky Kongo a Ubangi. Park se rozprostírá na ploše více než 13 500 km² a patří mezi největší chráněné oblasti v Africe.

Klima na území parku je tropické, s vysokou vlhkostí a teplotami mezi 25 a 30°C. V průběhu roku se zde vyskytují dvě roční období – suché a deštivé.

Ve 4 měsících sucha, které trvají od června do září, se deště stávají ojedinělými a teploty jsou obvykle vysoké. V tuto dobu se v parku nachází velké množství divokých zvířat, která je třeba opatrně pozorovat. Mezi nejvýznamnější zvířata patří gorily, šimpanzi, sloni, antilopy, prasata, nilský krokodýl a řada druhů ptáků. Kvůli suchu se zde také množí mouchy a komáři, čímž se zvyšuje riziko infekčních onemocnění.

Deštivé období trvá od října do května a během této doby padne v parku více než 2 000 mm srážek. Teploty v této době jsou mírnější a oscilují kolem 25°C. Během deštivého období se krajina mění, řeky se rozlévají a vytvářejí se mokřady, které jsou domovem pro mnoho vodních zvířat, jako jsou krokodýli a některé druhy ryb.

Kongo Odzala-Kokoua National Park je důležitým biotopem a místem, které je třeba chránit. Správa parku se proto snaží propagovat ekoturismus, který zahrnuje jen nízké zatížení místních zdrojů. Cestovatelé, kteří se zajímají o divokou přírodu, se mohou podívat na velké zvířata, jako jsou gorily nebo černí nosorožci, nebo provozovat turistiku v mokřadech a průzkum vodopádů u řeky Lefini.

Pokud plánujete návštěvu parku Kongo Odzala-Kokoua, nezapomeňte si odvézt dostatečné množství vody a ochranné pomůcky proti hmyzu. Park je pro turisty otevřen po celý rok, ale nejlépe ho navštěvovat v období sucha.


Ubytování Kongo Odzala-Kokoua National Park


Kongo Odzala-Kokoua National Park se nachází v Republice Kongo a je jedním z největších chráněných území v Africe. Park se rozprostírá na ploše více než 13 000 kilometrů čtverečních a je domovem mnoha druhů zvířat, jako jsou gorily, sloni, levharti, buvoli, žirafy a mnoho dalších.

Jednou z nejdůležitějších věcí při návštěvě tohoto parku je zajištění vhodného ubytování. Turisté mají na výběr z několika možností, v závislosti na svých představách a potřebách.

První možností je ubytování v kempu, který se nachází v centru parku. V kempu jsou k dispozici přírodní pokoje, bungalovy a chatky. Pokoje jsou vybaveny pro pohodlné přespání a jsou ideální pro ty, kteří hledají bezpečné a bezproblémové ubytování. Bungalovy a chatky poskytují větší prostor a jsou ideální pro rodiny nebo skupiny turistů.

Další možností je ubytování v luxury kempu, který je velmi atraktivní pro ty, kteří hledají trochu luxusu. Tento kemp se nachází v blízkosti řeky a nabízí krásné a vkusné výhledy na okolní krajinu. Ubytování ve luxury kempu je velmi pohodlné, ubytovací jednotky jsou prostorné a vybavené vším potřebným. Pro ty, kteří nehledají jen ubytování, ale také spoustu zábavy, je v kempu k dispozici bazén, restaurace a mnoho dalších aktivit.

Poslední možností je ubytování v některém z luxusních táborů, které jsou rozprostřeny v okolí parku. Tyto tábory nabízejí nejvyšší úroveň komfortu a pohodlí. Ubytování v luxusních táborech je přímo k dispozici u řeky, což umožňuje krásné výhledy na krajinu. Tábory nabízejí nejen pokoje s vlastní koupelnou, ale i restaurace a mnoho dalších aktivit.

V každém ubytování je k dispozici personál, který se postará o všechny potřeby turistů a zajišťuje jejich pohodlí. Kromě ubytování se návštěvníci mohou účastnit safari a toulky v parku, kde si mohou vychutnat krásy přírody a potkat mnoho druhů zvířat.

Celkově lze říci, že ubytování v Kongo Odzala-Kokoua National Park nabízí mnoho možností a vhodné ubytování je k dispozici pro každého, bez ohledu na jeho představy. Ať už hledáte luxus, nebo jen bezpečné a příjemné ubytování, Kongo Odzala-Kokoua National Park nezklame.


Dovolená Kongo Odzala-Kokoua National Park


Pokud hledáte dobrodružství, a nevadí vám trochu odvahy, může být Kongo Odzala-Kokoua National Park tou správnou destinací pro vaši další dovolenou. Tento park se nachází v lese v severní části Konžské pánve při hranicích Konga a Gabonu a patří k největším parkům v tropické Africe. Je domovem mnoha druhů zvířat a rostlin a nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek.

Co se týče turistiky, park není příliš rozvinutý a infrastruktura je poměrně omezená, což může být výzvou pro návštěvníky. Avšak, pokud jste odvážní a zvídaví, bude tento park nabízet spoustu příležitostí k objevování. V parku můžete vidět mnoho druhů zvířat, jako jsou gorily, šimpanzi, sloni, búvoly, leopardi, krokodýli, antilopy a mnoho dalších. Pokud se vám podaří pozorovat jedno z těchto zvířat, bude to zážitek na celý život.

Park můžete objevovat pěšky, na kole nebo na kanoe. Oblast parku se skládá z říčních vodních cest a močálů, které jsou domovem mnoha druhů ptáků a ryb. Kanoistika v těchto oblastech může být považována za jednu z nejlepších aktivit, jak park objevit, a také jako vynikající způsob, jak získat náhled na mnoho zvířat a rostlin, které obývají tento park.

Pro návštěvu parku je třeba získat povolení od místních úřadů, a také je třeba si zajistit doprovod zkušeného průvodce. Místní průvodci vám poskytnou detailní informace o parku a ochraně přírody a pomohou vám najít cestu, a také vám poskytnou doporučení, jaké místa parku si určitě nenechat ujít.

V parku se nachází také několik osad a tradicionálních vesnic, které návštěvníci mohou navštívit. Tyto vesnice jsou obývány mnoha různými kmeny, kteří nabízejí návštěvníkům ukázku jejich kultury a tradic. Můžete pozorovat, jak vyrábějí tradiční nádobí a náčiní, navštívit trhy a ochutnat místní jídlo.

Celkově lze tedy říci, že Kongo Odzala-Kokoua National Park nabízí neuvěřitelný zážitek pro návštěvníky, kteří chtějí objevovat zvířata a rostlinstvo v největším parku v tropické Africe. Kombinace turistiky a ochrany přírody vás nechá plně si užít vaši dovolenou a zanechá stopu na celý život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kongo Odzala-Kokoua National Park


1) Jaký typ zvířat se v parku vyskytuje?

V parku se vyskytují například gorily, sloni, levharti, antilopy, krokodýli a mnoho dalších druhů zvířat.

2) Jak se do parku dostanu?

Nejpohodlnější je letět do hlavního města Brazzaville a pak si zajistit lokální dopravu do parku.

3) Je nutné mít očkování před cestou do parku?

Je doporučeno očkování proti žluté zimnici a dalším nemocem, které mohou být přenášeny komáry.

4) Lze v parku spát v kempu?

Ano, v parku je několik kempů a ubytování je možné rezervovat předem.

5) Můžu v parku podnikat vlastní výpravy?

Výpravy pod vedením místních průvodců jsou povoleny, ale pro účely ochrany životního prostředí se musí dodržovat pravidla parku.

6) Jaké jsou nejlepší měsíce k návštěvě parku?

Nejlepší měsíce k návštěvě jsou zpravidla od června do září, kdy je sucho a lze pozorovat zvířata při přírodních zdrojích.

7) Je v parku bezpečno?

V parku je nutné dodržovat pravidla a zásady bezpečnosti, ale pro turisty, kteří dodržují pravidla a jsou ostražití, není park nebezpečný.

8) Jaký je vstup do parku?

Vstup do parku se platí a lze si ho zakoupit přímo na místě.

9) Je nutné mít s sebou pas při návštěvě parku?

Ano, pro vstup do parku je nutné mít s sebou platný pas.

10) Co si vzít s sebou do parku?

Je nutné si vzít vhodné oblečení a obuv, k zabezpečení dostatku vody a potravin, a v závislosti na plánovaných aktivitách také další speciální výbavu, například k duševnímu udržení při strmých výstupech.


Letenka Kongo Odzala-Kokoua National Park


Když se řekne Kongo, málokdo si dokáže představit něco jiného než politiku, války a chudobu. Avšak tato africká země skrývá i mnoho krás a zázraků přírody, které stojí za to vidět. Mezi nejvýznamnější z nich patří bezesporu Odzala-Kokoua National Park, který se nachází na severozápadě země, v blízkosti hranic s Gabonem.

Odzala-Kokoua je rozlehlý park o rozloze téměř 1400 km², který se nachází v rovinaté oblasti. Je to jedno z nejrozmanitějších míst na světě, co se týká biodiverzity. Park je domovem mnoha druhů zvířat, jako jsou sloni, gorily, opice více druhů, kočkovité šelmy, hroši, krokodýli a mnoho dalších. Kromě velkých savců zde najdete různé druhy ptáků, plazů a hmyzu.

V parku se nachází několik mokřadů a řek, které jsou domovem pro velké množství krokodýlů, pryčnic a vodních ptáků. Navíc jsou tu pěkné a čisté řeky, z nichž jedna nese název Lekoli. Ta je rájem pro rybáře a nabízí možnost rybolovu pro milovníky této zábavy.

Při návštěvě parku rozhodně nevynechejte projížďky na lodích, což je jedna z největších atrakcí tohoto místa. Díky lodním výletům můžete pozorovat vodní ptáky, krokodýly a další živočichy, kteří žijí v řekách a jezerech parku z nejlepšího úhlu. Toto je příležitost pro ty, kteří se zajímají o přírodu a divoký život.

Cesta do Odzala-Kokoua National Park není jednoduchá, ale určitě za to stojí. Nejlepší způsob, jak se dostat do parku, je samozřejmě letecky. Letenky do Kongo jsou dostupné a lze je najít na různých webových stránkách. K dispozici jsou také služby cestovních agentur, které zajistí vše potřebné. Všechny letenky do Kongo Odzala-Kokoua National Park jsou spojeny s mezinárodním letištěm v Brazzaville. Poté se lze dostat do parku letecky nebo přes silnici.

V každém případě je návštěva Odzala-Kokoua National Park jedinečnou příležitostí k pozorování mimořádné a krásné přírody. Tento národní park je nádherným příkladem toho, jaké krásy se skrývají v oblastech, o kterých víme tak málo. Proto, pokud máte rádi přírodu a nevadí vám pátrání po neznámých místech, máte nyní možnost vidět jedno z nejzajímavějších míst na světě.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky