Sháníte nejvýhodnější leteckou jízdenku?

Jordánsko Shobak Castle

Počasí Jordánsko Shobak Castle


Jordánsko je jednou z nejkrásnějších zemí na Blízkém východě, kterou každoročně navštěvují miliony turistů z celého světa. Tato exotická země láká na své krásné pláže, působivé památky a nezapomenutelnou kuchyni plnou vůní a chutí. Pokud se chystáte navštívit Jordánsko, určitě si nenechte ujít návštěvu Shobak Castle, který se nachází nedaleko města Ma'an.

Shobak Castle byl postaven v 12. století křižáky a sloužil jako ochrana před muslimskými vetřelci. Tento hrad byl postaven na vrcholu kopce a nabízí nádherný výhled do okolí. Pokud se rozhodnete tento hrad navštívit, budete potřebovat kvalitní obuv a vodu, protože stoupání k hradu může být poměrně náročné.

Jordánsko je dešťová země, což znamená, že zde může být velmi různorodé počasí. V létě mohou být teploty extrémně vysoké a v zimě velmi nízké. Kvůli horkému počasí se nejlepší období pro návštěvu Jordánska a Shobak Castle nachází mezi říjnem a květnem. V tomto období jsou teploty mírné a ideální pro turisty, kteří chtějí prozkoumat tuto krásnou zemi.

Kromě ideálního počasí v této době roku, existuje ještě několik dalších faktorů, které by vás měli zajímat při cestování do Jordánska. Jordánsko patří k zemím, které nevyžadují víza, ale turisté musí myslet na některé věci, jako je například očkování proti hepatitidě A a B nebo dárek pro místní obyvatele.

Jordánsko je jednou z nejkrásnějších zemí, které jsou určeny pro turisty, kteří si chtějí užít krásu Blízkého východu. Pokud se rozhodnete navštívit Jordánsko a Shobak Castle, můžete si být jisti, že najdete tu nejpřátelštější atmosféru, kterou může tato země nabídnout. Stačí se jen obléci do správného oblečení, vzít si obuv vhodnou na procházky v horských oblastech a užít si tu nejlepší dovolenou.


Letenka Jordánsko Shobak Castle


Jordánsko je fascinující zemí bohatou na historii a kulturu, která je bohatě zastoupena rozsáhlými archeologickými nalezišti i památkami. Jednou z mnoha turistických atrakcí této země je Shobak Castle. Pokud plánujete návštěvu této středověké pevnosti, měli byste si zajistit letenku do Jordánska.

Shobak Castle se nachází na vrcholku kopce ve východní části Jordánska a je pozůstatkem křižáckého hradu z 12. století. Hrad byl postaven ve snaze ochránit křesťanské poutníky, kteří putují do Jeruzaléma. Pevnost byla založena králem Balduinem I., prvním křižáckým králem Jeruzaléma. Během své historie prošla Shobak Castle mnoha změnami, změnila majitele a přestavovala se, až byla v 70. letech 20. století zrestaurována a otevřena turistům.

Shobak Castle je navržen tak, aby byl velmi dobře chráněn a byl těžko dostupný pro nepřítele. Pokud se vydáte na prohlídku tohoto historického místa, budete muset zdolat mnoho schodů a strmých cest. Vstup do hradu je zdarma a turisté si mohou prohlédnout přístupový most, různé věže, brány i další části pevnosti. Vnitřek hradu nabízí návštěvníkům nádherné výhledy na okolní krajinu.

Shobak Castle je nádherným místem pro fotografy, kteří se chtějí vrátit zpět v čase do dob, kdy tato pevnost sloužila jako obrana hranice mezi křesťanským královstvím Jeruzaléma a islámskými královstvími. Pro turisty, kteří chtějí prozkoumat historii Jordánska, je Shobak Castle nevšedním zážitkem a skvělým důvodem k letu do této země.

Existuje mnoho způsobů, jak se dostat do Jordánska a vyzkoušet si zdejší bohatou kulturu a historii. Nejbližším letištěm je Queen Alia International Airport, které slouží pro mezinárodní lety. Poté si můžete pronajmout auto nebo si objednat dopravu do Shobak Castle, který se nachází pouhých 2 a půl hodiny jízdy od letiště.

Pokud hledáte dobrodružství a historii, Shobak Castle by měl být na vašem seznamu míst, která chcete navštívit. Vstup do této pevnosti je zdarma a nabízí dech beroucí výhledy na úžasnou krajinu Jordánska. Pokud se rozhodnete navštívit tuto středověkou pevnost, můžete si být jisti, že to bude zážitek na celý život.


Ubytování Jordánsko Shobak Castle


Jižní Jordánsko je plné zajímavých historických památek, které se nacházejí v krásném horském prostředí. Jednou z těchto památek je hrad Shobak Castle, který se nachází v nadmořské výšce 1330 metrů a je obklopen malebnou krajinou.

Hrad byl postaven v roce 1115 a sloužil jako pevnost pro křižáky v době křížových výprav. V roce 1189 dal král Richard Lví srdce hradu jméno Montreal. Na rozdíl od jiných hradeb v Jordánsku, které se nacházejí na skalnatých vrcholech, Shobak Castle byl postaven na otevřené plošině, aby mohl kontrolovat oblast.

Dnes je hrad Shobak Castle nejvýraznější historickou památkou v této oblasti a patří mezi hlavní turistické atrakce v Jordánsku. Kromě jeho historické hodnoty, návštěvníci mohou vychutnat krásné výhledy na okolní krajinu.

Pokud se chcete projít po hradbách a prohlédnout si každý roh této historické pevnosti, nejlepší čas navštívit hrad Shobak Castle je ráno nebo pozdní odpoledne. Během tohoto času tu bývá méně turistů a můžete si tak užívat klidné prohlížení.

Pokud plánujete navštívit hrad a strávit tady několik hodin, budete potřebovat ubytování v této oblasti. K dispozici jsou tady některé skvělé hotely a malebné penziony, které nabízejí pohodlné a příjemné ubytování s výhledy na okolní krajinu.

Mezi nejlepší hotely v této oblasti patří hotel Al Khazneh, který se nachází v blízkosti hradu. Tento hotel nabízí páry luxusní pokoje s výhledem na okolní krajinu. Kromě pohodlného ubytování vám hotel nabízí také možnost si objednat různé aktivity a výlety v této oblasti.

Jinou možností ubytování je penzion v obci Dana. Tento penzion nabízí pohodlné pokoje s výhledem na okolní krajinu a je ideální pro ty, kteří chtějí strávit více času v této oblasti. Penzion poskytuje návštěvníkům možnost objednat si různé aktivity, jako například horskou turistiku, výlety na koních nebo jízdu na kole.

Celkově může být návštěva hradu Shobak Castle a okolí jednou z nejlepších zkušeností, které si můžete užít v Jordánsku. Pokud se chystáte navštívit tuto oblast, neměli byste si nechat ujít možnost ubytovat se v některém z těchto skvělých hotelů nebo penzionů.


Dovolená Jordánsko Shobak Castle


Jordánsko je zemí plnou fascinující historie a nádherných památek. Jednou z těchto památek je zřícenina hradu Shobak, která se nachází na vrcholu kopce v jižní části země. Shobak Castle je jedním z nejstarších a největších hradů v Jordánsku a jeho historie sahá až do 12. století.

Hrad byl postaven křižáky v roce 1115, aby bránili Jeruzalém před muslimskými útoky. Shobak Castle byl strategickým bodem v jižní části Svaté země a sloužil k ochraně také křesťanských poutníků, kteří se vydávali na pouť do Jeruzaléma.

Hrad Shobak se postupně stal důležitým centrem křižáckých aktivit a byl často terčem útoků z okolních muslimských zemí. Kromě obrany se zde také vyráběla zbraně a provozovaly byzantské železárny.

V 13. století hrad padl do rukou muslimské armády a stal se ovládanou oblastí. Od té doby byl Shobak Castle opuštěn a zůstal v ruinách a troskách. Jen několik staveb zůstalo stát a mnoho z původních zdí a věží zcela zmizelo.

Dnes je hrad Shobak jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Jordánsku. Návštěvníci mohou procházet ruinami hradu a objevovat jeho fascinující historii. Hrad nabízí úchvatné výhledy a rozmanitou kulturní a historickou podívanou.

Je vhodné navštívit hrad v ranních nebo pozdních odpoledních hodinách, kdy je teplota stále příjemná a není zde tolik turistů. Návštěvníci se mohou procházet úzkými chodbami, věžemi a opevněnými bránami hradu.

Při návštěvě hradu si můžete prohlédnout také mnoho obchodů, které nabízejí místní výrobky a suvenýry. Kromě toho jsou v okolí hradu k dispozici restaurace a kavárny s tradičním jídlem a nápoji.

Shobak Castle je velmi důležitou historickou a kulturní památkou Jordánska a návštěva tohoto místa bude určitě nezapomenutelným zážitkem. Pokud plánujete návštěvu Jordánska, nezapomeňte včas zařadit hrad Shobak do svého itineráře.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Shobak Castle


Q: Jaké jsou otevírací hodiny Shobak Castle v Jordánsku?
A: Shobak Castle je otevřený od 8:00 do 16:00.

Q: Kolik stojí vstupné do Shobak Castle?
A: Vstupné do Shobak Castle je 3 jordánské dináry pro dospělé a 1 dinár pro děti.

Q: Jak se dostanu k Shobak Castle?
A: Shobak Castle se nachází asi 30 kilometrů severně od města Petra a cesta tam trvá přibližně hodinu. Nejlepší způsob, jak se k hradu dostat, je zařídit si pronájem auta nebo si najmout místního řidiče.

Q: Jaká je historie Shobak Castle?
A: Shobak Castle byl postaven křižáky v 12. století a sloužil jako obranná pevnost pro Jeruzalém. Později byl dobyt Muslimy a používán jako karavanní stanice.

Q: Jaký je nejlepší čas pro návštěvu Shobak Castle?
A: Nejlepší čas pro návštěvu Shobak Castle je v zimě nebo na jaře, kdy jsou teploty mírné a vyhneme se velkým davům turistů.

Q: Je v Shobak Castle možné najít průvodce?
A: Ano, v Shobak Castle je k dispozici mnoho místních průvodců, kteří vám mohou poskytnout informace o historii hradu a okolních oblastech.

Q: Je Shobak Castle vhodný pro rodiny s dětmi?
A: Ano, Shobak Castle je vhodný pro rodiny s dětmi, ale je třeba dávat pozor včetně malých dětí, protože existuje několik strmých schodů a nebezpečných míst na hradě.

Q: Co si mám přinést na návštěvu Shobak Castle?
A: Doporučuje se mít s sebou dostatek vody, klobouk, sluneční brýle a ochranu proti slunci, protože na hradě není mnoho stínů.


Největší online sortiment letenek

Záruka nejnižší ceny

Téměř všichni naši klienti jsou spokojeni (99%)

Výhodné ceny letenek

Kupte si nejlevnější letenky do magických míst, ať už vás fascinují jejich krása nebo exotika.

Objevit letenky